طرح توجیهی تولید جعبه کارتن (سال 1401) مجوز+تسهیلات

طرح توجیهی تولید جعبه کارتن_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی جعبه کارتن یکی از مهمترین قدم‌ها جهت دریافت مجوز فعالیت است. این طرح توجیهی اطلاعات اقتصادی و عملیاتی طرح را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داده و کارآفرین را با اهداف طرح تولید جعبه کارتن آشنا خواهد کرد. تیم پرشین پلن یکی از تیم‌های فعال در زمینه نگارش طرح توجیهی است و می‌تواند طرح توجیهی تولید جعبه کارتن برای شما آماده کند. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در خصوص این طرح توجیهی، کافی‌ست این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

پتانسیل بازار برای تولید جعبه کارتن

جعبه کارتن یکی از تجهیزات بسته بندی است و کاربرد فراوانی دارد. در نتیجه میزان مصرف بالای این جعبه‌ها در حوزه‌های مختلف سبب شده تا طرح توجیهی تولید جعبه کارتن از پتانسیل پررونقی برخوردار باشد. از طرفی مواد اولیه مورد نیاز جهت اجرای این طرح توجیهی یعنی کارتن و کاغذ باطله و تنه‌ی درخت به وفور در کشور یافت می‌شوند.  

به علاوه، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز جهت اجرای طرح تولید جعبه کارتن در بازار کشور موجود هستند. همچنین اجرای این طرح توجیهی به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد. در نتیجه تمامی این پارامترها سبب شده تا این طرح توجیهی پتانسیل بالایی داشته باشد و بتوان با تولید جعبه کارتن به درآمد قابل توجهی دست پیدا کرد.

معرفی و مزایای طرح تولید جعبه کارتن

جعبه کارتن یکی از مهمترین تجهیزات بسته بندی به حساب می‌آید و برای بسته بندی مواد غذایی، مواد شیمیایی، مواد خوراکی و … به کار گرفته می‌شود. در نتیجه این طرح توجیهی از مزایای زیادی برخوردار است. از جمله‌ی مهمترین مزایای طرح توجیهی تولید جعبه کارتن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ساده‌تر شدن فرایند جابجایی محصولات و کالاهای گوناگون
  • اشتغال زایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای اشخاص مختلف
  • تامین نیاز بازار به انواع مختلف جعبه کارتن
  • افزایش طول عمر محصولات و تجهیزات مختلف
  • صادرات جعبه کارتن به کشورهای همسایه و کسب درآمد ارزی

برآورد هزینه‌های طرح توجیهی جعبه کارتن

متاسفانه وجود نوسانات زیاد در بازار داخلی سبب شده تا محاسبه پارامترهای اقتصادی مانند هزینه‌های طرح توجیهی جعبه کارتن به صورت دقیق امکان‌پذیر نباشد. با این وجود، در این طرح توجیهی، هزینه‌های راه اندازی و شروع کسب و کار به صورت اختصاصی برآورد شده است.

به صورت کلی، هزینه‌های مورد نیاز جهت اجرای طرح تولید جعبه کارتن به سه بخش کلیدی یعنی هزینه‌های احداث کارخانه تولید جعبه کارتن (آماده سازی زمین، ساخت سوله تولید، بخش اداری، انبار و …)، هزینه سرمایه در گردش طرح توجیهی و هزینه نیروی انسانی تقسیم بندی می‌گردد. نگارندگان طرح توجیهی جعبه کارتن، تمامی این پارامترها را به صورت تفکیک شده و دقیق مورد بررسی قرار داده و در قالب جداول هزینه متغیر، ثابت و سرمایه در گردش در اختیار کاربر قرار می‌دهند. لذا این پارامترها در هنگام محاسبه سرمایه مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی جعبه کارتن از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

[irp posts=”14622″ ]

آشنایی با فرایند تولید جعبه کارتن

فرایند تولید جعبه کارتن به این صورت است که در مرحله اول، خمیر را برای تولید ورق‌های کارتن آماده می‌کنند. در این مرحله خمیر کارتن یا با استفاده از تنه‌ی درختان و یا با استفاده از ضایعات دیگر کارتن‌ها تولید می‌شود. لازم به ذکر است که کارتن‌هایی که از تنه‌ی درخت تولید می‌شوند از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. در نتیجه همین موضوع سبب شده تا در تولید خمیر جعبه کارتن حتما از تنه درخت استفاده شود.

در مرحله‌ی بعدی، خمیر کارتن به دست آمده در مرحله‌ی قبل توسط دستگاه‌های مخصوص به ورق تبدیل می‌گردد. ورق‌های کارتن تولیدی با عرض 90، 100 و 110 سانتی متر تولید می‌گردند. طول ورق‌ها نیز بنا به سفارش مشتری تولید می‌شود. سومین مرحله‌ی فرایند تولید جعبه کارتن، مرحله‌ی چاپ است. در این مرحله طرح و رنگ مورد نظر بر روی کارتن چاپ می‌گردد. چاپ‌ها دارای انواع مختلفی هستند پس از آن، ورق‌های کارتن را در سایزهای مورد نظر برش داده و چاک می‌زنند. سپس ورق را تا کرده و به یکدیگر چسبانده و کارتن تولید می‌شود.

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای تولید جعبه کارتن

در طرح توجیهی ارائه شده، به صورت دقیق و مفصل در خصوص تمامی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز جهت اجرای این طرح صنعتی صحبت شده است. همچنین در این طرح توجیهی اطلاعات دقیقی در خصوص مشخصات فنی دستگاه‌ها و مناسب‌ترین قیمت آن‌ها ذکر شده و لذا می‌تواند فرایند اجرای طرح را برای شما ساده‌تر کند. جهت اجرای طرح توجیهی جعبه کارتن به تجهیزاتی زیر نیاز خواهد بود:

  • دستگاه برش
  • دستگاه چاپ
  • دستگاه تولید خمیر کارتن
  • دستگاه تولید ورق کارتن
  • دستگاه چاک زنی و …

هدف از طرح توجیهی تولید جعبه کارتن

هدف طرح توجیهی تولید جعبه کارتن بررسی این پروژه و ارائه چشم انداز دقیقی از این طرح تولیدی می‌باشد. در این طرح توجیهی، تحلیل‌های دقیقی در خصوص پارامترهای اقتصادی مثل درآمد، سود ویژه و ناویژه طرح توجیهی، سرمایه ثابت و سرمایه در گردش طرح توجیهی و … ارائه شده است. همچنین بازار هدف طرح تولید جعبه کارتن و راه‌ها و شیوه‌های درآمدزایی طرح جعبه کارتن نیز به صورت مفصل مورد بحث قرار گرفته است.

صادرات جعبه کارتن به کشورهای همسایه

بالا رفتن قیمت دلار و سایر ارزهای رایج سبب شده تا صادرات کالاها و خدمات مختلف به دیگر کشورها، سودآوری قابل قبولی را به همراه داشته باشد. در خصوص جعبه کارتن نیز این موضوع صادق است. بازار صادرات جعبه کارتن به کشورهای همسایه از رونق بالایی برخوردار می‌باشد. اخیرا اقداماتی جهت عرضه این محصولات به بازار کشورهای مختلف انجام شده و تحقیقات میدانی تیم پرشین پلن حاکی از این است که صادرات جعبه کارتن موجب افزایش چند برابری درآمد تولید کنندگان جعبه کارتن خواهد شد.

کیفیت بالا، قیمت مناسب و استحکام خوب از جمله‌ی مهمترین مزایایی است که سبب شده جعبه کارتن‌های تولید شده در کشورمان ایران، در بازارهای خارجی نیز مشتریان زیادی داشته باشند. امروزه صادرات جعبه کارتن به کشورهایی مانند عراق، ترکیه، امارات متحده عربی، پاکستان، افغانستان و … از رونق بالایی برخوردار است.

درآمد تولید جعبه کارتن

یکی از پارامترهایی که در طرح توجیهی جعبه کارتن مورد بحث قرار گرفته است، میزان درآمد این طرح توجیهی می‌باشد. به صورت کلی، میزان درآمد طرح تولید جعبه کارتن به حجم، نوع، کیفیت و سایز کارتن‌های تولیدی وابسته است. به علاوه، اهمیت بازاریابی در میزان درآمد طرح جعبه کارتن نیز غیر قابل انکار می‌باشد. تحقیقات میدانی صورت گرفته در خصوص طرح توجیهی تولید جعبه کارتن به خوبی نشان می‌دهد که میزان سود این طرح توجیهی چیزی در حدود 35 الی 40 درصد است.

درآمد تولید جعبه کارتن_پرشین پلن

بازار هدف برای تولید جعبه کارتن

یکی از مهمترین مسائل در هنگام اجرای طرح تولید جعبه کارتن، مشخص کردن بازار هدف طرح و فروش جعبه کارتن است. کاملا واضح است که گسترده‌تر بودن بازار هدف یک طرح، نشان دهنده سودآوری بالاتر آن خواهد بود. در خصوص بازار هدف طرح تولید جعبه کارتن لازم به ذکر است که جعبه کارتن یکی از پرمصرف‌ترین تجهیزات بسته بندی بوده و تقریبا در تمامی اصناف از آن استفاده می‌شود. لذا بازار هدف این طرح بسیار گسترده است و همین موضوع یکی از مهمترین دلایل سودآوری بالای این طرح توجیهی به حساب می‌آید.

با این وجود، جهت افزایش میزان فروش جعبه کارتن، بازاریابی گسترده از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. همچنین تولید جعبه کارتن در سایزهای مختلف نیز می‌تواند مشتریان بیشتری را برای شما جذب کرده و سودآوری این طرح توجیهی را افزایش دهد.

طرح توجیهی جعبه کارتن جهت دریافت مجوز

طرح توجیهی جعبه کارتن یکی از موارد و مدارک لازم جهت دریافت مجوز برای تولید جعبه کارتن می‌باشد. در این طرح توجیهی تمامی مزایا و چالش‌های موجود در طرح مورد بررسی قرار گرفته و چشم انداز دقیقی را به سرمایه گذار ارائه می‌دهد. لذا این موضوع سبب شده تا طرح توجیهی تولید جعبه کارتن در فرایند دریافت مجوز جهت تولید جعبه کارتن از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

طرح ارائه شده به سازمان‌های دولتی جهت کسب مجوز فعالیت باید کاملا دقیق بوده و تمامی پارامترهای کلیدی از جمله پارامترهای اقتصادی در آن مورد بحث قرار گرفته شده باشند. همچنین در این طرح توجیهی، بودجه مورد نیاز جهت اجرای پروژه به صورت دقیق برآورد شده و در نتیجه این طرح توجیهی می‌تواند نتایج مالی و استراتژی‌های مناسب و کاربردی جهت به ثمر نشستن طرح تولید جعبه کارتن را در اختیار شما قرار دهد.

سفارش طرح توجیهی تولید جعبه کارتن

طرح توجیهی تولید جعبه کارتن، یک راهنما و نقشه‌ی راه برای سرمایه گذارانی است که قصد فعالیت در حوزه تولید جعبه کارتن را دارند. این طرح توجیهی یک منبع جامع از اطلاعات مورد نیاز جهت شروع کسب و کار تولید جعبه کارتن است. در این طرح توجیهی میان‌برهای مختلفی جهت اجرای مرحله به مرحله‌ی طرح و توسعه این کسب و کار ارائه گردیده و می‌تواند یک همراه راه بلد در طی مسیر اجرای این پروژه باشد.

تیم وب سایت پرشین پلن یکی از تیم‌های مطرح و فعال در زمینه نگارش طرح توجیهی است. طرح توجیهی جعبه کارتن تیم پرشین پلن، مورد تایید کانون مشاوران بانکی و اعتباری کشور بوده و می‌تواند ارگان‌های دولتی را قانع کند که این طرح صنعتی قابلیت اجرایی شدن را دارد. لذا این طرح فرایند دریافت مجوز را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. جهت سفارش طرح توجیهی برای تولید جعبه کارتن، می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های درج شده در سایت پرشین پلن، با کارشناس ارشد تیم ما ارتباط برقرار کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی