طرح توجیهی تولید سیگار ☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی تولید سیگار_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید سیگار میزان درآمد این کسب و کار را در ابتدای مسیر برای شما مشخص می‌کند. همچنین برای راه‌اندازی خط تولید سیگار نیاز به مجوز است، که بدون در اختیار داشتن طرح توجیهی اخذ مجوز امکان پذیر نخواهد بود. همچنین با استفاده از طرح توجیهی می‌توان موسسات و اداره‌ها را قانع کرد که پیاده سازی طرح مورد نظر شما، امکان پذیر می‌باشد. اکنون برای آگاهی از سرمایه مورد نیاز و همچنین هزینه‌های دقیق راه‌اندازی این کسب و کار، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی و مزایای تولید سیگار

همانطور که می‌دانید مصرف سیگار در کشور ما بسیار بالا می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که ایرانیان سالانه بیش از 65 میلیارد نخ سیگار مصرف می‌کنند. همین اعداد و ارقام نشان دهنده سود اقتصادی بالای این کسب و کار است. همچنین دقت کنید که شرکت‌های تولید کننده سیگار در سال گذشته بیش از 140 میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. قابل ذکر است که امکان صادرات سیگار به کشورهای مختلف نیز وجود دارد. لذا در صورت تولید محصول با کیفیت، می‌توان روی بازار مصرف این محصول در کشورهای همسایه نیز حساب کرد. تمام موارد ذکر شده موجب توجیه پذیری منطقی برای راه اندازی تولید سیگار می‌باشد. در ادامه این مطلب به صورت تیتر وار به مزایای تولید سیگار خواهیم پرداخت.

 • دوره بازگشت سرمایه کوتاه
 • مشخص بودن بازار هدف
 • امکان کسب سود اقتصادی بالا
 • رفع نیاز جامعه
 • اشتغالزایی

پتانسیل بازار برای تولید سیگار

میزان استفاده سیگار با سایر دخانیات، قابل مقایسه نیست. قابل ذکر است که متاسفانه روز به روز بر میزان مصرف سیگار در دنیا افزوده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که قبل از شروع هر کار باید به آن توجهی ویژه کرد، بررسی نیاز بازار به محصول مورد نظر است. انجام تحقیقات بازار و شناخت بازار هدف، موجب حرکت هوشیارانه در مسیر کارآفرینی خواهد شد. طرح توجیهی مربوط به تولید سیگار، به شما کمک می‌کند که بازار مصرف محصول مورد نظر را به درستی مورد بررسی قرار دهید و مشتریان خود را بشناسید. همچنین بررسی بازار مصرف سیگار در خارج کشور نیز در این طرح توجیهی، مورد وارسی قرار می‌گیرد. به این نکته توجه کنید که میزان سود حاصل از صادرات این محصول نیز بسیار بالا می‌باشد.

  طرح توجیهی تولید تنباکو معسل میوه ای☀️(word+pdf) 1403

در طرح توجیهی تولید سیگار، چه مواردی مطرح می‌شود؟

در طرح توجیهی تولید سیگار، اطلاعاتی مانند: زمین مورد نیاز برای احداث کارخانه، تجهیزات مورد نیاز، میزان سرمایه ثابت و در گردش، به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد. توجه کنید که یکی از مهمترین مواردی که در طرح توجیهی مطرح می‌شود، برآورد هزینه‌ها از صفر تا صد است، که تنها با آگاهی از این مورد می‌توان به صورت آگاهانه در این مسیر قدم گذاشت. همچنین با استفاده از طرح توجیهی که وب‌سایت پرشین پلن در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توان از تمامی مشکلات و چالش‌های مسیر مطلع شد.

در طرح توجیهی تولید سیگار، چه مواردی مطرح می‌شود؟_پرشین پلن

هزینه راه‌اندازی خط تولید سیگار

قبل از اقدام به احداث کارخانه تولید سیگار، می‌بایست تمام هزینه‌های انجام این کار را از صفر تا صد مورد محاسبه قرار گیرد. یکی از وظایف اصلی طرح توجیهی تولید سیگار، محاسبه هزینه‌های اصلی انجام این کار است. هزینه راه‌اندازی خط تولید سیگار شامل مواردی چون: اجاره یا خرید زمین، هزینه بکارگیری نیروی انسانی، هزینه خرید تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز و همچنین بسیاری دیگر خواهد شد. همچنین هزینه استهلاک ماشین آلات نیز از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. دقت کنید، سود حاصل از فروش این محصول به قدری بالا است که تمام هزینه‌های انجام شده را جبران خواهد کرد.

معرفی تجهیزات و ماشین‌آلات در طرح توجیهی

شناسایی تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی کارخانه تولید سیگار، از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا می‌بایست بودجه قابل توجهی را برای خرید یا بکارگیری تجهیزات این شغل در نظر بگیرید. طرح توجیهی تولید سیگار، تمامی دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید محصول سیگار را به شما معرفی خواهد کرد. در این قسمت، دستگاه‌های مورد نیاز این کسب و کار را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • دستگاه برش برگ
 • ماشین مخصوص رول کردن محصول
 • دستگاه ساخت بسته بندی
 • ماشین آلات مخصوص چاپ
 • دستگاه اتصال فیلتر
 • ماشین برش فیلتر
 • دستگاه مخصوص بسته بندی

توجه کنید که هزینه استهلاک این تجهیزات نیز باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد. در حقیقت با استفاده از طرح توجیهی، تمامی هزینه‌های این کسب و کار برآورد خواهند شد.

بازار هدف برای فروش محصول

بررسی بازار هدف محصول سیگار، بسیار پر اهمیت می‌باشد. تنها با شناخت بازار هدف است که امکان تولید محصولی محبوب ممکن خواهد بود. تحقیقات نشان داده که ایرانیان در طول یک روز  10 میلیارد تومان را صرف خرید سیگار می‌کنند. همانطور که مشخص است، تولید سیگار در کشور دارای توجیه اقتصادی بالایی است. در طرح توجیهی تولید سیگار، بازار هدف این محصول به صورت دقیق بررسی خواهد شد. چنانچه شما طرح توجیهی اختصاصی را سفارش دهید، اطلاعات به صورت کاملا دقیق در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اهمیت استفاده از طرح توجیهی برای شروع کسب و کار

با استفاده از طرح توجیهی تولید سیگار، می‌توان به صورت دقیق به میزان سرمایه مورد نیاز برای راه‌اندازی این کسب و کار پی برد. همچنین بررسی میزان هزینه و درآمد نهایی از انجام این کار نیز در طرح توجیهی انجام می‌شود. بدون استفاده از این طرح، امکان اخذ مجوز و تسهیلات بانکی نیز میسر نخواهد بود. به این نکته توجه کنید که موسسات و بانک‌ها، با تکیه بر اطلاعات موجود در طرح توجیهی و تایید آن، اقدام به ارائه مجوز و تسهیلات می‌کنند. بسیاری معتقدند که بهره‌گیری از طرح توجیهی، درست مانند در دست داشتن چراغ راهی است که تمام پستی بلندی‌ها مسیر را برای شما نمایان می‌کند.

تولید سیگار طی چه مراحلی تولید می‌شود؟

تولید سیگار از برداشت تنباکو از زمین و انتقال آن به کارخانه آغاز می‌شود. بعد از آن تنباکو تازه را با استفاده از دستگاه مخصوصی خشک کرده و آن را با عصاره‌های مختلف مخلوط می‌کنند. بعد از آن تنباکوی خشک شده را در کاغذ مخصوصی قرار می‌دهند و آن را رول می‌کنند. پس از گذر از این مرحله می‌بایست سیگارها را برای بسته بندی آماده کرد. توجه کنید که سیگار در انواع مختلفی تولید می‌شود، که اطلاعات مربوط به آن، در طرح توجیهی موجود می‌باشد. طرح توجیهی (قسمت مطالعات بازار) مربوط به تولید سیگار، شامل توضیحاتی مفصل در مورد تمام مراحل تولید این محصول می‌باشد که در صورت نیاز می‌توانید سفارش دهید در طرح توجیهی برای شما نگارش شود.

تولید سیگار طی چه مراحلی تولید می‌شود؟_پرشین پلن

معرفی محصول سیگار

ساختار هر نخ سیگار از چهار بخش تشکیل شده است : توتون، کاغذ، مواد نگه دارنده و اسانس، فیلتر و چسب.

 • تنباکو
  تنباکو یا توتون گیاهی پهن برگ است که بومی آمریکای شمالی است. اما امروزه در همه جای کره زمین کشت می شود. باارزش ترین بخش گیاه توتون برگ آن است. توتون حاوی چهار هزار ماده است که دویست ماده ترکیبی نیز به هنگام سوختن فعال می شوند.
 • فیلتر
  فیلترها به شکلی سنتی از الیاف استات سلولز درست می شوند. امروزه با تغییراتی در روش های سنتی تولید فیلتر، به آنها کپسول عطر افزوده می‌شود. فیلترهای لوله نیز از نوآوری های اخیر است.
 • اسانس
  روغن‌های فرار یا اسانس‌ها از عناصر تاثیر گذار گیاهی هستند که با عناصری شیمیایی درآمیخته شده‌اند. این مواد شیمیایی شامل ترکیب‌های پیچیده‌ای از ترپنوئیدها، آلدئیدها، استرها، الکل‌ها، استان‌ها و عناصر دیگر است. اسانس‌های طبیعی نیز از مواد خام گیاهی عطر دار با روش های استخراج با کمک حلال، تقطیر و فشردن به دست می‌آیند.

طرح توجیهی برای دریافت مجوز

برای شروع هر کسب و کاری نیاز به مجوزهای بسیاری است. به این نکته توجه کنید که مهندسینی که به تدوین طرح توجیهی مشغول هستند، از تمامی قوانین مورد تاکید اداره‌ها برای دریافت مجوز آگاهند. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک طرح توجیهی باید داشته باشد، استفاده از اطلاعات به روز است. در واقع قوانین موجود در بانک‌ها و موسسات به صورت کوتاه مدت تغییر می‌کنند. به همین دلیل لازم است طرح توجیهی ارائه شده بر اساس اطلاعات آپدیت شده باشد.

طرح های توجیهی مرتبط با صنایع چوب و کاغذ

سفارش طرح توجیهی تولید سیگار

طرح توجیهی خط تولید سیگار با نشان دادن جزئیات کسب و کار، پرده‌ها را کنار زده و حقایق را به نمایش خواهد گذاشت. همچنین این طرح با برآوردهای مالی و هزینه یابی، برنامه مالی منسجمی را پیش رویتان قرار می دهد تا با آگاهی بیشتر اقدام به اخذ تصمیمات مالی نمایید. البته طرح توجیهی به عنوان یک سند کتبی کمک می کند تا ارگان‌های دولتی به کسب و کار شما، اطمینان کرده و با طرح توجیهی موافقت شود. اکنون وب‌سایت پرشین پلن، آماده نگارش طرح توجیهی تولید سیگار به صورت تخصصی می‌باشد. اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی معرفی شده در وب‌سایت، با ما در تماس باشید.

تهیه طرح توجیهی تولید سیگار بصورت (سال 1403)

مشخصات طرح توجیهی آماده برای تولید سیگار بصورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • نام طرح: طرح توجیهی تولید سیگار
 • بازگشت سرمایه: 1.9 سال
 • نرخ بازدهی سرمایه: 54%
 • ظرفیت سالانه: 311.000 باکس
 • نوع تسهیلات: وام 5 ساله
 • تاریخ نگارش: سال 1403
 • فرمت فایل‌ها: یک نسخه pdf و یک نسخه doc
 • قیمت طرح: 369 تومان
 • تعداد صفحات: 75 صفحه
 • نوع دسترسی: دانلود بلافاصله بعد از خرید

برای دانلود طرح توجیهی تولید سیگار سال 1403و برآورد هزینه‌های راه‌اندازی این کسب و کار به صورت فایل‌های آماده PDF و DOC، روی لینک زیر کلیک کنید. پس از پرداخت، لینک‌های دانلود طرح توجیهی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید:

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

3.7/5 - (21 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور