طرح توجیهی باشگاه بدنسازی☀️(جهت دریافت مجوز)

طرح توجیهی باشگاه بدنسازی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی باشگاه بدنسازی از پیش نیازهای مهم در روند اخذ مجوز می‌باشد. سرمایه‌گذاران جهت دریافت مجوز باید مدارک و اسناد مختلفی را به سازمان‌­های دولتی مانند صمت ارائه دهند. طرح توجیهی نیز از جمله اسناد و مدارک مهمی است که باید به سازمان‌های های دولتی، تحویل داد. مزیت استفاده از طرح توجیهی باشگاه بدنسازی در شروع کسب و کار علاوه بر کمک به دریافت مجوز، سهولت مدیریت پروژه می‌باشد. مزیت و اهداف مختلف استفاده از طرح‌های توجیهی در بخش­های بعدی به صورت کامل بررسی خواهد شد.

این مقاله به صورت اختصاصی به بررسی طرح توجیهی باشگاه بدنسازی و جوانب مختلف این پروژه خواهد پرداخت. دعوت می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه احداث باشگاه بدنسازی و نحوه سفارش طرح توجیهی با وب­سایت پرشین پلن همراه باشید.

توجیه اقتصادی تاسیس باشگاه بدنسازی

طرح توجیهی باشگاه بدنسازی؛ امکان پذیری راه‌­اندازی و توجیه اقتصادی این پروژه را به صورت کامل بررسی می­‌کند. زندگی امروزه موجب کم شدن تحرک مردم و افزایش میزان چاقی مخصوصاً در بین جوانان شده است. احداث باشگاه­‌های ورزشی در سطح شهر مانند باشگاه بدنسازی به همین دلیل با استقبال خوبی مواجه می‌شود. جالب است بدانید که ورزش بدنسازی در بین جوانان از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر ورزش­ها برخوردار است. تمایل بیشتر مردم برای داشتن وزن و اندام ایده‌ئال، میزان مراجعه به باشگاه­‌های بدنسازی را افزایش داده است. افزایش میزان تقاضا و مراجعه مردم به باشگاه بدنسازی توجیه‌پذیر بودن اقتصادی این پروژه را نیز اثبات می‌کند. کوتاه بودن مدت بازگشت سرمایه اولیه و پایین بودن میزان هزینه‌های جاری نیز دلیلی بر سوددهی مناسب و توجیه‌پذیری اقتصادی این پروژه است.

معرفی و مزایای استفاده از باشگاه‌های بدنسازی

ورزش بدنسازی به منظور تقویت عضلات مختلف بدن و برای رسیدن به اندام ایده‌­آل انجام می‌­گیرد. شروع ورزش بدنسازی نیز موجب ایجاد تغییرات مثبتی در شیوه زندگی و تغذیه افراد خواهد شد. افرادی که به صورت جدی در ورزش بدنسازی فعالیت می­‌کنند؛ نیاز به غذا­هایی دارند که پروتئین بیشتری داشته باشد. تمرین‌­های برنامه ­ریزی شده و منظم بدنسازی برای ورزشکاران، مزایای مختلفی دارد. مزایای ورزش بدنسازی برای ورزشکاران مبتدی و حرفه­‌ای؛ شامل موارد زیر می‌باشد:

 • افزایش انعطاف ­پذیری بدن
 • افزایش انرژی عضلات
 • تناسب اندام
 • افزایش سرعت بدن
 • کاهش استرس و فشارهای عصبی
 • تنظیم سوخت و ساز بدن
 • تنظیم کردن فشار خون
 • بهبود کیفیت زندگی و افزایش طول عمر
 • حفظ کلسترول خون در میزان استاندارد و جلوگیری از دیابت
 • کمک به تنظیم برنامه‌های روزانه

اقدامات لازم برای تاسیس باشگاه بدنسازی

جهت تاسیس باشگاه بدنسازی ابتدا باید مکان مناسب برای احداث این باشگاه را انتخاب نمود. باشگاه بدنسازی باید به خیابان‌های اصلی دسترسی آسان و مناسبی داشته باشد. دسترسی آسان به خیابان­‌های اصلی و اختصاص پارکینگ به ورزشکاران، نکته مثبتی برای سرمایه‌گذاران است. لازم به ذکر است که فضای باشگاه می‌­بایست دارای سقف بلند و سیستم تهویه مناسب باشد. ویژگی‌­های دیگر باشگاه بدنسازی داشتن رختکن و دوش­‌های مناسب برای ورزشکاران می‌باشد. سرمایه‌گذاران باید پس از انتخاب محل مناسب، نسبت به دریافت مجوز تاسیس باشگاه اقدام کنند. قدم بعدی پس از دریافت مجوز شروع ساخت و ساز و یا ایجاد تغییرات در فضای داخلی و خارجی محل مورد نظر، طبق معیار­ها و استانداردهای یک باشگاه بدنسازی می‌باشد. رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در ساخت باشگاه بدنسازی علاوه بر حفظ سلامت ورزشکاران یک مزیت و برتری نسبت به سایر باشگاه­‌ها نیز شمرده می‌شود.

  طرح توجیهی مجتمع اقامتی گردشگری☀️(مجوز+وام)

اقدامات لازم برای تاسیس باشگاه بدنسازی_پرشین پلن

اهمیت طرح توجیهی باشگاه بدنسازی برای شروع کسب و کار

داشتن طرح توجیهی باشگاه بدنسازی، می‌تواند میزان ریسک ­پذیری و درصد شکست این پروژه را به حداقل برساند. سرمایه­‌گذاران و افراد تازه کار در مدیریت باشگاه بدنسازی ممکن است در مورد رقابت با سایر باشگاه‌ها، شیوه درست تبلیغات، جذب اعضا و غیره اطلاعات کافی نداشته باشند. اهمیت طرح‌های توجیهی برای شروع کسب و کارها به طور کلی در مشخص کردن روند موفقیت می‌باشد. طرح‌های توجیهی با بیان کردن جوانب مختلف یک طرح چالش­ها و موارد پیش‌بینی نشده به عنوان یک الگو و نقشه راه مورد استفاده قرار می­‌گیرند. لازم به ذکر است که اطلاع از سود، هزینه‌ها و سرمایه مورد نیاز برای این پروژه نیز با مطالعه طرح توجیهی اختصاصی امکان­پذیر می‌باشد. تنظیم طرح‌های توجیهی توسط افراد متخصص، سرمایه‌گذاران را در داشتن یک کسب و کار مطمئن و پرسود یاری می­‌کند.

دستگاه‌های مورد نیاز در طرح توجیهی باشگاه بدنسازی

تهیه تجهیزات لازم برای شروع هر کسب و کاری از مراحل مهم نگارش طرح توجیهی می‌باشد. تجهیزات مدرن و کاربردی باشگاه بدنسازی ارتباط مستقیمی با محبوبیت و برتری باشگاه بین سایر رقبا خود دارد. استفاده از تجهیزات مدرن، موجب جذب نفرات بیشتر و بهبود عملکرد باشگاه می­‌شود. انتخاب برندهای معتبر تولید کننده تجهیزات ورزشی نیز از نکات مهم در تهیه دستگاه‌های باشگاه بدنسازی است. دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای تاسیس باشگاه بدنسازی؛ شامل موارد زیر می­‌باشد:

 • تردمیل
 • دوچرخه ثابت
 • انواع هالتر
 • انواع دمبل
 • الپتیکال
 • میز پرس سینه
 • میز جلو بازو لاری
 • دستگاه سیم کش
 • دستگاه مسگری دوطرفه
 • سی سی اسکات
 • میز شکم
 • میز متحرک
 • انواع صفحه هالتر
 • دستگاه کراس اور
 • پرس پا
 • دستگاه شنا سوئدی
 • ترازو
 • کمد جهت نگهداری لوازم شخصی اعضا
 • سیستم صوتی
 • سیستم تهویه
 • تجهیزات امنیتی و…

هدف از اجرای طرح توجیهی باشگاه بدنسازی

همانطور که می­‌دانید؛ دنبال کردن اهداف تعیین شده در طرح توجیهی باشگاه بدنسازی، مزایای مختلفی دارد. طرح توجیهی تمامی برآوردهای مالی، بررسی فعالیت رقبا، هزینه‌ها، سود و نکات مهم این پروژه را بررسی می‌­کند. اطلاعاتی که از آنها نام بردیم در هر کسب و کاری به بهبود عملکرد و موفقیت سرمایه‌گذار کمک می­‌کند.

اجرای طرح‌های توجیهی از بروز ضرر و زیان­های بزرگ در کسب و کارها جلوگیری می‌کند. بررسی میزان هزینه‌ها، دوره بازگشت سرمایه و غیره نیز به صورت کلی، موجب سهولت مدیریت منابع مالی خواهد شد. اجرای دقیق طرح، طبق مراحل و اهداف تعیین شده، عملکرد مطلوب و سودآوری این پروژه را تضمین می­‌کند. هدف دیگر از اجرای این طرح جذب جوانان بیشتری به ورزش و تخلیه انرژی آنها در زمینه‌های درست‌تر‌ می‌باشد.

بازار هدف و مخاطبین باشگاه‌های بدنسازی

جهت داشتن یک کسب و کار پرسود، شناخت مخاطبین هدف، ضروری است. طرح توجیهی باشگاه بدنسازی، بازار هدف و مخاطبین اصلی این کسب و کار را مورد بررسی قرار می‌دهد. شناخت بازار هدف و مخاطبان کسب و کارها، موجب بهبود عملکرد و شیوه‌های مدیریتی خواهد شد. مخاطبین اصلی باشگاه‌های بدنسازی ورزشکاران حرفه‌­ای هستند. ورزشکاران حرفه­‌ای بدنسازی، جهت انجام تمرینات آماده­ سازی برای شرکت در مسابقات به صورت مداوم از باشگاه‌های بدنسازی استفاده می‌­کنند. ورزشکاران حرفه‌­ای به نوعی مشتریان ثابت این باشگاه‌ها به شمار می‌روند. ورزشکاران مبتدی نیز که صرفاً جهت لاغری، گذراندن اوقات فراغت و یا رسیدن به اندام ایده‌­آل به باشگاه بدنسازی می روند نیز بخش مهم دیگر مخاطبین این باشگاه‌ها هستند. رده سنی مراجعین به باشگاه‌های بدنسازی اغلب بین ۱۶ تا ۷۰ سال می‌باشد.

  طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی☀️(مجوز+وام)

بازار هدف و مخاطبین باشگاه‌های بدنسازی_پرشین پلن

بررسی هزینه راه اندازی در طرح توجیهی باشگاه بدنسازی

افرادی که قصد شروع یک کسب و کار جدیدی دارند باید به صورت کامل، هزینه‌های راه اندازی آن را مورد بررسی قرار دهند. جزئیات کامل هزینه‌­های راه اندازی این پروژه در طرح توجیهی باشگاه بدنسازی ثبت می‌شود. هزینه‌های جاری و سرمایه ثابت دو گروه مهم از هزینه‌های این پروژه می­‌باشند. هزینه‌های پیش از بهره برداری، ساخت و ساز، خرید تجهیزات و دستگاه‌­ها از گروه هزینه‌­های سرمایه ثابت هستند. گروه دیگر هزینه‌ها یعنی هزینه جاری نیز شامل پرداخت قبوض، حقوق کارکنان، بیمه، تعمیرات دستگاه­ها و غیره می‌باشد. همانطور که گفته شد؛ لیست تمام این هزینه‌ها با ارائه جزئیات کامل در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد.

دریافت مجوز با طرح توجیهی باشگاه بدنسازی

نحوه نگارش و تدوین طرح توجیهی باشگاه بدنسازی؛ تاثیر مستقیمی در روند دریافت مجوز خواهد داشت. مراجع ذیربط، طرح‌های توجیهی را معیار مهمی جهت تعیین صلاحیت متقاضیان اخذ مجوز در نظر می‌گیرند. طرح های توجیهی باید طبق آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌­های سازمان‌های دولتی تنظیم شوند. ضمن در نظر گرفتن اهمیت طرح توجیهی در روند دریافت مجوز؛ می‌توان به این نتیجه رسید که نگارش آن توسط افراد متخصص ضروری است. فردی که نگارش طرح‌های توجیهی را به عهده می‌گیرد باید در زمینه امور اداری، فنی و روند دریافت مجوز دارای تجربه و دانش به­روز باشد.

طرح های توجیهی حوزه خدماتی

سفارش طرح توجیهی فنی و اقتصادی

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کرده‌­ایم، طرح توجیهی باشگاه بدنسازی اهمیت زیادی در اخذ مجوز و شروع این پروژه دارد. تهیه طرح‌های توجیهی از مراکز معتبر نیز دارای اهمیت زیادی است چرا که به صورت مستقیم در روند کسب و کار شما تاثیرگذار خواهد بود. وب سایت پرشین پلن سالهاست که در زمینه نگارش و تنظیم انواع طرح‌های توجیهی، خدمات ارزنده ای ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاران می‌توانند با سفارش طرح‌های توجیهی در وب­سایت ما، جامع‌ترین و کامل‌ترین طرح‌ها را در اختیار داشته باشند. اکنون درصورت تمایل جهت ثبت سفارش طرح توجیهی مد نظر خود، با کارشناس ارشد مجموعه تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان: عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =

راهنمای سفارش طرح اختصاصی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی