طرح توجیهی کارخانه قند (آماده+مجوز)

طرح توجیهی کارخانه قند_پرشین پلن

فهرست مطالب

یکی از کسب و کارهایی که همواره مورد حمایت دولت‌های مختلف بوده، تولید قند و شکر می‌باشد. طرح توجیهی کارخانه قند، شامل اطلاعات ارزنده‌ای در زمینه میزان سرمایه، هزینه و درآمد نهایی این کسب و کار می‌باشد. با اهمیت‌ترین نکته‌ای که قبل از راه‌اندازی کارخانه قند و شکر باید به آن توجه کنید، دریافت مجوز می‌باشد. جواز تاسیس یکی از مجوزهای لازم برای راه‌اندازی کارخانه قند است.

طرح توجیهی کمک فراوانی به سهولت دریافت مجوز خواهد کرد. وب‌سایت آنلاین پرشین پلن، ارائه دهنده تخصصی‌ترین طرح‌های توجیهی در حوزه‌های مختلف است. این وب‌سایت به سرمایه گذاران و کارآفرینان کمک می‌کند که به صورت کاملا آگاهانه در این مسیر گام نهند. اکنون جهت کسب اطلاعات در مورد طرح توجیهی کارخانه قند، تا انتهای این مطلب همراه باشید.

معرفی مزایای احداث کارخانه قند

توجه کنید که شکر و قند از جمله مواد غذایی هستند که در بسیاری از خوراکی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهمترین مزایای را‌ه‌اندازی این کسب و کار، بازار فروش آماده آن در طول سال می‌باشد. طرح توجیهی کارخانه قند مانند چراغ راهی است که موجب حرکت آگاهانه شما در مسیر کارآفرینی خواهد شد.

شکر در بسیاری از کارخانه‌ها، قنادی‌ها، کافه‌ها و همچنین تمامی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل مصرف بسیار چای در کشور ما، میزان مصرف قند نیز در میان مردم بسیار بالا است. لذا یکی از پردرآمدترین ایده‌های سرمایه گذاری در ایران، احداث کارخانه قند و شکر است. به این دلیل که کارخانه‌هایی که هم اکنون مشغول بکار در این حوزه هستند، توان پاسخگویی کامل به نیاز مردم را ندارند. همچنین اقتصاد‌دانان مدت زمان بازگشت سرمایه را در این حوزه کاری، حدود دو سال می‌دانند.

در طرح توجیهی به چه مواردی پرداخته می‌شود؟

در طرح توجیهی کارخانه قند، به هزینه خرید یا اجاره زمین برای احداث کارخانه، هزینه ساختمان سازی و همچنین بکارگیری ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز، پرداخته می‌شود. هزینه بکارگیری نیروی انسانی، سوخت و انرژی مصرفی دستگاه‌ها نیز از جمله موارد است که در این طرح توجیهی به آن می‌پردازند. مهندسینی که طرح توجیهی را به تدوین می‌کنند، نگاه کلی به سرمایه اولیه و سرمایه در گردش خواهند داشت. توجه کنید که قیمت نهایی قند و شکر از سوی دولت تعیین می‌شود، اما تمامی دولت‌ها سعی در هموار ساختن مسیر تولید قند داشته‌اند. طرح توجیهی که در وب‌سایت معتبر پرشین پلن تدوین می‌شود، تمامی اطلاعات مورد نیاز احداث کارخانه قند را در خود جای خواهد داد.

اهمیت تولید قند و شکر در کشور

میزان مصرف سالانه شکر در کشور ما بیش از 2 میلیون تن است. این در حالی است که کارخانه‌های تولید کننده شکر، قادر به تامین این حجم از شکر نیستند. همین موضوع موجب واردات این نوع مواد غذایی از کشورهای دیگر شده است. چنانچه شما بتوانید بخشی از نیاز جامعه به قند و شکر را تامین کنید، از خروج ارز از کشور جلوگیری به عمل آورده‌اید. توجه کنید که تمامی دولت‌ها حمایت ویژه‌ای از تولید کنندگان قند و شکر کرده‌اند. یکی از مهمترین نکاتی که قبل از راه‌اندازی کارخانه قند و شکر باید به آن توجه کنید، نزدیکی محل احداث کارخانه به مزارع کشت نی‌شکر و چغندر قند است. چنانچه این مورد را رعایت کنید، از میزان هزینه‌های تولید خواهید کاست. همین موضوع موجب افزایش درآمد شما خواهد شد.

اهمیت تولید قند و شکر در کشور_پرشین پلن

میزان درآمد تولید قند

با توجه به اینکه قند یکی از پرمصرف‌ترین مواد غذایی در ایران است، درآمد فروش آن بسیار بالا می‌باشد. طرح توجیهی کارخانه قند، یکی از پر تکرارترین سوالاتی که در مورد این کسب و کار وجود دارد را، پاسخ می‌دهد. درآمد حاصل از این کار به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم می‌باشد. برای محاسبه سود مستقیم این کسب و کار کافی است میزان هزینه‌های انجام شده را از میزان درآمد کلی فروش محصول کم کنیم. همچنین توجه کنید که تمامی اعداد ارقامی که در طرح توجیهی اعلام می‌شود، با توجه به شرایط روز اقتصادی است. با استفاده از طرح توجیهی و اطلاعات موجود در آن می‌توانید سرمایه گذاران بسیاری را به پروژه مورد نظر خود جلب کنید.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات کارخانه قند

در ابتدا لازم می‌دانیم اشاره‌ای نیز به مواد اولیه مورد نیاز برای تولید قند نماییم. ماده اولیه برای تولید قند همان چغندر قند می‌باشد. در کارخانه تولید قند، با استفاده از تجهیزات خاصی، اقدام به تولید قند از چغندر قند می‌کنند. به طور کلی دستگاه‌های مورد نیاز برای احداث این کارخانه عبارت است از:

 • آسیاب خلال
 • دیفوزیون
 • پرس تفاله
 • قندگیری از ملاس
 • اواپراتور
 • سانتریفوژ
 • کوره بخار
 • توربین
 • لوله
 • پمپ
 • توری سانتریفوژ
 • تیغه آسیاب خلال و …

توجه کنید که این روزها استفاده از قند گیاهی و طعم دار نیز بسیار رایج می‌باشد. برای تولید این نوع قند نیز به دستگاه‌های خاصی نیاز است. طرح توجیهی کارخانه قند، تمامی دستگاه‌های مورد نیاز این کسب و کار را به شما معرفی خواهد کرد.

بازار هدف برای فروش محصول

با شناخت درست بازار هدف می‌توان به صورت هدفمند دست به انجام تبلیغات زد. طرح توجیهی کارخانه قند، داده‌های ارزشمندی را در مورد بازار هدف در اختیار شما قرار می‌دهد. ارائه راهکارهایی برای بازاریابی موفق نیز از جمله وظایفی است که طرح توجیهی به خوبی آن را انجام می‌دهد. شناخت مشتری و ایجاد ارتباط با آنها موجب آگاهی از سلیقه آنها و در نهایت تولید محصولی کاربردی خواهد شد. برای شناخت درست بازار هدف توسط خود شما، می‌بایست آزمون و خطای بسیاری صورت گیرد. این در حالی است که اقتصاد دانانی که مطالعات بازار را در طرح توجیهی نگارش می‌کنند، شناخت رفتار مشتری را به صورت کاملا اصولی، انجام خواهند داد.

اهمیت طرح توجیهی برای کسب و کار

طرح توجیهی کارخانه قند، به طور کاملا تخصصی به انجام تحقیقات فنی پروژه مورد نظر شما می‌پردازد. در تحقیقات فنی به این موضوع پرداخته می‌شود که آیا شما تجهیزات فنی کافی برای به سرانجام رسیدن پروژه را در اختیار دارید یا خیر؟ همچنین تحقیقات مالی که در طرح توجیهی مورد بررسی قرار می‌گیرد نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. در تحقیقات مالی، میزان هزینه‌ها، سرمایه و درآمد نهایی پروژه محاسبه خواهد شد. این طرح، زمان بندی دقیقی برای هر مرحله از کار به شما ارائه خواهد شد. چنانچه شما بتوانید بر اساس زمان‌ بندی ارائه شده توسط طرح توجیهی کار خود را پیش ببرید، به طور قابل توجهی از هزینه تولید محصول کاسته می‌شود.

مراحل احداث کارخانه قند

در این قسمت از مقاله شما را به ترتیب با مراحل احداث کارخانه قند، آشنا خواهیم کرد. توجه کنید که بلافاصله بعد از مشخص کردن محصول تولیدی که همان قند است، می‌بایست به برآورد صفر تا صد هزینه‌ها بپردازید. طرح توجیهی کارخانه قند، با توجه به شرایط اقتصادی روز به برآورد هزینه‌ها خواهد پرداخت. بعد از گذر از این مرحله می‌بایست برای اخذ مجوز، منبع تامین هزینه‌ها را مشخص نمایید. توجه کنید که طرح توجیهی مربوط به احداث کارخانه قند را می‌بایست به وزارت صنایع و معادن، ارائه نمایید. این وزارت با تکیه بر اطلاعات موجود در طرح توجیهی، اقدام به اعطای مجوز خواهد کرد. بعد از طی این مراحل، می‌توانید زمین مورد نظر خود را خریداری و برای تاسیس کارخانه اقدام نمایید.

مراحل احداث کارخانه قند_پرشین پلن

طرح توجیهی کارخانه قند برای دریافت مجوز

وجود طرح توجیهی کارخانه قند، برای دریافت مجوز الزامی می‌باشد. این طرح توجیهی، ارگان‌ها و سازمان‌ها را قانع می‌کند که پروژه مورد نظر قابلیت اجرایی شدن را دارد. همچنین کارشناسان مشغول بکار در وب‌سایت پرشین پلن، از تمامی قوانین سازمان‌ها برای اعطای مجوز، آگاهی دارند و طرح توجیهی مربوطه را بر اساس این قوانین، تدوین می‌کنند.

چرا طرح توجیهی را به پرشین پلن بسپاریم؟

ازجمله کارشناسانی که در وب‌سایت پرشین پلن به نگارش طرح توجیهی می‌پردازند، دارای 25 سال سابقه در زمینه سرمایه گذاری می‌باشند. همچنین این افراد دارای تجربه کار در وزارتخانه اقتصادی کشور نیز هستند. این وبسایت سالهاست که در زمینه ارائه خدمات امکان سنجی پروژه‌ها فعالیت می‌کند. همچنین با استفاده از اطلاعات مربوط به برآورد مالی پروژه‌ها، شما از تمامی هزینه‌های کسب و کار مطلع خواهید شد. پرشین پلن به سرمایه گذاران کمک می‌کند که راه خود را به صورت کاملا هوشیارانه ادامه دهند.

طرح های توجیهی مرتبط با کارخانه قند

سفارش طرح توجیهی اختصاصی کارخانه قند

‎‌وب‌سایت پرشین پلن، طرح توجیهی کارخانه قند را با توجه به وضعیت تورم در کشور تدوین خواهد کرد. این طرح تمامی سازمان‌های مربوطه را در مورد قابل اجرا بودن این پروژه، متقاعد خواهد کرد. اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی می‌توانید با استفاده از شماره تلفن‌های ثبت شده در وب‌سایت، با ما در تماس باشید. کارشناسان ما، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید