طرح توجیهی کارخانه تولید شکلات و تافی☀️(سال 1403)

طرح توجیهی کارخانه تولید شکلات و تافی_پرشین پلن

فهرست مطالب

سفارش طرح توجیهی کارخانه تولید شکلات و تافی اولین اقدامی است که باید برای اخذ وام و مجوز انجام دهید. همه سرمایه‌گذاران برای دریافت مجوز به منظور راه اندازی و توسعه خط تولید، می‌بایست طرح توجیهی کسب و کار را به سازمان‌های دولتی مربوطه ارائه دهند. وبسایت پرشین پلن در کمترین زمان طرح توجیهی جامع و معتبر را برای شما آماده خواهد کرد. برای اطلاع بیشتر درباره راه اندازی کارخانه شکلات و تافی و نحوه اخذ مجوز و وام ادامه مقاله را مطالعه کنید.

معرفی و کاربرد کارخانه تولید شکلات و تافی

در سراسر جهان شکلات و تافی را به عنوان یک خوراکی خاص برای میان وعده در نظر می‌گیرند. فرمول ساخت، رنگ، طعم و مزه انواع شکلات متفاوت است. فرایند تولید با توجه به گونه‌های مختلف کاکائو و تنوع در فرمول ساخت تافی و شکلات، ممکن است کمی متفاوت باشد.

به طور کلی مراحل تهیه شکلات کاکائویی شامل برشته کردن دانه‌های کاکائو، آسیاب کردن، تهیه مخلوط کاکائو با سایر افزودنی‌های دیگر، قالب‌گیری، خنک کردن و بسته‌بندی است. شیوه بسته‌بندی یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر میزان فروش شکلات و تافی می‌باشد. بسته‌بندی خوب علاوه بر نگهداری از خوراکی موجب جذابیت فروش آن می‌شود. برخی کاربردهای تولید شکلات و تافی عبارتند از:

 • به عنوان میان وعده غذایی
 • خوراکی مناسب برای برخی بیماری‌ها مانند افسردگی، تسکین درد و… .
 • طعم‌دهنده شیرینی و نوشیدنی‌ها

توجیه اقتصادی شکلات و تافی

با وجود محبوبیت شکلات و تقاضای بازار آن، انتظار می‌رود که صنعت تولید شکلات مانند سایر بخش‌های صنایع غذایی، طی چند سال آینده همچنان به رشد خود ادامه دهد. در حال حاضر مصرف تافی و شکلات از سایر میان وعده‌ها بالاتر است و به دلیل نوآوری در تولید این محصولات، تقاضای بازار روز به روز افزایش می‌یابد.

در صنعت تافی و شکلات عوامل مختلفی مانند در دسترس بودن محصولات، قیمت گذاری، ارزش غذایی و… بر تقاضا تاثیر می‌گذارند. توجه به این عوامل، می‌تواند سوددهی زنجیره تولید و کسب درآمد بیشتر را تضمین کند. به طور کلی رشد و ثبات بازار تافی و شکلات ادامه خواهد داشت و آینده سرمایه‌گذاری برای تولید این محصولات امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

  طرح توجیهی تولید و فرآوری آلوچه☀️(طرح ویژه برای مجوز)

طرح توجیهی کارخانه شکلات و تافی جهت اخذ مجوز

برای اخذ مجوز جهت احداث کارخانه باید طرح توجیهی تولید شکلات و تافی را به وزارت صنایع، معادن و تجارت(وزارت صمت) ارائه دهید. داده‌های محاسبه شده در طرح توجیهی باید کامل و دقیق باشند تا با درخواست مجوز موافقت گردد. در طرح توجیهی نتایج فرایندهای آتی کسب و کار از نظر اقتصادی برآورد می‌شود. این پیش‌بینی‌های مالی کار ساده‌ای نیست و محاسبات آن باید توسط افراد متخصص انجام گیرد. بدیهی است که اگر طرح توجیهی توسط اساتید مالی نگارش شود، داده‌های آن قابلیت اطمینان بیشتری خواهند داشت و به راحتی می‌توانید آن را به وزارت صمت جهت اخذ مجوز تحویل دهید.

طرح توجیهی شکلات و تافی برای دریافت وام بانکی

اگر نیاز به تسهیلات بانکی برای راه اندازی یا توسعه خط تولید دارید، ابتدا باید طرح توجیهی تولید شکلات و تافی را به وزارت صمت تحویل دهید و برای دریافت مجوز اقدام کنید. برای اخذ وام، داشتن مجوز از وزارت صنایع، معادن و تجارت و طرح توجیهی مناسب ضروری است. طرح توجیهی آینده فعالیت‌های اقتصادی یک کسب و کار را پیش بینی می‌کند.

در واقع این طرح اطلاعات مالی جامع و کاملی را درباره فعالیت‌های عملیاتی تولید و وضعیت اقتصادی آن در اختیار وزارت صمت، بانک‌ها و سایر سازمان‌های دولتی قرار می‌دهد. بانک‌ها و موسسات مالی برای پرداخت وام، طرح‌های توجیهی معتبر و سنجیده را در اولویت قرار می‌دهند. بنابراین برای اطمینان از پذیرش درخواست تسهیلات بهترین کار این است که تهیه طرح توجیهی را به وب سایت پرشین پلن بسپارید.

تولید شکلات و تافی_پرشین پلن

معرفی تجهیزات و ماشین آلات کارخانه شکلات و تافی

امروزه انواع تافی و شکلات مانند مغزدار میوه‌ای، شکلات کاکائویی و کارامل با بسته‌بندی‌های جالب در بازار موجود است. اسانس‌های متنوعی در این محصولات خوراکی بکار می‌رود که جذابیت خرید آن‌ها را افزایش می‌دهند. همچنین بر اساس تقاضا و سلیقه مصرف‌کننده همواره نوآوری‌هایی در تهیه این محصولات دیده می‌شود. اگرچه هر یک از انواع شکلات فرمول خاصی دارد اما مراحل فرایند تولید و تجهیزات مورد نیاز آن‌ها تقریبا یکسان است. برخی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز کارخانه تولید شکلات و تافی عبارت است از:

 • پودر کاکائو
 • وانیل
 • شیرخشک
 • شکر
 • طعم دهنده‌های طبیعی مانند پودر دارچین، میخک، بادام، فندق، آب پرتقال، تمشک و… .
 • امولسیفایرها
 • نگهدارنده‌ها و افزودنی‌های مجاز
 • دستگاه تخمیر
 • تجهیزات آسیاب و همزن خمیر
 • دستگاه بسته بندی
 • قالب شکلات
 • یخچال و تجهیزات خنک کننده

  طرح توجیهی کارخانه ویفر سازی☀️(طرح ویژه برای مجوز)

سود و درآمد کارخانه تولید شکلات و تافی

برآورد سود و درآمد، یکی از موضوعات مهمی است که در طرح توجیهی تولید شکلات و تافی به آن می‌پردازند. اگرچه تقاضای این محصولات به عوامل مختلفی مانند سلیقه مصرف‌کننده، منطقه جغرافیایی، فناوری تولید و… بستگی دارد با این حال درآمد این صنعت فوق العاده است. با توجه به عدم وجود محدودیت برای صادرات این محصولات، راه اندازی و توسعه کارخانه شکلات و تافی سودآوری قابل قبولی را برای سرمایه‌گذاران به همراه خواهد داشت. اگرچه در سطح جهانی گاهی اوقات برندهای تولیدکننده شکلات مطرح می‌شوند با این حال در این صنعت تمرکز و انحصار وجود ندارد. بنابراین کارخانه‌های تازه تاسیس نیز می‌توانند به راحتی وارد بازار شوند و تجارت خود را گسترش دهند.

سفارش طرح توجیهی کارخانه تولید شکلات و تافی

یکی از مزیت‌های طرح توجیهی کارخانه تولید شکلات و تافی، امکان برنامه‌ریزی اقتصادی بر اساس داده‌ها و برآوردهای مالی آن است. سرمایه‌گذاران می‌توانند بر اساس اطلاعات موجود در طرح برای ادامه فعالیت کسب و کار و آینده تجاری آن تصمیم‌گیری کنند. به طور کلی همه کسب و کارها باید طرح توجیهی مناسبی برای راه اندازی خط تولید داشته باشند.

در طرح توجیهی شاخص‌های اقتصادی و نسبت‌های مالی مرتبط با فعالیت‌های آتی یک کسب و کار محاسبه و پیش‌بینی خواهد شد. وب سایت پرشین پلن معتبرترین طرح کارخانه تولیدی را برای شما تدوین می‌نماید. این طرح توجیهی مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر، ارتباط با کارشناسان و سفارش طرح اختصاصی کارخانه تولید شکلات و تافی با شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور