طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی☀️ (طرح اختصاصی مجوز)

طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی، یکی از مهم‌ترین نیازها برای اخذ مجوز است. این طرح به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا برای راه اندازی خط تولید دستمال کاغذی مجوزهای لازم را از سازمان‌های دولتی مانند وزارت صمت دریافت کنند.

همچنین در هر مرحله از اجرای فعالیت‌های عملیاتی کسب و کار، مدیران صنایع می‌توانند اطلاعات مالی طرح را در برنامه‌ریزی‌های خود به کار ببرند. وب سایت پرشین پلن نگارش معتبرترین طرح توجیهی را برای شما انجام می‌دهد. برای کسب اطلاع بیشتر درباره دستمال کاغذی و نحوه سفارش طرح توجیهی برای اخذ مجوز، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

توجیه اقتصادی تولید دستمال کاغذی

طرح توجیهی دستمال کاغذی نمایانگر امکان راه اندازی این کسب و کار از نظر اقتصادی است. با توجه به میزان تولید و مصرف این کالا در کشورهای مختلف دنیا، افزایش درآمد و حاشیه سود کارخانه‌های تولیدی همچنان ادامه خواهد داشت. عرضه کالای با کیفیت و کسب مزیت رقابتی می‌تواند سوددهی قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

تقاضای بازار روز به روز در حال افزایش است و این محصولات فرصت‌های تجاری زیادی را در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهند. صادرات این نوع کالاها هیچ محدودیتی ندارد و از این طریق به راحتی می‌توان به درآمد قابل قبولی دست یافت. سرمایه‌گذاری در این زمینه انتخاب درست و ایده آلی است، به دلیل این که فروش دستمال کاغذی در بازار داخلی و بین الملل بسیار سودآور خواهد بود.

معرفی و مزایای تولید دستمال کاغذی

محصولات آرایشی و بهداشتی مانند دستمال کاغذی نقش مهمی در سلامتی افراد و بهداشت جامعه دارند. در کارخانه‌های مدرن اکثر مراحل تولید توسط تجهیزات هوشمند کنترل می‌شوند و محصولات متنوعی تولید می‌کنند. در حال حاضر انواع مختلف دستمال کاغذی بر اساس طرح، ضخامت، ابعاد و وزن طبقه بندی می‌شوند و سازندگان با عرضه طرح‌های مدرن و نوآورانه می‌توانند مشتریان بیشتری جذب کنند. برخی مزایای تولید دستمال کاغذی عبارتند از:

 • کاهش گسترش بیماری‌های واگیردار
 • ارتقاء بهداشت فردی و اجتماعی
 • حفظ محیط زیست به دلیل قابلیت بازیافت
 • بازدهی بالای سرمایه‌گذاری
 • اشتغالزایی

  طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی☀️(جهت دریافت مجوز)

اهمیت طرح توجیهی برای شروع کسب و کار

نگارش طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی برای راه اندازی و توسعه تمامی کسب و کارهای تولیدی ضروری است. سرمایه‌گذارانی که برای راه اندازی فعالیت‌های عملیاتی باید منابع مالی بیشتری تامین کنند، با ارائه طرح توجیهی به بانک‌ها و موسسات مالی می‌توانند تسهیلات مدنظر خود را دریافت نمایند.

در این طرح مواردی مانند تعداد ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز، نیروی کار، تاسیسات و زمین، هزینه‌های ثابت و جاری، درآمد کل، سود ویژه، نرخ بازگشت سرمایه، جمع سرمایه مورد نیاز و سایر نسبت‌های مالی برآورد و محاسبه می‌شوند.

محاسبات این طرح بر اساس شاخص تورم انجام می‌گیرد و افراد می‌توانند از آن‌ها در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های استراتژیک خود استفاده کنند. سرمایه‌گذاران با بکارگیری اطلاعات مالی معتبر و دقیق طرح توجیهی می‌توانند میزان ریسک تجاری کسب و کار خود را کاهش دهند.

توجیه اقتصادی تولید دستمال کاغذی_پرشین پلن

فرایند تولید دستمال کاغذی

راه اندازی خط تولید دستمال کاغذی به سرمایه کمی نیاز دارد و فرآیند آن بسیار ساده است. به طور کلی فرایند  کارخانه دستمال کاغذی شامل سه مرحله اصلی است. مرحله اول آماده سازی و تولید مواد خام می‌باشد که طی آن خمیر اولیه دستمال کاغذی تهیه می‌شود. در مرحله بعد خمیر از غلتک‌های دستگاه پرس عبور می‌کند و به صورت ورقه‌های ضخیم به دستگاه‌های تولید دستمال کاغذی فرستاده می‌شود.

بعد از آن با عبور از دستگاه‌های خشک کن به وسیله هوای گرم و بخار آب، محصول نهایی خشک خواهد شد. در مرحله آخر ورقه‌های دستمال کاغذی برش داده شده و بعد از توزین در جعبه‌های مخصوص بسته‌بندی می‌شوند. اگرچه خمیر اولیه دستمال کاغذی به صورت جداگانه قابل خریداری است. با این حال می‌توان با استفاده از تجهیزات مخصوص ساخت این ماده اولیه را به خط تولید اضافه کرد.

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دستمال کاغذی

انواع دستمال کاغذی از منابع تجدید پذیر مانند چوب و کاغذ تولید می‌شوند. مدیریت مواد خام به خصوص خمیر کاغذ یک چالش مهم در این صنعت است. تولیدکنندگان با برنامه‌ریزی برای زنجیره تامین مواد اولیه می‌توانند سود و درآمد کسب و کار خود را افزایش دهند.

همچنین مدیریت تجهیزات و بکارگیری فناوری‌های پیشرفته در فرایندهای تولید یکی از عوامل تاثیرگذار بر فروش محصولات باکیفیت است. همه تولیدکنندگان از مواد اولیه یکسان استفاده نمی‌کنند. برای مثال دستمال کاغذی‌های ارزان قیمت از محصولاتی مانند پلاستیک‌های بازیافتی، مقوا و کاغذهای بازیافتی و… ساخته می‌شوند. به طور کلی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دستمال کاغذی که در طرح توجیهی دستمال کاغذی برآورد می‌شوند عبارت است از:

 • کاغذ تیشو
 • مواد شیمیایی سفید کننده مانند ازن، هیدروکسید سدیم، پراکسید هیدروژن
 • دستگاه تولید دستمال کاغذی جعبه‌ای و جیبی
 • دستگاه دستمال کاغذی رولی و سفره‌ای
 • دستگاه پرس
 • تجهیزات بسته بندی
 • منابع برق و انرژی‌های سوختی مانند نفت، گازوئیل و…

هدف از تولید دستمال کاغذی

امروزه افراد به بهداشت شخصی خود اهمیت زیادی داده و دیگر مثل سابق، از کنار آن بی توجه عبور نمی کنند. شاید فرهنگ سازی جامعه در خصوص رعایت بهداشت منجر به بروز این نتیجه شده باشد. در هر حال با تولید دستمال کاغذی می توان به رواج بهداشت و سلامت جامعه کمک کرد. دستمال کاغذی که از الیاف کاغذی تشکیل یافته، در زندگی روزمره ما نقش مهمی را ایفا می کند.

این دستمال، تقریبا در تمام حوزه‌ها مورد استفاده قرار گرفته و پاکیزگی را به ارمغان می آورد. همه ما برای پاک کردن دست و صورت و یا حتی سطوح، نیاز به دستمال کاغذی داشته و وابستگی شدیدی به آن احساس می کنیم. لذا نیاز ضروری به تولید دستمال کاغذی احساس می‌شود. همین منحصر به فرد بودن و ضروری بودن کافی است تا با تولید دستمال کاغذی، بتوان نیاز جامعه برای مصرف دستمال کاغذی را تامین کرد.

درآمد تولید دستمال کاغذی

سودآوری برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در این زمینه فعالیت کنند، اهمیت دارد و در طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی نیز سود و درآمد کسب و کار محاسبه می‌شود. درآمد کل به استراتژی کسب و کار و بازاریابی محصولات بستگی دارد. کارخانه دستمال کاغذی در هر مقیاس و حتی با سرمایه‌گذاری کم، بازدهی بالایی خواهد داشت. الگوی مصرف دستمال کاغذی نشان می‌دهد که این کالاها تقاضای همیشگی دارند.

همچنین بازار این محصولات پتانسیل بالایی برای ورود تولیدکنندگان جدید دارد. از آن جایی که در فرایند تولید دستمال کاغذی به نیروی انسانی زیاد و تجهیزات پیچیده نیازی نیست، راه اندازی این کسب و کار می‌تواند سوددهی شگفت آوری داشته باشد.

فرایند تولید دستمال کاغذی در کارخانه_پرشین پلن

بازار هدف برای فروش محصولات

بازار لوازم مصرفی خانگی، هتل‌ها، رستوران‌ها و سایر مکان‌های عمومی بازار هدف انواع دستمال کاغذی را تشکیل می‌دهند. این کالا جزء اقلام پرمصرفی است که همه افراد در هر سنی از آن استفاده می‌کنند. همانند سایر کسب و کارهای تولیدی توجه به معیارهای سودآوری مانند کسب مزیت رقابتی ،شرایط مناسبی را برای فروش محصولات فراهم می‌کند.

تولیدکنندگان دستمال کاغذی با برنامه‌ریزی‌ و اجرای صحیح فعالیت‌های عملیاتی می‌توانند هزینه‌های کسب و کار را کاهش دهند و با عرضه محصولات با قیمت مقرون به صرفه مشتریان خود را راضی نگه دارند. بنابراین کسب و کارهایی که دستمال کاغذی‌های با کیفیت و با قیمت مناسب عرضه می‌کنند، چالش آسانی برای فروش محصولات خود خواهند داشت.

طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی برای دریافت مجوز

برای اخذ مجوز از سازمان‌های دولتی مانند وزارت صنایع، معادن و تجارت (وزارت صمت) باید طرح توجیهی دستمال کاغذی را ارائه دهید. در این طرح نتایج اقتصادی فعالیت‌های عملیاتی کارخانه دستمال کاغذی، بر اساس ظرفیت تولید و سایر عوامل تاثیرگذار پیش‌بینی می‌شود.

این طرح نمایی از یک کسب و کار بر اساس ایده‌های تجاری سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. سازمان‌های دولتی ذیربط مانند وزارت صمت برای صدور مجوز، طرح توجیهی متقاضیان را بررسی می‌کنند. مطمئنا اگر نگارش طرح توجیهی توسط مجرب‌ترین کارشناسان و اساتید انجام شده باشد، اطلاعات مالی آن دقیق تر خواهد بود و به راحتی با طرح توجیهی شما موافقت می‌شود.

طرح های توجیهی مرتبط با صنایع چوب و کاغذ

سفارش طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی

وب سایت پرشین پلن بهترین طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی را برای شما تدوین می‌نماید. در این طرح میزان موفقیت این کسب و کار بر اساس ایده‌های تجاری سرمایه‌گذاران برآورد می‌گردد. تیم تخصصی وب سایت پرشین پلن این فرصت را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری بتوانند درآمد و سود کسب و کار مد نظر خود را پیش‌بینی کنند.

لازم به ذکر است طرح توجیهی که توسط کارشناس ارشد وبسایت نگارش می‌شود مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی کشور است. بنابراین با خیالی راحت می‌توانید طرح توجیهی خود را به ارگانهای دولتی داده و خیالتان بابت موافقت با طرح توجیهی، راحت باشد. هم اکنون جهت سفارش طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی برای اخذ مجوز، با کارشناس ارشد وبسایت از طریق شماره‌های مربوطه تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی