طرح توجیهی احداث سردخانه صنعتی⚜️(pdf+doc) سال 1401

طرح توجیهی ساخت سردخانه صنعتی_پرشین پلن

فهرست مطالب

اولین و مهمترین مرحله برای موفقیت در هر فعالیت اقتصادی برنامه‌ریزی است. با توجه به اینکه برنامه‌ریزی در فعالیت‌های اقتصادی به روش‌های مختلف انجام می‌شود در سرمایه‌گذاری نیز تهیه طرح توجیهی به عنوان اصلی‌ترین و مهمترین بخش برای تصمیم‌گیری صحیح مطرح است. یکی از نمونه کارهایی که برای سرمایه‌گذاری مد نظر بسیاری از افراد قرار می‌گیرد احداث سردخانه می‌باشد.

طرح سردخانه صنعتی یک نمونه بسیار خاص برای ایجاد یک سرمایه گذاری پربازده است. در این راستا بررسی کلیه جوانب برای احداث سردخانه و همچنین مسیر پیش رو  می‌تواند بسیار مهم باشد. بنابراین برای توضیحات بیشتر درمورد طرح توجیهی سردخانه و همچنین جزئیات بیشتر درمورد سرمایه گذاری در این طرح، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی کلیه جوانب کار در طرح توجیهی

 در این زمینه لازم است تا سرمایه گذار به عنوان مرکز اصلی این فعالیت اقتصادی از یک طرح توجیهی با کیفیت و دارای استراتژی مناسب استفاده کرده و با بررسی کلیه جوانب مربوط به  احداث سردخانه اقدام به سرمایه گذاری در ساخت کند. در این راستا طرح توجیهی سردخانه لازم است تا کلیه نکات مربوط به هزینه های 0 تا 100 ساخت را در بر داشته باشد. علاوه بر آن طرح توجیهی سردخانه به عنوان راهنمای جامع برای سرمایه‌گذاران لازم است تا به برآورد کلیه هزینه‌های جانبی در زمینه احداث سردخانه بپردازد و سرمایه گذار را با آگاهی کامل و دیده بسیار مناسب نسبت به فعالیت اقتصادی هدایت کند. در ادامه به بررسی بیشتر در زمینه طرح توجیهی سردخانه و کلیه مراحل مربوط به آن می‌پردازیم.

مزایای اجرای طرح توجیهی سردخانه صنعتی

 با توجه به اینکه طرح توجیهی یک مسیر راهبردی را به سرمایه گذاران نشان می‌دهد به همین دلیل اجرای طرح توجیهی سردخانه می‌تواند به عنوان یک نقشه راه برای سرمایه گذار مطرح باشد. بر اساس این که برای طی کردن یک مسیر نیازمند نقشه صحیح و درست می‌باشیم، طرح توجیهی سردخانه می‌تواند به سرمایه گذار اطلاعات کافی در زمینه چگونگی احداث سردخانه و نحوه اجرای ساخت سردخانه صنعتی و همچنین مراحل  ساخت را بدهد و علاوه بر آن  با نشان دادن نکات مثبت و منفی در زمینه احداث سردخانه می‌تواند به سرمایه‌گذار اطمینان خاطر در جهت سودآور بودن این سرمایه گذاری را بدهد. به همین دلیل می‌توان گفت استفاده از طرح توجیهی سردخانه گزینه بسیار مناسبی  برای سرمایه گذاران است.

  طرح توجیهی تولید شیشه سکوریت⚜️(pdf+doc) سال 1401

 برآورد هزینه‌ها در طرح توجیهی سردخانه

نکته اصلی در اجرای طرح توجیهی سردخانه رسیدن به سوددهی مطلوب از سرمایه‌گذاری است. با در اختیار داشتن طرح توجیهی سردخانه می‌توان با اطمینان کامل نسبت به هزینه‌ای که برای ایجاد و ساخت یک سردخانه می‌شود اطمینان حاصل کرد که سود کافی در این راستا به سرمایه گذار تعلق می‌گیرد. نکات مهمی که برای اجرای طرح توجیهی سردخانه لازم است در نظر گرفته شود رعایت دقیق و موشکافانه‌ی کلیه‌ی بندها و بخش‌های درج شده در طرح توجیهی سردخانه می‌باشد. این امر باعث می‌شود تا ساخت سردخانه به صورت کاملا حرفه‌ای و با یک روند رو به رشد و مناسب طی شود.

هزینه های راه اندازی احداث سردخانه

با توجه به اینکه هر فعالیت اقتصادی نیازمند سرمایه می‌باشد برای احداث سردخانه نیز لازم است تا سرمایه مشخصی برای آن در نظر گرفته شود. در یک طرح توجیهی سردخانه کلیه هزینه‌هایی که جهت احداث و راه اندازی سردخانه مورد نیاز می‎باشد برای سرمایه گذار به صورت کامل شرح داده شده است. سرمایه گذار با در اختیار داشتن طرح توجیهی سردخانه می‌تواند از جزئی‌ترین هزینه‌های مربوط به احداث سردخانه مطلع شده و با در اختیار داشتن این موارد نسبت به تامین مالی ساخت سردخانه و راه اندازی آن اقدامات لازم را انجام دهد. آنچه در طرح توجیهی احداث سردخانه مورد محاسبه قرار گرفته می‌شود بصورت خلاصه، به شرح زیر می باشد:

🔶 شناسنامه طرح
🔶 معرفی طرح
🔶 برنامه مالی و اقتصادی
🔶 بررسی فنی طرح
🔶 زمین موردنیاز
🔶 محوطه سازی و بهبود زمین
🔶 ساختمان‌ها
🔶 ماشین آلات و تجهیزات
🔶 تاسیسات مورد نیاز
🔶 وسایل نقلیه و حمل و نقل
🔶 تجهیزات اداری و کارگاهی
🔶 هزینه های قبل از بهره برداری
🔶 مواد اولیه و نهاده‌های تولید
🔶 حقوق و دستمزد
🔶 هزینه تعمیرات و نگهداری
🔶 هزینه استهلاک
🔶 سوخت و انرژی
🔶 جمع کل سرمایه‌گذاری ثابت
🔶 جمع هزینه‌های جاری طرح
🔶 سرمایه در گردش
🔶 جمع کل سرمایه گذاری طرح
🔶 هزینه‌های تولید
🔶 قیمت تمام شده محصول
🔶 فروش
🔶 سود ناویژه
🔶 نقطه سر به سر
🔶 سود ویژه
🔶 دوره برگشت سرمایه
🔶 نرخ بازدهی سرمایه

هزینه های راه اندازی سردخانه_پرشین پلن

مزایای استفاده از طرح توجیهی سردخانه

با توجه به اینکه معمولاً هر فرد در شروع یک فعالیت به دنبال نتیجه نهایی آن می‌باشد لازم است در ابتدا نتیجه‌ی کلی و بازدهی لازم را در زمینه فعالیت خود به صورت تئوری ببیند. استفاده از طرح توجیهی سردخانه می‌تواند باعث شود تا سرمایه گذار نتیجه نهایی کار را به صورت تئوری در اختیار داشته باشد. در این زمینه می‎توان گفت مهمترین قسمت در استفاده از طرح توجیهی سردخانه تسلط بر کلیه موانع موجود در مسیر ساخت سردخانه و راه اندازی آن می‌باشد. با این دیدگاه سرمایه گذار نگرشی وسیع داشته و می‌تواند با خیالی آسوده اقدام به راه اندازی سردخانه کند.

چرا باید طرح توجیهی تهیه کنیم؟

می‌توان گفت طرح توجیهی سردخانه علاوه بر این که به عنوان نقشه راه برای احداث و راه اندازی سردخانه معرفی می‌شود به عنوان یک انتخاب هوشمندانه برای سرمایه گذار نیز در نظر گرفته می شود. زیرا که سرمایه گذار با دقت در جزئیات ثبت شده در طرح توجیهی سردخانه می‌تواند نکات ریز و حساس در زمینه‌ی مسیر احداث و راه اندازی سردخانه را کشف کرده و مشکلات احتمالی پیش بینی نشده را نیز در نظر بگیرد و به دنبال بر طرف کردن موانع و پر کردن جاهای خالی باشد.

سفارش طرح توجیهی سردخانه برای وام یا مجوز

 می‌توان گفت به عنوان آخرین راهکار برای سرمایه گذاران استفاده از طرح توجیهی گزینه ای مناسب بوده و همواره مد نظر بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. بر اساس این که احداث یک سردخانه نیازمند بررسی دقیق شرایط موجود می باشد در طرح توجیهی سردخانه از جزئی‌ترین مسائل تا کلیدی‌ترین موارد بیان می‌شود و تمام نکات از جمله خرید زمین، ساخت سردخانه، راه اندازی سردخانه و همچنین کاربری های متفاوتی که برای سردخانه‌ها در نظر گرفته می شود در طرح توجیهی سردخانه ارائه می‌گردد.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید