طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی طرحی امکان سنجی می‏باشد که علاوه بر شرح کامل پروژه شما را با هزینه‏های پیش رو در کار آشنا می‏کند. این طرح از مجموعه مطالعات و محاسبات برای تولید ظروف یکبار مصرف استفاده می‎کند. مهمترین و اصلی‏‌ترین هدف طرح توجیهی اخذ راحت و سریع مجوز می‏باشد. از این رو نگارش طرح توجیهی باید توسط کارشناسان متخصص صورت گیرد. اکنون از شما دعوت می‏شود تا در ادامه با وب سایت پرشین پلن به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه همراه باشید.

مصرف بالای ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در زندگی روزانه

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ساخته شده از پلاستیک‌های پلیمری می‌باشد. این ظروف در انواع مختلفی تولید می‌شود که شامل ظروف بسته بندی، لیوان، بشقاب، دیس، قاشق، چنگال و … هستند. مراکز پذیرایی، مجالس، اغذیه فروشی‌ها و … عمده‌ترین مراکز مصرف کننده ظروف یکبار مصرف می‌باشند. اما به طور کلی اکثر مردم حداقل یک بار از این ظروف در روز استفاده می‌کنند. از این رو تولید آن پایان ‌ناپذیر است و بازار فروش آن برای سرمایه‌ گذاران بسیار پر رونق می‌باشد.

بازار گرم ظروف یکبار مصرف پلاستیکی فرصتی عالی برای سرمایه گذاری

طبق بررسی‏های انجام شده در طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی احداث کارخانه این محصول توجیه پذیری خوبی را از نظر اقتصادی به همراه دارد. زیرا برای تولید نیاز به ماشین آلات پیچیده ندارد و مواد اولیه آن نیز در ایران به راحتی تولید می‏شود. ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در کشور تقاضا کننده زیادی دارد. این محصول نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها بازار بسیار خوبی دارد. سرمایه گذاران هم برای صادرات این ظروف مانعی ندارند. پس اگر محصولاتی با کیفیت تولید کنند از طریق صادرات نیز می‎توانند کار خود را گسترش دهند.

سود و درآمد کارخانه ظروف یکبارمصرف پلاستیکی

امروزه استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در بسته بندی‌ها به وفور دیده می‏شود. به طوری که کسب و کارهای تولیدی تقاضای بالایی برای بسته بندی محصولات خود دارند. به همین دلیل کارخانه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی با سود بسیار خوبی مواجه می‎شود. سرمایه‌گذاران نیز با این وجود گرایش زیادی به سمت احداث کارخانه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی پیدا می‏کنند. طبق بررسی‌ها در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی حدود ۴۰ درصد بازده داخلی وجود دارد.

هدف از نگارش طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

طرح امکان سنجی با اهداف مختلفی نگارش می‌شود. هدف اصلی از نگارش طرح توجیهی کمک به سرمایه گذاران است. زیرا سرمایه ‌گذار با این طرح می‌تواند از وضعیت پروژه در ابعاد مختلف مالی، فنی و بازار مطلع شود. سرمایه گذار با مطالعه آن می‌تواند متوجه شود که آیا طرح قابل اجرا است یا خیر؟ همچنین قادر به شناسایی مشتریان در بازار فعلی و بالقوه هستند و می‌توانند بازده مالی را تخمین زنند. نگارش این طرح سبب مشخص شدن بازه زمانی دقیقی برای شروع پروژه می‌شود. بررسی اینکه راه اندازی پروژه در چه مکانی صورت گیرد تا هزینه‌ها به حداقل کاهش یابد نیز از اهداف این طرح می‌باشد. برآورد سودآوری پروژه، بهبود تمرکز سرمایه گذار و ایجاد برنامه زمانبندی نیز از سایر اهداف هستند.

نحوه تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی علاوه بر اطلاعات مالی و فنی نحوه تولید محصول نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. فرایند تولید این محصول در دو مرحله انجام می‌شود. در ابتدا تمام مواد اولیه داخل دستگاه اکسترودر ریخته می‌شوند و سپس در همان دستگاه به ورق تبدیل می‌گردند. به روش الکتروفرمینگ نیز ورق‌ها به ظروف یکبار مصرف تبدیل می‌شوند.

گرانولی که به همراه مواد اولیه در دستگاه به ورق تبدیل می‌شود، ابتدا آن را به حالت کامپاند به همراه مواد افزودنی یکدست می‌کنند و هموژن گازگیری انجام می‌شود. برای اینکه مواد به قسمت کشش در سیستم کلندر روند از طریق ماردون حلزونی به حالت خمیری در می‌آیند و به جلو حرکت می‌کنند. در کلندرها ورق‌ها پس از رسیدن به ضخامت استاندارد توسط کشش، پرس و کاهش دما به شکل نهایی ورق تبدیل می‌شوند. در این بخش ورقه‌های نهایی به صورت رول شده در می‌آیند و در دستگاه ترموفرمینگ با قالب‌های متفاوت انواع ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تولید می‌شوند. در نهایت بسته بندی و به بازار عرضه می‌گردند.

نحوه تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی_پرشین پلن

دریافت مجوز با ارائه طرح توجیهی

شما برای آغاز کسب و کارهای بزرگی چون کارخانه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به دریافت مجوز از سمت ارگان‎های دولتی ذیربط نیاز دارید. ارگان‎ها و موسسات نیز در ابتدا از شما خواهان طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی می‏باشند. چرا که یکی از الزامات جهت صدور مجوز، طرح توجیهی است و در هر جایی از دنیا این طرح مقدمه تمام کسب و کارها می‏باشد. حال با داشتن طرح توجیهی کامل و تخصصی می‏توانید اعتماد کامل ارگان‏ها را به دست آورید تا مراحل دریافت مجوزتان سریع‏تر طی شود.

تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز جهت تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

به منظور تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به مواد اولیه نیاز است. پلی استایرن ،پلی پروپیلن، پلی اتیلن و … برخی از این مواد هستند. علاوه بر این کارشناسان و مهندسان ماهر در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به طور کاملا دقیق به بررسی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز پرداخته‎اند. ما در ادامه تنها به چند مورد از آن‎ها اشاره کرده‎ایم.

  • دستگاه اکسترودر ورق
  • آسیاب پلاستیکی
  • ماشین پرس ظروف یکبار مصرف
  • دستگاه ترموفرمینگ و نیمه فرمینگ
  • قالب ظروف
  • دستگاه چیلر
  • کمپرسور هوا و…

چگونه می‌توان کارخانه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را احداث کرد؟

در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تمام نکات جهت راه اندازی کارخانه مطرح می‌شود که در اینجا به طور مختصر به آن اشاره می‌کنیم. ابتدایی و مهمترین کاری که برای احداث باید انجام داد دریافت مجوزهای لازم از وزارت معادن و صنایع است. سپس باید زمینی مناسب را خریداری کنند تا در آن سالنی مجهز جهت شروع کار و راه اندازی خط تولید بسازند. سرمایه گذار می‌بایست با سرمایه‌ای که دارد تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز را تهیه نماید. البته لازم به ذکر است که هر چه کیفیت مواد اولیه و ماشین آلات بیشتر باشد محصول تولید شده نیز با کیفیت‌تر خواهد بود. سرمایه گذار با داشتن طرح توجیهی مربوطه می‌تواند به راحتی تمام این مراحل را پشت سر بگذارد.

نکات مهم که در فروش بیشتر محصول کمک زیادی می‌کند.

جهت افزایش فروش محصول نیاز به رعایت یک سری از نکات می‌باشد. کارشناسان در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به طور کامل به بررسی این نکات می‌پردازند. همانطور که می‌دانید از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در روز استفاده‌های زیادی می‌شود. مهمترین ملاک، کیفیت آن‌ها است. از این رو تولیدکنندگان می‌بایست از مواد اولیه با کیفیت و مرغوبی استفاده کنند. سپس نیاز است تا در ساخت آن خلاقیت به خرج دهند و آن‌ها را با بسته بندی‌های متفاوت و چشمگیر روانه بازار کنند. این امر سبب می‌شود تا مشتری بعد از تهیه محصول با بسته بندی جذاب از کیفیت آن نیز رضایت داشته باشد و مشتری دائمی همان برند شود.

جایگاه ایران در صادرات ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

از مهمترین عناوین در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بررسی صادرات محصول می‌باشد. چرا که یکی از اهداف بسیاری از سرمایه گذاران از تولید محصول، صادرات آن است. ایران در دنیا یکی از کشورهایی است که در تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مهارت زیادی دارد. زیرا مواد اولیه این محصول به راحتی در کشور یافت می‌شود. از این رو سرمایه گذاران با تولید محصولاتی با کیفیت قادرند تا کسب و کار خود را با صادرات رونق دهند. گسترش تولید، افزایش درآمد، مبادله تخصص و تجربه و رقابت با سایر کشورها از مزایای صادرات می‌باشند. ترکیه، گرجستان، کویت، افغانستان، عراق، امارات و … از کشورهایی هستند که ایران می‌تواند از بازار تقاضای آن‌ها جهت صادرات این محصول استفاده کند.

جایگاه ایران در صادرات ظروف یکبار مصرف پلاستیکی_پرشین پلن

تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چه ویژگی و مزایایی دارد؟

امروزه از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی استفاده های زیادی می شود. از آن برای نگهداری و بسته بندی محصولات لبنی، سرکه، روغن، انواع مواد غذایی و … جهت حفظ بهداشت و سلامت محصولات استفاده می شود. حتی با استفاده از این ظروف می توانید مواد غذایی چون گوشت، مرغ، ماهی، میوه، سبزی و سایر خوراکی های داخل یخچال و فریزر را به جای نگهداری در نایلون در ظروف پلاستیکی نگهداری کنید. این ظروف در برخی از اماکن چون ادارات، سالن های غذاخوری و بوفه‌ها به دلیل رعایت بهداشت مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این ظروف جا‏به‏جایی مواد غذایی را راحت‎تر می‎کند. این ظروف بسیار متنوع‎اند و در شکل پذیری و شفافیت بالا تولید می‏شوند. علاوه بر این سرمایه گذار برای تولید آن انرژی کمتری مصرف می‏کند.

طرح های توجیهی مرتبط با صنایع پلاستیکی

سفارش طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

همانطور که می‌دانید تهیه طرح توجیهی در تمام دنیا از اصلی‌ترین اقدامات برای شروع یک کسب و کار است. مجموعه پرشین پلن با داشتن کارشناسان و مهندسانی با تجربه قادر به نگارش معتبرترین طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی می‌باشد. سرمایه گذاران با داشتن این طرح زودتر به نتیجه دلخواه و درآمدی عالی می‌رسند. علاوه بر این طرح توجیهی نگارش شده توسط این مجموعه به راحتی مورد تایید سازمان‌های دولتی مربوطه قرار می‌گیرد. اکنون اگر تمایل به سفارش طرح توجیهی دارید با شماره تماس‌های موجود تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی