طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی☀️(جهت اخذ مجوز)

طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی_پرشین پلن

فهرست مطالب

دریافت مجوز از سازمان های دولتی، جزو اساسی‌ترین و ضروری‌ترین مراحل شروع هر کسب و کاری می باشد. مراجع مربوطه نیز جهت اعطای مجوز به مراجعه کنندگان از آن‌ها می‌خواهند تا اسناد و مدارکی را ارائه دهند. طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی، یکی از اسناد و مدارک مهمی است که جهت دریافت مجوز به آن نیاز خواهید داشت. مطالب مقاله زیر جوانب مختلف پروژه تولید غذای حیوانات خانگی و طرح توجیهی این پروژه را مورد بررسی قرار می‌‌دهد. دعوت می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه سفارش طرح توجیهی تا پایان این مقاله با ما وب‌سایت پرشین پلن همراه باشید.

اهمیت تولید غذای حیوانات خانگی

امروزه افراد زیادی هستند که در منزل خود از حیوانات خاصی نگهداری می‌کنند. طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی؛ لزوم و اهمیت تولید این محصول را مورد بررسی قرار می‌دهد. افزایش میزان نگهداری از حیوانات خانگی، موجب افزایش فروش مواد غذایی این حیوانات در بازار شده است. تولید این محصول در ایران می تواند سودآوری قابل توجهی برای سرمایه گذاران داشته باشد. ممنوعیت واردات غذای حیوانات خانگی نیز لزوم تولید نمونه داخلی آن را افزایش می‌‌دهد. امکان استفاده از تجهیزات و مواد اولیه داخلی نیز از مواردی است که تولید غذای حیوانات خانگی در داخل ایران را راحت تر می کند. نظر به اینکه اغلب تولید کنندگان این محصول در ایران تازه کار هستند؛ می‌توان با افزایش کیفیت محصولات جایگاه خوبی در بازار این محصول به دست آورد.

معرفی و مزایای  استفاده از غذای حیوانات خانگی

همانطور که گفته شد؛ امروزه افراد بیشتری خواهان نگهداری از حیوانات خانگی هستند. یکی از اصول نگهداری از حیوانات خانگی، تامین نیاز های اولیه آنها مانند خوراک می باشد. هر کدام از انواع حیوانات خانگی به مواد غذایی خاصی نیاز دارند. حیوانات خانگی مانند سگ و گربه نیز با توجه به سن، نژاد و وزن خود مواد غذایی متفاوتی نیاز دارند. مزایای استفاده از غذای حیوانات خانگی برای تامین غذای سگ و گربه؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • به صرفه بودن خرید غذای حیوانات خانگی خشک نسبت به استفاده از غذا های کنسروی و یا غذا های خانگی.
 • امکان نگهداری طولانی مدت غذای حیوانات خانگی خشک بدون فاسد شدن.
 • تداوم احساس سیری در حیوانات به دلیل استفاده از پروتئین حیوانی در غذای حیوانات.
 • کمک به بهبود سیستم گوارشی حیوانات خانگی و هضم راحت.
 • جلوگیری از ایجاد جرم در دندان های حیوانات.

هدف از نگارش طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی چیست؟

تولید غذای حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه، مانند سایر فعالیت های تولیدی نیاز به دریافت مجوز دارد. یکی از اهداف نگارش طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی، کمک به روند دریافت مجوز و تایید شدن پروژه می باشد. طرح توجیهی غذای سگ و گربه علاوه بر کمک به دریافت مجوز مزایای دیگری نیز دارد. طرح توجیهی با ارائه اطلاعات کامل در مورد جوانب مختلف هر پروژه ای به سرمایه گذار، او را برای شروع فعالیت خود آماده می کند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مطالعه کامل طرح توجیهی برای مدیریت بهتر پروژه خود آماده باشند. همچنین نگارش طرح توجیهی توسط افراد حرفه ای؛ میزان ریسک پروژه را کاهش داده و سرمایه گذاری موفق تری نیز به دنبال خواهد داشت.

  طرح توجیهی تولید چسب☀️(طرح اختصاصی جهت اخذ مجوز)

هدف از نگارش طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی چیست؟_پرشین پلن

بررسی روش تولید غذای حیوانات خانگی

بخشی از طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی به بررسی مواد اولیه مورد نیاز و روش تولید این محصول اختصاص یافته است. جهت تولید غذای خشک برای حیوانات خانگی؛ ابتدا مواد اولیه، مانند آرد، خورده غلات و پودر گوشت در وزن های مشخص، وارد میکسر می‌‌شوند. مواد اولیه به صورت کامل با یکدیگر مخلوط شده و سپس به فیدر اکسترودر و سپس اکسترودر منتقل می شوند. اکسترودر با فشار و دمای مشخصی، مخلوط مواد اولیه را می پزد. مواد اولیه پس از پخت به خشک کن‌ها منتقل می شوند تا رطوبت آنها از بین برود. مرحله بعدی پس از خشک کردن کامل غذا و از بین بردن رطوبت آن، طعم دهی و روغن پاشی می باشد. غذای خشک پس از طعم دار شدن، وارد مرحله بسته بندی می شود.

معرفی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز در طرح توجیهی

طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی؛ تجهیزات و مواد اولیه برای شروع این پروژه را با ارائه لیست کاملی از آنها به سرمایه گذار معرفی می‌کند. افراد مختلفی هستند که هنگام شروع یک پروژه ممکن است در خرید تجهیزات مورد نیاز دچار مشکل شوند. طرح توجیهی غذای سگ و گربه این مشکل را به صورت کامل برطرف می‌کند. سرمایه ‌گذاران می‌توانند با اطمینان خاطر از لیست ارائه شده توسط طرح توجیهی، خرید تجهیزات مورد نیاز خود را شروع کنند. تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای احداث خط تولید غذای حیوانات خانگی؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • آسیاب و یا پودر کن غلات.
 • دستگاه خردکن استخوان.
 • مخلوط کن.
 • دستگاه اکسترودر.
 • دستگاه خشک کن.
 • تجهیزات اسپری روغن و چاشنی ها.
 • تجهیزات بسته بندی.
 • تجهیزات آزمایشگاه.
 • قفسه بندی انبار.
 • ملزومات بخش دفتری.

هدف از اجرای طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی

اجرای طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی موجب شروع یک پروژه موفق و تداوم آن می شود. طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی؛ تمامی مراحل پیش از بهره برداری و جوانب مختلف پروژه را در بر می گیرد. مشخص کردن اهداف پروژه نیز یکی از مراحل اجرای طرح های توجیهی می باشد. تعیین هدف برای کسب سود، فروش و مسائل فنی، موجب سهولت مدیریت نیز خواهد شد. طرح توجیهی مراحل مختلف پیش از بهره برداری و اقدامات لازم برای احداث خط تولید را به اطلاع سرمایه گذار می رساند. می توان گفت به طور کلی؛ طرح توجیهی به صورت کامل پروژه را تعریف کرده و اهداف خاصی را برای آن تعیین می کند.

بررسی بازار هدف برای فروش محصول در طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی

طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی؛ توجیه پذیری اقتصادی این طرح و بازار هدف برای فروش این محصول را نیز بررسی می کند. بازار فروش غذای حیوانات خانگی در ایران و کشور های دیگر به صورت حداکثری در دست برندهایی از کشور های فرانسه، آلمان، اسپانیا و غیره بود. ممنوعیت واردات این محصولات، بازار فروش غذای حیوانات خانگی را برای تولیدکنندگان تازه کار و ایرانی آماده کرد. بالا بودن میزان تقاضا برای غذای حیوانات خانگی، گران بودن قیمت محصولات قاچاق و عدم اطمینان از اصالت آنها نیز موجب ایجاد بستر مناسب تری برای تولید کنندگان جدید شده است. تولید غذا های خشک با کیفیت برای حیوانات خانگی، می تواند بهترین جایگزین برای محصولات قاچاق و یا بی کیفیت باشد.

  طرح توجیهی تولید کمک فنر خودرو☀️(مجوز+ تسهیلات بانکی)

بررسی بازار هدف برای فروش محصول در طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی_پرشین پلن

بررسی هزینه راه اندازی پروژه در طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی

اطلاع از هزینه های راه اندازی و احداث هر پروژه ای از اصول مهم شروع هر کسب و کاری می باشد. طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی، هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی این پروژه را بررسی کرده و اطلاعات لازم را ارائه می دهد. هزینه های شروع هر طرح و یا پروژه ای به عوامل مختلفی مانند تورم، قیمت ارز های خارجی و شرایط روز بازار بستگی دارد. طراح طرح توجیهی با در نظر گرفتن این عوامل، میزان سرمایه لازم برای شروع این پروژه را اعلام می‌کند. هزینه های شروع هر پروژه به دو بخش سرمایه ثابت و هزینه‌های جاری تقسیم می شوند. سرمایه ثابت در این پروژه به خرید زمین، تجهیزات خط تولید و تاسیسات اختصاص می یابد. هزینه های جاری نیز در این پروژه صرف تامین حقوق پرسنل، مواد اولیه، بیمه، پرداخت قبوض و غیره می شود.

طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی برای دریافت مجوز

همانطور که گفته شد؛ سرمایه‌گذاران جهت دریافت مجوز می بایست مدارک خود را که شامل طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی نیز می شود به ارگان های مربوطه ارائه دهند. افرادی که تصمیم گیرنده اعطای مجوز به مراجعه کنندگان و سرمایه‌گذاران هستند؛ طرح توجیهی را معیار مهمی در تصمیم گیری خود میدانند. مسئولین مربوطه طرح‌‌هایی را قابل قبول می دانند که توسط افراد حرفه ای و دارای صلاحیت نگارش و تدوین شده باشد. عامل مهم دیگر در تاثیر گذاری طرح توجیهی، تدوین آن بر اساس دستورالعمل‌ها و قوانین سازمان های دولتی می‌‌باشد.

طرح های توجیهی مرتبط با صنایع غذایی

نحوه سفارش طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی

وب سایت پرشین پلن سال‌هاست که در زمینه نگارش و تدوین طرح های توجیهی، خدمات برتری را ارائه می دهد. تدوین طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی نیز یکی از خدمات این وب سایت می باشد. حضور کارشناس ارشد حوزه سرمایه گذاری در این مجموعه، موجب شده است که بهترین و جامع‌ترین طرح های توجیهی توسط کارشناسان این وب سایت تهیه شود. شما می‌توانید جهت سفارش طرح توجیهی مورد نظر خود، هم اکنون با کارشناس ارشد مجموعه تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان: عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (21 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + بیست =

راهنمای سفارش طرح اختصاصی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی