طرح توجیهی بازیافت پلاستیک⚜️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی بازیافت پلاستیک (pdf+doc)_پرشین پلن

فهرست مطالب

یکی از مهم‌ترین مواردی که سرمایه گذاران جهت دریافت مجوز به آن نیاز دارند، طرح توجیهی بازیافت پلاستیک می باشد. چرا که ارگان‌ها و سازمان‌‌های دولتی و خصوصی به منظور صدور مجوز نیاز به طرح توجیهی مربوطه دارند. تقاضای آنان برای طرح توجیهی به این دلیل است که توجیه پذیر بودن کسب و کار را از نظر اقتصادی تایید کنند. تا مطمئن شوند همه چیز طبق اصول پیش خواهد رفت. به همین دلیل برای جلب اعتماد ارگان‌‌های مربوطه باید طرح توجیهی کسب و کار شما توسط مهندسین حاذق و مسلط به امور سرمایه گذاری و بانکی، نگارش شود.

بازیافت پلاستیک از مهمترین فرایندهایی می باشد که انسان توانسته در سال های اخیر آن را گسترش دهد. وجود ضایعات پلاستیک در محیط زیست باعث تخریب آن می‌‌شود. در نتیجه انسان برای ادامه حیات خود باید آن را بازیافت کند. هم اکنون به منظور دریافت داده‌هایی فراتر در خصوص تهیه طرح توجیهی و راه اندازی کارخانه بازیافت پلاستیک به منظور دریافت مجوز، با وبسایت ما (پرشین پلن) تا انتهای این مقاله همراه باشید.

معرفی بازیافت پلاستیک

یکی از امور مهمی که امروزه صورت می گیرد، بازیافت پلاستیک است. همانطور که می‌دانید پلاستیک یک ماده قابل بازیافت است که در طبیعت یافت نمی‌شود. بلکه فرایند تولید و شکل گیری را در کارخانجات طی می‌کند. این ماده با هدف ایجاد ارزش افزوده و تبدیل به مواد گرانولی بازیافت می شود.

بعد از آن مواد گرانولی وارد چرخه تولید شده و به عنوان ماده اولیه برای تولید محصولات جدید، به کار برده می شوند. در واقع محصولات پلاستیکی نو با بهره گیری از این مواد تولید می شوند. البته این را هم باید بگوییم که تنها برخی از این محصولات با مواد بازیافتی تولید می شوند، نه همه آنها. در انتها بازیافت باعث کاهش هزینه های تولید خواهد شد و می‌توان از این طریق سود کلانی را بدست آورد.

مزیت های عمده بازیافت پلاستیک

در طرح توجیهی بازیافت پلاستیک راجع به همه موضوعات بازیافت صحبت می شود. حتی در صورت سفارش مطالعات بازار در این طرح به طور مفصل راجع به مزایای این کار صحبت خواهد شد. اما در اینجا می خواهیم به طور خلاصه به برخی از مزیت های عمده بازیافت پلاستیک بپردازیم. اما نگاهی بیندازید بر مزیت های این کار که در قسمت زیر به آنها اشاره شده است:

 • لازم است بدانید در برخی از محصولات پلاستیکی، ترکیبات نفتی وجود دارند. حال برای جلوگیری از مصرف بی رویه این ماده ارزشمند، پلاستیک های بازیافتی را جایگزین آن می سازند.
 • پلاستیک یک ماده تجزیه ناپذیر است که وجود آن برای طبیعت به شدت مضر خواهد بود. شاید قرن‌ها طول بکشد تا یک پلاستیک تجزیه شود. اما با جمع آوری پلاستیک و بازیافت آن، طبیعت از ضایعات پلاستیکی پاکسازی شده و دوباره سلامت و پاکیزگی خود را به دست خواهد آورد.
 • با جمع آوری مواد پلاستیکی و ورود آنها به چرخه تولید، دیگر نیازی به دفن زباله های پلاستیکی نیست. در نتیجه احتیاج کمتری به مکان های دفن زباله نیز خواهد بود.
 • از این طریق از انتشار گازهای گلخانه ای نیز جلوگیری خواهد شد. گازهایی که اصلا برای محیط زیست و ما انسان‌ها مفید نیستند. نتیجه ای هم جز بیماری نخواهند داشت.
  طرح توجیهی تولید گرانول⚜️(pdf+doc) سال 1401

موضوعات قابل بررسی در طرح توجیهی بازیافت پلاستیک

در طرح توجیهی بازیافت پلاستیک، موضوعات گوناگونی بررسی می شوند. برای مثال یکی از موضوعاتی که در آن مطرح می شود، وابسته بودن سود حاصل از بازیافت به یک سری از فاکتورهاست. یعنی باید فاکتورهایی وجود داشته باشند تا مشخص شود که سود حاصل از این کار چقدر است. نحوه تامین متریال و مواد اولیه، نوع پلاستیک، روش بازیافت، محل اجرا، حجم تولیدات و ماشین آلات و تجهیزاتی که استفاده می کنید، سود شما را از این کار مشخص می کنند.

بازیافت پلاستیک یک کار ساده و کم هزینه

با توجه به اینکه روزانه محصولات زیادی در بسته بندی های پلاستیکی عرضه و مصرف می شوند، لذا تولید ضایعات پلاستیکی در کشور ما نیز بالاست. به دنبال آن بازیافت پلاستیک نیز یک کار پر بازده و پرسود خواهد بود. البته این کار، بسیار ساده بوده و هزینه های کمی را به دنبال خواهد داشت. در عوض از این موضوع مطمئن هستید که هزینه های مربوط به این کار، خیلی زود جبران خواهند شد. به همین دلیل است که اکنون خیلی از سرمایه گذاران به سراغ راه اندازی مراکز بازیافت رفته و این حرفه را برگزیده‌اند. شما هم می توانید یکی از این سرمایه گذاران باشید.

روش‌های بازیافت پلاستیک

در طرح توجیهی بازیافت پلاستیک، شما علاوه بر اینکه از چگونگی انجام کار اطلاع خواهید یافت و آموزه های مفید و موثری را در این رابطه دریافت می کنید؛ امکان اطلاع از موضوعات مهم دیگری را هم خواهید داشت. پس طرح توجیهی، علاوه بر اینکه نحوه شروع و ادامه کار را به شما آموزش می دهد، درباره روش های بازیافت پلاستیک هم صحبت خواهد کرد. در اینجا می خواهیم تا به طور مختصر به این روش‌ها اشاره کنیم:

 1. بازیافت شیمیایی
 2. بازیافت انرژی
 3. بازیافت مکانیکی

بازیافت مکانیکی، یکی از بهترین روش‌ها

یکی از بهترین روش های بازیافت، روش مکانیکی است. حتما می پرسید چرا؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم روش مکانیکی دارای هزینه‌های به مراتب پایین تری است. به همین دلیل این روش، مورد استقبال بیشتری از بازیافت کنندگان واقع شده است. البته این روش از بازیافت، فواید دیگری هم دارد. برای مثال برای انجام آن نیاز به دستگاه های پیشرفته نخواهد بود. البته این را هم باید بگوییم که این روش برای بازیافت عمده، مناسب نبوده و تنها برای ضایعات پلاستیکی کم حجم انتخاب و اجرا می شود.

بازیافت مکانیکی، یکی از بهترین روش‌ها_پرشین پلن

مواد پلاستیکی قابل بازیافت

در طرح توجیهی بازیافت پلاستیک، به تفکیک هر یک از مواد پلاستیکی ذکر می شوند. حتی کد مربوط به این مواد نیز اعلام خواهد شد. اما در اینجا می خواهیم تا ما نیز اشاره ای به این مواد پلاستیکی داشته باشیم که هر کدام از دیگری، مجزا می باشند:

 1. مواد پلاستیکی پلی پروپیلن که انواع پوشک بچه، ظروف ماست و بطری نوشابه را شامل می گردند.
 2. مواد پلاستیکی اچ دی پی ای که انواع ظرف زباله و ظرف شیر را در بر می گیرند.
 3. مواد پلاستیکی ال دی پی ای که ظروف نان و ظروف غذا را شامل می شوند.
 4. مواد پلی استایرن که کارتن تخم مرغ و لیوان های پلاستیکی را شامل می گردند.
 5. مواد پی وی سی که انواع بطری روغن در این دسته جای گرفته‌اند.
 6. مواد پت که محصولاتی مثل بطری دهان شویه در این دسته گنجانده شده‌اند.

دوره بازگشت سرمایه در طرح توجیهی

در طرح توجیهی بازیافت پلاستیک، حتی راجع به دوره بازگشت سرمایه به طور دقیق صحبت خواهد شد. ضمنا در مورد سرمایه اولیه مورد نیاز برای این کار، منبع تامین سرمایه و مسائل مهم دیگر هم توضیحاتی ارائه می شوند. اما می خواهیم بدانیم که دوره بازگشت سرمایه در این کار چقدر است؟ آیا واقعا این کار دارای صرفه اقتصادی است یا خیر؟ در خصوص این موضوعات باید بگوییم دوره بازگشت سرمایه در این کار، حتی زیر دو سال است. چه بسا که در سالهای نخست کار، سرمایه اولیه شما جبران شود. البته که سود چند برابر بیشتر از سرمایه نیز به شما باز خواهد گشت. پس با این اوصاف می توانیم دریابیم که این کار دارای صرفه اقتصادی خواهد بود.

طرح توجیهی بازیافت پلاستیک جهت دریافت مجوز

مطمئنا جهت راه اندازی کسب و کار های بزرگی چون کارخانه بازیافت پلاستیک نیاز به مجوزهایی از وزارت صمت می باشد. وزارت صمت نیز جهت ارائه خدمات خود از شما تقاضای طرح توجیهی بازیافت پلاستیک را می کند. زیرا در کل دنیا از اقدامات ابتدایی و مهم هر کسب و کار طرح توجیهی مربوطه می باشد. به هر میزان که طرح توجیهی با دقت و تخصصی‌تر تدوین شده باشد، ارگان‌ها و سازمان های مربوطه اعتماد بیشتری به کسب و کار شما می کنند و فرآیند اخذ مجوز سریع تر پیش می رود.  به همین منظور بهتر است که تدوین طرح توجیهی بازیافت پلاستیک خود را به بهترین متخصصان بسپارید.

سفارش طرح توجیهی بازیافت پلاستیک

وب سایت پرشین پلن با به کار گیری از کارشناسان مالی با تجربه و متخصص در نگارش انواع طرح های توجیهی گردشگری، صنعتی، کشاورزی، خدماتی و … تخصصی‌ترین طرح‌ها را نگارش می کند. از این رو به آسانی می‌تواند سازمان های مربوطه را نسبت به توجیه پذیری کسب و کار شما متقاعد کند. اکنون این امکان را دارید تا با سفارش طرح توجیهی بازیافت پلاستیک که توسط کارشناسان باتجربه ما در پرشین پلن برای شما نگارش می شود، جهت اخذ مجوز اقدام نمایید. هم اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی با کارشناس ارشد وبسایت تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + سه =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید