مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی☀️(مجوز+ گرید)

طرح توجیهی آژانس مسافرتی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی آژانس مسافرتی، اولین نیاز برای شروع پروسه دریافت مجوز است. در تمامی کشورها، زمانی که یک کارآفرین قصد دارد کسب و کاری رسمی راه اندازی نماید، باید در گام نخست از ارگان های دولتی مرتبط به دریافت مجوز اقدام نماید. لزوم دریافت تایید مجوز، طرحی توجیهی است که در آن تمامی ریز جزئیات مرتبط با ایده درج شده است. هر چقدر که این طرح جامع تر بوده و تسلط بیشتری بر ایده داشته باشد، روند دریافت مجوز آسان تر خواهد بود. بنابراین شما با ارائه‌ی طرحی که بتواند مراجع ذی صلاح را قانع نماید، می توانید کسب و کار خود را به صورت رسمی شروع نمایید. وب سایت پرشین پلن یک مجموعه فعال در حوزه‌ی تدوین طرح های توجیهی است که به کمک متخصصان خود سعی دارد بهترین و کامل ترین طرح های توجیهی را به مراجعین خود تقدیم نماید. در ادامه‌ی این مطلب، با طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی بیشتر آشنا می شوید.

معرفی و مزایای آژانس مسافرتی

در بخشی از طرح توجیهی آژانس مسافرتی، شرح مختصری در رابطه با ایده داده می شود. در این قسمت از طرح به مزایا و کاربرد های راه اندازی آژانس مسافرتی پرداخته می شود. آژانس مسافرتی در واقع نوعی شرکت خدماتی است که در آن، به امور گردشگری و تفریحات جهانگردی پرداخته می شود. خدمات زیر، از جمله خدماتی است که در یک آژانس مسافرتی ارائه می شود.

 • فروش بلیط های مسافرتی بین شهری
 • فروش بلیط های مسافرتی خارجی
 • برگزاری تور های جهانگردی
 • برگزاری تور های ایران گردی
 • خدمات فروش بلیط های اتوبوس، هواپیما، قطار و کشتی

توجیه اقتصادی راه اندازی آژانس مسافرتی

در بخش دیگری از طرح توجیهی آژانس مسافرتی، به توجیه اقتصادی و پتانسیل بازار برای راه اندازی این ایده‌ی کسب و کاری پرداخته می شود. در واقع میزان استقبال از شروع این فعالیت پیش بینی و بررسی می شود. آژانس های مسافرتی، به دلیل ارائه‌ی خدمات به انواع مختلفی از اقشار جامعه، می توانند در همه زمانی به فعالیت خود ادامه دهند. بنابراین، این ایده همواره با اقبال عمومی مواجه خواهد شد.

درآمد حاصل از راه اندازی آژانس مسافرتی

علاوه بر موارد گفته شده، در طرح توجیهی آژانس مسافرتی، میزان سرمایه‌ی اولیه‌ی مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار نیز پیش بینی می شود. همچنین نرخ بازگشت سرمایه برای این کسب و کار نیز توسط متخصصان پیش بینی و محاسبه خواهد شد. بنابراین طرح توجیهی آژانس مسافرتی را می توان به مثابه‌ی یک برنامه ریزی و نقشه راه اولیه برای کسب و کار نیز دانست. در رابطه با درآمد حاصل از این کسب و کار نیز می توان گفت که گردشگری یکی از مشاغل پر درآمد در سراسر جهان است. بنابراین حوزه های مرتبط با این کسب و کار نیز، از درآمد و آینده‌ی مالی خوبی برخوردار هستند. چرا که فعالیت شما در این زمینه، مستلزم انجام امور داخلی و خارجی به صورت همزمان می باشد. بنابراین درآمد شما نیز بر حسب این نوع فعالیت، به صورت ریالی و دلاری خواهد بود.

  طرح توجیهی احداث دهکده سلامت☀️(برای اخذ مجوز)

نکات مهم در رابطه با افتتاح آژانس مسافرتی

برای افتتاح آژانس مسافرتی، علاوه بر خدماتی که مسئولیت اصلی شما است، می توانید به امور دیگری نیز بپردازید. یکی از این موارد، ارتباط با کسب و کار های مرتبط با حیطه‌ی فعالیتی‌تان، نظیر هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، صرافی‌ها، آژانس‌ها و تاکسی تلفنی‌ها است. به این ترتیب می توانید درآمد خود را از مسیر معرفی به این مجموعه‌ها، افزایش دهید.

معرفی امکانات و تجهیزات اولیه مورد نیاز

برای احداث یک آژانس مسافرتی، تجهیزات و امکانات مورد نیاز شما، بر اساس نوع فعالیت و خدماتی باید انتخاب شود که قصد دارید به مراجعین خود ارائه نمایید. از جمله‌ی عمومی‌ترین موارد می توان به امکانات و تجهیزات زیر اشاره نمود.

امکانات:

 • امکان دریافت بلیط به صورت آنلاین
 • امکان ارتباط از راه دور
 • امکان دریافت مشاوره
 • امکان خریداری و معامله به وسیله‌ی ارز های دیجیتالی
 • امکان ارتباط با صرافی های معتبر داخلی و خارجی
 • امکان ارتباط با هتل‌ها و اقامتگاه های داخلی و خارجی
 • امکان انتخاب پرواز و هواپیما

تجهیزات:

 • دکوراسیون داخلی
 • مبلمان
 • میز و صندلی
 • سیستم های کامپیوتری
 • اینترنت

معرفی امکانات و تجهیزات اولیه مورد نیاز_پرشین پلن

طرح توجیهی آژانس مسافرتی برای دریافت مجوز

مهمترین کاربرد طرح توجیهی آژانس مسافرتی، دریافت مجوز می باشد. در واقع به کمک مجوز، شما می توانید در زمره‌ی کسب و کار های رسمی قرار بگیرید و به شروع فعالیت خود اقدام نمایید. همچنین خواهید توانست ارتباطات دولتی و خصوصی خود را تقویت نمایید. به علاوه برای رشد کسب و کار خود، می توانید به پشتوانه‌ی مجوز، به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بپردازید. این امر می تواند شما را در مسیر ارتقاء آینده‌ی مالی و معنوی کمک نماید.

سفارش طرح توجیهی آژانس مسافرتی

کیفیت طرح توجیهی آژانس مسافرتی، از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که می تواند تعیین کننده‌ی میزان سهولت یا سختی پروسه‌ی دریافت مجوز شما باشد. پرشین پلن به کمک کارشناسان خبره و با تجربه‌ی خود در زمینه‌ی امور بانکی و اداری، آماده‌ی نگارش طرح های توجیهی کامل و با کیفیت برای شما می باشد. لازم به ذکر است که تمامی طرح های توجیهی (اختصاصی) نگارش شده توسط کارشناسان و طراحان در مجموعه‌ی پرشین پلن، مورد تایید کانون مشاوران بانکی و اعتباری کشور می باشد. اکنون در صورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی می توانید از طریق همین صفحه با کارشناس ارشد مجموعه تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 1 =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی