طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی☀️(مجوز+وام)

طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی مسیر دریافت مجوز برای شروع کسب و کار را هموار می سازد. زیرا برای شروع هر کسب و کاری، سرمایه گذار باید خاطر ارگان های دولتی را از مفید بودن ایده‌ی مورد نظر آسوده کند. همچنین توجیه اقتصادی برای راه اندازی کسب و کار نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اهداف با ارائه طرح توجیهی مجتمع تفریحی برای راه اندازی یک مجتمع گردشگری و تفریحاتی، میسر می شود. وبسایت پرشین پلن متشکل از یک تیم حرفه ای، به صورت اختصاصی و ویژه به تدوین طرح توجیهی در حیطه های مختلف می پردازد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به اتفاق به آشنایی با طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی بپردازیم.

معرفی و مزایای مجتمع گردشگری تفریحی

تفریح و گردشگری یکی از صنعت های پر طرفدار و پر درآمد در جهان است. گردشگری انواع مختلفی دارد. در واقع انواع گردشگری بر اساس هدف آن مشخص می گردد. گردشگری سلامت، با اهداف پزشکی و سفر های درمانی آمیخته است. همچنین می توان به گردشگری مذهبی اشاره کرد که با هدف بازدید از اماکن مذهبی انجام می شود. نوع دیگری از گردشگری، گردشگری تفریحی است که صرفا با هدف تفریح و تفنن صورت می گیرد. در این راستا می توان مجموعه های متنوعی در این عرصه ایجاد نمود. برخی از امور قابل راه اندازی در این حوزه در زیر آورده شده است.

 • احداث شهربازی
 • راه اندازی مجتمع تجاری تفریحی
 • کافه و رستوران
 • باغ های تفریحی و خانواده
 • پارک موزه های تفریحی
 • تفریحات هوایی (بالن، پاراگلایدر و…)

استقبال مردم از مجتمع گردشگری تفریحی

یکی از مهم‌ترین مزایای داشتن طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی، ارائه توجیه اقتصادی به ارگان های دولتی است. در این راستا مشخص می شود که ایده‌ی مورد نظر شما تا چه اندازه با استقبال مردمی مواجه می گردد. حوزه‌ی گردشگری به دلیل داشتن یک بازار پر طرفدار، در تمامی اوقات سال دارای رونق می باشد. به همین دلیل می توان درآمد خوبی از بخش های مختلف این حوزه کسب نمود. همچنین کشور ایران به دلیل داشتن مناطقی با آب و هوای مختلف می تواند این تنوع را پوشش دهد. بنابراین شما می توانید با توجه به منطقه‌ی مورد نظر خود، در یک الی چند حوزه فعالیت کنید.

  طرح توجیهی راه اندازی شهربازی ☀️(سرپوشیده+روباز) فایلpdf

درآمد حاصل از راه اندازی مجتمع گردشگری تفریحی

علاوه بر جذب توریست های داخلی، می توان از طریق تفریح و گردشگری و سفر های تفننی، به جذب توریست های خارجی نیز بپردازید. به این ترتیب می توان از این راه درآمد های خارجی کسب نمود و به ورود ارز های خارجی به داخل کشور کمک نمود. این موضوع از جمله نکاتی است که در طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی می توان به آن اشاره نمود تا روند اقناع ارگان های دولتی آسان تر گردد.

موارد اولیه مورد نیاز برای مجتمع گردشگری تفریحی

حوزه‌ی گردشگری تفریحی به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارد، دست شما را برای انتخاب فعالیت مورد نظر باز می گذارد. بنابراین شما لازم است با توجه به حیطه ای که در گردشگری تفریحی انتخاب می کنید، به جمع آوری منابع مورد نیاز خود بپردازید. در قسمت زیر منابع و موارد مورد نیازی که باید برای اکثریت فعالیت‌ها در اختیار داشته باشید را معرفی خواهیم کرد.

 • انتخاب مکان مورد نظر برای راه اندازی مجتمع تفریحی گردشگری
 • تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای حوزه‌ی انتخابی
 • تمهیدات امنیتی مجتمع
 • تسهیلات کاربری (حمل و نقل، خودپرداز بانک، سرویس بهداشتی، پارکینگ و…)
 • ساختمان و دفتر اداری مرکزی
 • راه های ارتباط عمومی (وب سایت، صفحات مجازی و…)

تجهیزات مجتمع گردشگری تفریحی_پرشین پلن

طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی برای دریافت مجوز

دریافت مجوز نخستین گامی است که باید برای راه اندازی کسب و کار خود در هر زمینه ای، از جمله تفریح و گردشگری به آن بپردازید. طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی به شما کمک می کند تا مجوزهای لازم برای راه اندازی این کسب و کار را از وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت حرفه ای دریافت نمایید.

سفارش طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی

برای دریافت طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی، حرفه ای بودن و همه جانبه بودن متن تدوین شده از اهمیت زیادی برخوردار است. وبسایت پرشین پلن بوسیله‌ی کارشناسان حرفه ای خود، به صورت اختصاصی به تدوین طرح توجیهی می پردازد. شما می توانید با توجه به هر حوزه ای که در نظر دارید (صنعتی، خدماتی، گردشگری و…) به سفارش طرح توجیهی بپردازید.

طرح های توجیهی پرشین پلن، توسط کارشناس ارشد در حوزه های اعتباری، بانکی و حقوقی تدوین می گردد. همچنین می توانید پیش از ثبت سفارش، از طریق راه های ارتباطی، با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید. به این ترتیب خواهید توانست، طرح مورد نظر را با توجه به اصلی‌ترین نکات در اختیار داشته باشید. هم اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی مجتمع گردشگری تفریحی، برای اخذ مجوز با کارشناس ارشد وبسایت پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی