طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم (سال1401 ) آماده+مجوز

طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم_پرشین پلن

فهرست مطالب

درصورت راه اندازی کسب و کار پرورش کرم ملیورم در حجم و مساحت بزرگ، طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم،  یکی از موارد مهم برای دریافت مجوز می‌باشد. وب سایت پرشین پلن سنجیده‌ترین طرح را برای راه اندازی یا توسعه این کسب و کار ارائه می‌دهد. این طرح توسط کارشناسان و مهندسان باتجربه و بر اساس آمارهای اقتصادی و شاخص تورم تدوین می‌گردد. بنابراین با اطمینان می‌توانید برای اخذ مجوز از سازمان‌های دولتی اقدام کنید. جهت کسب اطلاع بیشتر درباره پرورش کرم میل ورم و نحوه سفارش طرح توجیهی جهت دریافت مجوز ادامه مطلب را مطالعه کنید.

اهمیت بالای کم میل ورم

کرم میل ورم (Mealworm) یک نوع خوراکی محسوب می‌شود و سرشار از اسید آمینه، مواد معدنی، چربی‌ها و ویتامین‌ها است. پودر خشک شده این کرم یکی از اصلی‌ترین مواد برای تولید محصولات بدنسازی است. ورزشکاران با مصرف پودر فرآوری شده میل ورم، پروتئین مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. همچنین میل ورم به صورت زنده یا خشک شده، منبع غذایی با ارزشی برای طیور، آبزیان و حیوانات خانگی است. برخی کاربردهای میل ورم عبارتند از:

 • تهیه مکمل‌های بدنسازی
 • استخراج ماده شیمیایی کیتین
 • بازیافت زباله‌های پلاستیکی
 • خوراک در دامپروری
 • خوراک آبزیان
 • تغذیه جوجه پرندگان

  طرح توجیهی باغ گل محمدی (سال 1401) فایل آماده+مجوز

خواص کرم میل ورم

کرم میل ورم به دلیل ارزش غذایی بالا، تولید مثل پایدار و رشد سریع یک راه مناسب برای تامین خوراک دام محسوب می‌شود. این نوع کرم جایگزین بسیار مناسبی برای پودر ماهی و کنجاله سویا در آبزی پروری است. پرورش کرم میل ورم فعالیتی بسیار مقرون به صرفه برای تامین پروتئین مورد نیاز پرندگان است. علاوه بر دام و پرندگان، انواع خزندگان مانند لاک پشت و دوزیستان نیز از کرم میل ورم تغذیه می‌کنند.

توجیه اقتصادی پرورش کرم میل ورم

در طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم، بازده سرمایه‌گذاری این کسب و کار مشخص می‌شود. با توجه به رشد جمعیت و بهبود استانداردهای زندگی، تامین خوراکی افراد با دامپروری میسر خواهد شد. به این منظور تولید خوراک دام و طیور امری ضروری است. پرورش کرم میل ورم بخشی از زنجیره تولید مواد غذایی محسوب می‌شود و تقاضا برای این محصول همیشه وجود دارد. به دلیل تقاضای بالا در بازارهای بین الملل فروش این محصول در کشورهای مختلف امکان‌پذیر است. پرورش کرم میل ورم را یک نوع فعالیت زود بازده در نظر می‌گیرند، به طوری که بعد از دو الی سه ماه به مرحله بهره برداری خواهد رسید. این محصول در بازار به صورت کرم زنده یا پودر خشک شده به فروش می‌رسد. افراد به وسیله مدیریت صحیح کسب و کار و عرضه محصول در بازارهای جهانی می‌توانند سود و درآمد قابل توجهی داشته باشند.

توجیه اقتصادی پرورش کرم میل ورم_پرشین پلن

بررسی هزینه پرورش کرم میلورم

در طرح توجیهی کرم میل ورم محاسبات مالی مربوط به این کسب و کار مانند هزینه‌ها  و درآمدهای آتی برآورد می‌شوند. سرمایه‌گذاران به دلیل حاشیه سود بالا و هزینه سربار کم، راه اندازی این کسب و کار را ترجیح می‌دهند. کرم میل ورم معمولا سبوس گندم و سبزیجات را می‌خورد و پرورش آن آلودگی زیست محیطی بسیار کمی دارد. اگرچه هزینه پرورش این نوع کرم به ظرفیت تولید، عملکرد و مدیریت آن بستگی دارد اما در هر صورت هزینه‌های ثابت و جاری این کسب و کار نسبتا پایین است.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات پرورش کرم میل ورم

مکمل‌های پروتئینی و چربی‌ها نقش مهمی در پرورش لارو دارند. افزودن این نوع مواد جانبی به سبوس یا آرد گندم تاثیر زیادی بر رشد کرم‌های میل ورم خواهد داشت. برای پرورش این نوع کرم باید تخم‌های آن بر روی بستری از آرد گندم قرار گیرند و در شرایط مناسب از نظر رطوبت و دما رشد کنند. بعد از چند روز لاروها از تخم خارج شده و طی دو ماه به شکل کرم میل ورم قابل بهره برداری هستند. کرم میل ورم تحت تاثیر دمای مناسب پرورش می‌یابد. در طول دوره رشد دمای محیط آن باید بین 17 تا 24 درجه سانتیگراد باشد. برخی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز برای پرورش کرم میل ورم عبارتند از:

 • ظروف نگهداری کرم میل ورم
 • سبوس و آرد گندم
 • سبوس جو پرک شده
 • سویا
 • تجهیزات گرمایشی
 • فارم میل ورم

بازار هدف برای فروش محصول

کرم میل ورم گونه‌ای از حشرات است که در کشورهای سراسر جهان به عنوان خوراکی حاوی پروتئین شناخته می‌شود. دامپروری‌ها، پرورش‌دهندگان طیور و آبزیان، باغ وحش‌ها و تولیدکنندگان خوراک دام در کشورهای مختلف این محصول را خریداری می‌کنند. همچنین سازندگان مکمل‌های ورزشی مدرن این نوع کرم را در برخی محصولات خود به کار می‎برند. افزایش آگاهی مردم درباره کرم میل ورم و بکارگیری استراتژی‌های بازاریابی بر فروش محصول در بازارهای هدف اثر گذار خواهد بود.

طیور علاقه مند به میل ورم

این نوع کرم خوراکی بسیار مناسبی برای انواع پرندگان به خصوص پرندگان زینتی است. همچنین برای پرورش انواع طیور مانند بلدرچین، مرغ، قرقاول، گنجشک، بوقلمون، اردک و غاز توصیه می‌گردد. این خوراکی مغذی انواع طیور را در برابر بیماری‌های ایمن نگه می‌دارد و موجب می‌شود تا جوجه‌ها سریع‌تر رشد کنند. در کرم میل ورم دوازده نوع ویتامین مانند ویتامین‌های گروه B و ویتامین‌های محلول در چربی وجود دارد که برای سلامتی طیور بسیار مفید هستند. تغذیه میل ورم برای افزایش تولید مثل طیور در هر شرایطی مناسب است. همچنین این نوع خوراکی کاملا ضد انگل می‌باشد و بنابراین پرندگان بدون واکسن هم از بیماری‌های انگلی مانند کک در امان می‌مانند.

طیور علاقه مند به میل ورم_پرشین پلن

اهمیت طرح توجیهی کرم میل ورم برای شروع کسب و کار

در طرح توجیهی کرم میل ورم، ایده‌های تجاری سرمایه‌گذاران و فعالیت‌های عملیاتی کسب و کار از نظر اقتصادی سنجیده می‌شود. تهیه طرح توجیهی مهم‌ترین اقدام برای شروع این کسب و کار و محقق ساختن ایده‌های تجاری سرمایه‌گذاران است. این طرح سازمان‌های دولتی را متقاعد می‌کند که راه اندازی کسب و کار بصورت صنعتی امکان‌پذیر است. طرح توجیهی بر اساس آمارهای اقتصادی به روز و ظرفیت تولید محصول نگارش می‌شود. مدیران و سرمایه‌گذاران علاوه بر اخذ مجوز و تسهیلات، می‌توانند از اطلاعات مالی طرح در برنامه‌ریزی‌های بلند مدت کسب و کار خود استفاده کنند.

طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم برای دریافت مجوز

درصورت شروع این کسب و کار در مقیاس بزرگ (صنعتی)، ارائه طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم به ارگان‌ها و یا سازمان‌های دولتی برای دریافت مجوز و ثبت شرکت ضروری است. سازمان‌های دولتی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت برای موافقت با درخواست مجوز این طرح را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. نگارش طرح توجیهی باید بر اساس شاخص تورم انجام شود و اطلاعات مالی آن دقیق و کاربردی باشند. بدیهی است که اگر طرح توسط کارشناسان تدوین شده باشد، محاسبات آن اعتبار بیشتری خواهند داشت. در این صورت تایید طرح توجیهی در کمترین زمان انجام می‌شود. برای اطمینان از موافقت با طرح توجیهی می‌توانید نگارش طرح توجیهی را به وب سایت پرشین پلن بسپارید. تیم تخصصی وب سایت پرشین پلن معتبرترین طرح توجیهی کرم میل ورم را در کمترین زمان ارائه می‌دهند.

طرح های توجیهی مرتبط با پرورش

سفارش طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم

در طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم تمامی جوانب کسب و کار از نظر اقتصادی ارزیابی می‌گردد. در این طرح مشخص می‌شود که این کسب و کار را می‌توان با چه میزان سرمایه‌ای راه اندازی کرد. همچنین محاسبات مالی آن مانند نرخ بازگشت سرمایه، نیروی کار مورد نیاز، هزینه‌های ثابت و جاری و… برآورد می‌شوند. وب سایت پرشین پلن نگارش طرح توجیهی را در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و تجاری انجام می‌دهد. این طرح مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی کشور است. بنابراین برای ارائه به سازمان‌های دولتی کاملا جامع و معتبر می‌باشد. هم اکنون جهت سفارش طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم از طریق شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دو =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید