طرح توجیهی تولید سبد میوه️☀️(طرح اختصاصی مجوز)

طرح توجیهی تولید سبد میوه️_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید سبد میوه، مراحل آغازین تا پایانی کار را به نمایش درآورده و به بررسی هزینه‌ها و برآوردهای مالی می پردازد. همچنین درصورت ورود به حوزه صنعتی، طرح توجیهی اختصاصی سبد میوه برای اخذ مجوز، الزامی ‌می‌باشد.
در خصوص سبد میوه باید بگوییم این سبد پلاستیکی، امتیازات بیشتری را نسبت به سبدهای دیگر دارد. عدم پوسیدگی، عدم وارد آمدن فشار اضافی روی میوه‎ها، دوام، تنوع و … همگی از امتیازات برجسته آن محسوب می‌شوند.
با وجود مزیت‌های این محصول و نیاز گسترده‌ای که به آن وجود دارد؛ هنوز تلاش‌های زیادی برای تولید سبد میوه صورت نگرفته است. اکنون شما می‌توانید از این فرصت استفاده نموده و اقداماتی را در راستای تولید انبوه آن انجام دهید. در هر حال، سبد میوه در میادین تره بار، همیشه به کار آمده و هیچگاه نیاز به آن قطع نخواهد شد. در ادامه با وبسایت پرشین پلن، با جوانب بیشتری از این کسب و کار آشنا خواهید شد.

معرفی سبد میوه پلاستیکی

سبد میوه از سبدهای مصرفی مهمی است که برای بسته بندی میوه‌ها انتخاب شده و آنها را صحیح و سالم به میدان میوه و تره بار می‌رساند. البته منظور، سبد میوه پلاستیکی است که جایگزین سبدهای میوه چوبی شده و مزایای بیشتری را به همراه دارد. مهمترین مزیت این محصول این است که باعث حفظ سلامت ظاهری و کیفی میوه‌ها شده و مانع از هدر رفتن و دور ریختن آنها می‌گردد. در حقیقت این سبد پلاستیکی، با وزن سبک خود، هیچ فشاری به میوه‌ها وارد نکرده و محافظ کلی آنهاست.

ضمن اینکه تولید این سبد، نیازمند قطع درختان نبوده و مانند سبدهای چوبی، منابع طبیعی را نابود نخواهد کرد. بنابراین از هر بُعد که به این محصول بنگریم، متوجه امتیازات ویژه آن شده و متوجه خواهیم شد که این نوع سبد، ضرورت مصرفی بالایی دارد. لذا تولید آن، همراه با سود و بازدهی فوق العاده‌ای خواهد بود.

توجیه اقتصادی تولید سبد میوه پلاستیکی

سبد میوه پلاستیکی، جای خود را در بسته بندی، باز کرده و بهتر از هر سبد دیگری است. این سبد نه تنها از لحاظ وزنی با سبدهای دیگر فرق داشته و سبک وزن تر است، بلکه از لحاظ ساختاری نیز یک محصول متفاوت به شمار می‌آید. سبد میوه پلاستیکی، مقاوم در برابر ضربه بوده و از عوامل محیطی نیز تاثیر نمی‌پذیرد. ولی سبدهای قدیمی مثل سبد چوبی، در برابر ضربه، حساس بودند و از عوامل محیطی مثل رطوبت هم به شدت تاثیر می پذیرفتند. به همین دلیل این محصولات، رفته رفته از حوزه کاربرد، حذف شدند و سبدهای پلاستیکی، جایگزین آنها شدند.

حمل و نقل این سبدها به مراتب، آسان تر از سبدهای دیگر بوده و این را هم می‌توان به جمع امتیازات سبد میوه پلاستیکی افزود. حال با توجه به همه این مزایا، میزان تقاضا برای سبد پلاستیکی افزایش یافته و منجر به رونق بازار این محصول شده است. به طوری که بازار سبد میوه پلاستیکی، همیشه داغ بوده و حتی در ابعاد جهانی نیز گسترش یافته است.

  طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار☀️(برای دریافت مجوز)

سود تولید سبد میوه پلاستیکی

برآوردهای انجام شده، حاکی از آن است سود تولید سبد میوه بسیار بالاست. این میزان سود، از تقاضای بالا برای این سبد، نشات گرفته است. به دنبال آن، این موضوع منجر به تشویق سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در این حوزه شده است. پس اگر وارد حوزه تولید سبد میوه شده و این کار را آغاز کنید، می‌توانید به کسب سود هنگفت، امیدوار باشید. البته سود خالص حاصل از فروش سبد در بازار داخلی، جدا از سود ناشی از فروش این محصول در بازارهای صادراتی است. یعنی چه؟ یعنی با تولید و فروش سبد میوه در بازارهای مختلف، سود مجزا کسب خواهید کرد که یکی سود ریالی و دیگری سود دلاری است.

معرفی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات برای تولید سبد میوه

دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای تولید سبد میوه، در بازار داخلی موجود هستند. از جمله کلیدی‌ترین ماشین آلات و تجهیزاتی که در طرح توجیهی تولید سبد میوه، برای تولید سبد میوه پلاستیکی مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

  • دستگاه آسیاب برای خرد کردن مواد اولیه
  • دستگاه تزریق پلاستیک
  • دستگاه قالب گیری پلاستیک
  • دستگاه سیلو
  • سیلندر

نوع دستگاه تزریق پلاستیک و همچنین قدرت و ظرفیت آن در تولید سبد میوه باکیفیت نقشی اساسی بازی می‌کند و می‌توان گفت مهمترین دستگاه تولید سبد میوه، دستگاه تزریق پلاستیک است. لازم به ذکر است که پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سنگین، در کنار مواد مقاوم کننده یو وی، گرانول و … هم جزو مهمترین مواد اولیه مورد نیاز برای تولید سبد میوه به حساب می‌آیند.

معرفی دستگاه‌ها و ماشین آلات برای تولید سبد میوه_پرشین پلن

سرمایه اولیه برای تولید سبد میوه

بدون شک شروع یک کسب و کار صنعتی، به سرمایه اولیه نیاز دارد. اولا لازم به ذکر است که سرمایه اولیه مورد نیاز برای اجرای طرح تولید سبد میوه به حجم پروژه وابسته است. در ثانی، سرمایه اولیه مورد نیاز برای اجرای طرح توجیهی تولید سبد میوه، شامل دو بخش کلیدی سرمایه در گردش و سرمایه ثابت طرح توجیهی می‌شود. سرمایه ثابت این طرح توجیهی شامل خرید دستگاه‌هایی چون ماشین تزریق پلاستیک، دستگاه قالب گیری پلاستیک و آسیاب، سیلندر و همچنین ساخت کارخانه و بخش‌های عمرانی و … می‌شود.

از طرفی سرمایه در گردش طرح تولید سبد میوه شامل هزینه‌ی خرید مواد اولیه، تامین دستمزد نیروی انسانی، هزینه‌ی انرژی، تعمیر دستگاه‌ها و … می‌باشد. در نتیجه تمامی این پارامترها با هم در تعیین سرمایه اولیه طرح تولید سبدهای میوه پلاستیکی نقش دارد. در طرح توجیهی ارائه شده توسط تیم پرشین پلن، تمامی هزینه‌ها و سرمایه مورد نیاز برای اجرای طرح تولید سبد میوه به صورت دقیق برآورد شده است.

بازار هدف سبد میوه پلاستیکی

در خصوص بازار هدف سبد میوه پلاستیکی لازم به ذکر است همانگونه که از نام این محصولات مشخص است، این سبدها برای جابجایی میوه و سبزیجات مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این وجود، بسته به شکل ظاهری سبد پلاستیکی میوه و همچنین سایز آن، از این سبدها برای جابجایی و نگهداری میوه‌های مختلف از جمله سیب، پرتقال، نارنگی، انگور، انجیر و … استفاده می‌شود. علاوه بر این، از سبد میوه پلاستیکی برای جابجایی ماهی، مرغ، محصولات کشاورزی و …  نیز استفاده می‌گردد. لازم به ذکر است که این سبدها در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تولید می‌شوند. بسته به اندازه سبد میوه پلاستیکی، بازار هدف این محصولات می‌تواند کمی گسترده‌تر و یا کمی محدودتر باشد.

آشنایی با مراحل تولید سبد میوه پلاستیکی

درباره فرایند تولید سبد میوه، لازم به ذکر است که فرایند تولید سبد میوه، فرایندی بسیار ساده بوده و به تجهیزاتی مانند آسیاب، دستگاه تزریق پلاستیک و دستگاه قالب گیری نیاز دارد. اولین قدم در فرایند تولید سبد میوه، تهیه مواد اولیه مانند پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سنگین، گرانول و ماده مقاوم کننده یو وی و ترکیب آن‌ها به نسبت مناسب است. پس از این مرحله، باید مواد ذکر شده را در دستگاه آسیاب قرار داده و آن‌ها را در اندازه مورد نظر خرد نمایید.

پس از خرد کردن مواد اولیه، این مواد را به دستگاه تزریق پلاستیک منتقل کنید. در این مرحله مواد پلاستیکی، ذوب شده و حالت خمیری پیدا می‌کنند. پس از این مرحله، پلاستیک خمیری به را درون قالب‌های مخصوص با سایز و اندازه مشخص گذاشته و آن‌ها را آماده‌ی فرایند شکل دهی می‌کنند. در این مرحله پلاستیک خمیری بر اساس فشار زیاد به شکل مورد نظر در می‌آید. سپس به این پلاستیک زمان می‌دهند تا سرد شده و شکل بگیرد. در آخر سبد میوه پلاستیکی تولید شده را از دستگاه جدا کرده و یکسری آزمایشات بر روی آن انجام می‌دهند تا استحکام، کیفیت سطحی و مقاومت و وزن سبد میوه پلاستیکی را مورد بررسی قرار دهند. در صورت تایید، سبد میوه پلاستیکی آماده‌ی عرضه به بازار است.  

مهمترین مزایای سبد میوه پلاستیکی

استفاده از سبد میوه پلاستیکی در حال حاضر رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. تقریبا می‌توان گفت تمامی سبد‌های میوه عرضه شده در بازار از نوع پلاستیکی هستند. وزن سبک یکی از مهمترین مزایای این سبدهاست که جابجایی و نگهداری آن‌ها را ساده‌تر کرده است. تقریبا وزن سبد میوه پلاستیکی نصف وزن سبدهای آلومینیومی می‌باشد. علاوه بر این، سبدهای پلاستیکی در برابر حرارت و الکتریسیته از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که سبدهای پلاستیکی در برابر قارچ و کپک مقاوم بوده و در نتیجه طول عمر میوه را کاهش نمی‌دهند. از طرفی طول عمر بالا و مقاومت در برابر رطوبت یکی دیگر از مزایای مهم سبد میوه پلاستیکی نسبت به سبدهای چوبی و فلزی به حساب می‌آید. قیمت ارزان و قابلیت شکل پذیری عالی هم یکی از مهمترین مزیت‌های این دسته از سبدهای پلاستیکی است که سبب شده استفاده از آن‌ها در حمل و نقل میوه و تره بار رواج زیادی داشته باشد.

مهمترین مزایای سبد میوه پلاستیکی_پرشین پلن

چند نکته کلیدی در تولید سبد میوه

در هنگام اجرای طرح تولید سبد میوه، یکسری نکات مهم وجود دارند که باید مد نظر قرار گیرند که اصلی‌ترین آن‌ها در زیر ذکر شده‌اند:

  • سبدهای پلاستیکی در ابعاد از پیش تعیین شده تولید می‌شوند. از آنجا که این سبدها در اکثر موارد بر روی هم چیده می‌شوند، در فرایند تولید باید دقت کنید تا این محصولات در سایزهای دقیق تولید شوند.
  • وزن سبک در کنار استحکام و کیفیت بالا از جمله‌ی مهمترین خصوصیات یک سبد پلاستیکی باکیفیت به حساب می‌آید که به فرایند تولید این سبدها وابسته است. لذا باید فرایند تولید سبد پلاستیکی طوری طراحی شود که بتوانید این سبدها را با بالاترین کیفیت تولید نمایید.
  • مواد اولیه یکی از اصلی‌ترین عوامل در تعیین سرمایه در گردش طرح توجیهی تولید سبد میوه به حساب می‌آید. در نتیجه توصیه می‌شود مواد اولیه از جمله پلاستیک سنگین و سبک را از تولید کنندگان معتبر و به صورت عمده خریداری کنید تا هزینه در گردش طرح شما کاهش پیدا کند.

اهمیت طرح توجیهی برای شروع کسب و کار

برای شروع هر کسب و کاری، داشتن مجوز فعالیت اهمیت بسیار زیادی دارد. در خصوص طرح توجیهی تولید سبد میوه هم در اولین مرحله، باید به دنبال دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشید. در زمان اقدام برای دریافت مجوز کسب و کار، ابتدا باید درخواست مجوز بدهید. پس از تایید درخواست، باید برای ادامه فرایند دریافت مجوز کسب و کار، یک طرح توجیهی دقیق، کامل و کارآمد ارائه کنید.

طرح توجیهی تولید سبد میوه ارائه شده باید کاملا اختصاصی باشد. در این طرح باید عوامل و پارامترهای کلیدی از جمله پارامترهای اقتصادی را به صورت کامل محاسبه کنید تا بتوانید پروسه شروع طرح تولید سبد میوه را به درستی پیش ببرید. لذا نگارش طرح توجیهی کامل و اختصاصی برای تولید سبد میوه پلاستیکی به اطلاعاتی دقیق در این زمینه نیاز دارد.

طرح های توجیهی مرتبط با مواد پلاستیکی

سفارش طرح توجیهی تولید سبد میوه

پرشین پلن یکی از بهترین تیم‌های فعال در زمینه طرح توجیهی کسب و کار می‌باشد که از کارشناسان خبره و باتجربه تشکیل شده است. کارشناسان تیم پرشین پلن با استفاده از تجربیات خود و با در نظر گرفتن مطالعات صورت گرفته در حوزه نگارش طرح توجیهی، می‌توانند طرح توجیهی سبد میوه را برای شما نگارش کنند. لازم به ذکر است که طرح توجیهی اختصاصی تولید سبد میوه تیم پرشین پلن یکی از بهترین و کامل‌ترین طرح‌های ارائه شده در این حوزه به حساب می‌آید. این طرح دقیق می‌تواند پروسه دریافت مجوز تولید سبد میوه را برای شما راحت‌تر کند. هم اکنون برای سفارش طرح توجیهی تولید سبد میوه برای اخذ مجوز می‌توانید با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن ارتباط بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهارده =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی