طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی☀️(سال 1402 و 1403)

طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از جمله مدارک و اسناد مهمی است که جهت اخذ مجوز به آن نیاز خواهید داشت. وب سایت پرشین پلن با تکیه بر تجربه و دانش بروز کارشناسان برجسته خود، جامع‌ترین طرح های توجیهی را ارائه می‌کند. مقاله زیر شامل اطلاعات کاملی از تولید سنگ مصنوعی، کاربرد های آن و جوانب مختلف طرح توجیهی سنگ مصنوعی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح توجیهی و نحوه سفارش آن دعوت می کنیم تا ادامه مطالب این مقاله را مطالعه فرمایید.

توجیه اقتصادی تولید سنگ مصنوعی

طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی سودآوری و توجیه اقتصادی این پروژه را محاسبه و بررسی می‌کند. امروزه مردم و همچنین افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند؛ اهمیت بیشتری به زیباسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها می‌دهند. یکی از موارد مهم در ساختمان سازی نوین نیز استفاده از متریال با کیفیت و سبک تر می باشد. سنگ های مصنوعی جزو متریالی هستند که وزن کمتری داشته و از نظر زیبایی نیز جذابیت بی نظیری دارند. امکان سفارشی سازی، مقرون به صرفه بودن تنوع بالا و مقاومت زیاد از ویژگی های مهم این محصول می باشد. ویژگی های سنگ مصنوعی موجب محبوبیت و فروش بیشتر آن و در نتیجه توجیه اقتصادی تولید این محصول می شود.

معرفی سنگ مصنوعی و کاربرد های آن

سنگ مصنوعی با استفاده از ترکیب برخی مواد افزودنی، ماسه و سنگ های طبیعی ساخته می شود. فرآیند تولید سنگ مصنوعی موجب وزن کمتر این محصول و نصب راحت تر آن شده است. سنگ های مصنوعی اغلب به عنوان جایگزینی برای سنگ طبیعی در ساخت و ساز دیوار های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع بالا، وزن کم و زیبایی بی نظیر از مزایای این سنگ‌ها می باشد و موجب افزایش محبوبیت آن شده است. کاربرد های انواع سنگ مصنوعی شامل موارد زیر می باشد:

 • استفاده برای بخش های مختلف ساخت و ساز ساختمان.
 • تولید دیوارپوش ها.
 • ساخت انواع کفپوش.
 • ساخت انواع شومینه ها.
 • ساخت نمای پنجره.
 • ساخت بخش هایی از دکوراسیون داخلی مثل بخش های مختلف شومینه و دیوار یا نمای پشت تلویزیون.

  طرح توجیهی کارگاه تیرچه و بلوک☀️(جهت اخذ مجوز)

در طرح توجیهی چه مواردی مطرح می شوند؟

طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی تمامی جوانب مختلف این پروژه را بررسی می‌کند. جوانب مختلف یک پروژه شامل فعالیت ها و هزینه های پیش از بهره برداری، ساخت و ساز ساختمان های مربوطه، تولید و غیره می باشد. مباحث مهمی که طرح توجیهی آنها را بیان می‌کند؛ شامل شناسنامه طرح، معرفی پروژه، مقدار زمین مورد نیاز، برنامه های مالی و اقتصادی می باشند. محاسبات مختلف نیز بخش جدایی ناپذیر هر فعالیت تولیدی می باشد. محاسباتی که در طرح های توجیهی بررسی می شوند نیز شامل میزان درآمد، سوددهی، هزینه استهلاک و تعمیرات، حقوق کارکنان و پرسنل و غیره می باشند. بخش دیگر اطلاعات طرح های توجیهی مانند طرح توجیهی سنگ مصنوعی؛ دانش فنی مربوط به تولید، محوطه سازی، لیست تجهیزات و غیره می شود.

در طرح توجیهی سنگ مصنوعی چه مواردی مطرح می شوند؟_پرشین پلن

محاسبه هزینه راه اندازی در طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی

شروع هر فعالیت و پروژه ای نیازمند سرمایه و هزینه‌هایی می باشد. طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی با در نظر گرفتن معیار های خاصی، هزینه و سرمایه مورد نیاز برای این پروژه را محاسبه می‌کند. معیارهایی که در محاسبات این طرح تاثیر گذار هستند؛ ظرفیت تولید، نوع محصولات و تنوع آنها، قیمت مواد اولیه و تجهیزات تولید می باشند. هزینه های هر طرح به دو بخش سرمایه ثابت و هزینه های جاری تقسیم می شود. هزینه ثابت برای خرید زمین، محوطه سازی، تجهیز خط تولید و بخش اداری، خرید مواد اولیه و غیره می شود. موارد مهم در هزینه های جاری نیز تامین حقوق پرسنل، بیمه، پرداخت هزینه مصرف انرژی، خرید مجدد مواد اولیه، هزینه های حمل و نقل، تبلیغات و غیره هستند.

بازار هدف برای فروش سنگ مصنوعی

بررسی بازار هدف و رقبا نیز از بخش های مهم طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی می باشد. امروزه بیشتر شرکت های ساخت و ساز و افرادی که در حال ساخت و یا بازسازی خانه خود هستند؛ تمایل بیشتری به استفاده از محصولات با کیفیت ولی با قیمت پایین دارند. ضمن در نظر گرفتن این نکات، بازار هدف و خریداران مهم سنگ های مصنوعی، شرکت های ساخت و ساز و کارفرمایان پروژه های عمرانی هستند. کمبود کارگاه های تولید سنگ مصنوعی نسبت به نیاز بازار و افزایش تقاضا، زمینه بهتری در بازار فروش این محصول برای سرمایه گذاران جدید ایجاد کرده است.

معرفی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز در طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی

شروع هر پروژه تولیدی نیازمند خرید یک سری تجهیزات و مواد اولیه می باشد. طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی لیست کاملی از این تجهیزات و مواد اولیه ارائه می دهد. تجهیزات مورد استفاده در این پروژه با توجه به نوع محصول با مقادیر مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که شامل موارد زیر می باشد:

 • پرس موزاییک
 • جدول زن
 • ساب نواری
 • میز ویبره ثابت
 • میز ویبره متحرک
 • میکسر
 • نوار نقاله
 • جرثقیل دروازه ای
 • دستگاه سنگ شکن
 • هاپر
 • کوره
 • بلوک زن
 • تجهیزات بسته بندی
 • تجهیزات انبار
 • تجهیزات بخش های اداری

نحوه تولید سنگ مصنوعی

جهت تولید سنگ های مصنوعی ابتدا مواد اولیه در اندازه و مقادیر مشخص وارد دستگاه میکسر شده و مخلوط می شوند. قالب های سنگ مصنوعی نیز با استفاده از رنگ و موادی مانند پلی استر پوشانده شده و برای قالب ریزی آماده می شوند. قالب ریزی و فرم دهی مرحله بعدی این روند تولید است که با استفاده از ویبراتورها انجام می گیرد. مخلوط مواد اولیه به دلیل داشتن پلیمر، حداقل تا دو روز باید در قالب‌ها بمانند. طولانی بودن مدت زمان نگهداری مواد در قالب‌ها موجب می‌شود تا مواد پلیمری و رنگ از سنگ ها قابل جداسازی نباشند. سنگ ها پس از سفت شدن از قالب ها جدا شده و وارد بخش برش و بسته بندی می شوند.

اهمیت طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی برای شروع کسب و کار

شروع هر پروژه ای، دارای مراحل متنوع و چالش های مختلفی است. طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی، سرمایه گذار را در شروع این طرح یاری میکند تا از این مراحل به خوبی گذر کند. همانطور که میدانید؛ طرح توجیهی مدت زمان به سود رسیدن این پروژه، محاسبات مالی و اطلاعات دیگری را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد. سرمایه گذار با استفاده از این اطلاعات می‌تواند برنامه ریزی دقیق و مدیریت بهتری بر روی پروژه خود داشته باشد. استفاده از یک طرح توجیهی جامع، میزان ریسک پذیر بودن پروژه را کمتر می‌کند.

اهمیت طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی برای شروع کسب و کار_پرشین پلن

چرا طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی را به پرشین پلن بسپاریم؟

همانطور که گفتیم؛ تنظیم طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی می بایست توسط افراد حرفه ای انجام گیرد. افراد حرفه ای در این زمینه کارشناسانی هستند که در زمینه سرمایه گذاری، حقوق و دانش فنی فعالیت های متنوع، تجربه و دانش بروز دارند. کارکنان وب سایت پرشین پلن مخصوصا کارشناس ارشد حوزه سرمایه گذاری این وب سایت، سال هاست که در این زمینه فعالیت می‌کنند. طرح های توجیهی ارائه شده در این وبسایت، بروزترین و جامع ترین طرح های توجیهی هستند. دلیل برتری طرح های توجیهی این مجموعه؛ تنظیم طرح ها مطابق با شرایط روز، تکنولوژی های جدید و تغییرات بازار می باشد.

طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی برای دریافت مجوز

جهت دریافت مجوز از مراکز مختلف و سازمان های دولتی می بایست مدارک خاصی را آماده کنید. طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از جمله مدارک و اسناد مهم و تاثیر گذار در روند دریافت مجوز می باشد. دلیل اهمیت زیاد طرح های توجیهی در این روند، تصمیم گیری مسئولان مربوطه جهت اعطای مجوز با بررسی طرح توجیهی می باشد. مسئولین اعطای مجوز جهت تعیین میزان توجیه پذیری و منطقی بودن هر فعالیتی، طرح توجیهی ارائه شده آن طرح را بررسی می‌کنند. مسئولین مراکز و سازمان های دولتی طرح هایی را قابل قبول می دانند که نحوه نگارش آن منطبق با دستورالعمل های سازمانی باشد. مورد مهم دیگر تنظیم طرح توجیهی توسط افراد دارای صلاحیت و  تجربه در این زمینه می باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی

در بخش های قبلی با اهمیت طرح توجیهی در شروع کسب و کار و دریافت مجوز آشنا شدیم. پرشین پلن جزو سایت های برتری است که به صورت آنلاین، خدمات نگارش و تنظیم طرح های توجیهی را انجام می دهد. طرح های تنظیم شده توسط کارشناسان این مجموعه مطابق با میزان تورم، شرایط روز بازار و معیارها و دستورالعمل های سازمان های دولتی نگارش می شوند. هم اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی مورد نظر خود، کافی است همین حالا با کارشناس ارشد مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی