مسیر راهنما:

مطالعات بازار (تحقیقات بازار)☀️در طرح توجیهی چیست؟

مطالعات بازار در طرح توجیهی_پرشین پلن

فهرست مطالب

مطالعات بازار از اقداماتی اساسی، پیش از شروع کار به شمار می آیند. لذا اگر قصد دارید کسب و کاری را آغاز نموده و در میدان پر رقابت امروزی، از رقیبان پیشی بگیرید، باید مطالعات بازار را به صورت کامل و جامع انجام دهید. البته برای حصول نتایج قطعی و اصولی، بهتر است خود این اقدام را انجام نداده و آن را به دست یک منبع آگاه بسپارید. طرح توجیهی، همان منبع آگاه است که مطالعات بازار را بر اساس پارامترهایی خاص انجام داده و در انتها، نتیجه را اعلام خواهد کرد. در حقیقت مطالعات بازار، منجر به پیش بینی های دقیق شده و با مدد گرفتن از آنها می توانید پرقدرت تر وارد رقابت با رقبا شده و در عرصه صنعت یا فروش، پرسرعت حرکت کنید.

فاکتورهای قابل بررسی در این تحقیقات

به نظر شما چه عاملی باعث اعتماد سرمایه گذاران به نتیجه حاصل از مطالعات بازار شده است؟ اصلا مطالعات بازار در طرح توجیهی، چه فاکتورهایی را مورد بررسی قرار می دهند؟ فاکتورهایی از قبیل عرضه و تقاضا در زمان های حال و آینده، در این تحقیقات، مورد هدف قرار می گیرند. لذا با بررسی عرضه و تقاضای مربوط به یک محصول یا خدمت، متوجه خواهید شد که وضعیت بازار آن به چه صورت است. بعد از بررسی وضعیت بازار، تصمیم می گیرید که آیا به بازار ورود پیدا کنید یا خیر. البته طرح توجیهی، دستور لازم در این باره را داده و بعد از آن اگر خواستار موفقیت باشید؛ می توانید این دستور را اجرا کنید.

مطالعات بازار دارای مزایای بسیار

مطالعات بازار در طرح توجیهی، با تعیین عرضه و تقاضا، تکلیفتان را روشن کرده و شما را از حدس و گمان ها نجات می دهند. حدس و گمان هایی که می توانند زمینه ساز مشکلات زیادی باشند؛ به واسطه مطالعات بازار، محو شده و قطعیت و اطمینان، جای آنها را پر خواهند کرد. حالا با قطعیت کامل می توانید تصمیم بگیرید و کسب و کارتان را شروع نمایید. مطالعات بازار از اعتبار کافی برخوردار بوده و به طور کامل کارشناسی روی آنها صورت گرفته است. لذا از طریق آنها به یک آگاهی از وضعیت بازار رسیده و از ریسک ها در امان خواهید بود. این تحقیقات باعث می شوند تا بتوانید پاسخ درخور و مطابق با نیاز بازار را پیدا کنید. همچنین تحقیقات بازار، مسیری را پیش رویتان قرار می دهد که در آن مسیر، خبری از مشکلات متعدد نیست.

ارائه دهنده اطلاعات علمی و موثق

مطالعات بازار در طرح توجیهی، نتایج زیادی را خلق کرده و پیامدهای مثبت را نیز به دنبال خواهند داشت. یکی از نتایج حاصل از این مطالعات، کسب اطلاعات علمی و موثق است. این اطلاعات به شما سرمایه گذاران عزیز کمک می کنند تا به شناخت درست برسید. شناخت از رقبا، مشتریان و هر نوع عاملی که در بازار وجود داشته و باید از آن مطلع گردید. وقتی اطلاعات علمی و معتبر در اختیارتان باشد؛ کمتر دچار لغزش شده و درصد پیروزی هم افزایش خواهد یافت. اما اگر طرح توجیهی را کم اهمیت دانسته و به مطالعات بازار توجه نداشته باشید؛ با این کار، خود را در دام بزرگی خواهید انداخت که بیرون آمدن از آن ممکن بسیار سخت خواهد بود.

مطالعات بازار شامل چند مرحله است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما تکرار شود؛ این باشد که مطالعات یا تحقیقات بازار شامل چند مرحله است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مطالعات بازار در طرح توجیهی، اشاره به مراحل زیادی دارند. مراحلی که همه آنها باید طی شوند تا منجر به خلق یک نتیجه اصولی و درست گردند. در اینجا به بررسی این مراحل به صورت خلاصه خواهیم پرداخت:

  1. در مرحله نخست؛ بازار اندازه گیری شده و زیر ذره بین می رود.
  2. پس از آن نقاط عطف و نقاط ضعف موجود در بازار پیدا و بررسی می گردند.
  3. نحوه راهیابی به بازار و تسلط بر آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
  4. بازار هدف مشخص شده و در نهایت انتخاب می گردد.
  5. مطالعات مالی از مهمترین بخش بازار به شمار آمده و در این مرحله انجام می گیرند.
  6. اجرای سیستم های مدیریتی، گام مهم دیگری است که در مرحله بعد صورت می گیرد.
  7. رقبا شناسایی شده و از ابعاد کلی، مورد بررسی قرار می گیرند. در کنار آن، تحقیقات بازار نیز انجام خواهند گرفت.
  8. زنجیره تامین و لجستیک که یکی از مهمترین پارت های مطالعات بازار محسوب می شود؛ در این مرحله، بررسی می گردند.
  9. در انتها عرضه و تقاضای مربوط به خدمت یا محصول شما بررسی شده و مشخص می گردد که آیا برای آنها عرضه و تقاضایی وجود دارد یا خیر.

مطالعات بازار در طرح توجیهی_پرشین پلن

مطالعات بازار را چه کسانی انجام می دهند؟

شاید تصور کنید مطالعات بازار، امری است آسان و انجام آن از عهده شما بر می آید. اما باید بدانید این امر، کاملا تخصصی بوده و جز افراد متخصص، هیچ یک از گروه های انسانی دیگر، توان انجام آن را نخواهند داشت. پس اگر خواهان دریافت نتایج قطعی بوده و نمی خواهید کارتان را بر پایه حدس و احتمال آغاز کنید، مطالعات بازار را به دست مشاورین کاربلد بسپارید. این مشاورین در مجموعه پرشین پلن، هرگونه سفارش طرح توجیهی را پذیرا بوده و تحقیقات بازار را نیز در این طرح انجام می دهند.

انجام تحقیقات بازار به دست پرشین پلن

تیم تحقیقاتی ما پرشین پلن با تکیه بر مشاورین کارکشته و متخصص، مطالعات بازار را به نحو احسن برای شما عزیزان انجام خواهد داد. پس اگر به دنبال مشاورین مجرب و کار درست می گردید و نتایج کامل و جامعی را از مطالعات بازار در طرح توجیهی انتظار دارید، کار را به ما بسپارید. ما تحقیقات بازار را به کاملترین شکل و با کمترین هزینه انجام خواهیم داد.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی