طرح توجیهی تولید تنباکو معسل میوه ای (دوسیب، نعنا و…)

طرح توجیهی تولید تنباکو معسل-پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید تنباکو معسل گزارش مکتوب کاملی از تمام داده‎های یک پروژه می‏باشد. این طرح توجیهی علاوه بر گزارش کامل مراحل کار به موضوع برآوردهای مالی و هزینه یابی نیز پرداخته است؛ تا بتوانید خطاهای مالی خود را به حداقل‎ترین حد ممکن برسانید. علاوه بر تمام این‎ها مهمترین هدف طرح توجیهی اخذ مجوز در کمترین زمان و بدون دردسر می‎باشد. اکنون از شما دعوت می‏کنیم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول تا آخر این مقاله همراه وب‌سایت پرشین پلن باشید.

تنباکو معسل یا همان تنباکو میوه‌ای کالایی تجاری

امروزه تنباکو معسل یا همان تنباکو میوه‌ای کالایی تجاری به حساب می‌آید‌. تنباکو معسل تولید شده از برگ‌های خشک توتون و سایر اسانس‌ها و همچنین چند مواد افزودنی دیگر است. این نوع تنباکو دارای طعم‌های مختلفی می‌باشد. به طور کلی مواد افزودنی، اسانس و ترکیبات شیمیایی در تنباکو معسل حدود 70 تا 80 درصد است. این تنباکو رایحه‌ای بسیار خوب دارد که به دو دسته سنگین نظیر دوسیب آلبالو و سبک نظیر هندوانه، لیمو نعنا، بلوبری و … تقسیم می‌شود.

بررسی توجیه پذیری تولید تنباکو معسل

کارشناسان در طرح توجیهی تولید تنباکو معسل به طور کامل جنبه توجیه پذیری آن را از نظر اقتصادی بررسی می‏کنند. به طور کلی میزان تقاضای این محصول در بازار بیش از میزان عرضه آن است. به همین جهت نیاز به سرمایه گذاری بیشتری در این کسب و کار می‎باشد. از طرفی سرمایه‌ گذاران با تولید تنباکو معسل با کیفیت می‎توانند آن را به سایر کشورها صادر کنند که این کار با ارزآوری مناسبی رو به رو است. به همین دلیل می‏توان گفت که تولید تنباکو معسل از نظر اقتصادی از توجیه پذیری بالایی برخوردار است.

سود و درآمد تولید تنباکو معسل در طرح توجیهی

هدف تمام سرمایه گذاران از احداث کسب و کارشان رسیدن به نتیجه‏ای مطلوب و کسب سود است. از آنجایی هم که تنباکو دارای تقاضای بالایی می‎باشد، سرمایه گذاری در این حیطه از درآمد و سود زیادی برخوردار است. به طور کلی نمی‏توان مبلغ دقیقی را برای سود حاصل از تولید تنباکو معسل تخمین زد. اما بازده داخلی این کسب و کار چیزی حدود 35 الی 43 درصد تخمین زده شده است.

تعداد نیروی انسانی، تعداد دستگاه‏ها، سریع و پیشرفته بودن ماشین آلات، میزان تولید محصول و … از مواردی می‎باشند که در سود نهایی تاثیر گذارند. کارشناسان پرشین پلن در طرح توجیهی تولید تنباکو معسل با در نظر گرفتن قیمت روز و تمام مولفه‌‏های تاثیرگذار دیگر میزان سود شما را برآورد می‏کنند.

تنباکو معسل چگونه تولید می‌شود؟

به طور کلی خط تولید تنباکو و بسته بندی آن به چند قسمت مختلف تقسیم می‌شود. در مرحله اول با استفاده از دستگاه خشک کن، برگ‌های تنباکوی تازه خشک می‌شوند. بعد از اینکه برگ‌های تنباکو به حالت پودر خشک شده درآمدند، آن‌‌ها را در محلولی از آب و سایر مواد افزودنی چون گلیسیرین، عسل و … قرار می‌دهند تا خیسانده شوند.

سپس با استفاده از مخزن اکسترودر و همزن به حالت خمیری شکل تبدیل می‌شوند. در مرحله بعد از طریق دستگاه برش، خمیر تنباکو برش داده می‌شود. سپس خمیر تنباکو با استفاده از دستگاه تزریق کننده به درون سلفون‌های مربوط به بسته بندی تنباکو می‌روند. در آخر نیز محصول از طریق دستگاه بسته بندی، بسته بندی می‌شود و اطلاعات لازم بر روی آن درج می‌گردد.

تنباکو معسل چگونه تولید می‌شود؟-پرشین پلن

طرح توجیهی چه اهمیتی برای ارگان‎های دولتی دارد؟

اخذ مجوز به منظور آغاز یک کسب و کار از مهمترین قوانین در کل دنیا می‎باشد. برای راه اندازی کارخانه تولید تنباکو معسل نیز داشتن طرح توجیهی می‌تواند بسیار موثر باشد. اگر برای تولید تنباکو معسل به اخذ مجوز از سمت ارگان‎های دولتی و خصوصی نیاز دارید؛ این ارگان‎ها و سازمان‏های مربوطه با دریافت طرح توجیهی از شما می‎توانند مجوزهای لازم را در اختیارتان بگذارند. به همین منظور شما باید برای جلب اعتماد ارگان‎ها و امکان دریافت مجوز طرحی کامل و تخصصی را به آن‎ها ارائه دهید.

خط تولید تنباکو معسل دارای چه تجهیزات و ماشین آلاتی است؟

طرح توجیهی تولید تنباکو معسل دارای اطلاعات فنی و ماشین آلات مورد نیاز برای این کسب و کار است. لازم به ذکر است که بستگی به حجم سرمایه گذاری ممکن است از تجهیزات متفاوت و بیشتری برای تولید تنباکو استفاده شود. قسمت زیر شامل تجهیزات مورد نیاز در خط تولید این محصول است.

  • دستگاه بلندر یا مخلوط کن
  • دستگاه میکسر دوجداره
  • دستگاه پاشش
  • ماشین چند کاره برش تنباکو
  • ماشین بخار زن دوار
  • نوار نقاله تسمه‏ای پله‎ای
  • دستگاه بسته بندی
  • چاپگر جوهر افشان

جهت راه اندازی یک کسب و کار چه اقداماتی باید انجام شود؟

ابتدایی‌ترین گامی که برای شروع یک کسب و کار باید بردارید خودشناسی است. به عبارتی باید میزان علاقه و توانایی خود را بسنجید. همچنین مهارت‌های خود را شناسایی کرده و با کسب و کار مربوط مقایسه نمایید. در گام بعدی نیاز بازار را باید بررسی و مشتریان را شناسایی کرد. هدف از این کار ارائه محصولات مطابق با نیاز بازار و سلیقه مشتریان است. سپس می‌توانید قسمتی از بازار را در دست بگیرید و کارتان را رونق دهید.

انتخاب نام و ثبت برند نیز از اقدامات بسیار مهم می‌باشد. در انتخاب نام برند باید از اسمی بسیار جذاب و منحصر به فرد در عین حال ساده استفاده کنید تا به راحتی در ذهن‌ها ماندگار شود. شناسایی گروه تخصصی و نیروی انسانی نیز بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این‌ها تهیه طرح توجیهی به عنوان سندی مکتوب از اقدامات مهم در راه اندازی یک کسب و کار می‌باشد. دریافت مجوزهای لازم نیز با همین طرح انجام می‌شود. سپس می‌توانید به تهیه زمین، ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز بپردازید.

انجام چه کارهایی سبب افزایش فروش تنباکو معسل می‌شود؟

طرح توجیهی تولید تنباکو معسل تمام هزینه‌های مهم در این کسب و کار را شرح می‌دهد. به طور کلی کیفیت تنباکو شرط اول در فروش زیاد آن می‌باشد. یک تنباکو با کیفیت باید از مواد اولیه مرغوب تهیه شده باشد. تنباکو باید در گلیسیرین درجه یک به مدت زیادی خیسانده شود تا نرم‌تر و به کیفیت آن افزوده شود. علاوه بر گلیسیرین می‌بایست از برگ‌های تنباکو، شیر، عسل، طعم دهنده ها و عصاره میوه مرغوبی نیز استفاده کرد.

از آنجایی که هر چه تنباکو چسبندگی بیشتری داشته باشد با کیفیت تر است، پس خیسانده شدن آن در مواد با کیفیت بسیار مهم است. بسته بندی نیز در فروش محصول تاثیر زیادی دارد. برای مثال باید در جعبه و طرح بسته بندی خلاقیت داشته باشید. علاوه بر این درج تمام اطلاعات نظیر تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی حائز اهمیت است.

انجام چه کارهایی سبب افزایش فروش تنباکو معسل می‌شود؟-پرشین پلن

بررسی صادرات تنباکو معسل به سایر کشورها

تجارت در یک کسب و کار از مهمترین بخش‌هایی است که سرمایه گذاران به آن می‌پردازند. امروزه با توجه به تقاضای بالای تنباکو سرمایه گذاران زیادی در این زمینه فعالیت دارند. اما باز هم میزان تولید آن نسبت به تقاضای بالایی که دارد کمتر است. شناسایی کشورهای مصرف کننده در صادرات این محصول از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. به طور کلی تنباکو معسل از آن دسته اقلامی است که هر کشوری تقاضای صادرات آن را ندارد. تنها برخی از کشورهای خاص هستند که این محصول را در حجم بالایی سفارش می‌دهند. کشور ترکیه و کشورهای عربی علی الخصوص لبنان از قبیل آن دسته کشورهایی می باشند که با توجه به مصرف زیادشان در تنباکو معسل تقاضای بالایی نیز برای صادرات این محصول دارند.

طرح های توجیهی مرتبط با صنایع تبدیلی کشاورزی

نحوه سفارش طرح توجیهی تولید تنباکو معسل

مجموعه پرشین پلن از معتبرترین و با تجربه‌ترین مجموعه‌ها در نگارش و تنظیم طرح توجیه می‌باشد. چرا که مجموعه ما با استفاده از متخصص‌ترین کارشناسان و مهندسان، معتبرترین طرح‌های توجیهی را نگارش می‌نماید. اطلاعات و دانسته‌های کارشناسان مجموعه ما دائماً در حال به‌‌ روز شدن است. از این رو سرمایه گذاران با ارائه این طرح‌ها به راحتی می‌توانند اعتماد ارگان‌های دولتی را جلب نمایند تا مجوزهای مورد نیاز را دریافت کنند. اکنون در صورتی که می‌خواهید برای سفارش طرح توجیهی تولید تنباکو معسل اقدام نمایید، از طریق شماره تماس‌های موجود با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

بهترین ایده های سرمایه گذاری سال 1401-1402

بهترین ایده‌های سرمایه گذاری سال 1401-1402

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی