طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی نخستین گامی است که باید برای راه اندازی این کسب و کار برداشت. در واقع پیش از شروع هر کسب و کاری، کارآفرین باید مجوز شروع کار را از وزارت مربوطه دریافت نماید. در این کسب و کار نیز، می بایست برای دریافت این مجوزها، طرح توجیهی ایده‌ی مورد نظر را ارائه نمود تا بر اساس آن، ارگان دولتی مربوطه ایده را تایید نماید. در طرح توجیهی، تلاش می شود تا ارگان های دولتی را در رابطه با ایده، اقناع نمود. بنابراین اهمیت حرفه ای بودن این طرح، بسیار زیاد است. وب سایت پرشین پلن به صورت تخصصی توسط کارشناس ارشد خود، به تدوین طرح های توجیهی می پردازد. در ادامه‌ی این مطلب به معرفی کامل تری از طرح توجیهی احداث مجتمع فرهنگی ورزشی خواهیم پرداخت.

معرفی و مزایای مجتمع فرهنگی ورزشی

مجتمع فرهنگی ورزشی می تواند به عنوان یکی از مراکز تفریحی پر طرفدار شناخته می شود. در واقع این مجتمع‌ها، علاوه بر آینده‌ی مالی بسیار خوبی که دارا هستند، با استقبال چشمگیری از مردم مواجه می شوند. از مهم‌ترین مزایای مجتمع های فرهنگی ورزشی، می توان به تنوع آن‌ها اشاره کرد. در این حالت می توان در مجتمع راه اندازی شده، یک الی چند مورد از گزینه های زیر را در یک مجموعه‌ی واحد پوشش داد.

 • باشگاه های ورزشی
 • زمین های بازی سر پوشیده و سر باز (فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس و…)
 • استخر های سر پوشیده و سر باز
 • سالن های مسابقاتی
 • سالن های سینما
 • سالن های تئاتر
 • گالری نقاشی
 • سالن های ارکستر

اهمیت مجتمع فرهنگی ورزشی

با ارائه‌ی طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی، می بایست به توجیهات اقتصادی و میزان استقبال مردم از این ایده نیز اشاره نمود. اهمیت این کسب و کار مرتبط با قشر مخاطب هدف آن، یعنی جوانان است. در واقع جوانان و نوجوانان هر کشوری، قشر مهمی از آن اجتماع را در بر می گیرند. چرا که توجه و رسیدگی به آن‌ها، نوعی سرمایه گذاری بر آینده‌ی کشور محسوب می شود. در نتیجه، می توان فهمید که این کسب و کار می تواند توسط قشر جوان و نوجوان مورد توجه قرار گیرد. به همین دلیل برای کسب مجوز به کمک طرح توجیهی، می تواند به خوبی مورد توجه واقع شود.

هزینه راه اندازی مجتمع فرهنگی ورزشی

علاوه بر اینکه مزایا و خصوصیات ایده در طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی ذکر می شود، هزینه های سرمایه گذاری نیز بیان خواهد شد. این امر موجب می شود تا شخص سرمایه گذار بتواند از هزینه های مورد نیاز ضروری و غیر ضروری با خبر شود. همچنین در گام های بعدی نیز، بتواند با جذب اسپانسر های مختلف، این هزینه‌ها را مدیریت کند. بنابراین طرح توجیهی باید توسط شخصی که مسلط به امور حقوقی مالی و بانکی است، تدوین گردد.

  طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی☀️(مجوز+وام)

معرفی تجهیزات و سالنهای مورد نیاز برای احداث مجتمع

در احداث مجتمع فرهنگی ورزشی، باید توجه نمود که کدام موارد قرار است در مجموعه ارائه شود. اگر مجتمع شما، تنها یک مجتمع ورزشی است، تجهیزات متفاوتی از یک مجتمع کاملا فرهنگی نیاز دارد. اما اگر تلفیقی از هر دو باشد، می بایست دو بخش از مجموعه به صورت تفکیک شده ساخته شود.

 • مکان مورد نیاز (وابسته به نوع ورزش یا امور فرهنگی)
 • تجهیزات ورزشی
 • تمهیدات رفاهی (غذا خوری، کافی شاپ، رستوران، خودپرداز، اینترنت، تاکسی و…)
 • سالن های فرهنگی (تئاتر، سینما، نگارخانه و…)
 • سالن انتظار و گیشه های فروش بلیت
 • فضای سبز و زیبا سازی محیطی

معرفی تجهیزات و سالنهای مورد نیاز برای احداث مجتمع فرهنگی ورزشی_پرشین پلن

طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی برای دریافت مجوز

دریافت مجوز، مهم‌ترین رکن راه اندازی این کسب و کار است که به کمک داشتن طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی میسر می شود. در واقع برای رسمیت بخشیدن به کسب و کار، می بایست از ارگان های دولتی مربوطه، اقدام به اخذ مجوز نمود. در این زمان شما می توانید به عنوان یک سرمایه گذار رسمی، به راه اندازی یک کسب و کار کاملا رسمی بپردازید. پس از آن نیز خواهید توانست به کمک این رسمیت از تمامی تسهیلات دولتی و خصوصی استفاده نمایید.

نکات مهم در رابطه با مجتمع فرهنگی ورزشی

مهم‌ترین نکته در این کسب و کار، اختصاصی بودن طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی است. در واقع شما هر شاخه از این حیطه‌ی شغلی را باید بر اساس تجربیات و یا دانش خود انتخاب کنید. چرا که پراکندگی انتخاب‌ها، علیرغم درآمد بسیار خوبی که حاصل می کند، می تواند پیچیدگی مدیریتی شما را افزایش دهد. بنابراین در حین انتخاب بخش های مختلف این مجموعه به این توجه کنید که ظرفیت محیط و منابع شما در چه حدی است. سپس به صورت اختصاصی اقدام به دریافت طرح توجیهی برای ایده‌ی احداث مجتمع فرهنگی خود نمایید.

سفارش طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی

همان طور که گفته شد، وجود طرح توجیهی مجتمع فرهنگی ورزشی، یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای دریافت مجوز از ارگان های دولتی است. میزان حرفه ای بودن و تخصصی بودن این طرح‌ها، از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در هنگام سفارش طرح توجیهی باید به حرفه ای بودن کارشناسان و نویسندگان آن توجه نمایید. طرح های توجیهی نگارش شده توسط متخصصان پرشین پلن، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. همچنین، کارشناس ارشد این مجموعه نیز مسلط به امور بانکی و اداری می باشند. هم اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی می توانید با کارشناس ارشد وب سایت پرشین پلن تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی