طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس ☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس_پرشین پلن

فهرست مطالب

در این مقاله درباره طرح توجیهی نایلون و نایلکس صحبت خواهیم کرد. یکی از مهمترین عوامل جهت دریافت مجوز شروع کسب و کار از وزارت صنعت، معدن، تجارت و یا جهاد کشاورزی، داشتن طرح توجیهی کامل و تخصصی است. در نتیجه کارشناسان ما در تیم پرشین پلن با بررسی زوایای گوناگون این طرح و با کمک گرفتن از مطالعات بازار اقدام به نگارش طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس نموده‌اند.

نایلکس فیلم‌های پلی اتیلن سنگین است که عموما به شکل پلاستیک‌های رکابی در همه جا به چشم می‌خورد. همچنین نایلون دسته‌ای از پلیمرهاست که از سال 1935 تاکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد و در موارد مختلف کاربرد دارد.

معرفی و مزایای طرح تولید نایلون و نایلکس

همانگونه که ذکر شد، نایلون و نایلکس از جمله محصولات پلیمری هستند که کاربردهای بسیار زیادی دارند. در نتیجه بازار خرید و فروش این محصولات پلاستیکی از رونق بالایی برخوردار است. از جمله‌ی مهمترین مزایای طرح تولید نایلون و نایلکس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • درآمدزایی از طریق تولید نایلون و نایلکس
 • اشتغال زایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای اشخاص مختلف
 • سادگی فرایند تولید نایلون و نایلکس
 • رقابت با برندهای خارجی موجود در بازار داخلی
 • جلوگیری از خروج ارز از کشور به منظور واردات نایلون و نایلکس

توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی نایلون و نایلکس

درباره توجیه پذیری اقتصادی طرح تولید نایلون و نایلکس لازم به ذکر است که تحقیقات صورت گرفته در سال‌های گذشته در کشور نشان می‌دهد که حجم استفاده از نایلون و نایلکس در کشور بسیار زیاد است و عموما از انواع مختلف این محصولات پلاستیکی برای جابجایی مواد گوناگون استفاده می‌شود. در نتیجه همین بازار پررونق سبب شده تا تولید نایلون و نایلکس طرحی سودآور باشد.

از طرفی شرایط برای تولید نایلون و نایلکس به شدت فراهم است. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که هم مواد اولیه و هم تجهیزات مورد نیاز برای تولید نایلون و نایلکس در کشور موجود می‌باشد. لذا با تولید نایلون و نایلکس می‌توان به درآمد قابل توجهی دست پیدا کرد.

آشنایی با مراحل تولید نایلون و نایلکس

درباره فرایند تولید نایلون و نایلکس لازم به ذکر است که این فرایند شامل سه مرحله کلی یعنی ذوب مواد پلیمری، سرد کردن و شکل دهی مواد و تبدیل آن‌ها به رول می‌باشد. در مرحله ذوب مواد پلیمری گرانول پلی اتیلن و سایر مواد اولیه را با هم ترکیب کرده و داخل قیف اکسترودر می‌ریزند و آن‌ها را خرد می‌کنند. در مرحله‌ی بعدی مواد خرد شده را در حرارت معین ذوب کرده و سپس آن را به داخل قالب نایلون و نایلکس هدایت می‌کنند.

پس از این مرحله، پلاستیک به صورت خمیری در می‌آید. سپس منافذ و روزنه‌های موجود در نایلون و نایلکس را از بین برده و پلاستیک به صورت یکدست تولید می‌گردد. سپس نایلون و نایلکس به اندازه مورد نظر برش داده می‌شوند. پس از این مرحله کیفیت سطحی نایلون و نایلکس مورد بررسی قرار گرفته و سپس نایلون‌ها به قسمت دوخت انتقال پیدا می‌کنند. در این مرحله، اگر نایلون از نوع دسته دار باشد، قسمت دسته آن دوخته می‌شود. عموما برای دوخت دسته نایلون از دستگاه پانچ استفاده می‌شود. پس از این مرحله نایلون و نایلکس بسته بندی شده و آماده‌ی ارسال به بازار هستند.

آشنایی با مراحل تولید نایلون و نایلکس_پرشین پلن

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات برای تولید نایلون

مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای تولید نایلون و نایلکس، در بازار داخلی در دسترس هستند. از جمله مهمترین تجهیزاتی که در طرح توجیهی نایلون و نایلکس، برای تولید نایلکس و نایلون پلاستیکی مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • دستگاه پنوماتیک دسته زنی
 • دستگاه جرقه زنی
 • دستگاه برش
 • آسیاب و دیگر وسایل آزمایشگاهی
 • دستگاه پرفراژ
 • دستگاه دوخت نایلون
 • دستگاه چاپ نایلون
 • دستگاه اکسترودر
 • کوره ذوب پلیمر

سود و درآمد تولید نایلون و نایلکس

بازار پررونق نایلون و نایلکس در کنار فراهم بودن مواد اولیه، سبب شده تا طرح تولید نایلون و نایلکس یکی از طرح‌های اقتصادی سودآور قلمداد شود. با این وجود، سود و درآمد حاصل از تولید نایلون و نایلکس به پارامترهای گوناگونی از جمله نوع نایلون و نایلکس تولیدی، کیفیت نایلون و حجم تولید این محصولات بستگی دارد.

تحقیقات انجام شده در حوزه تولید نایلون و نایلکس به خوبی این موضوع را نشان می‌دهد که میزان سودآوری طرح توجیهی نایلون و نایلکس در کشور چیزی در حدود 30 الی 35 درصد است که درصد سود بالایی می‌باشد.

  طرح توجیهی تولید سبد میوه️☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی نایلون و نایلکس برای اخذ مجوز

بدون شک شروع هر پروژه تولیدی در قدم اول به یکسری مجوز نیاز دارد. در خصوص طرح تولید نایلون و نایلکس هم در مرحله‌ی اول باید برای دریافت مجوز صنعتی، بایستی به وزارت صنعت، معدن، تجارت مراجعه کرده و برای احداث کارخانه تولید نایلون و نایلکس درخواست مجوز بدهید. پس از تایید درخواست، باید یک طرح توجیهی دقیق و اختصاصی ارائه نمایید. 

طرح توجیهی نایلون و نایلکس ارائه شده به وسیله‌ی شما باید کاملا دقیق و اختصاصی باشد و تمام پارامترها در آن مورد بررسی قرار گرفته شده باشد. در نتیجه نگارش طرح توجیهی برای تولید نایلون و نایلکس پلاستیکی نیازمند اطلاعات کافی هزینه‌ها در حوزه تولید این محصولات است.

سفارش طرح توجیهی نایلون و نایلکس

پرشین پلن یکی از تیم‌های فعال در زمینه کسب و کار است که از کارشناسان خبره و باتجربه تشکیل شده است. تیم ما با کمک گرفتن از تجربیات کارشناسان و همچنین با استفاده از مطالعات انجام شده در حوزه نگارش طرح توجیهی، می‌تواند به شما در تهیه طرح تولید نایلون و نایلکس کمک کند.

طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس تیم پرشین پلن از نظر کانون مشاوران بانکی و اعتباری کشور تایید شده و کامل می‌باشد. لذا این طرح می‌تواند فرایند تایید طرح برای اخذ مجوز تولید نایلون و نایلکس را برای شما ساده‌تر کند. هم اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی تولید انواع مختلف نایلون و نایلکس کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی