طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی، مهمترین مدرکی است که جهت اخذ مجوز به آن نیاز پیدا خواهید کرد. ظروف یکبار مصرف با سرعت بسیار بالایی در خاک تجزیه می‌شوند و استفاده از آن برای محیط زیست مفید می‌باشد. همانطور که از نام این نوع ظروف پیداست، مواد اصلی تشکیل دهنده آنها گیاه است. برخلاف ظروف پلاستیکی دیگر که تجزیه آنها در خاک بیش از 500 سال طول می‌کشد، ظروف یکبار مصرف گیاهی در عرض 6 ماه تجزیه خواهند شد.

چنانچه قصد راه‌اندازی خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی را دارید، وب‌سایت پرشین پلن می‌تواند نگارش طرح توجیهی موردنظر شما را انجام دهد. در ادامه این مطلب، توضیحاتی در‌مورد اطلاعات موجود در طرح توجیهی ارائه می‌دهیم. برای آگاهی از این موضوع، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی و مزایای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

ظروف یکبار مصرف گیاهی از یک نوع پلاستیک زیست تخمیر پذیر، تولید می‌شود که عملا وجود آن برای محیط زیست خطر چندانی ندارد. با توجه به اینکه این روزها محافظت از محیط زیست یکی از بزرگترین دغدغه‌های افراد است، استفاده از این نوع ظروف از محبوبیت بالایی برخوردار است. همین موضوع موجب سودآوری بالای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی شده است. همچنین این نوع ظروف دارای بازار مصرف بسیار گسترده‌ای می‌باشد و امکان صادرات آن نیز به خارج از کشور میسر خواهد بود. برای انجام صادرات محصول، نیاز است از قوانین مربوط به این کار آگاهی داشته باشید.

چرا ظروف یکبار مصرف گیاهی؟

ظروف یکبار مصرف دارای مزایای بسیار به شرح زیر می باشند:

 • عدم نیاز به شستشو
  گاهی در محل کار یا مکان دیگری قرار دارید که امکانی برای استفاده از ظروف دائمی نیست. چه بسا که ممکن است دسترسی به مواد شوینده هم نداشته باشید. اینجاست که ظروف یکبار مصرف به یاریتان می آیند و نیاز نیست آنها را بشویید.
 • کاهش هزینه
  گاهی در برگزاری مهمانی های پرجمعیت، نیاز به ظروف یکبار مصرف احساس می‌شود. در هر حال تهیه این ظروف ارزان، راحت تر از ظروف گرانقیمت بوده و ضمنا پس از اتمام مهمانی هم زحمت شستن آنها از روی دوش رستوران‌ها، تالارها و… برداشته خواهد شد.
 • سرعت بخشیدن به کارها
  با وجود ظروف یکبار مصرف می توانید سرعت بیشتری به کارهای خود بخشیده و تایمی که برای شستشو و جمع کردن ظروف نیاز است را صرف کارهای مهمتر نمایید.
 • در معرض تهدیدات کمتر
  اگر ظروف چینی و کریستال را برای غذاخوری انتخاب کنید، ممکن است این ظروف به زمین سقوط کرده و بشکنند. در این حالت، هزینه‌ای که صرف خرید آنها کرده بودید به هدر خواهد رفت. اما ظروف یکبار مصرف با تهدیداتی مثل شکستن روبرو نیستند.

  طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی☀️(doc+pdf) 1403

در طرح توجیهی چه مواردی مطرح می‌شود؟

در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی، تمامی هزینه‌های اصلی و فرعی این کسب و کار، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این طرح سرمایه مورد نیاز برای راه‌اندازی هر بخش از کارخانه و همچنین میزان سرمایه در گردش و ثابت نیز مطالعه می‌شود. قابل ذکر است که بدون اطلاع از موارد ذکر شده، شما دیدی آگاهانه به کسب و کار مورد نظرتان نخواهید داشت. لذا تمامی اطلاعات ذکر شده در طرح توجیهی بر اساس روند تورم در کشور می‌باشد. این طرح توجیهی قیمت نهایی محصول تولید شده را نیز تخمین خواهد زد و با استفاده از این اطلاعات، امکان محاسبه درآمد نهایی نیز فراهم خواهد بود.

بررسی نیاز بازار به ظروف یکبار مصرف گیاهی

وزن پایین و همچنین امکان حمل آسان این نوع ظروف، از جمله مزایای بی‌نظیر ظروف یکبار مصرف گیاهی می‌باشد. بررسی بازار مصرف این نوع ظروف یکبار مصرف، از اهمیت بالایی برخوردار است.

ظروف یکبار مصرف گیاهی در تمام طول سال مصرف دارد. اما در مراسم‌هایی خاص مانند عاشورا و تاسوعا، میزان مصرف آن در بین مردم افزایش چشمگیری دارد. توجه کنید که استفاده از ظروف یکبار مصرف، در مناسبت‌های خاصی بسیار افزایش می‌یابد. متخصصینی که در وب‌سایت پرشین پلن فعالیت می‌کنند، بازار مصرف محصول مورد نظر را با دقتی بالا مورد بررسی قرار خواهند داد.

بررسی نیاز بازار به ظروف یکبار مصرف گیاهی_پرشین پلن

هزینه راه‌اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف گیاهی

بعد از نگارش طرح توجیهی و گرفتن مجوز، برای راه‌اندازی خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی، می‌بایست در ابتدا زمین و ساختمان مناسب را تهیه نمایید. قیمت خرید یا اجاره زمین مناسب برای احداث کارخانه نسبت به موقعیت مکانی آن متفاوت می‌باشد. همچنین خرید تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید این ظروف نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. توجه کنید که هزینه بکارگیری نیروی انسانی را نیز می‌بایست مد نظر قرار دهید. طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی، شامل برآورد تمامی هزینه‌های راه‌اندازی این کسب و کار می‌باشد. برای توضیح در مورد درآمد این کسب و کار نیز باید گفت: حرکت درست در مسیر کارآفرینی موجب کسب درآمد بسیار بالا نیز خواهد شد. طرح توجیهی که در وب‌سایت پرشین پلن تهیه می‌شود، شما را در رسیدن به درآمد مطلوب یاری خواهد کرد.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

یکی از سرفصل‌های اصلی که در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی موجود می‌باشد، تجهیزات مورد نیاز این کارخانه است. همچنین در طرح توجیهی، به هزینه خرید یا بکارگیری این تجهیزات نیز پرداخته می‌شود. در این قسمت از مقاله به ذکر نام دستگاه‌های مورد استفاده در کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی، پرداخته می‌شود.

 • دستگاه تولید کننده گرانول
 • دستگاه تولید کننده ورق
 • دستگاه وکیوم فرمینگ
 • دستگاه آسیاب

قابل ذکر است، سه ماده گیاهی: نشاسته، سیب زمینی و ذرت، تشکیل دهنده مواد اولیه ظروف یکبار مصرف گیاهی می‌باشند، به وفور در ایران یافت می شوند. در نتیجه با تامین این مواد می‌توان گامی مثبت در جهت تولید ظروف یکبار مصرف برداشت. نکته مهم اینجاست که هنوز با وجود اهمیت بالای این ظروف و نیاز روزافزون در رابطه با این محصولات، تولیدات به حد مطلوب نرسیده و نیاز بیشتری به واحدهای تولیدی احساس خواهد شد.

  طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ☀️(doc+pdf) 1403

بازار هدف برای فروش محصول ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف گیاهی در کشور ما بسیار پراستفاده می‌باشد. بهره گیری از این ظروف در مراسم‌های عروسی و عزا بسیار رایج است. علاوه بر این، در صنعت بسته بندی مواد خوراکی نیز از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده می‌کنند. همچنین بازار صادرات ظروف یکبار مصرف گیاهی نیز بسیار داغ می‌باشد. عدم آسیب این نوع ظروف به محیط زیست، موجب محبوبیت حداکثری آنها در میان مردم شده است. طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی، اطلاعات بسیار ارزشمندی در زمینه فروش این نوع ظروف، در اختیار شما قرار می‌دهد. تحقیقات بازار انجام شده توسط مهندسین مشغول بکار در پرشین پلن، بازار هدف فروش این محصول را برای شما مشخص خواهد کرد.

مراحل راه‌اندازی کارخانه ظروف گیاهی

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی، شامل اطلاعات مفصلی در مورد مراحل تولید این محصول می‌‌باشد. اقدام اولی که برای تولید ظرف یکبار مصرف گیاهی باید انجام شود، تولید گرانول گیاهی است. گرانول گیاهی به صورت ترکیب نشاسته با مواد افزودنی دیگر تولید می‌شود. اضافه کردن اسید‌های چرب گیاهی و همچنین سلولز به نشاسته موجب تولید محصولی براق خواهد شد. در مرحله بعدی می‌بایست با استفاده از گرانول گیاهی، ورق‌هایی تولید کرد که زیست تخمیر پذیر باشند. این ورق‌ها را در اندازه‌های دلخواه برش می‌زنند و با استفاده از آن ظروف یکبار مصرف گیاهی را می‌سازند. در آخر نوبت به بسته بندی محصول می‌رسد. توجه کنید که تمامی این مراحل با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود.

مراحل راه‌اندازی کارخانه ظروف یکبارمصرف گیاهی_پرشین پلن

اهمیت طرح توجیهی برای شروع کسب و کار

بهره‌گیری از اطلاعات موجود در طرح توجیهی همانند استفاده از چراغ راهی است که تمام پیچ و خم‌های مسیر را برای شما نمایان می‌کند. این طرح تمام چالش‌های پیش‌رو فرد کارآفرین را پیش‌بینی کرده و راه مقابله با آنها را نیز به او نشان خواهد داد. بررسی امور مالی، فنی و قانونی پروژه نیز، از دیگر اقداماتی است که توسط مهندسین مشغول بکار در پرشین پلن، انجام می‌شود. اطلاعات فنی پروژه، شامل داده‌هایی مانند: تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز و بسیاری اطلاعات فنی دیگر می‌شود. طرح توجیهی، میزان امکان پذیر بودن اجرای پروژه را نیز برای شما مشخص خواهد کرد. شناخت بازار هدف نیز به درخواست مشتری در طرح توجیهی مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی برای اخذ مجوز

یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز، طرح توجیهی است. وظیفه اصلی طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف، قانع کردن سازمان‌ها و اداره‌ها بابت قابل اجرا بودن پروژه مورد نظر می‌باشد. توجه کنید که تمامی سازمان‌ها دارای قوانین خاصی برای ارائه مجوز می‌باشند. یک وب‌سایت معتبر که به ارائه طرح توجیهی می‌پردازد، می‌بایست از تمامی این قوانین آگاهی داشته باشد. لذا طرح توجیهی ارائه شده می‌بایست طبق این قوانین، تدوین شده باشد.

سفارش طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف گیاهی

پرشین پلن ارائه دهنده معتبرترین طرح‌های توجیهی سفارشی می‌باشد. این وب‌سایت با بکارگیری نیروهایی متخصص که دارای سابقه کاری در اداره‌ها و موسسات کشور هستند، طرح‌های توجیهی را نگارش می‌کند. کمک به موفقیت شما، یکی از وظایف اصلی وب‌سایت پرشین پلن می‌باشد. اکنون درصورت تمایل برای سفارش این طرح، از طریق شماره‌های وبسایت با ما تماس حاصل نمایید.

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور