طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره☀️(مخصوص مجوز+ گرید)

طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره_پرشین پلن

فهرست مطالب

تهیه‌ی طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره به عنوان گامی مهم در شروع این کسب و کار تلقی می شود. از آنجا که برای شروع هر کسب و کاری نیاز به مجوز است، طرح توجیهی روند رفع این نیاز را مهیا می سازد. در واقع با ارائه‌ی مختصر جزئیاتی از این ایده‌ی کسب و کاری در قالب یک طرح توجیهی، می توان ارگان های دولتی را قانع نمود. پس از آن، طرح ایده‌ی مورد نظر تایید صلاحیت شده و می توان به طور رسمی فعالیت را آغاز نمود. وب سایت پرشین پلن در زمینه‌ی تدوین طرح های توجیهی کسب و کاری فعالیت می کند. در این مجموعه تلاش می شود تا طرح های توجیهی در کیفیتی بالا و استاندارد های کامل به کارآفرینان ارائه گردد. در ادامه‌ی این مطلب با طرح توجیهی احداث سالن ورزشی چند منظوره آشنا خواهیم شد.

چشم انداز عرضه و تقاضا برای احداث سالن ورزشی چند منظوره

در یکی از مهمترین بخش های طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره، به بررسی چشم انداز عرضه و تقاضا پرداخته می شود. در حقیقت پتانسیل حضور این کسب و کار در بحث اقتصادی بررسی و میزان استقبال از آن پیش بینی می شود. تعداد ورزشگاه های چند منظوره در ایران زیاد نیست. بنابراین با توجه به بازار رقابتی کم تعداد و همچنین بستر رشد مهیا، می توان گفت که در صورت آغاز فعالیت و ارائه‌ی خدمات با کیفیت و دارای مزیت رقابتی و خلاقانه نسبت به دیگر سالن های ورزشی، این طرح با اقبال عمومی مواجه خواهد شد.

معرفی مزایا و اهداف طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره

در طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره تلاش می شود تا در رابطه با این ایده‌ی کسب و کاری یک معرفی کامل ارائه گردد. همچنین اهداف این طرح کسب و کار از ابعاد و جوانب مختلف بررسی می شود. ورزشگاه های چند منظوره، مجموعه‌هایی هستند که به طور همزمان مکان چندین ورزش را در یک الی چند محیط پوشش می دهند. تنوع زیادی برای ارائه‌ی ورزش‌ها وجود دارد. انواع این ورزش‌ها به شرح زیر هستند.

 • ورزش های حرکتی
 • ورزش های نمایشی
 • ورزش های رزمی
 • ورزش های قدرتی
 • ورزش های ماجراجویانه
 • ورزش های سواری
 • ورزش های نشانه روی
 • ورزش های گروهی
 • ورزش های راکتی
 • ورزش های فکری
 • ورزش های ساحلی
 • ورزش های آبی

بخش های مربوط به مسائل فنی سالن ورزشی چند منظوره

در طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره، بخش های مختلف راه اندازی این کار مرور می شود. از مهمترین مسائل فنی که باید در راه اندازی یک سالن ورزشی چند منظوره به آن توجه نمود، بحث ادغام سالن‌ها است. به طور حرفه ای، در یک سالن چند منظوره باید محیط به صورتی آماده گردد که برای ورزش های فوتسال، هندبال، بسکتبال، تنیس، والیبال، بدمینتون و ژیمناستیک به صورت همزمان مناسب باشد. همچنین بخش های دیگر یک سالن ورزشی چند منظوره نظیر استخر و رختکن‌ها نیز، باید بر اساس الزامات استاندارد طراحی گردد. در رابطه با این موارد باید تحقیقات کامل صورت گیرد و طبق نظر متخصصان انجام شود.

بخش های مربوط به مسائل فنی سالن ورزشی چند منظوره_پرشین پلن

هدف از نگارش طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره

طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره، علاوه بر اهمیتی که در پروسه‌ی دریافت مجوز و رسمیت بخشید به کسب و کار دارد، مزایا و اهداف دیگری را نیز پوشش می دهد. برای مثال، به دلیل جزئیات کامل و همه جانبه ای که در طرح توجیهی به آن پرداخته می شود، از این سند می توان به عنوان یک نمونه‌ی اولیه برای برنامه ریزی شروع کسب و کار استفاده نمود.

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث سالن ورزشی چند منظوره

برای راه اندازی یک سالن ورزشی چند منظوره، بسته به نوع خدمات و تعداد حیطه های ورزشی ای که می توانند در اختیار مخاطبان قرار گیرند، تجهیزات مختلفی نیز مورد نیاز است. همانطور که پیداست، در یک سالن ورزشی چند منظوره، معمولا بیش از یک نوع حیطه‌ی ورزشی ارائه می شود. نتیجتا می توان از حوزه های مختلف و متنوعی برای ارائه‌ی خدمات بهره گرفت. این خدمات می توانند در دسته های مختلفی که در بخش های قبلی بیان شد، قرار گیرند. برخی از عمومی‌ترین تجهیزات و امکانات به شرح زیر هستند.

 • تور و دروازه و انواع توپ و راکت برای ورزش های توپی
 • استخر و دایو های پرش
 • ابزار و دستگاه های بدنسازی آماتور و حرفه ای
 • انواع تشک و فوم های مناسب ورزش های مختلف
 • رختکن، سرویس بهداشتی و حمام
 • استراحتگاه، تمهیدات رفاهی و غذاخوری

هدف از احداث سالن ورزشی چند منظوره

در زمان تدوین طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره، لازم است که تعیین شود هدف از اجرای این طرح چیست؟ یعنی می بایست ماموریت‌ها و قلمرو فعالیت های این ایده تشریح گردد. همچنین اهداف آن نیز در قالب ملاحظات اقتصادی تعیین شود. این امر نشان دهنده‌ی میزان کارایی و اهمیت این کسب و کار برای جامعه است. در حقیقت بررسی می شود که به چه علت این فعالیت ارزش حضور در جامعه را دارد و چگونه می تواند حمایت های دولتی را به خوبی پذیرا باشد. از آن جا که این کسب و کار در راستای رشد فردی شهروندان صورت می گیرد و می تواند بخش های مختلفی از کیفیت های فردی و اجتماعی را پوشش دهد، لازمه‌ی شروع فعالیت رسمی را دارد. همچنین به عنوان یک گزینه‌ی تفریحاتی و فراغتی سالم، در آینده‌ی مادی و معنوی کشور نقش موثری ایفا خواهد کرد.

بازار هدف برای ارائه‌ی خدمات سالن ورزشی چند منظوره

علاوه بر موارد گفته شده، در طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره که به طور همه جانبه تدوین گردیده است، بررسی بازار هدف نیز انجام می شود. زیرا مبحث تبلیغات و حیطه‌ی بازاریابی، از مهمترین ارکان شروع و رشد یک کسب و کار است. بنابراین با بررسی یک جامعه‌ی هدف مشخص، می توان مسیر برنامه ریزی برای کسب و کار را نیز آسان تر نمود. همچنین این موضوع از نکاتی است که در هنگام ارائه به ارگان های دولتی اخذ مجوز، می تواند توجه آن‌ها را جلب کند. سالن های ورزش، از دسته کسب و کارهایی هستند که در تمامی سنین و اقشار جامعه دارای طرفدار اند. همچنین حیطه‌ی ورزش، پذیرای هر دو گروه از افراد حرفه ای و غیر حرفه ای است. در واقع هم به عنوان مکانی تفریحی و هم به عنوان مکانی حرفه ای می تواند در اختیار کاربران قرار گیرد. به همین دلیل، گستره وسیعی از افراد را شامل می شود.

  طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی☀️(برای دریافت مجوز)

هزینه راه اندازی سالن ورزشی چند منظوره

در بخشی از طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره، به برآورد هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار پرداخته می شود. همچنین سرمایه‌ی اولیه‌ی اصلی و نرخ بازگشت سود سرمایه نیز پیش بینی می گردد. به طور کلی برای راه اندازی یک سالن ورزشی چند منظوره، دو گروه اصلی از هزینه‌ها و سرمایه‌ی اولیه مورد نیاز است. بخش اول از هزینه‌ها مرتبط با مکان راه اندازی و بستر شروع این فعالیت است. بخش دوم نیز مرتبط با تجهیزات و لوازم مرتبط با کسب و کار است که وابسته به نوع خدمات و تعداد زمینه های ورزشی ای است که در اختیار مشتریان قرار می گیرد. بنابراین می بایست با برآورد میزان هزینه های هر بخش پیش از شروع فعالیت، اقدام به تصمیم گیری و جمع آوری منابع کنید.

طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره برای دریافت مجوز

دریافت مجوز اصلی‌ترین کاربرد طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره است. حضور یک کسب و کار در جامعه‌ی کسب و کاری و همچنین فعالیت رسمی آن، از مهمترین اهداف یک کارآفرین است. این هدف نیز، جز از مسیر کسب مجوز های رسمی نمی گذرد. بنابراین طرح توجیهی می تواند نقشی مهم در راستای تحقق این هدف داشته باشد. با وجود مجوز، کسب و کار شما می تواند به فعالیت در میان دیگر کسب و کارها به رقابت و نقش آفرینی بپردازد. همچنین خواهید توانست از تمامی امکانات و تسهیلات و حمایت های دولتی برای فعالیت خود بهره بگیرید. این مورد می تواند تعیین کننده‌ی میزان رشد کسب و کار شما باشد. همچنین جذب سرمایه گذاران مختلف و همکاری با دیگر کسب و کارها و ارگان‌ها نیز، از مزایای داشتن مجوز های رسمی است.

سفارش طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره

کیفیت طرح توجیهی سالن ورزشی چند منظوره، مهمترین فاکتور تعیین کننده‌ی ارزش آن است. زیرا یک طرح توجیهی می تواند تعیین کند که پروسه‌ی دریافت مجوز، سخت‌ترین یا آسان‌ترین بخش شروع کسب و کار باشد. به همین علت در هنگام طراحی و تدوین این طرح، باید از کمک کارشناسان این حوزه استفاده نمود. متخصصان پرشین پلن، با تجربه ای طولانی و هدفمند در حوزه‌ی تولید طرح های توجیهی، می توانند همیار خوبی برای شما در این زمینه باشند. تسلط به امور بانکی و اداری و اعتباری، مهمترین فاکتور در تخصص ایشان بوده که موجب ارائه‌ی طرح‌هایی مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور گردیده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سفارش طرح توجیهی مورد نظر خود، با کارشناس ارشد مجموعه تماس حاصل نمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی