طرح توجیهی بسته‌بندی قهوه فوری (سال 1402) برای مجوز

طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری، برای اخذ مجوز تاسیس این کارخانه، مهم، لازم و ضروری می‌باشد. در تنظیم طرح توجیهی مورد‌نظر بایستی از افراد آگاه و باتجربه کمک گرفته شود. چرا که چنین سندی به ارگان‌ها و سازمان‌هایی ارائه می‌گردد که قرار است مجوز تاسیس کارخانه را به صاحب طرح تحویل دهند. مجموعه تخصصی ما “پرشین پلن” طرح‌های توجیهی زیادی را با تکیه بر دانش و تخصص خود به ثبت رسانده و در این زمینه موفق به جلب رضایت کلیه کارفرمایان شده است.

در طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری، کلیه اطلاعات مرتبط با راه‌اندازی و تاسیس کارخانه و برنامه‌ریزی مالی در اختیار صاحب طرح قرار گرفته و مسیری روشن و مشخص پیش روی او گشوده خواهد شد. پس برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون بسته بندی قهوه فوری ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

آشنایی با انواع قهوه

قهوه پس از آب، جزء پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها شناخته می‌شود. این نوشیدنی آرا‌مش‌بخش و شادی‌آفرین، امروزه طرفداران زیادی را در کشور ما به خود اختصاص داده است. شاید باور کردنی نباشد که بگوییم، صنعت قهوه پس از نفت، دومین صنعت پردرآمد و سود‌آور برای بسیاری از کشورها محسوب می‌گردد.

قهوه به اشکال مختلف آماده شده و سرو می‌گردد. قهوه ترک، فرانسه یا فیلتری، قهوه دمی، قهوه خانواده اسپرسو، قهوه آمریکانو، کافه لاته،کاپوچینو، ماکیاتو، فلت وایت، موکا، آفوگاتو، کورتادو و پودر قهوه فوری بسته بندی شده از جمله انواع قهوه‌هایی هستند که شاید در ظاهر شبیه به هم باشند اما از نظر نحوه دم‌کشی، آماده‌سازی، طعم و عطر تفاوت‌های زیادی با هم دارند. قهوه فوری بسته بندی شده نیز بر‌اساس طعم، میزان کافئین و اجزای تشکیل دهنده به شکل‌های متنوعی عرضه گشته و به‌فروش می‌رسند.

ارزش غذایی قهوه

قهوه در کنار طعم دلپذیر و عطر به‌یادماندنی خود، از ارزش‌غذایی بالایی نیز برخوردار است. به‌طوری‌که اغلب پزشکان مصرف روزانه یک فنجان قهوه را برای سلامتی لازم و ضروری می‌دانند.  قهوه سبب کاهش التهاب و درد شده و حس خوب و راحت به فرد منتقل خواهد کرد. قهوه فرح‌بخش بوده و به‌دلیل داشتن کافئین بالا، حس شادابی ایجاد کرده و کسالت و کرختی بدن را از بین می‌برد. مصرف قهوه سبب افزایش گردش خون شده و این امر بهبود خونرسانی و افزایش متابولیسم را در پی خواهد داشت. مصرف انواع قهوه در طول شبانه‌روز، حافظه شما را تقویت کرده و به افزایش طول عمر کمک می‌کند. قهوه به‌کمک کافئین خود، سلول‌های چربی انباشته‌شده در بدن را تجزیه کرده و به‌صورت کالری آزاد می‌کند. با خوردن این نوشیدنی دلنشین، اندامی متناسب خواهید داشت و انرژی زیادی در درون خود حس خواهید کرد.

اخذ مجوز با طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری

تهیه طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری، اولین و مهم‌ترین اقدام برای راه‌اندازی کارخانه بسته بندی قهوه فوری، است. برای اخذ مجوز تاسیس این کارخانه در دست داشتن طرح توجیهی از ملزومات اصلی محسوب می‌شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت  اجازه تاسیس کارخانه را با مشاهده طرح توجیهی، هدف از اجرای پروژه و سود و مزایای آن صادر خواهد کرد. به همین دلیل کیفیت و نوع اطلاعاتی که در این طرح به‌ثبت می رسند اهمیت زیادی دارند. دریافت وام‌های خود اشتغالی و کمک‌های مالی از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به کمک طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری با سادگی و سهولت بیشتری امکان‌پذیر خواهد بود.

مزایای بسته بندی قهوه فوری

بسته بندی قهوه فوری مزیت‌های زیادی را به‌همراه دارد. از‌جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمل و جابجایی راحت و بی دغدغه
 • استفاده سریع و آسان در کوتاهترین زمان ممکن
 • حفظ عطر و طعم قهوه به‌دلیل بسته بودن محفظه آن تا لحظه مصرف
 • عدم نفوذ رطوبت در ذرات قهوه و حفظ کیفیت آن در مدت طولانی‌تر
 • سالم و بهداشتی ماندن پودر قهوه بسته بندی شده
 • ترکیب قهوه، شیر و شکر به‌میزان متناسب در یک بسته و عدم نیاز به مخلفات بیشتر در زمان آماده سازی قهوه
 • تنوع زیاد و طعم های متنوع قهوه فوری بسته بندی شده
 • ماندگاری بالاتر قهوه فوری در مقایسه با قهوه‌های معمولی یا آسیاب نشده به‌دلیل داشتن بافت پودری

آیا بسته بندی قهوه فوری درآمد زایی خوبی همراه دارد؟

به‌دلیل تاثیر مثبت مصرف قهوه بر سلامتی افراد جامعه، فراگیر شدن فرهنگ مصرف آن، افزایش تعداد مغازه‌ها و کافه‌هایی که قهوه عرضه می‌کنند و تاکید پزشکان بر مصرف این دانه‌های خوش‌عطر و خوش‌طعم، تقاضای مردم برای تهیه این ماده‌غذایی به‌شدت افزایش داشته است. قهوه بسته بندی شده در‌قیاس با انواع دیگر با سادگی حمل شده و در هر کجا همراه افراد می‌باشد. از طرفی قهوه به این شکل بهداشتی‌تر بوده، آماده مصرف بوده و افراد با اطمینان و سادگی بیشتری آن را مصرف خواهند کرد. با‌توجه به همه این موارد، می‌توان به این نتیجه رسید که بسته بندی قهوه از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار بوده و در مدت زمان کوتاهی به سوددهی خواهد رسید.

روال بسته بندی قهوه در کارخانه

روند بسته بندی قهوه فوری به‌این صورت است که، ابتدا قهوه سبز در دمای 165 درجه سانتیگراد و به‌مدت 15 دقیقه در دستگاه سرخ‌کن بو داده یا رست می‌شود. دانه‌های بو‌داده‌شده، خرد و آسیاب گشته و در آب مخلوط شده یا دم می‌کشند. دانه‌های خیس پودری، به یکی از دو روش انجمادی یا پاششی خشک می‌گردد. در روش انجمادی، پودر قهوه تا 40- درجه سانتیگراد منجمد شده و تحت خلاء خشک می‌شود. در روش پاششی، پودر قهوه دم‌کشیده، توسط جریان هوای گرم در یک برج استوانه‌ای بلند خشک می‌گردد. پودر قهوه خشک‌شده، با پودر شیر، شکر یا دیگر طعم دهنده‌ها مخلوط شده و توسط دستگاه بسته بندی قهوه فوری ساشه، در پاکت‌های چاپ‌خورده بسته بندی و پلمپ می‌گردد. ساشه‌ها در جعبه‌های بزرگتر قرار داده شده و به انبار ارسال می‌شوند.

روال بسته بندی قهوه در کارخانه_پرشین پلن

هدف از نگارش طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری

افرادی که قصد راه‌اندازی کارخانه بسته بندی قهوه فوری را دارند، در ابتدا ملزم به تهیه طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری هستند. به‌کمک این طرح، مجوز تاسیس کارخانه به این افراد داده خواهد شد. در بسیاری از مواقع، یک طرح توجیهی دقیق و اصولی، در تدوین برنامه‌ریزی اجرایی و مالی، به یاری صاحب‌طرح خواهد آمد. برای افرادی که از تجربه کافی برای شروع یک کسب‌و‌کار تازه برخوردار نبوده و در طی مسیر با سوالات و چالش‌های متعددی روبرو می‌شوند، وجود طرح توجیهی همچون یک راهنما عمل خواهد کرد. طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری در جذب سرمایه‌گذار برای پروژه نیز کارگشا بوده و رسیدن به هدف و موفقیت را سرعت بیشتری خواهد بخشید.

تجهیزات و دستگاه های مورد‌‌نیاز برای راه اندازی کارخانه

در تولید قهوه فوری بسته بندی شده تجهیزات و دستگاه‌های زیر مورد‌نیاز هستند:

 • دستگاه سرخ‌کن برای روستینگ یا بو دادن قهوه
 • دستگاه آسیاب برای تبدیل دانه های قهوه به پودر
 • کوره احتراق برای خشک کردن و گرفتن رطوبت دانه های قهوه
 • دستگاه تمیز کننده قهوه سبز
 • دستگاه انجماد
 • دستگاه خشک کن پاششی
 • دستگاه بسته بندی قهوه فوری تک نفره (ساشه)

بررسی وضعیت واردات قهوه در کشور

از سال 1400 به بعد، میزان تقاضای مصرف‌کنندگان به خرید قهوه، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. طبق آمار، میزان تقاضا در سال 1400 از 400000 کیلوگرم در سال به 800000 کیلوگرم در سال 1402 افزایش یافته است. با توجه به آنکه عرضه این دانه خوش‌عطر قهوه‌ای‌رنگ به‌اندازه تقاضا آن رشد نداشته است و از  200000 کیلوگرم در سال 1400 به 400000 کیلوگرم در سال 1402 رسیده است، دولت برای جبران این کاستی، مجبور به واردات آن شده است. واردات قهوه رشد صعودی داشته و این روال همچنان در حال رشد می‌باشد به‌گونه‌ای که در سال‌های آتی شاهد کمبود شدید قهوه در کشور خواهیم بود.

عوامل تاثیرگذار در بازاریابی محصول

قهوه فوری بسته بندی شده در میان همه سنین و همه سلیقه‌ها طرفداران خاص خود را داشته و دارد. آنچه برند یک قهوه را محبوب و شناخته‌شده می‌سازد، کیفیت و تنوع آن است. هر چه طعم و عطر قهوه فوری بهتر باشد، ماندگاری بیشتری در ذهن خریدار خواهد داشت. نوع بسته بندی و خلاقیتی که در آن به کار می‌رود نیز در فروش بهتر محصول بی‌تاثیر نخواهد بود. افراد، با سلیقه‌های مختلفی به سراغ قهوه فوری بسته بندی شده می‌روند تا خستگی از تن زدوده و حس خوب آرامش را تجربه کنند. اگر تولیدکننده، برای هر سلیقه و مزاجی، قهوه فوری خاصی در نظر گرفته باشد، مصرف‌کننده آن، به یک خریدار دائمی بدل شده که سراغ قهوه با برند دیگری نخواهد رفت.

عوامل تاثیرگذار در بازاریابی محصول_پرشین پلن

سرمایه راه اندازی کارخانه تولید قهوه بسته بندی شده

در طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری، به سرمایه اولیه تاسیس کارخانه نیز پرداخته می‌شود. این هزینه‌ها شامل، هزینه محل یا ملک، هزینه راه‌اندازی سیستم تولید بخار و هوای فشرده، هزینه مصرف انرژی، آب، برق و گاز، هزینه ساخت سالن تولید، بخش اداری و انبار، هزینه خرید مواد اولیه، ظروف، تجهیزات و دستگاه‌های مورد‌نیاز، حقوق و دستمزد پرسنل و کارکنان، سرمایه مورد نیاز برای ساخت سیستم تهویه، گرمایش و سرمایش محیط، هزینه استریل‌سازی فضا و هزینه تعمیرات، نگهداری و بازبینی دوره‌ای از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات می باشد.

طرح های توجیهی مرتبط با خشکبار

سفارش تنظیم طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری

چنانچه شما به‌عنوان یک فرد متقاضی تاسیس کارخانه بسته بندی قهوه، به‌دنبال یک مجموعه معتبر و حرفه‌ای برای نگارش طرح توجیهی بسته بندی قهوه فوری هستید، بهترین گزینه‌ پیش روی شما، پرشین پلن می‌باشد. نگارش هر طرح توجیهی، به دانش و تسلط کامل به قوانین و ضوابط سرمایه‌گذاری نیاز دارد. پس سپردن کار به‌دست یک مجموعه موفق و با‌سابقه در این زمینه، راه رسیدن به نتیجه را کوتاهتر و سود‌دهی و بازگشت سرمایه را سرعت بیشتری خواهد بخشید.

مجموعه ما، در این مسیر کارنامه درخشان و قابل ستایشی از خود بر‌جای گذاشته و توانسته است شاهد رونق و پیروزی کسب و کارهای نوپایی باشد که با نگارش یک طرح توجیهی تخصصی کار خود را آغاز کرده‌اند. شما نیز می‌توانید در‌صورت تمایل به سفارش طرح توجیهی جهت دریافت مجوز تاسیس کارخانه خود، با ما در تماس باشید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید