طرح توجیهی تولید زغال فشرده☀️(سال 1402 و 1403)

طرح توجیهی تولید زغال فشرده_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی زغال فشرده، هیچ یک از مراحل کار را از نگاه شما پنهان نگه نمی‌دارد. لذا از طریق آن از تمام مسائل کار، آگاهی یافته و از هزینه‌یابی و برآوردهای مالی نیز مطلع خواهید گشت. لازم به ذکر است طرح توجیهی اختصاصی زغال فشرده، تمهیدات لازم برای اخذ مجوز را نیز فراهم نموده و منجر به دریافت آن خواهد شد.

اما در خصوص زغال فشرده، بهتر است بدانید این محصول در مقایسه با زغال معمولی، امتیازات بیشتری داشته و محصولی غنی تر است. عدم آسیب به محیط زیست، ماندگاری طولانی، حرارت بیشتر، نحوه استفاده آسان و مقرون به صرفه بودن، از مهمترین امتیازات آن به شمار می آیند. حال اگر وبسایت ما پرشین پلن را دنبال کنید؛ به اطلاعات بیشتری در خصوص تولید این محصول بهینه، دست خواهید یافت.

توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تولید زغال فشرده

توجیه پذیری اقتصادی یکی از مهمترین عوامل در هنگام اجرای یک طرح توجیهی به حساب می‌آید. با توجه به پتانسیل بالایی که طرح تولید زغال فشرده در بازار داخلی دارد، ایده تولید زغال از ایده‌های جذاب در حوزه اقتصادی به شمار آمده و می‌تواند آینده‌ی روشنی را پیش رو داشته باشد. با تولید زغال فشرده هم می‌توان به درآمد قابل توجهی دست پیدا کرد و هم با تامین نیاز داخلی از خروج ارز از کشور جلوگیری نمود. به علاوه شرایط برای صادرات زغال فعال به کشورهای همسایه نیز فراهم است و با صادرات این محصولات می‌توان به درآمد قابل توجهی دست پیدا کرد.

به علاوه تمامی مواد اولیه لازم برای تولید زغال فشرده از جمله خاک اره، پوست درخت گردو و خاک زغال در بازار داخلی یافت می‌شوند. لذا شرایط برای تولید این دسته از زغال‌ها فراهم بوده و می‌توان با تولید زغال فشرده و تامین نیازهای داخلی، به درآمد قابل توجهی دست پیدا کرد. در نتیجه تمامی این عوامل در کنار هم سبب شده تا تولید زغال فشرده از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد.

مزایای طرح توجیهی تولید زغال فشرده

زغال‌های فشرده یکی از فرآورده‌های چند لایه هستند که جایگزین زغال سنتی شده و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند. از جمله مهمترین مزایای تولید زغال فشرده می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جلوگیری از قطع درختان برای تولید زغال
 • رقابت با برندهای داخلی و برندهای چینی فعال در زمینه تولید زغال فشرده
 • سودآوری بالای تولید زغال فشرده و سرمایه نسبتا اندک مورد نیاز برای شروع این طرح
 • عدم احتیاج به تخصص زیاد برای تولید زغال فشرده
 • امکان صادرات زغال فشرده به کشورهای همسایه و به دست آوردن درآمد ارزی قابل توجه

  طرح توجیهی کاشت درخت اکالیپتوس☀️(سال 1402)

اهمیت طرح توجیهی تولید زغال فشرده در فرایند شروع کسب و کار

دریافت مجوز برای تولید زغال فشرده، یکی از مهمترین پارامترها در زمان شروع این طرح به حساب می‌آید.  طرح توجیهی تولید زغال فشرده در قدم اول، فرایند دریافت مجوز فعالیت و تحصیلات بانکی را فراهم می‌کند. اما علاوه بر آن، طرح توجیهی شما را با پتانسیل بازار برای تولید زغال فشرده بیشتر آشنا خواهد کرد. در طرح توجیهی تولید زغال فشرده مقدار بودجه لازم برای اجرای طرح به صورت کامل و واضح برآورد شده است. در نتیجه طرح توجیهی می‌تواند نتایج مالی و استراتژی‌های مناسب برای به ثمر نشستن طرح تولید زغال فشرده را در اختیار شما قرار دهد.

لذا نظر به اینکه طرح توجیهی تولید زغال فشرده تمامی پارامترهای لازم جهت تولید زغال فشرده را در خود دارد، می‌تواند در هنگام عملیاتی کردن طرح، نقش مهمی را ایفا کند. اشخاص خبره و باتجربه در حوزه سرمایه گذاری، طرح توجیهی و اطلاعات آن را یکی از لازمه‌های مهم برای به نتیجه رسیدن این طرح می‌دانند. در طرح توجیهی زغال فشرده، اطلاعات کامل‌تری در خصوص چشم انداز پروژه ارائه شده است.

اهمیت طرح توجیهی تولید زغال فشرده_پرشین پلن

آشنایی با فرایند تولید زغال فشرده

فرایند تولید زغال فشرده به این شکل است که ابتدا مواد اولیه شامل خاک اره، پوست گردو، خاک زغال و مواد افزودنی شامل گرد زغال، نیترات سدیم، آهک، بور و پارافین را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. لازم به ذکر است خاک اره چیزی در حدود 65 الی 70 درصد، پوست گردو چیزی در حدود 17 درصد و خاک زغال چیزی در حدود 8 درصد و مواد افزودنی نیز 5 الی 10 درصد ترکیب اولیه زغال فشرده را تشکیل می‌دهند.

پس از تهیه مواد اولیه و ترکیب آن‌ها با یکدیگر، این مواد را داخل آسیاب می‌ریزند تا خرد شده و به شکل پودر در بیایند. در مرحله بعدی پودر را با سرند الک می‌کنند تا مواد اضافی و ذرات درشت از آن‌ها جدا شود. پس از آن نوبت به میکس و هموژن سازی زغال فشرده می‌رسد. در این مرحله مواد اولیه را به همراه چسب‌های مخصوص با هم مخلوط کرده و سپس مواد را در داخل قالب می‌ریزند.

پس از آن، به این مواد در حدود 200 تا 400 درجه سانتی گراد حرارت می‌دهند. در نتیجه‌ی این حرارت و فشار زغال در اشکال مختلف مثل چهارگوش، استوانه‌ای، تخم مرغی، بالشتی، توپی و … در می‌آید. همچنین زغال فشرده را به شکل شمش یا بریکت در طول و عرض 1 تا 20 سانتی متر هم تولید می‌کنند. در آخرین مرحله، زغال فشرده تولیدی را از نظر ظاهری مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت تایید، زغال را بسته بندی کرده و به بازار عرضه می‌کنند.

  طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا☀️(سال 1402و 1403)

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز جهت تولید زغال فشرده

همانگونه که در قسمت قبل ذکر شد، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز جهت تولید زغال فشرده در داخل کشور عرضه شده‌اند. از جمله مهمترین تجهیزاتی که در طرح توجیهی تولید زغال فشرده، برای تولید زغال مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • دستگاه پرس خاک اره
 • کوره کربونیزاسیون
 • آسیاب دیسکی
 • دستگاه خشک کن
 • دستگاه بریکت ساز
 • نقاله بلتی
 • باسکول صنعتی

تولید اقتصادی زغال فشرده

تولید زغال، نیازمند قطع کردن درختان بوده و این یعنی نابودی منابع طبیعی. اما جای نگرانی نیست، چون تولید کنندگان زغالی را ساخته‌اند که برای تولید آن، نیاز به قطع درختان نبوده و در نتیجه آسیبی هم به محیط زیست وارد نمی‌گردد. ضمن اینکه منابع طبیعی هم حفظ شده و تا همیشه از وجود آنها نفع خواهیم برد. اما زغالی که بدون نیاز به تخریب جنگل و قطع درختان، امکان تولید دارد، زغال فشرده است. با این وجود می‌توان به مزایای حاصل از تولید زغال فشرده پی‌برد. با تولید این زغال نه تنها از تعداد درختان در طبیعت کاسته نخواهد شد؛ بلکه هزینه‌های تولید هم کاهش پیدا کرده و تولید اقتصادی صورت می‌گیرد.

تولید اقتصادی زغال فشرده_پرشین پلن

به چه دلیل قبل از سرمایه گذاری، به طرح توجیهی تولید زغال فشرده نیاز دارید؟

نگارش طرح توجیهی تولید زغال فشرده به غیر از مزایایی که در پیشبرد فرایند اخذ مجوز و تسهیلات بانکی دارد، دارای مزیت‌های دیگری نیز می‌باشد. قبل از هر چیزی، طرح توجیهی زغال فشرده، تصویر دقیقی از پروژه و اولویت‌های مهم در فرایند پیشرفت طرح در اختیار شما قرار می‌دهد.

علاوه بر این، با استفاده از طرح توجیهی تولید زغال فشرده می‌توانید اطلاعاتی کامل و به روز در خصوص پارامترهای اقتصادی طرح توجیهی نظیر میزان سرمایه ثابت طرح توجیهی، سرمایه در گردش طرح، میزان درآمد و سود حاصل از تولید زغال فشرده، هزینه‌های جانبی و مواردی از این دست در اختیار داشته باشید. به علاوه در طرح توجیهی تولید زغال فشرده، بازار هدف زغال به صورت کامل بررسی شده و اطلاعات مفیدی در خصوص رقبای بالقوه فعال در حوزه تولید زغال و میزان تولیدات آن‌ها ارائه شده است.

سفارش طرح توجیهی تولید زغال فشرده

تیم وب سایت پرشین پلن، طرح توجیهی تولید زغال فشرده را با استفاده از جدیدترین دستور العمل‌های سازمانی و دولتی و با کمک گرفتن از متدهای روز دنیا تهیه کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد. طرح توجیهی تدوین شده به وسیله تیم پرشین پلن مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی کشور بوده و علاوه بر هموار کردن فرایند دریافت مجوز، اطلاعات دقیقی در خصوص این طرح در اختیار مدیران و سرمایه گذاران قرار می‌دهد تا بر مبنای این اطلاعات تصمیم گیری کنند.

در طرح توجیهی تولید زغال فشرده ارائه شده، تمامی فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی کسب و کار مورد بررسی قرار گرفته و نتایج مالی طرح از جمله سود ویژه، سود ناویژه، نرخ بازگشت سرمایه، درآمد سالانه و پارامترهایی از این دست محاسبه شده‌اند. این طرح توجیهی خلاصه‌ای از اهداف و چشم انداز تجاری طرح در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و می‌تواند سازمان‌های دولتی را متقاعد کند که تولید زغال فشرده از نظر اقتصادی سودآور خواهد بود. اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی زغال فشرده کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

4.7/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی