طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی☀️(برای اخذ مجوز کسب و کار)

طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی، شما را از روند کل کار آگاه نموده و با هزینه یابی و برآوردهای مالی، حجت را بر شما تمام می کند. این طرح منجر به گردآوری یک برنامه مالی منسجم شده و بدین ترتیب، مانع از اشتباهات مالی و گزاف خواهد شد. همچنین با استفاده از طرح توجیهی اختصاصی می‌توانید جهت اخذ مجوز اقدام کنید.

اهمیت بالای این محصول از یک سو و تنوع گسترده آن (بلوک سبک، نیمه سبک و سنگین) از سوی دیگر منجر به تقاضای روزافزون برای آن شده است. اما از آنجا که از همه ظرفیت‌ها برای تولید و عرضه بلوک ساختمانی استفاده نشده؛ لذا نیاز به توجه بیشتری به استفاده از این ظرفیت‌ها خواهد بود. اکنون شما می‌توانید با تکیه بر این ظرفیت‌ها، تولید را استارت بزنید.در ادامه وبسایت ما پرشین پلن، اطلاعات بیشتری را راجع به این کسب و کار به شما منتقل خواهد کرد.

اهمیت بلوک در مصالح ساختمانی

بلوک را می‌توان یکی از مصالح ساختمانی بسیار مهم به شمار آورد. این مصالح برای دیوار چینی انتخاب شده و از استحکام و دوام فوق العاده برخوردار می‌باشد. به طوری که تا سالهای سال عمر کرده و یک ساختمان مستحکم و ایمن را شکل خواهد داد. حال با توجه به نیاز هر روزه برای این مصالح و افزایش تقاضا در خصوص آن، تولید بلوک سیمانی نیز توسعه یافته است.

با توجه به اینکه فرایند ساختمان سازی با بلوک، سریع تر صورت می‌گیرد؛ لذا این مسئله باعث برتری بلوک نسبت به آجر شده است. حال اگر شما هم تمایل به پیوستن به جرگه تولید کنندگان داشته و می‌خواهید از این طریق، نیازهای جامعه را به خوبی پاسخ دهید؛ می‌توانید با کمک طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی وارد عمل شوید. این طرح، نقطه آغاز کار شما بوده و منجر به طی سریع مسیر خواهد شد.

  طرح توجیهی تولید دستکش کارگری☀️(برای دریافت مجوز)

مزایای کارگاه بلوک زنی

احداث کارگاه بلوک زنی همانطور که دارای مزایای زیادی است که در قسمت زیر به مهمترین مزیت‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • بلوک برعکس خیلی از محصولات که دارای تاریخ انقضاء مشخصی هستند، فاقد این تاریخ است. پس هیچ محدودیتی از لحاظ استفاده آن وجود ندارد. می‌توانید همین حالا با هزینه کمتر، این مصالح را تولید کرده و تا چند ماه یا سال بعد آن را به فروش برسانید.
 • هر جایی را می‌توانید به کارگاه بلوک زنی اختصاص دهید. هیچ محدودیتی از این نظر فضای انتخابی وجود ندارد.
 • امکان تولید بلوک‌های سیمانی نه تنها در محیط بسته وجود دارد؛ بلکه در محیط بیرون هم میسر است.
 • بلوک از تقاضای گسترده‌ای برخوردار بوده و نیاز به آن در ساختمان سازی، همیشه احساس می‌شود. پس با وجود متقاضیان دائمی، از سودآوری بالایی برخوردار می‌باشد.
 • اگر شرایط مساعد باشد، می‌توانید بلوک‌های تولید شده را حتی در فضای آزاد هم نگهداری کنید.
 • کارگاه بلوک زنی منجر به ایجاد اشتغال شده و خیلی از نیروهای بیکار را به کار می‌گمارد.

توجیه پذیری اقتصادی طرح کارگاه بلوک زنی

در خصوص توجیه پذیری اقتصادی کارگاه بلوک زنی این نکته را باید یادآور شویم که تحقیقات انجام شده در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که بلوک‌های سیمانی یکی از مصالح ساختمانی هستند که به عنوان مصالح پیش ساخته کاربرد فراوانی دارند. در نتیجه همین موضوع سبب شده تا بازار خرید و فروش بلوک‌های سیمانی از رونق بالایی برخوردار باشد.

به علاوه شرایط برای تولید بلوک سیمانی در کشور فراهم است. اولا ماده اولیه این دسته از مصالح ساختمانی یعنی سیمان و ماسه به وفور در کشور یافت می‌شوند. در ثانی تمامی دستگاه‌ها و ماشین آلات مورد نیاز برای اجرای طرح کارگاه بلوک زنی در بازار داخلی عرضه شده‌اند. در نتیجه تمامی این پارامترها سبب شده تا طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی از توجیه پذیری قابل قبولی برخوردار باشد.

توجیه پذیری اقتصادی طرح کارگاه بلوک زنی_پرشین پلن

اطلاعاتی درباره مهمترین انواع بلوک سیمانی

به صورت کلی، از نظر ترکیب شیمیایی، بلوک‌های سیمانی را می‌توان به دو دسته بلوک صنعتی و بلوک معدنی تقسیم بندی کرد. بلوک‌های صنعتی ترکیبی از سبک‌دانه‌های صنعتی به همراه آب و سیمان هستند. این دسته از مصالح ساختمانی عایق بهتری برای حرارت هستند و البته وزن پایین‌تری دارند. بلوک‌های سیمانی صنعتی خود به دو دسته بلوک لیکا و بلوک سرباره ذوب آهن تقسیم بندی می‌شوند. در بلوک لیکا از سبک دانه‌های رسی، آب و سیمان استفاده می‌شود و این در حالی است که در بلوک سرباره ذوب آهن از سرباره آهن برای افزایش مقاومت بلوک استفاده می‌گردد.

بلوک‌های معدنی اما از مخلوط آب، سیمان و پوکه معدنی تولید می‌شوند. عموما این بلوک‌ها قیمت نسبتا پایینی دارند و در برابر صوت و حرارت عایق هستند. وزن پایین هم یکی دیگر از مزایای بلوک‌های معدنی به حساب می‌آید. بر اساس نوع ماده معدنی به کار رفته در بلوک‌های معدنی، این دسته از مصالح ساختمانی را می‌توان به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد که مهمترین آن‌ها بلوک پرلیت، بلوک اسکوریا و بلوک پومیس هستند.

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای کارگاه بلوک زنی

مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای کارگاه بلوک زنی، در بازار داخلی در دسترس هستند. از جمله مهمترین تجهیزاتی که در طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی، برای تولید بلوک سیمانی مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • دستگاه بلوک زن
 • لیفتراک
 • قالب‌های استاندارد بلوک زنی
 • دستگاه بتونیر
 • میکسر
 • مخزن آب
 • بیل، فرغون و…

هزینه راه اندازی کارگاه بلوک زنی

هزینه کارگاه بلوک زنی هم مانند سود و درآمد، تحت تاثیر عوامل مختلفی است. مثلا نوع دستگاه‌ها و تجهیزات مصرفی بر هزینه کل تاثیر نهاده و آن را کاهش یا افزایش خواهند داد. تجهیزات پیشرفته و اتوماتیک به دلیل قیمت بالاتری که دارند، هزینه ثابت را افزایش داده باعث ایجاد هزینه‌های زیاد در اوایل شروع‌بکار می‌گردند. هزینه‌های جاری مثل هزینه پرداخت حقوق، هزینه آب و برق و گاز و … هم بی‌تاثیر در هزینه راه اندازی نبوده و آن را دستخوش تغییر خواهند کرد. در هر حال همه چیز به انتخاب‌های شما بستگی دارد. اگر انتخاب‌های مقرون به صرفه‌تری داشته باشید؛ می‌توانید هزینه‌ها را کنترل کنید. با نگاهی به طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی، اطلاعات دقیق راجع به راه اندازی کارگاه با کمترین هزینه هم دستگیرتان خواهد شد.

هزینه راه اندازی کارگاه بلوک زنی_پرشین پلن

اهمیت داشتن طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی برای شروع این کسب و کار

در خصوص اهمیت طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی لازم به ذکر است که این طرح توجیهی، میزان سودآوری، موفقیت و ریسک پروژه را مشخص می‌کند. تهیه طرح توجیهی یک استراتژی بسیار مهم و کارآمد جهت پیشبرد برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت پروژه بلوک زنی به حساب می‌آید.

بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان در حوزه کسب و کار، استفاده از طرح توجیهی را عاملی مهم برای موفقیت یک کسب و کار می‌دانند. اطلاعات اقتصادی موجود در طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی می‌تواند سازمان‌های دولتی و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را متقاعد کند که طرح تولید بلوک سیمانی از نظر اقتصادی توجیه پذیر است. در طرح توجیهی تمامی پارامترهای مهم مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت این طرح نشان می‌دهد که ایده تولید بلوک سیمانی در شرایط فعلی کشور قابل اجرا بوده و می‌تواند درآمد خوبی را به همراه داشته باشد.

طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی برای اخذ مجوز کسب و کار

جهت دریافت مجوز کسب و کار (بصورت صنعتی) برای تولید بلوک سیمانی، ارائه طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی به نهادهای دولتی مانند وزارت صنعت، معدن، تجارت از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از ارائه طرح توجیهی، وزارت صمت تمامی پارامترهای ارائه شده در طرح از جمله پلن‌های اقتصادی را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که طرح تولید بلوک سیمانی از چشم انداز روشنی برخوردار باشد و بصورت منطقی نگارش شده باشید، طرح ارائه شده را تایید می‌کند.

در نتیجه در هنگام نگارش طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی باید تمامی اطلاعات و پارامترهای مهم از جمله پارامترهای اقتصادی را با توجه به شرایط روز جامعه تکمیل کنید. لذا برای نگارش طرح توجیهی کارگاه بلوک سیمانی، حتما باید از اشخاص متخصص و کاربلد کمک بگیرید تا طرحی دقیق و کارآمد آماده کرده و در روند دریافت مجوز فعالیت دچار مشکل نشوید.

طرح های توجیهی مرتبط با ساخت و ساز

سفارش طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی

طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی، تمامی نقاط ضعف و قوت این کسب و کار را مورد بررسی قرار داده و می‌تواند در طی فرایند اجرایی طرح راهگشا باشد. به عنوان مثال سرمایه گذار با استفاده از طرح توجیهی می‌تواند درآمد کارگاه بلوک زنی را با هزینه‌های ثابت و جاری این کارگاه بررسی کرده و در خصوص پارامترهای مهمی مانند تعداد کارکنان، نوع تجهیزات، تعداد بلوک‌های تولیدی و … تصمیم گیری کند.

تیم حرفه‌ای وب سایت پرشین پلن یکی از بهترین تیم‌های فعال در حوزه کسب و کار است. کارشناسان ما با وام گرفتن از تحقیقات صورت گرفته در حوزه تولید بلوک سیمانی و با استفاده از تجربیات چندین و چند ساله خود، می‌توانند شما را در طی فرایند نگارش طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی همراهی کنند. هم اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی تولید بلوک سیمانی برای اخذ مجوز کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان: عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

راهنمای سفارش طرح اختصاصی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی