طرح توجیهی کشتارگاه طیور ☀️ (جهت اخذ مجوز)

طرح توجیهی کشتارگاه طیور _پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی کشتارگاه طیور؛ گزارش کاملی از جوانب مختلف پروژه کشتارگاه طیور و اطلاعات مربوط به این پروژه را در خود جای داده است. سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از طرح­های توجیهی، مراحل اولیه اخذ مجوز از سازمانهای دولتی را به خوبی طی کنند. همانطور که می‌دانید؛ یکی از مهمترین مراحل شروع هر پروژه‌ای، دریافت مجوز می‌باشد. دریافت مجوز نیز نیازمند ارائه اسناد و مدارک مختلفی به مراکز و ارگان‌هایی مانند صنعت، معدن و تجارت است. طرح توجیهی یکی از اسناد و مدارک مهمی است که جهت دریافت مجوز باید به مراجع دولتی تحویل داد. 

طرح توجیهی علاوه بر نقشی که در پروسه اخذ مجوز دارد؛ دارای مزایای دیگری نیز است. طرح توجیهی کشتارگاه طیور، نتایج بررسی برآورد‌های مالی و اطلاعات مهم این پروژه را به صورت طبقه بندی شده در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه و نحوه سفارش طرح توجیهی با وب‌سایت پرشین پلن همراه باشید.

توجیه اقتصادی احداث کشتارگاه طیور

افزایش جمعیت جهان موجب شد که دیگر ذبح طیور به صورت سنتی پاسخگوی نیاز مردم نباشد. کشتار طیور در واحدهای صنعتی و کشتارگاه‌ها سالهاست که جایگزین ذبح سنتی شده است. بهره‎­گیری از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از مزایای احداث کشتارگاه طیور می‌باشد. امروزه با در نظر گرفتن تقاضای بازار برای گوشت سفید مخصوصاً گوشت طیور، لزوم احداث واحدهای کشتار طیور نیز افزایش زیادی می­‌یابد.

احداث کشتارگاه‌های صنعتی ضمن تامین گوشت طیور بازار به روش بهداشتی، سودآوری قابل توجهی نیز به دنبال دارد. نظر به اینکه گوشت طیور از نظر نوع طبخ و مصرف دارای تنوع بالایی می‌باشد؛ می‌بایست واحدهای صنعتی بیشتری به کشتار طیور اختصاص یابد. می‌توان گفت سودآوری این پروژه به دلیل نقش مهمی که در تامین بخشی از مواد غذایی مردم دارد، امری تضمین شده می‌باشد.

معرفی کشتارگاه طیور و مزایای احداث آن

پیش از احداث واحدهای صنعتی برای کشتار طیور، مردم جهت ذبح طیور از روش سنتی در محل زندگی خود استفاده می‌کردند. ذبح طیور به روش سنتی چندان بهداشتی نبوده و سلامت انسان‌ها را به خطر می‌انداخت. احداث کشتارگاه‌های صنعتی و نظارت سازمان‌های مختلف بر نحوه عملکرد آنها مدیران و کارکنان این کشتارگاه‌ها را به رعایت قوانین بهداشتی ایجاب می‌کند. در ادامه به برخی از مزایای احداث کشتارگاه طیور می‌پردازیم:

 • تامین گوشت طیور مورد نیاز بازار با رعایت قوانین ایران و دستورالعمل‌های بهداشتی.
 • جلوگیری از ضرر و خسارت‌های ناشی از حمل طیور زنده با احداث کشتارگاه‌ها در مناطق دام خیز.
 • اشتغال زایی بصورت مستقیم و غیر مستقیم.
 • افزایش ظرفیت تولید و عرضه گوشت طیور.
 • استفاده از تجهیزات پیشرفته و صنعتی جهت افزایش سرعت ذبح و بسته بندی.
 • تقویت اقتصاد منطقه.
 • استفاده از ضایعات کشتار طیور برای تولید فرآورده‌های مصرفی.

هدف از نگارش طرح توجیهی کشتارگاه طیور چیست؟

یکی از مهمترین دلایل و اهداف نگارش طرح توجیهی کشتارگاه طیور، راه‌اندازی این کسب و کار و توسعه آن می‌باشد. سرمایه‌گذارانی که برای شروع فعالیت، نیازمند تامین منابع مالی بیشتری هستند با ارائه این طرح و مجوزهای لازم، می‌توانند تسهیلات بانکی دریافت کنند. طرح­های توجیهی به بررسی تعداد و نوع ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز، اقلام لازم جهت ادامه فعالیت و هزینه‌های جاری و ثابت می‌پردازند. انجام تمامی محاسبات مالی در طرح توجیهی نیز به دلیل تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی بهتر سرمایه‌گذاران انجام می‌گیرد.

طرح توجیهی کشتارگاه طیور علاوه بر تمام مزایا و اهدافی که دارد از چالش‌ها و مشکلات احتمالی این پروژه آگاهی کامل دارد. استفاده از طرح‌های توجیهی موجب می‌شود که سرمایه‌گذاران از چالش و مشکلات احتمالی آگاه بوده و از آنها جلوگیری کنند. 

  طرح توجیهی پرورش بلدرچین گوشتی و تخم‌گذار☀️(doc+pdf) سال 1403

روند کاری کشتارگاه طیور چگونه است؟

جهت شروع فرآیند کشتار و بسته‌بندی مرغ‌ها؛ ابتدا طیور زنده از مرغداری‌ها جمع آوری می‌شود. طیور زنده پیش از شروع فرایند کشتار به صورت فنی و بهداشتی بازرسی می‌‌شوند. طیور سالم و بدون مشکل پس از مرحله بازرسی، بیهوش شده و ذبح می‌شوند. لاشه­‌های طیور پس از ذبح، وارد مرحله خون‌­گیری از لاشه و پر کنی لاشه می‌شوند. مرحله بعدی جدا کردن سر، پا و مقعد لاشه مرغ می‌باشد. تمامی مراحل جدا کردن سر، پا و یا مقعد مرغ توسط دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌شود تا از ورود هرگونه آلودگی به داخل مرغ جلوگیری شود. قاشق تخلیه شکم در مرحله بعد از جلوی سینه، وارد لاشه شده و داخل شکم مرغ را خالی می‌کند. قسمت‌های مختلف داخل شکم مرغ، مانند دل، جگر و سنگدان نیز از یکدیگر جدا شده و هرکدام با استفاده از نوار نقاله به بخش بسته‌بندی خود منتقل می‌شوند.

روند کاری کشتارگاه طیور چگونه است؟_پرشین پلن

معرفی تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز در طرح توجیهی کشتارگاه طیور

جهت احداث کشتارگاه طیور و شروع فرآیند ذبح، تجهیزات و ماشین‌آلات خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که بیشتر تجهیزات مورد استفاده در کشتارگاه های طیور، تمام اتوماتیک بوده و جهت رعایت قوانین بهداشتی پس از هربار استفاده، شستشو داده می‌شوند.

بخشی از ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز جهت نگارش طرح توجیهی کشتارگاه طیور؛ شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ریل اصلی خط کشتار
 • قلاب و رابط
 • تجهیزات قطعه بندی
 • دستگاه سورتینگ
 • ماشین لیبل زن
 • قفس
 • شوکر
 • قفس شور
 • حوض جمع آوری خون
 • اسکالدر
 • کله کش
 • پر کن
 • پرنده شوی
 • قلاب شور
 • تسمه نقاله جداسازی جگر، دل و سنگدان
 • تجهیزات سنگدان پاک کن
 • میزهای جداسازی دل، جگر و سنگدان
 • دستگاه شستشو
 • وان آب گرم
 • فینیشر
 • تجهیزات بسته‌بندی و…

هدف از اجرای احداث کشتارگاه طیور چیست؟

اغلب مردم امروزه به استفاده از مواد غذایی مرغوب و سالم اهمیت زیادی می‌دهند به همین دلیل احداث کشتارگاه طیور نیز به یک مسئله حیاتی و مهم تبدیل می‌­شود. طرح‌های توجیهی تمامی فرایند احداث و شروع پروژه را هدف گذاری می‌کنند و طرح توجیهی کشتارگاه طیور نیز از این قاعده مستثنا نیست.

دنبال کردن اهداف طرح‌های توجیهی از نظر ملاحظات اقتصادی، فعالیت‌های اداری و یا فنی دارای اهمیت زیادی می‌باشد. تقسیم فعالیت‌های پروژه به بخش‌های مختلف و بررسی هر کدام به صورت اختصاصی؛ مدیریت پروژه را برای سرمایه‌گذاران راحت‌تر خواهد کرد. لازم به ذکر است که استفاده از محاسبات مالی موجود در طرح‌های توجیهی، میزان ریسک پذیری پروژه را نیز کاهش می‌دهد. تمامی محاسبات مالی در این طرح‌ها توسط افراد با تجربه و به صورت حرفه‌ای انجام می‌گیرد. 

  طرح توجیهی مرغداری گوشتی☀️(doc+pdf) سال 1403

بازار هدف برای احداث کشتارگاه طیور

طرح توجیهی احداث کشتارگاه طیور اطلاعات کاملی از بررسی‌های بازار هدف، شرایط روز بازار و فعالیت رقبا در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد. داشتن اطلاعات کاملی در مورد مواردی مانند بازار هدف و یا مخاطبین هدف برای هر کسب و کار و پروژه‌ای الزامی است. استفاده از اطلاعات بازار هدف، تاثیر خوبی در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های پروژه خواهد داشت. تنوع محصولاتی که در کشتارگاه طیور تولید می‌شوند؛ موجب گستردگی بازار هدف این کسب و کار شده است. مهمترین خریداران و بازار هدف محصولات کشتارگاه طیور؛ رستوران‌ها، فست فودها و عموم مردم هستند. محصولات متنوعی که در این واحدهای صنعتی تولید می‌شوند؛ شامل مرغ کامل، قطعات جدا شده مرغ مانند ران، مغز ران، سینه، کتف، گردن، پای مرغ، جگر و غیره می‌باشند.

بازار هدف برای احداث کشتارگاه طیور_پرشین پلن

بررسی هزینه راه اندازی در طرح توجیهی کشتارگاه طیور

تمامی هزینه‌های راه‌اندازی این کسب و کار در طرح توجیهی کشتارگاه طیور مورد بررسی قرار می‌گیرد. محاسبات مورد نیاز در این طرح نیز به صورت طبقه‌ بندی شده ثبت می‌شوند. استفاده از این اطلاعات طبقه بندی شده، موجب می­‌شود تا سرمایه‌گذاران عملکرد بهتری در مدیریت منابع مالی خود داشته باشند. جهت محاسبه هزینه‌های هر کسب و کاری، متغیر‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شوند. متغیر‌هایی که در محاسبه هزینه‌های این پروژه تاثیر گذار هستند؛ شامل هزینه خرید تجهیزات، میزان تورم، ظرفیت تولید سالانه و غیره می‌باشند. هزینه‌های این پروژه به دو بخش سرمایه ثابت و هزینه‌های جاری تقسیم می‌شوند. سرمایه ثابت به خرید زمین، ساخت و ساز، خرید تجهیزات مورد نیاز  و هزینه‌های جاری نیز به حقوق پرسنل، بیمه و غیره اختصاص می‌یابد.

اهمیت طرح توجیهی کشتارگاه طیور برای دریافت مجوز

همانطور که گفته شد؛ ارائه طرح توجیهی کشتارگاه طیور به سازمان‌های دولتی جهت اخذ مجوز الزامی می‌باشد. سازمان­ها و ارگان­های دولتی جهت صدور مجوز، طرح‌­های توجیهی متقاضیان را مورد بررسی قرار می‌دهند. لازم به ذکر است که طرح‌هایی که توسط افراد متخصص و با تجربه تنظیم شده باشند؛ شانس بیشتری نیز در تایید شدن پروژه و دریافت مجوز خواهند داشت. جهت تایید شدن تقاضای دریافت مجوز، طرح‌های توجیهی می‌بایست به صورت واضح چشم‌اندازی از اهداف و ایده‌های سرمایه‌گذار ارائه دهند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی کشتارگاه طیور

وب‌سایت پرشین پلن سالهاست که در زمینه تنظیم انواع طرح‌های توجیهی، خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد. تنظیم طرح توجیهی کشتارگاه طیور نیز یکی از بهترین خدمات ارائه شده توسط وب‌سایت پرشین پلن می‌باشد. طرح‌های تنظیم شده در مجموعه ما کاملاً مطابق با شرایط روز و دستورالعمل‌ها و قوانین سازمان‌های دولتی نگارش می‌شوند. تجربه کافی متخصصین مجموعه ما در زمینه امور مالی، اداری و فنی سوددهی پروژه شما را تایید می‌کند. اکنون جهت سفارش طرح مورد نظر خود؛ می­‌توانید هم اکنون با کارشناس ارشد مجموعه ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی