طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات⚜️(سال 1401) فایل آماده+مجوز

طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات، هزینه‌های 0 تا 100 کار را بررسی می‌نماید. هزینه‌یابی و برآوردهای مالی را انجام می‌دهد تا از خطاهای مالی جلوگیری کند. همچنین می‌توانید از طرح توجیهی اختصاصی برای دریافت مجوز استفاده کنید.

آبنبات نیز با طعم شیرین و دلچسب خود، محبوبیت زیادی کسب کرده و قدرت تغییر طعم تلخ به شیرین را دارد. هر دو این محصولات از جایگاه پر رنگی در حوزه مصرف برخوردار می باشند. در ادامه وبسایت ما پرشین پلن، اطلاعات بیشتری را در خصوص این کسب و کار، انتقال خواهد داد.

معرفی و مزایای طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات

استفاده از نبات به عنوان یک چاشنی شیرین در کنار چای به همراه خواص درمانی که نبات دارد سبب شده تا این ماده خوراکی از بازار پررونقی برخوردار باشد. به علاوه آبنبات یکی از شیرینی‌های ایرانی است که طرفداران ویژه‌ای دارد و همین موضوع سبب شده تا تولید آن رونق زیادی داشته باشد. از جمله مهمترین مزایای طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سادگی فرایند تولید نبات و آبنبات
 • رقابت با برندهای معتبر فعال در زمینه تولید نبات و آبنبات
 • سودآوری نسبتا بالای طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات
 • سرمایه نسبتا کم مورد نیاز جهت اجرای طرح تولید نبات و آبنبات
 • امکان عرضه نبات و آبنبات به بازارهای خارجی و به دست آوردن درآمد ارزی در این زمینه

توجیه پذیری اقتصادی تولید نبات و آبنبات

یکی از مهمترین عوامل در هنگام اجرای یک طرح توجیهی همانند طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات، توجیه پذیری اقتصادی طرح است. در خصوص توجیه پذیری اقتصادی تولید نبات و آبنبات اولا لازم به ذکر است این دو خوراکی در بازار کشور از رونق بالایی برخوردار هستند و در نتیجه میزان تقاضا برای آن‌ها زیاد است.

به علاوه مواد اولیه نبات و آبنبات یعنی شکر و آب به وفور در بازار یافت شده و در اختیار تولید کنندگان قرار می‌گیرند. همچنین تولید نبات و آبنبات به تجهیزات زیادی نیاز ندارد و شرایط برای تولید این خوراکی‌های شیرین فراهم است. در نتیجه فراهم بودن شرایط تولید و در دسترس بودن مواد اولیه در کنار میزان تقاضای زیاد برای این دو ماده خوراکی سبب شده تا طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات از رونق بالایی برخوردار باشد.

خط تولید نبات و آبنبات_پرشین پلن

هزینه راه اندازی طرح تولید نبات و آبنبات

در طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات تمامی پارامترهای اقتصادی از جمله هزینه راه اندازی، درآمد، سود ویژه و ناویژه و … محاسبه می‌شود. هزینه مورد نیاز برای اجرای طرح تولید نبات و آبنبات به دو پارامتر کلیدی یعنی سرمایه در گردش و سرمایه ثابت طرح وابسته است.

سرمایه ثابت طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات شامل هزینه‌های قبل بهره برداری پروژه یعنی هزینه ساخت کارگاه یا کارگاه تولید آبنبات و نبات و هزینه خرید تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز جهت تولید نبات و آبنبات می‌شود. همچنین سرمایه در گردش این طرح توجیهی شامل هزینه مواد اولیه یعنی شکر، آب و اسانس‌های طبیعی مورد نیاز جهت تولید آبنبات، دستمزد نیروی انسانی، هزینه انرژی و … می‌باشد.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز جهت تولید نبات و آبنبات

برای تولید آبنبات و نبات به یکسری تجهیزات خاص نیاز است که در بازار کشور موجود هستند. از جمله مهمترین تجهیزاتی که در طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات، برای تولید نبات و آبنبات مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • دیگ پخت دو پاتیل
 • دیگ آماده سازی شربت
 • ماشین سنگ خنک کن
 • اکسترودر پودر داخل آبنبات
 • ماشین فرم دهنده نبات و آبنبات
 • ماشین رولرو ریسایز سر پیچ قرقره
 • ماشین بسته بندی دوسر پیچ
 • تونل خنک کننده معمولی هوا خنک

اطلاعاتی درباره بازار هدف نبات و آبنبات

در هنگام اجرای یک طرح توجیهی همانند طرح تولید نبات و آبنبات، آشنایی با بازار هدف محصولات تولیدی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شناسایی بازار هدف محصولات، باعث می‌شود که شما محصولات تولیدی را در زمان و مکان مناسب عرضه کرده و فروش بیشتری داشته باشید.

اما در خصوص بازار هدف نبات و آبنبات لازم به ذکر است که نبات یکی از پرکاربردترین انواع مواد غذایی است که در کنار چایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علاوه خواص درمانی این ماده غذایی سبب شده تا از بازار فروش پررونقی برخوردار باشد. بازار هدف نبات را تقریبا تمامی افراد جامعه تشکیل می‌دهند. در خصوص آبنبات نیز این ماده یکی از تنقلات محبوب در کشور است و به غیر از اشخاصی که به بیماری قند مبتلا هستند، بقیه اشخاص جامعه از آن استفاده می‌کنند. در نتیجه هم نبات و هم آبنبات از بازار هدف گسترده‌ای برخوردار هستند.

اطلاعاتی درباره بازار هدف نبات و آبنبات_پرشین پلن

طرح تولید نبات و آبنبات برای دریافت مجوز فعالیت

جهت دریافت مجوز برای تولید نبات و آبنبات از وزارت صنعت، معدن، تجارت و سایر نهادهای دولتی، ارائه طرح توجیهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام ارائه درخواست به نهادهای دولتی از جمله وزارت صمت، کارآفرین باید یک طرح توجیهی به نهاد ذیربط ارائه کند تا این نهاد طرح را مورد ارزیابی قرار دهد. در طرح توجیهی تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت اجرای پروژه علی الخصوص پارامترهای مالی مورد بررسی قرار گرفته است. در نتیجه این طرح می‌تواند وزارت صمت را توجیه کند که طرح ارائه شده از نظر اقتصادی قابل قبول بوده و چشم انداز روشنی در پیش خواهد داشت.

لذا طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات باید به صورت کاملا تخصصی آمده شده باشد. در این طرح باید تمامی جوانب کار از جمله سرمایه ثابت و سرمایه در گردش طرح، درآمد، سود ویژه و ناویژه تولید نبات و آبنبات و … به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته شده باشد تا بتواند نهادهای ذیربط را برای اعطای مجوز فعالیت ترغیب کند. لذا داشتن اطلاعات کافی در زمینه نگارش طرح توجیهی و انجام تحقیقات میدانی در تهیه طرح تولید نبات و آبنبات اهمیت بالایی دارد. در هنگام نگارش طرح توجیهی بهتر است از مشاوران و کارشناسان خبره کمک بگیرید.

چند نکته مهم در اجرای طرح تولید نبات و آبنبات

برای اجرای طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات، پارامترهای مهمی وجود دارد که رعایت آن‌ها می‌تواند در به ثمر نشستن پروژه نقش مهمی را بازی کند که مهمترین آن‌ها در زیر آورده شده‌اند:

 • تنوع محصولات عرضه شده یکی از کلیدهای موفقیت در طرح تولید نبات و آبنبات است. هم آبنبات و هم نبات در طعم‌های جذاب و مختلفی در بازار کشور عرضه می‌شوند. در نتیجه برای رقابت با برندهای مطرح در این زمینه، شما باید این مواد خوراکی را در طعم‌های مختلف تولید و عرضه کنید.
 • یکی از مهمترین عوامل در تعیین سرمایه مورد نیاز جهت اجرای این طرح، هزینه خرید مواد اولیه که مهمترین آن‌ها شکر است، می‌باشد. برای کاهش هزینه‌ها بهتر است شکر را از تولید کنندگان عمده خریداری کنید تا هزینه‌ی کمتری را پرداخت نمایید.
 • کیفیت مواد اولیه یکی از مهمترین پارامترها در اجرای طرح تولید نبات و آبنبات به شمار می‌آید. در نتیجه در هنگام انتخاب شکر، اسانس‌های طبیعی و سایر مواد اولیه، سعی کنید مواد اولیه باکیفیتی را تهیه نمایید.

به چه دلیل قبل از سرمایه گذاری، به طرح توجیهی نبات و آبنبات نیاز دارید؟

نگارش طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات علاوه بر فوایدی که برای دریافت مجوز فعالیت و همچنین تسهیلات بانکی دارد، دارای یکسری مزیت‌های کلیدی دیگر نیز می‌باشد. یکی از مهمترین مزایای طرح توجیهی نبات و آبنبات، ارائه تصویر دقیق از پروژه و اولویت‌های مهم در پیشرفت طرح است.

در طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات، بازار هدف محصول به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین در این طرح، رقبای بالقوه فعال در زمینه تولید نبات و آبنبات زیر ذره بین قرار گرفته و اطلاعاتی در خصوص نحوه عملکرد آن‌ها ارائه شده است. به علاوه این طرح، اطلاعاتی کامل و دقیق در خصوص پارامترهای اقتصادی طرح از جمله سرمایه ثابت طرح تولید نبات و آبنبات، سرمایه در گردش، سود حاصل از طرح، هزینه‌های جانبی و … در اختیار شما قرار می‌دهد.

  طرح توجیهی تولید زغال فشرده (سال 1401) آماده+مجوز

نحوه افزایش درآمد از این محصول

تولید نبات به دو روش سنتی و صنعتی صورت می گیرد. اما روشی که دارای صرفه اقتصادی بیشتری بوده و باید آن را اجرا کنید، تولید نبات به روش صنعتی است. در حقیقت این روش، مقرون به صرفه‌تر بوده و درآمد کلانی را برای تولید کنندگان در پی خواهد داشت. البته راه‌های زیادی جهت افزایش درآمد از تولید نبات وجود دارد. یکی از این راه‌ها که به نظر، عالی است؛ صادرات نبات می باشد.

شما به عنوان یک تولید کننده می توانید بخشی از نبات را به فروش در بازار داخلی اختصاص داده و قسمت زیادی از آن را هم برای بازارهای خارجی در نظر بگیرید. خوشبختانه نبات از محصولات خشک و مناسبی است که صادرات آن اصلا دردسر ساز نیست. پس اگر دوست دارید تا درآمد بسیاری را از راه تولید نبات کسب کنید، باید به فکر راهکارهایی مناسب جهت صادرات این محصول باشید.

طرح های توجیهی مرتبط با تولید نبات

سفارش طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات

تیم وب سایت پرشین پلن، یکی از خوشنام‌ترین تیم‌های فعال در حوزه کسب و کار و نگارش طرح توجیهی به حساب می‌آید. طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات ارائه شده توسط تیم پرشین پلن با بهره گرفتن از متدهای روز دنیا و با استفاده از جدیدترین اصول سازمانی و دولتی تهیه شده است. در نتیجه این طرح مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی کشور بوده و فرایند دریافت مجوز را برای شما ساده‌تر خواهد کرد.  

جهت سفارش طرح توجیهی نبات و آبنبات می‌توانید با کارشناس ارشد تیم پرشین پلن ارتباط برقرار کنید. در طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات ارائه شده، تمامی چالش‌ها، فرصت‌ها و موانع اقتصادی موجود در این کسب و کار مورد بررسی قرار گرفته است. طرح توجیهی نبات و آبنبات خلاصه‌ای دقیق و به روز از اهداف و چشم اندازهای مادی و معنوی این پروژه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دو =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید