طرح توجیهی تولید صفحه برش⚜️(doc+pdf) سال 1401

طرح توجیهی تولید صفحه برش_پرشین پلن

فهرست مطالب

سفارش طرح توجیهی تولید صفحه برش اولین اقدامی است که برای دریافت مجوز و وام به آن نیاز دارید. وبسایت پرشین پلن با ارائه طرح توجیهی معتبر و دقیق به شما، برای دریافت مجوز به منظور تاسیس کارخانه تولید صفحه برش کمک خواهد کرد. نگارش این طرح طبق دستورالعمل مورد تایید وزارت صنایع، معادن و تجارت(وزارت صمت) انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تولید صفحه برش و نحوه اخذ وام و مجوز این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

معرفی و کاربرد تولید صفحه برش

 صفحه برش ابزاری با لبه‌های تیز است که در عملیات‌های صنعتی همراه با تجهیزاتی مانند دستگاه فرز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در فرآیندهای تولید محصولات مختلف با استفاده از صفحه برش، قطعات نهایی در شکل و اندازه مورد نظر برش داده شده و بخش‌های اضافی آن‌ها حذف می‌شوند. این ابزار برای برش یا ساییدن سطح اجسام به کار می‌رود. ویژگی‌های هر صفحه برش در فرآیندهای ساخت کالا بسیار مهم است. طراحی، شکل، نوع، جنس و مقاومت صفحه برش پارامترهای مهمی هستند که هنگام انتخاب و استفاده از آن در نظر گرفته می‌شوند. برخی کاربردهای تولید صفحه برش عبارت است از:

  • ابزار تراشکاری
  • شکل دهی و برش انواع فلزات
  • برش سرامیک
  • برش سنگ در عملیات حفاری

توجیه اقتصادی تولید صفحه برش

کیفیت بالای تجهیزات برای تولید سنگ برش منجر به سرعت بالای فرآیندهای عملیاتی، ظرفیت تولید بیشتر و در نتیجه مصرف انرژی کمتر خواهد شد. به این ترتیب درآمد بیشتر و سوددهی قابل قبول در این صنعت مانند سایر کسب و کارهای تولیدی دیگر به مدیریت صحیح زنجیره تولید و کیفیت کالا وابسته است. علاوه بر این بکارگیری فناوری‌های مدرن می‌تواند مدت زمان چرخه ساخت صفحه برش را کاهش دهد و در نتیجه بر روی ظرفیت تولید و قیمت تمام شده کالا تاثیرگذار خواهد بود. به این ترتیب بالا رفتن ظرفیت تولید و عرضه کالا با قیمت مقرون به صرفه کالا، منجر به افزایش درآمد خواهد شد. با توجه به کاربرد انواع صفحه برش، اهمیت استراتژیک این کالا در فرآیندهای صنعتی و وابستگی زیاد صنایع تولیدی به برش قطعات، مطمئنا ساخت و عرضه صفحه برش در بازار از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر است.

سود و درآمد طرح تولید صفحه برش

برآورد سود و درآمد طرح توجیهی صفحه برش، می‌تواند به افراد برای تصمیم‌گیری درباره امکان سنجی فرآیندهای عملیاتی از نظر اقتصادی کمک کند. موضوعاتی مانند هزینه‌های ثابت و جاری، برآورد سود ناویژه، نرخ برگشت سرمایه و سایر نسبت‌های مالی در این طرح محاسبه می‌شود. علاوه بر سرمایه‌گذاران، سازمان‌های دولتی و ذی‌نفعان نیز می‌توانند بازدهی، سودآوری و درآمد احداث کارخانه را بر اساس طرح توجیهی ارزیابی کنند. به طور کلی احداث کارخانه تولید صفحه برش می‌تواند نیاز صنایع کشور را برطرف سازد و بعد از پیاده سازی فرآیندهای عملیاتی، سوددهی قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. در حال حاضر تقاضا برای انواع صفحه برش وجود دارد. تقریبا بیشتر خطوط تولیدی صنعتی برای عرضه محصولات نهایی در ابعاد مشخص به ابزارهای برش نیاز دارند. بنابراین راه اندازی و توسعه کارخانه تولید صفحه برش، سود و درآمد بالایی برای سرمایه‌گذاران خواهد داشت.

مواد اولیه مورد نیاز تولید صفحه برش

مواد اولیه‌ای که برای تولید صفحه برش به کار می‌روند به کاربرد آن بستگی دارد. ابزار برش ساخته شده باید در برابر دماهای بالا، سایش، واکنش‌های شیمیایی با مواد دیگر، شکنندگی و سایر آسیب‌های احتمالی مقاومت بالایی داشته باشند. فناوری‌های مدرن و مواد شیمیایی که برای پوشش این ابزارها استفاده می‌شوند موجب مقاومت صفحه برش، افزایش کیفیت آن و مصرف انرژی کمتر خواهند شد. با توجه به جنس قطعاتی که باید برش داده شوند، آلیاژهای فولادی خاصی را برای ساخت صفحه برش به کار می‌برند. برخی مواد اولیه‌ای که در تولید انواع صفحه برش کاربرد زیادی دارند عبارتند از:

  • مواد آلومینا یا اکسید آلومینیوم(Al2O3)
  • کاربید تیتانیوم
  • نیترید تیتانیوم
  • آلیاژهای فولادی
  • آلیاژهای نیکل
  • چدن

مواد اولیه مورد نیاز تولید صفحه برش_پرشین پلن

طرح توجیهی تولید صفحه برش جهت اخذ مجوز

اولین اقدام برای احداث یا توسعه کارخانه تولید صفحه برش، اخذ مجوز از وزارت صنایع، معادن و تجارت و ارائه طرح توجیهی تولید صفحه برش است. اعطای مجوز توسط این وزارتخانه بعد از بررسی طرح توجیهی متقاضیان صورت می‌گیرد. ارائه طرح توجیهی هم برای کسب و کارهای تولیدی کوچک و هم کارخانه‌های صنعتی بزرگ ضروری است. به همین دلیل باید این طرح مطابق مقررات وزارت صمت و توسط مشاوران اعتباری و مهندسین مالی نگارش شود. در این صورت اطلاعات موجود در طرح توجیهی بدون اغراق، صادقانه و متناسب با شرایط اقتصادی فعلی خواهد بود. با تدوین طرح توجیهی مناسب فرآیند اخذ مجوز از سازمان‌های دولتی و وزارت صنایع، معادن و تجارت به سادگی امکان‌پذیر است.

طرح توجیهی تولید صفحه برش جهت اخذ وام

برای دریافت تسهیلات بانکی، ابتدا باید طرح توجیهی صفحه برش را به وزارت صمت به منظور اخذ مجوز ارائه دهید. بعد از دریافت مجوز از وزارت صمت می‌توانید با مراجعه به بانک وام بگیرید. در این طرح مواردی مانند ظرفیت تولید، میزان اشتغال‌زایی و سایر موضوعات مرتبط برآورد می‌شود. بنابراین به سرمایه‌گذار کمک می‌کند تا فعالیت تجاری مد نظر خود را اجرا کند و از تسهیلات بانکی نیز بهره‌مند شود. با ارائه طرح توجیهی معتبر و سنجیده دریافت وام از بانک‌ها و موسسات مالی در کمترین زمان انجام می‌شود. برای این که از پذیرش درخواست تسهیلات بانکی مطمئن باشید باید نگارش طرح توجیهی را به یک تیم تخصصی با مهندسان مجرب بسپارید. 

سفارش طرح توجیهی تولید صفحه برش

سرمایه‌گذاران بر اساس محاسبات و اطلاعات موجود در طرح توجیهی تولید صفحه برش می‌توانند امکان پیاده‌سازی فرآیندهای عملیاتی آن را از نظر اقتصادی پیش‌بینی کنند. در واقع طرح توجیهی جنبه‌های فنی و مالی یک کسب و کار تجاری را مطابق با شرایط فعلی مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین یکی از مهم‌ترین اقدامات برای تاسیس یا توسعه کارخانه تهیه طرح توجیهی است. مطمئنا اگر نگارش طرح توسط اساتید با تجربه و کارشناسان مالی انجام شود، برآوردهای مالی آن اعتبار بیشتری خواهد داشت.

تیم تخصصی پرشین پلن مطابق با بروزترین آمارهای اقتصادی سنجیده‌ترین طرح توجیهی را برای شما تهیه و تدوین می‌نماید. این طرح مورد تایید وزارت صمت، بانک‌ها و سایر سازمان دولتی خواهد بود و اخذ مجوز و وام در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد. برای ارتباط با کارشناسان و سفارش طرح توجیهی صفحه برش با شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − دو =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید