طرح توجیهی تولید لامپ ال ای دی⚜️(LED) سال 1401

طرح توجیهی تولید لامپ ال ای دی (pdf+doc)_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی لامپ ال‌ای‌دی، یکی از طرح‌های برتر و سودآور سال 1401 است. چرا که لامپ ال‌ای‌دی لامپی کم مصرف با عمر مفید طولانی است که استفاده از آن رفته رفته در همه جا (در خانه‌ها، هتل‌ها، صنایع و غیره) گسترش می یابد. مصرف برق یک لامپ ال‌ای‌دی تنها ده درصد یک لامپ معمولی است. طول عمر آن هم 50000 ساعت است. نور دهی آن هم در مقایسه با لامپ های دیگر خیلی بیشتر است. صنایع برودتی همچون یخچال سازی به خاطر مزایای انکار ناپذیر این لامپ استفاده از آن را جایگزین انواع دیگر کرده‌اند.

شما کارآفرینان گرامی نیز با سرمایه گذاری در این کسب و کار، می‌توانید درآمدی میلیونی داشته باشد. برای آگاهی از فرصت‌ها و راه های سرمایه گذاری در این حوزه پرسود و آشنایی با طرح توجیهی لامپ LED خوشحال می شویم که ما را در این مقاله همراهی فرمایید.

چرا تولید لامپ ال ای دی سودآور است؟

به خاطر مزایای زیاد آن! کلمه LED مخفف کلمات Light Emitting Diode است. این واژه انگلیسی به معنای دیود نورگسیل یا دیود ساطع کننده نور است. این دیودها زیر شاخه نیمه رساناها یا نیمه هادی‌ها هستند. اما ال ای دی راهش را با یک ویژگی منحصربفرد از نیمه هادی‌ها جدا می کند. وقتی جریان الکتریسیته از آن عبور می کند، از آن نور ساطع می شود. این یک معجزه علمی است!

این لامپ‌ها به خاطر عمر زیاد، گرما دهی کم و کم مصرف بودن در همه جا طرفداران زیادی دارند. از خانه‌ها تا هتل‌ها از مزایای این لامپ‌ها استفاده می کنند. کارشناسان معتقدند که این لامپ‎ها با این مزایای عالی آینده صنعت روشنایی را از آن خود خواهند کرد. البته کاربرد ال‌ای‌دی منحصر به روشنایی نیست. شماره‌گر ساعت‌های دیجیتال و ال ای دی مادون قرمز کنترل های تلویزیون نیز از این فن آوری استفاده می کنند. تلویزیون های پلاسما نیز کاربرد دیگر این فن آوری هستند.

خط تولید لامپ ال ای دی (LED)

همانطور که قبلا اشاره کردیم برترین ویژگی این لامپ‌ها عمر مفید آنهاست. این لامپ‌ها تا 50000 ساعت عمر مفید دارند. این را با عمر سایر لامپ‌ها مقایسه کنید تا به برتری این لامپ‌ها اعتراف کنید. یک لامپ معمولی تا 2000 ساعت بیشتر عمر نمی کند. این عمر مفید در فلورسنت‌ها به 15000 ساعت می رسد. در ضمن این لامپ‌ها در کوتاه مدت نیازی به تعویض ندارند. این مقدار دست کم سه برابر بیشتر از فلورسنت هاست. همین ویژگی در وقت و هزینه مصرف کنندگان صرفه جویی زیادی می‌کند.

مصرف کم انرژی، گرمای کمی پیرامون لامپ های ال ای دی تولید می‌کند. دمای تولید شده این لامپ‌ها بین 40- تا 85 درجه سلسیوس است. صنایع برودتی مانند یخچال سازی از این ویژگی در طراحی محصولات خود بهره زیادی می برند.

یکی از ویژگی های برتر لامپ های ال ای دی این است که برخلاف لامپ های رشته ای و فلورسنت‌ها، زهر کشنده جیوه تولید نمی کند. سلامت مصرف کنندگان با لامپ ال ای دی تضمین شده تر است.

[irp]

مراحل خط تولید لامپ ال ای دی

لامپ های ال‌ای‌دی در یک فرآیند چند مرحله ای ساخته می شوند. خط تولیدی شما هم این مراحل را خواهد داشت. این مراحل عبارتند از :

 • تولید بدنه لامپ با دستگاه تزریق پلاستیک
 • تولید پی سی بی
 • مونتاژ قطعات منبع تغذیه
 • مونتاژ دیود های نوری بر پی سی بی
 • مونتاژ همه قطعات آماده شده
 • تولید لامپ
 • تست کنترل کیفیت
 • بسته بندی لامپ های تولید شده

آیا خودمان می‌توانیم طرح توجیهی بنویسیم؟

متاسفانه باید بگوییم خیر! یک فیلسوف آمریکایی گفته است که: هر کس گذشته را فراموش کند، محکوم به تکرار اشتباهات آن است. در گذشته خیلی از کسانی که بدون تخصص یک کار تخصصی را شروع کرده‌اند، در همان آغاز کار متاسفانه زمین خورده و انگیزه شان را برای راه اندازی یک کسب و کار میلیونی از دست داده‌اند.

خیلی از کارآفرینان عزیز تصور می کنند که با ویرایش طرح‌هایی که اختصاصاً برای دیگران نوشته شده و تنها با جا به جایی چند رقم و عدد، می توانند یک طرح توجیهی قانع کننده برای خود تنظیم کنند. انگیزه آنها از این کار هم صرفه جویی در هزینه‌ها بوده است. اما متاسفانه آن کارآفرینان عزیز با اینکه انگیزه ای شرافتمندانه داشته‌اند با این کار به عمر حرفه ای خود پایان دادند.

 نگارش طرح های حساسی مانند طرح توجیهی لامپ LED، که آینده حرفه ای‌تان به آنها بستگی کاملی دارد، به تخصص و تجربه ای چندین ساله نیاز دارد. آیا منطقی است که به خاطر صرفه جویی ساده، یک ضرر چندین و چند میلیاردی را به خودتان تحمیل کنید؟ عقل حکم می کند که در چنین موقعیت هایی به تجربه های چندین و چند ساله متخصصان اعتماد کنیم.

محاسبه هزینه‌ها در طرح تولید لامپ LED

برای تولید بدنه لامپ به دستگاه تزریق پلاستیک نیاز دارید. این دستگاه از سه بخش تشکیل می شود. قالب، فاز و تزریق. قالب‌ها در این دستگاه از دو نیمه تشکیل شده‌اند. یک قطعه دیگر در این دستگاه clamping است که در روند تزریق پلاستیک، قالب‌ها را پیوسته به هم، نگه می دارد. جز این دستگاه مهم به دستگاه‌ها و خط تولید و مونتاژ های دیگری نیز نیاز هست که فهرست‌وار در زیر می آوریم :

 1. ایستگاههای لحیم کاری
 2. خط مونتاژ لامپ ال ای دی
 3. چاپگر خمیر لحیم SMT
 4. خط برای اطمینان از کیفیت بالا
 5. اجاق گاز با جریان هوای گرم
 6. محوطه یکپارچه سازی، تجزیه و تحلیل روشنایی
 7. دستگاههای پانچ اتوماتیک کلاه بزرگ لامپ با عملکرد تست

دستگاه های تولید لامپ ال ای دی_پرشین پلن

هزینه همه این دستگاه‌ها و خطوط تولید و مونتاژ با دقتی اعشاری در طرح توجیهی لامپ ال ای دی پرشین پلن خواهند آمد. تیم کارشناسان وبسایت پرشین پلن علاوه بر هزینه دستگاه‌ها، مواد اولیه مورد نیاز برای تولید لامپ ال ای دی نیز در طرح توجیهی شما خواهند گنجاند. این مواد اولیه از قرار زیرند :

 1. تراشه های هدایت شده
 2.  سیم افشان ها
 3. فرم و قالب
 4. دیود نوری
 5. صفحه پی سی بی
 6. روغن حلیم
 7. برد پی سی بی
 8. انواع مختلف مقاومت
 9. دیود یک سو کننده
 10. پلی اتیلن تزریقی
 11. گپ سرپیچی شمعی
 12. قلع
 13. چسب حرارتی
 14. خمیر لحیم کاری

هزینه های دیگری که در طرح توجیهی ذکر خواهند شد، به هزینه زمین، سرمایه گذاری اولیه، تعداد نیروی انسانی، میزان سرمایه گذاری ثابت، نرخ بازده داخلی در سال مبنا و هزینه های مربوط می شوند که با دقتی علمی در طرح توجیهی شما خواهند آمد.

برای شروع این کسب و کار چه باید کرد؟

اولین کار شما تدوین طرح توجیهی لامپ ال‌ای‌دی است. تیم متخصصان وبسایت پرشین پلن با تجربه و دانش گسترده ای که در این کار دارد، قانع کننده‌ترین طرح توجیهی را برای شما خواهد نوشت. تیم کارشناسان ما تجربه ای چندین و چند ساله در زمینه نگارش طرح های توجیهی و اقتصادی دارند. شما هم اکنون با سفارش طرح توجیهی تولید لامپ ال ای دی، کسب و کار خود را آغاز کنید. طرحی که تیم کارشناسان خبره ما در پرشین پلن برای شما نگارش خواهند کرد، مورد تایید همه بانک‌ها و سازمان های خصوصی و دولتی است.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
4.5/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «طرح توجیهی تولید لامپ ال ای دی⚜️(LED) سال 1401»

  1. سلام
   خیر، (طرح های توجیهی آماده) برای وام مناسب نیستند. حتی ریزترین تغییر در طرح‌های آماده، تمامی محاسبات را به هم می‌ریزد. پیشنهاد ما این است که برای دریافت وام، از (طرح توجیهی سفارشی) استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی