طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن ☀️(طبی و صنعتی)

طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن_پرشین پلن

فهرست مطالب

از مهم‌ترین اقداماتی که برای راه اندازی کارخانه تولید اکسیژن نیاز است، تهیه طرح توجیهی جهت اخذ مجوز می باشد. طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن دارای تمام اطلاعات مورد نیاز برای شروع پروژه است. سرمایه‌گذاران برای اینکه بتوانند طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن را با اطمینان کامل به ارگان‌ها و سازمان‌های ذیربط ارائه دهند، می‌بایست طرحی سنجیده همراه با جزئیات تهیه کنند. به همین منظور بهتر است نگارش آن را به کارشناسان ماهر بسپارند. اکنون از شما دعوت می نماییم تا در ادامه مقاله برای دریافت اطلاعاتی کامل تر همراه وب سایت پرشین پلن باشید.

معرفی کسب و کار تولید اکسیژن

اکسیژن که از مهم‌ترین گاز های تشکیل دهنده هوا می باشد در حیات تمامی موجودات زنده نقش بسیار مهمی دارد. اکسیژن ۲۱ درصد از هوا را تشکیل می‌دهد. این گاز در صنایع مختلفی چون پزشکی، فولاد، ریخته گری، شیمیایی، برش‌کاری، جوشکاری و … نیز اهمیت به سزایی دارد. به همین دلیل است که اکسیژن از کالاهای استراتژیک محسوب می‌شود.

لذا به این نتیجه گیری دست می‌یابیم که برای تامین بیشتر اکسیژن برای این گروه از بیماران و همینطور تامین اکسیژن برای محیط‌های صنعتی، نیاز به تاسیس واحدهای تولیدکننده بیشتر در زمینه تولید اکسیژن خواهد بود. پس اگر به عنوان یک تولید کننده نوپا تصمیم به تاسیس و راه اندازی کارخانه تولید اکسیژن دارید، می‌توانید با کمک طرح توجیهی، قدم در مسیر بهتری بگذارید.

اهمیت احداث کارخانه تولید اکسیژن در ایران

همانطور که میدانید اکسیژن یکی از عناصر مهم و ضروری است. وجود این عنصر، هم برای ما انسان‌ها اهمیت داشته و هم برای برخی از واحدهای صنعتی. اکسیژنی که ما انسان‌ها به آن نیاز داریم، برای سلامت مغز و سایر ارگان های بدن، ضروری است. و همینطور اکسیژنی که برخی از واحدهای صنعتی به آن نیاز دارند، برای بهبود عملکردهای صنعتی، موثر خواهد بود.

ضمن اینکه باید بگوییم در دوره همه گیری بیماری کرونا، بیماران مبتلا به این ویروس، نیاز شدیدتری به اکسیژن پیدا کرده و در نتیجه اهمیت تامین اکسیژن، بیش از پیش افزایش یافته است. اگر اکسیژن کافی به مغز نرسد و یا خون، اکسیژن کافی را دریافت نکند، مشکلات و بیماری های به مراتب بدتر و چه بسا که خطر مرگ، بیماران را تهدید نماید. یا اگر اکسیژن لازم به برخی از تجهیزات صنعتی نرسد، دچار مشکل در احتراق خواهند شد. یا حتی قادر به ارائه واکنش مثبت نخواهند بود.

  طرح توجیهی تولید ضد یخ خودرو☀️(مخصوص مجوز و بانک)

چرا طرح توجیهی تولید اکسیژن ضروری است؟

طرح توجیهی چیست و چرا ضروری است؟ در این بخش می خواهیم به بررسی طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن بپردازیم. در ابتدا باید بدانید تنها سرمایه گذاری برای شروع یک کار، کافی نیست. شاید شما به عنوان سرمایه گذار، از قدرت مالی بالایی برخوردار باشید، اما فقط همین کافی نیست. وقتی تصمیم دارید یک کسب و کار نو را آغاز کنید، باید بدانید که چالش‌های پیش رو چیست؟ ممکن است با چه هزینه‌هایی در کار مواجه شوید؟

لازم است تا مهارت‌ها و آمادگی های لازم را پیدا کرده و سپس استارت بزنید. همه این موضوعات را به کمک طرح توجیهی متوجه خواهید شد. طرح توجیهی هزینه‌ها را از لحظه شروع تا لحظه پایان را به شما نشان داده و مانند یک راهنمای کامل، از اشتباهات شما در کار جلوگیری خواهد کرد. و یا این اشتباهات را به حداقل می رساند.

هزینه های قابل بررسی در طرح کارخانه تولید اکسیژن

در طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی، عوامل و هزینه‌های بسیاری برآورد و پیش بینی خواهند شد. در واقع شما با اطلاع از هر یک از این عوامل و هزینه‌ها می‌توانید تصمیمات آگاهانه تری اتخاذ فرمایید. در قسمت زیر به برخی از این عوامل و هزینه‌ها اشاره شده است:

 • محاسبه زمین مورد نیاز
 • ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز
 • بررسی میزان تولید روزانه، ماهانه و سالانه
 • پیش بینی درآمد
 • بررسی وضعیت استقرار کارخانه و ابعاد مربوط به آن
 • تعداد نیروهای انسانی مورد نیاز
 • هزینه های مربوط به تعمیرات و استهلاک
 • هزینه های خرید مواد اولیه
 • هزینه های پرداختی به کارگران
 • هزینه های مالیاتی
 • هزینه های متغیر و ثابت
 • بررسی میزان سود
 • +20 مورد بیشتر

مراحل احداث کارخانه تولید اکسیژن

احداث کارخانه تولید اکسیژن دربردارنده دریافت مجوز های مورد نیاز، تامین بودجه لازم، ارزیابی فرآیندهای تولید، کنترل کیفیت و … می باشد. برای تولید محصول نهایی مواد اولیه طی فرآیند های متفاوتی پردازش می شود. کارخانه تولید اکسیژن برای تشکیل خط تولید و ساخت کالا از فناوری‌ها و ماشین آلات ویژه استفاده می کند. امکان بهره برداری بدون مدیریت و کنترل فرایندها از این کارخانه ممکن نمی باشد. امروزه در کارخانه های بزرگ سیستم های کنترل فرایند به طور کاملا تخصصی و مجهز چیده می شود. به طور کلی کنترل فرآیند مخصوصا در شرایط بحرانی دارای تاثیر اقتصادی بسیار زیادی می باشد.

مراحل احداث کارخانه تولید اکسیژن_پرشین پلن

بررسی سود و بازدهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی

اکسیژن که به نمونه‎های مختلفی از جمله اکسیژن طبی و اکسیژن صنعتی تقسیم می‌گردد، روز به روز با اهمیت بیشتری روبرو می گردد. حالا علاوه بر بیمارانی که با مشکلات تنفسی دست و پنجه نرم می کنند، خیلی از واحدهای صنعتی هم نیاز به اکسیژن، البته از نوع صنعتی آن پیدا کرده‌اند. پس می توان گفت اهمیت اکسیژن طبی و صنعتی در هر یک از زمینه‌های پزشکی و صنعتی، غیر قابل انکار است. با توجه به همین موضوع، سود و بازدهی تولید این محصول نیز بالاست.

به طور کلی هر محصولی مثل اکسیژن که از ضرورت بالایی برخوردار باشد، تولید آن توام با سود و بازدهی خواهد بود. به عبارت دیگر اکسیژن به عنوان یک عنصر حیات بخش عمل کرده و تقاضای بسیاری در خصوص آن شکل گرفته است.

  طرح توجیهی کارخانه سرم سازی☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن برای دریافت مجوز

سرمایه گذاران برای احداث کارخانه تولید اکسیژن ابتدا باید مجوزهایی را دریافت کنند. آن‌ها باید برای دریافت مجوز به وزارت صمت مراجعه کنند و سپس طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن را به این وزارتخانه ارائه دهند. زیرا برای راه اندازی این کسب و کار همانند سایر کارها باید مجوزهای مربوطه را دریافت کنند. وزارت صمت نیز به منظور توافق با صدور مجوز ابتدا باید طرح توجیهی کسب و کار را مورد بررسی قرار دهند. در صورتی که انجام نگارش طرح توجیهی مربوطه به واسطه متخصصان و مهندسان مالی حاذق صورت گیرد، سبب جلب اعتبار بیشتر آن می‌شود.

طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن تمامی اطلاعات فعالیت های عملیاتی موجود را می تواند از نظر اقتصادی بیان کند. به عبارتی دیگر در این طرح توجیهی تمامی شاخص‌های موجود به صورت حرفه ای توسط کارشناسان محاسبه می شود.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی برای کارخانه تولید اکسیژن

وب سایت پرشین پلن انواع طرح‌های توجیهی را با داشتن تجربه در سال‌های زیادی نگارش کرده است. از این رو قادر است تا بهترین و تخصصی‌ترین طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن را تدوین نماید. به طوری که به راحتی مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی قرار گیرد. طرح توجیهی تالیف شده توسط این مجموعه باعث می‌شود تا سازمان های ذیربط متقاعد شوند که از لحاظ اقتصادی اجرای فعالیت های عملیاتی کسب و کار شما امکان پذیر خواهد بود. اکنون در صورت تمایل برای سفارش طرح اختصاصی از طریق شماره تماس های موجود در همین صفحه با کارشناسان ارشد وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی