طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی⚜️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی یکی از نخستین کارهایی است که باید برای اخذ مجوز انجام دهید. در واقع داشتن یک طرح توجیهی، به سرمایه گذار کمک می کند تا در هنگام دریافت مجوز های لازم از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بتواند ایده کسب و کار خود را به بهترین نحو به این ارگان دولتی ارائه دهد. همچنین برای دریافت وام و تسهیلات بانکی مورد نیاز راه اندازی این کسب و کار نیز، می توان به کمک یک طرح توجیهی معتبر، به بانک مورد نظر مراجعه نمود. چرا که در هر دو مورد، شما به عنوان کارآفرین، لازم است تا ارگان های دولتی مربوطه را از سودبخش بودن ایده‌ی خود مطمئن سازید. در ادامه این مطلب از وب سایت پرشین پلن با ما همراه باشید. زیرا به ارائه نکات مهمی در رابطه با اهمیت یک مجتمع خدمات رفاهی و نحوه‌ی دریافت طرح توجیهی برای راه اندازی آن خواهیم پرداخت.

معرفی و مزایای مجتمع خدمات رفاهی

یکی از کاربرد های طرح توجیهی احداث مجتمع خدمات رفاهی (بین راهی)، ارائه‌ی مزایا و معرفی سودمندی های ایده‌ی کسب و کار است. وجود مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، نقش پر رنگی در مبحث گردشگری دارد. این کسب و کار، علاوه بر ایجاد خدمات رفاهی برای مسافران جاده ای، موجب رونق صنعت گردشگری نیز می شود. به علاوه، یک مجتمع خدمات رفاهی، می تواند تنوع بسیاری از انواع خدمات قابل ارائه به گردشگران را ارائه دهد. این موارد شامل خدمات زیر می شود:

 • پمپ بنزین
 • مجتمع تجاری
 • کافه و رستوران
 • بانک و خودپرداز
 • کارواش و تعمیرگاه
 • مسجد
 • اقامتگاه و استراحتگاه
[irp]

توجیه اقتصادی مجتمع خدمات رفاهی

همان طور که گفتیم، وجود مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، اهمیت بسیاری در حوزه‌ی گردشگری دارد. در واقع هر چقدر که میزان امور رفاهی و تسهیلات سفر بین جاده ای بیشتر باشد، رونق گردشگری نیز در این شاخه بیشتر خواهد بود. نکته‌ی مهم اینجاست که وجود مجتمع رفاهی در راه‌ها می تواند به عنوان تنها منبع مسافران ظاهر گردد. بنابراین نقش آن در حین سفر حیاتی است. به همین دلیل در سودمند بودن و درآمد زا بودن این ایده، شکی وجود ندارد. همچنین با توجه به تنوعی که در تعداد خدمات قابل ارائه وجود دارد، شما می توانید در بخش های مختلفی به کسب درآمد بپردازید.

درآمد راه اندازی مجتمع خدمات رفاهی

طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی می تواند تمامی هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار را نیز ارائه دهد. به این ترتیب شما می توانید میزان سرمایه‌ی مورد نیاز برای راه اندازی این کار را حساب کنید و در حین کسب درآمد، با کسر هزینه‌ها، سود خالص از این راه را نیز پیش بینی نمایید. برای مثال اگر به راه اندازی یک مجتمع خدمات رفاهی چند قسمتی روی آوردید (مثلا پمپ بنزین، رستوران و مجتمع تجاری) می توانید در نظر بگیرید که در هر یک از این موارد چه میزان سرمایه گذاری شده است. همچنین متوسط تعداد مسافرین در سال را بر اساس اسناد موجود حساب نموده و سپس سود خالص از این موارد را محاسبه کنید. در این زمان خواهید دانست که سود حاصل از راه اندازی مجتمع خدمات رفاهی بین راهی بسیار بالا بوده و می تواند آینده‌ی مالی خوبی برای شما – به عنوان کارآفرین– حاصل کند.

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای مجتمع خدمات رفاهی

 • جایگاه های سوخت گیری پمپ بنزین
 • الزامات حمل و نقل سوخت رسانی
 • هتل یا هاستل
 • آلاچیق های استراحتی
 • فروشگاه و اغذیه فروشی
 • فضای سبز
 • تابلو های راهنمای مسیر مجتمع
 • تمهیدات امنیتی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای مجتمع خدمات رفاهی_پرشین پلن

طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی برای دریافت مجوز

طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی می تواند امکان دریافت مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را برای سرمایه گذار ایده فراهم کند. چرا که دریافت مجوز، نخستین گام راه اندازی کسب و کار است. به علاوه، پس از دریافت این مجوز نیز، می توان با آسودگی و راحتی بیشتری اقدام به دریافت تسهیلات بانکی برای این کار نمود.

نکات مهم در رابطه با راه اندازی مجتمع

یکی از نکات مهمی که باید در هنگام راه اندازی مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی در نظر داشته باشید، مکان دسترسی به آن است. در واقع یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای راه اندازی این کار، آن است که مکان یابی درستی در این زمینه داشته باشید. چراکه این مکان می تواند در میزان سود دهی کسب و کار شما نقش مهمی داشته باشد. سعی کنید مجتمع رفاهی خود را در منطقه ای راه اندازی کنید که مجتمع دیگری از پیش وجود نداشته باشد یا برنامه‌ی احداث آن در میان نباشد. به این ترتیب، در آن منطقه رقابتی نخواهید داشت. این امر می تواند بر منحصر به فرد بودن ایده‌ی شما در طرح توجیهی ارائه شده، تاثیر مثبتی بگذارد.

سفارش طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی

طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی باید معتبر باشد. چرا که این موضوع اهمیت بسیار زیادی در نگاه کارشناسان ادارات دولتی و بانک‌ها دارد. بنابراین صرفا داشتن طرح توجیهی، نشان دهنده‌ی مفید بودن ایده‌ی شما نیست. کارشناسان پرشین پلن، با تخصص خود در امور بانکی و اداری، می توانند شما را از معتبر بودن طرح های توجیهی مطمئن سازند. زیرا طرح های توجیهی نگارش شده توسط متخصصان وب سایت پرشین پلن مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. در صورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی می توانید با کارشناس ارشد وب سایت ما، تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی