طرح توجیهی تولید غذای میگو⚜️(doc+pdf) سال 1401

طرح توجیهی تولید خوراک میگو_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید غذای میگو مهمترین نیاز برای اخذ مجوز می‌باشد. جهاد کشاورزی و سازمان‌های دولتی برای موافقت با راه اندازی کسب و کار توجیه‌پذیری آن را از نظر اقتصادی ارزیابی می‌کنند. علاوه بر این، بانک‌ها و موسسات مالی نیز این طرح را برای اعطای تسهیلات بانکی مورد بررسی قرار می‌دهند. وب سایت پرشین پلن سنجیده‌ترین و معتبرترین طرح توجیهی را برای شما تدوین می‌نماید. برای اطلاع بیشتر درباره تولید غذای میگو و نحوه دریافت مجوز، این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

معرفی و کاربرد تولید غذای میگو

تغذیه صحیح در پرورش آبزیان مانند میگو جایگاه ویژه‌ای دارد. در حال حاضر انواع میگو بیشترین تقاضا را در بین محصولات دریایی دارند و این موضوع یکی از عواملی است که منجر به رشد صنعت تولید غذای میگو می‌شود. غذای میگو بخش مهمی از مواد اولیه مورد نیاز برای پرورش میگو می‌باشد. بر اساس گونه، سن و سایر عوامل تاثیرگذار غذای مناسب برای پرورش میگو انتخاب می‌شود. تولید این نوع فراورده‌های غذایی نقش کلیدی در پایداری صنعت پرورش میگو و آبزی پروری دارد. در تمام کشورها تقاضا برای این محصولات وجود دارد و فروش غذای میگو در بازارهای بین الملل می‌تواند درآمد زیادی به همراه داشته باشد. برخی کاربردهای تولید غذای میگو عبارت است از:

 • پرورش میگو خوراکی
 • پرورش میگو آکواریومی
 • غذای برخی گونه‌های آبزی
 • پیشگیری از بیماری‌های مختلف میگو

توجیه اقتصادی  تولید غذای میگو

در سال‌های اخیر غذای میگو افزایش قیمت و رشد فوق العاده‌ای را تجربه کرده است و تولیدکنندگان انتظار دارند که تا سالهای آتی هم این روند ادامه داشته باشد. با توجه به اهمیت استفاده از خوراک آبزیان در پرورش آن‌ها، در بازارهای داخلی و بین المللی همیشه تقاضا برای غذای میگو وجود دارد. به دلیل تقاضای زیادی که برای این نوع فراورده وجود دارد، انگیزه تولیدکنندگان افزایش یافته است. صنعت تولید غذای میگو و سایر آبزیان هنوز اشباع نشده است و سرمایه‌گذاران تازه وارد می‌توانند به این بازار وارد شوند. فروش محصولات در بازار داخلی و صادرات آن‌ها به خارج از کشور هیچ محدودیتی ندارد و تولیدکنندگان غذای میگو، به راحتی می‌توانند تجارت خود را توسعه دهند.

  طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا (سال 1401) آماده+مجوز

سود و درآمد در طرح توجیهی تولید غذای میگو

در طرح توجیهی تولید غذای میگو نسبت‌های مالی مانند سود، درآمد، سرمایه‌گذاری کل، هزینه‌های ثابت و جاری و… بر اساس شاخص تورم پیش‌بینی خواهند شد. سرمایه‌گذاری برای تولید غذای میگو درآمد قابل توجهی داشته و دارای پتانسیل برای عرضه در سطح بین الملل و توسعه تجارت برون مرزی است. در شرایط فعلی، رقابت بین متقاضیان خرید خوراک دام به ویژه غذای میگو شدید می‌باشد و این موضوع موجب افزایش قیمت این محصولات شده است. بنابراین سرمایه‌گذاری در تولید غذای میگو سوددهی بالایی خواهد داشت و تولیدکنندگان با عرضه محصولات با کیفیت می‌توانند در کمترین زمان به درآمد مورد نظر خود دست یابند.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات خط تولید

ابزار و تجهیزات تولید غذای میگو با توجه به شیوه تولید و تکنیک‌های مورد استفاده انتخاب می‌شوند. تنظیم دستگاه پلت و اندازه غذای پلت شده بر اساس گونه میگو انجام می‌شود. میگوهای ریز، غذا با اندازه کوچک را می‌گیرند و انواع گونه‌های بزرگتر، پلت‌های حجیم‌تر را می‌خورند. کامل بودن غذا و تعادل مکمل‌های ویتامینه و پروتئینه آن، برای پرورش و کنترل ضریب تبدیل غذا (FCR) در میگو اهمیت زیادی دارد. سطح غذای میگو باید صاف باشد و دانه‌های آن از نظر سایز و رنگ یکسان باشند. به طور کلی کیفیت محصول و سایر موارد اشاره شده به نوع مواد اولیه و ماشین آلات خط تولید بستگی دارد. برخی تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید غذای میگو عبارت است از:

 • پودر ماهی
 • کنجاله سویا
 • آرد گندم
 • دستگاه آسیاب و مخلوط‌کن
 • دستگاه پلت خوراک میگو
 • تسمه خشک‌کن
 • دستگاه بسته بندی
 • دستگاه اکسترودر
 • تجهیزات روش اکسپندر

طرح توجیهی تولید غذای میگو برای دریافت مجوز

به منظور راه اندازی و شروع فعالیت‌های کسب و کار باید طرح توجیهی غذای میگو را به جهاد کشاورزی ارائه دهید و مجوزهای لازم را بگیرید. جهاد کشاورزی طرح توجیهی شما را برای صدور مجوز مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در همه کشورهای دنیا طرح توجیهی مقدمه هر کسب و کاری است. هرچقدر محاسبات طرح دقیق‌تر و تخصصی‌تر انجام شده باشد، اعتبار بیشتری دارد و سازمان های دولتی به شما اعتماد خواهند کرد. بنابراین فرایند دریافت مجوز به راحتی پیش رفته و با درخواست شما موافقت خواهد شد.

سفارش طرح توجیهی تولید غذای میگو

مهم‌ترین مزیت طرح توجیهی غذای میگو این است که سرمایه‌گذاران را از آینده تجاری کسب و کار مطلع می‌سازد و جنبه‌های اقتصادی آن را به طور واضح نشان می‌دهد. وب سایت پرشین پلن با کیفیت‌ترین طرح توجیهی را بر اساس ظرفیت تولید، شاخص تورم و سایر عوامل تاثیرگذار، در اختیار شما قرار می‌دهد. این طرح توجیهی مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می‌باشد و با اطمینان می‌توانید آن را به ارگان های دولتی و جهاد کشاورزی تحویل دهید.

وب سایت پرشین پلن، تدوین انواع طرح توجیهی را در زمینه‌های مختلف (تولیدی، خدماتی، صنعتی، کشاورزی و… ) انجام می‌دهد و سازمان‌های دولتی را قانع خواهد کرد که ایده تجاری شما برای احداث یا توسعه کارخانه تولید میگو توجیه‌پذیری اقتصادی دارد. هم اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی تولید میگو با شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

باز کردن چت
1
سلام👋
برای سفارش طرح توجیهی با شماره: ۰۹۱۲۰۰۶۰۳۶۱ تماس بگیرید و برای پیگیری محصولات دانلودی روی دکمه چت کلیک کنید