طرح توجیهی تولید نمک یددار (سال 1401) مجوز+گرید

طرح توجیهی تولید نمک یددار_پرشین پلن

فهرست مطالب

یکی از ضروری‌ترین مراحل جهت فعالیت در زمینه تولید نمک یددار، دریافت مجوز از جهاد کشاورزی است. طرح توجیهی نمک یددار یکی از مهمترین ملزومات برای دریافت مجوز فعالیت در این حوزه می‌باشد. لذا در این مقاله جوانب مختلف طرح توجیهی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تیم پرشین پلن یکی از تیم‌های خبره در زمینه کسب و کار و امور مالی و اداری است که می‌تواند نگارش طرح توجیهی تولید نمک یددار را برای شما انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح تولید نمک یددار و شیوه سفارش این طرح، کافی‌ست این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

اهمیت تولید نمک یددار

نمک یددار یکی از مهمترین مواد خوراکی در رژیم غذایی ما انسان‌ها به حساب می‌آید و استفاده از آن برای سلامتی ما لازم است. به علاوه این ماده در حوزه‌های مختلف دیگری مانند صنایع تولید مواد شوینده نیز به کار گرفته می‌شود. در نتیجه همین موارد سبب شده تا طرح تولید نمک یددار از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

به علاوه طرح تولید نمک یددار، نیازمند سرمایه اولیه زیادی نیست و در نتیجه شرایط برای تولید این ماده خوراکی فراهم است. لذا تمامی این عوامل در کنار هم سبب شده تا این طرح توجیهی از پتانسیل بالایی برخوردار باشد.

معرفی و مزایای تولید نمک یددار

نمک یددار یکی از مواد خوراکی است که تقریبا در تمامی خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا همین موضوع سبب شده تا از بازار پررونقی برخوردار باشد. از جمله‌ی مهمترین مزایای طرح تولید نمک یددار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فراهم بودن شرایط تولید نمک یددار
 • بازار پررونق نمک یددار
 • میزان تقاضای بالای برای این محصولات
 • اشتغال زایی برای اشخاص فعال در حوزه تولید نمک
 • تامین نیاز بدن به ید خوراکی

هدف از نگارش طرح توجیهی نمک یددار

همانطور که ذکر شد، جهت دریافت مجوز فعالیت در زمینه تولید نمک یددار، ارائه طرح توجیهی از اهمیت بالایی برخوردار است. طرح توجیهی می‌تواند به روند دریافت مجوز کمک کند. در طرح توجیهی تولید نمک یددار تمامی پارامترهای مهم مورد بررسی قرار گرفته است. در نتیجه می‌تواند چشم انداز دقیقی در خصوص فرایند تولید نمک یددار در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر این، اشخاص خبره در حوزه سرمایه گذاری، طرح توجیهی نمک یددار را یک نقشه‌ی راه برای اجرای این طرح می‌دانند و می‌توانند میزان ریسک این پروژه را تا حد زیادی کاهش دهند.

[irp posts=”15345″ ]

اطلاعاتی مختصر در خصوص شیوه‌ی تولید نمک یددار

سنگ نمک موجود در طبیعت دارای خلوص 50 تا 99 درصد می‌باشد. با این وجود، جهت دستیابی به نمک طعام خالص باید سنگ نمک را تصفیه کرد. در اولین مرحله از فرایند تولید نمک یددار، سنگ نمک را آسیاب می‌کنند. پس از آن نمک را در آب خالص ریخته و محلول آب نمک اشباع شده را تهیه می‌نمایند. سپس برای خارج کردن مواد نامحلول از نمک و همچنین رسوب کامل کلسیم و منیزیم، مواد شیمیایی را به محلول آب نمک اشباع شده اضافه می‌کنند.

در مرحله‌ی چهارم آب نمک اشباع شده را از فیلترهای شنی عبور می‌دهند. سایز این فیلترها به شکلی است که ذرات ریزتر از 30 میکرون از محلول حذف می‌شوند. پس از آن محلول آب نمک اشباع شده را تبخیر کرده و بلورهای خالص نمک را به وسیله‌ی سانتریفیوژ تولید می‌کنند. در مرحله‌ی بعدی بلورهای نمک در سانتریفیوژ مورد شست و شو قرار گرفته و ید خوراکی به آن‌ها اضافه می‌شود. پس از آن کریستال‌های نمک با استفاده از هوای گرم خشک شده و سپس به سیلوهای ذخیره سازی نمک انتقال پیدا کرده و در آخرین مرحله نمک بسته بندی شده و آماده‌ی عرضه به بازار است.

معرفی تجهیزات مورد نیاز جهت تولید نمک یددار

در طرح توجیهی نمک یددار، تمامی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز جهت شروع پروژه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. از جمله مهمترین تجهیزاتی که جهت اجرای طرح تولید نمک یددار برای تولید نمک مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه آسیاب و سنگ شکن
 • دستگاه خرد کن و مخلوط کن
 • دستگاه خشک کن
 • مخزن ذخیره سازی نمک خرد شده
 • تجهیزات بسته بندی
 • سانتریفیوژ
 • مخزن پساب
 • فیلتر پوشالگیر
 • اسکرو جهت انتقال مواد
 • دستگاه تبخیر کننده
 • مخزن ذخیره سازی نمک کریستال شده
 • مخزن ترکیب افزودنی‌ها

هدف از اجرای طرح تولید نمک یددار

طرح توجیهی نمک یددار یکی از طرح‌های صنعتی جذاب به حساب می‌آید، زیرا از پتانسیل بالایی برخوردار است. اولا با اجرای این طرح توجیهی می‌توان نیاز بازار به نمک یددار را تامین نمود. در ثانی نسبت سود به درآمد این طرح توجیهی میزان قابل توجهی است و شرایط به خوبی جهت اجرای این طرح توجیهی فراهم است. به علاوه در صورتی که بتوانید عملکرد قابل قبولی در سال‌های ابتدایی فعالیت در زمینه تولید نمک یددار داشته باشید، می‌توانید به صادرات نمک یددار به کشورهای همسایه و چشم انداز وسیع‌تر برای این طرح نیز نیم نگاهی داشته باشید.

چند نکته مهم در هنگام تولید نمک یددار

برای اجرای طرح توجیهی تولید نمک یددار، عوامل مهمی وجود دارند که باید مد نظر قرار گیرند تا پروژه به ثمر بنشیند. یکی از عوامل مهم، کیفیت نمک یددار تولیدی است. هر چقدر نمک یددار تولیدی کیفیت بالاتری داشته باشد، می‌تواند نظر مشتریان بیشتری را جلب کرده و در نتیجه بازار خرید گسترده‌تری خواهد داشت.

از طرفی کیفیت و خلوص سنگ نمک اولیه هم از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چقدر سنگ نمک اولیه کیفیت و خلوص بالاتری داشته باشد، فرایند تولید نمک یددار ساده‌تر خواهد بود. به علاوه خلوص بالاتر سنگ نمک اولیه موجب بهتر شدن کیفیت نمک یددار تولیدی خواهد شد.

یکی دیگر از نکات مهمی که در هنگام اجرای طرح توجیهی تولید نمک یددار از اهمیت بالایی برخوردار است، هزینه خرید سنگ نمک اولیه می‌باشد. هزینه خرید سنگ نمک یکی از مهمترین عوامل در تعیین سرمایه در گردش طرح است. در نتیجه برای کاهش سرمایه در گردش این طرح توجیهی، بهتر است سنگ نمک را از عرضه کنندگان معتبر و عمده خریداری کنید.

چند نکته مهم در هنگام تولید نمک یددار_پرشین پلن

میزان درآمد تولید نمک یددار

در طرح تولید نمک یددار، تمامی پارامترهای اقتصادی از جمله میزان درآمد طرح توجیهی، سود ویژه و ناویژه طرح، سرمایه در گردش و سرمایه اولیه طرح توجیهی و … مورد بررسی قرار گرفته است. به صورت کلی، میزان درآمد طرح توجیهی تولید نمک یددار به حجم نمک تولیدی وابسته است. به علاوه استراتژی شما جهت بازاریابی محصولاتتان نیز یکی دیگر از عوامل کلیدی در تعیین میزان درآمد شما از این طرح توجیهی به حساب می‌آید.

تحقیقات میدانی که در حوزه تولید نمک طعام صورت گرفته، به خوبی نشان می‌دهد که سودآوری این طرح توجیهی چیزی در حدود 30 الی 40 درصد است که درصد سود قابل توجهی به حساب می‌آید.

اهمیت طرح توجیهی نمک یددار جهت دریافت مجوز

دریافت مجوز برای تولید نمک یددار یکی از مهمترین عوامل در هنگام شروع این پروژه صنعتی به حساب می‌آید. طرح توجیهی تولید نمک یددار یکی از مهمترین پارامترها دریافت مجوز فعالیت و همچنین تسهیلات بانکی است. پس از ارائه طرح توجیهی، جهاد کشاورزی همه‌ی پارامترهای ارائه شده در طرح توجیهی از جمله پلن‌های اقتصادی را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که طرح با توجه به شرایط روز جامعه از چشم انداز روشنی برخوردار باشد، مجوز را دریافت خواهد کرد. در نتیجه باید نگارش طرح توجیهی نمک طعام یددار، را به اشخاص کاربلد بسپارید تا در دریافت مجوز فعالیت به مشکل برنخورید.

همچنین، در این طرح توجیهی، پتانسیل بازار نمک یددار مورد بررسی قرار گرفته و چشم انداز دقیقی از این طرح ارائه شده است. از طرفی، طرح توجیهی تولید نمک یددار، اطلاعات مفیدی در خصوص سرمایه اولیه مورد نیاز جهت اجرای پروژه در اختیار شما قرار خواهد داد.

بازار هدف نمک یددار

یکی از اصلی‌ترین پارامترهایی که در طرح توجیهی تولید نمک یددار مورد بحث و گفتگو قرار گرفته، بازار هدف این طرح توجیهی است. همانطور که می‌دانید هر چقدر بازار هدف یک محصول گسترده‌تر باشد، احتمال موفقیت آن طرح نیز گسترده‌تر خواهد بود.

در خصوص بازار هدف طرح تولید نمک یددار لازم به ذکر است که نمک یددار به عنوان یکی از اصلی‌ترین طعم دهنده‌ها در غذاهای ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه بازار خرید و فروش این ماده بسیار پررونق بوده و بازار هدف آن را تمامی جامعه به غیر از عده‌ای که به بیماری فشار خون مبتلا هستند، تشکیل می‌دهند. لذا همین موضوع سبب شده تا تولید نمک یددار سودآوری قابل توجهی داشته باشد. در طرح توجیهی به صورت دقیق‌تر در خصوص بازار هدف این ماده خوراکی صحبت شده و راهکارهایی برای بازاریابی نیز در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

سفارش طرح توجیهی تولید نمک یددار

دریافت مجوز فعالیت از جهاد کشاورزی، برای اجرای طرح تولید نمک یددار اهمیت زیادی دارد. طرح توجیهی یکی از مهمترین پارامترها جهت دریافت مجوز فعالیت در این حوزه است. وب سایت پرشین پلن یکی از سایت‌های معتبر در حوزه نگارش طرح توجیهی است.

تیم پرشین پلن از کارشناسان خبره در زمینه طرح توجیهی تشکیل شده است. طرح توجیهی نمک یددار یکی از خدمات تیم پرشین پلن است که با استفاده از تحقیقات میدانی گسترده و با کمک گرفتن از اصول سازمانی دقیق تهیه شده است. جهت سفارش طرح توجیهی تولید نمک طعام یددار کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن ارتباط برقرار کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی