طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار با انجام برآوردهای مالی و هزینه یابی، تصمیم گیری در خصوص موضوعات مالی کار را آسان تر خواهد کرد. طرح توجیهی منجر به اخذ مجوز نیز شده و دردسرهای مربوط به این کار را کاهش می دهد. اما در خصوص نایلون دسته دار باید بگوییم این محصول در اصناف فروشگاهی کاربرد داشته و بوتیک‌های لباس، فروشگاه‌های مواد غذایی، میوه فروشی‌ها، سوغاتی فروشی‌ها، اسباب بازی فروشی‌ها و … از آن بهره می‌برند.
نایلون دارای ابعاد نسبتا بزرگتری نسبت به نایلکس بوده و مقاومت خوبی را به خود اختصاص داده است. طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را نیز می‌توان در این نایلون دید. همچنین این محصول به مدل‌های متنوع از قبیل نایلون دسته رکابی، نایلون دسته دار زیر کاست دار، نایلون دسته تقویت و نایلون دسته رکابی آج دار تقسیم می‌گردد. حال با همراهی وبسایت ما پرشین پلن، به اطلاعات بیشتری درمورد این کسب و کار دست خواهید یافت.

نایلون همراه با قابلیت بازیافت

یکی از نقاط قوت نایلون که باعث شده تا این محصول در اوج اهمیت قرار گیرد، قابل بازیافت بودن آن می‌باشد. تولید کنندگان برای تولید نایلون از مواد اولیه درجه یک استفاده نموده و محصولی را تولید نموده‌اند که کیفیت بالایی دارد. لذا نایلون پس از اتمام دوره مصرف، مجددا قابل استفاده بوده و با ورود به چرخه بازیافت و تبدیل به مواد خام، دوباره برای تولیدات بعدی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به آن به چشم یک فرصت نگاه کرده و محصولی را تولید نمایید که با مواد اولیه‌ای ارزان، سود و درآمد کلانی را به دنبال داشته باشد.

توجیه پذیری اقتصادی تولید نایلون دسته دار

در خصوص توجیه پذیری اقتصادی تولید نایلون دسته دار اولا لازم به ذکر است که تحقیقات صورت گرفته در طرح توجیهی به خوبی نشان می‌دهد که در چند ساله‌ی اخیر، همواره میزان استفاده از نایلون دسته دار رو به رشد بوده است. استفاده از این نایلون‌ها برای جابجایی مواد مختلف رواج زیادی دارد. در نتیجه همین موضوع نشان می‌دهد که بازار این دسته از کیسه‌های پلاستیکی بسیار پررونق است و تولید نایلون دسته دار می‌تواند طرحی سودآور قلمداد شود.

به علاوه، شرایط برای تولید نایلون دسته دار در کشور فراهم است. با تحقیق مختصری در بازار به خوبی به این نتیجه می‌رسید که هم مواد اولیه و هم تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید نایلون دسته دار در کشور وجود دارند. لذا تمامی این عوامل در کنار هم باعث می‌شود که تولید نایلون دسته دار از درآمد خوبی برخوردار باشد.

  طرح توجیهی تولید سبد میوه️☀️(doc+pdf) سال 1403

معرفی دستگاه‌ها و ماشین آلات مورد نیاز

دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای تولید نایلون دسته دار، در بازار داخلی یافت می‌شوند. از جمله مهمترین تجهیزاتی که در طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار، برای تولید نایلون پلاستیکی مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • دستگاه پنوماتیک دسته زنی
 • دستگاه میکسر و همزن مواد اولیه
 • آسیاب و دیگر وسایل آزمایشگاهی
 • پمپ باد
 • کوره ذوب پلیمر مواد پلیمری
 • دستگاه تولید نایلون
 • دستگاه برش و دوخت نایلون دسته دار
 • دستگاه پانچ
 • دستگاه پرفراژ
 • دستگاه دوخت نایلون دسته دار
 • دستگاه چاپ بر روی نایلون
 • دستگاه اکسترودر

در کنار این موارد، پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سنگین، مقاوم کننده یو وی، جوهر چاپ و حلال، مستربچ و افزودنی‌های تجزیه پذیر از جمله مهمترین مواد اولیه مورد نیاز برای تولید نایلون دسته دار به حساب می‌آیند.

معرفی دستگاه‌ها و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید نایلون_پرشین پلن

سود و درآمد طرح تولید نایلون دسته دار

همانطور که در قسمت قبل هم ذکر شد، نایلون دسته دار از بازار پررونقی برخوردار است. این موضوع در کنار فراهم بودن شرایط برای تولید نایلون دسته دار، باعث شده تا طرح تولید نایلون دسته دار، طرحی اقتصادی و سودآور قلمداد شود. با این وجود، سود حاصل از این طرح، به شدت به پارامترهایی مانند حجم نایلون دسته دار تولیدی، کیفیت نایلون و نوع آن وابسته است.

از طرفی نوسانات موجود در بازار داخلی، سبب شده تا برآورد پارامترهای اقتصادی در این طرح به صورت دقیق، امکان پذیر نباشد. با این وجود، نتایج تحقیقاتی که در زمینه تولید نایلون صورت گرفته، نشان می‌دهد که سودآوری طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار تقریبا 35 الی 45 درصد است. لازم به ذکر است که درصد دقیق سود حاصل از تولید نایلون دسته دار، در طرح توجیهی ذکر خواهد شد.

بازار هدف نایلون دسته دار

در خصوص بازار هدف نایلون دسته دار، باید بگوییم همانطور که در قسمت‌های قبلی هم ذکر شد، نایلون دسته دار یکی از وسایلی است که برای جابجا کردن محصولات مختلف از مواد غذایی گرفته تا پوشاک و مواد شیمیایی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه بازار هدف نایلون دسته دار، بسیار گسترده است و کمتر جایی را می‌توان مشاهده کرد که از این کیسه‌ها استفاده نشود.

با این وجود، بسته به سایز نایلون دسته دار، کیفیت نایلون و رنگ و طرح نایلون دسته دار، بازار هدف این محصولات پلاستیکی می‌تواند کمی گسترده یا محدود‌تر باشد. در کل اما، نایلون‌های دسته دار یکی از پرفروش‌ترین انواع محصولات پلاستیکی در سراسر دنیا به حساب می‌آیند.

آشنایی با مراحل تولید نایلون دسته دار

تولید نایلون دسته دار، سه مرحله کلی دارد که این سه مرحله ذوب مواد اولیه، سرد کردن و شکل دهی مواد و برش، دوخت و تهیه شکل نهایی نایلون می‌باشند. در مرحله اول یعنی ذوب مواد اولیه، ابتدا مواد پلیمری گرانول پلی اتیلن و دیگر مواد اولیه در قیف ماشین اکسترودر ریخته شده و با یکدیگر ترکیب و خرد می‌شوند. پس از این مرحله، مواد اولیه در داخل ماشین اکسترودر حرارت دیده و ذوب می‌گردند. پس از آن این مواد به سمت جلو حرکت کرده و به سیلندر ماردون که دارای قالب‌های حلقوی شکل می‌باشد، وارد می‌شوند. در این مرحله پلاستیک، با چرخش و حرارت به شکل خمیری در می‌آید و به این مرحله اکسترود کردن پلاستیک گفته می‌شود.

لازم به ذکر است که اکسترود به معنای از بین بردن سوراخ‌ها و منافذ پلاستیک خمیری است. سپس مواد اولیه را به سمت دای هدایت می‌کند. دای دستگاهی است که پلاستیک خمیری را به یک لایه نازک از نایلون تبدیل می‌کند. بعد از آن خرطوم‌های اطراف دستگاه، نایلون را سرد کرده و حالت چسبندگی آن را از بین خواهند برد. لازم به ذکر است که شدت باد دمیده شده به نایلون از اهمیت بالایی برخوردار است و ارتباط مستقیمی با عرض نایلون دارد.

در مرحله بعدی نوبت به برش دادن نایلون می‌رسد. پس از این مرحله، نوبت به دوخت نایلون می‌رسد. در این مرحله با استفاده از دستگاه پانچ، شکل اولیه نایلون را تولید می‌کنند. در مرحله‌ی بعدی، با استفاده از کوره دوخت، دسته نایلون به قسمت اصلی نایلون متصل می‌شود. سپس نوبت به بررسی کیفیت نایلون می‌رسد. در این مرحله، مقاومت نایلون، میزان کشش نایلون، استحکام نایلون و … مورد بررسی قرار گرفته و پس از این مرحله، در صورتی که نیاز باشد لوگو یا متنی بر روی نایلون چاپ می‌شود. سپس نایلون دسته دار آماده‌ی عرضه به بازار است.

آشنایی با مراحل تولید نایلون دسته دار_پرشین پلن

چند نکته کلیدی در تولید نایلون دسته دار

در هنگام اجرای طرح تولید نایلون دسته دار، یکسری نکات کلیدی وجود دارد که باید مد نظر قرار داده شوند که مهمترین آن‌ها در زیر آورده شده‌اند:

 • در شرایط عادی، تولید نایلون برای محیط زیست بسیار خطرناک است. لذا در فرایند تولید نایلون، باید حتما نایلون‌های تجزیه پذیر تولید کنید.
 • ابعاد نایلون‌ها دارای استانداردی قابل مشخص است. لذا در هنگام تولید نایلون باید این محصولات در اندازه‌های دقیق و مطابق با استاندارد تولید شوند.
 • در هنگام بسته بندی و عرضه نایلون به بازار، باید تمامی اطلاعات مربوط به تاریخ تولید، تاریخ انقضا، تعداد نایلون، نوع و سری ساخت و … بر روی بسته بندی نایلون درج شده باشد.
 • ایجاد خلاقیت در فرایند تولید نایلون دسته دار باعث افزایش فروش نایلون‌های تولیدی خواهد شد.
 • مواد اولیه یکی از مهمترین عوامل در تعیین سرمایه در گردش طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار است. لذا توصیه می‌شود این مواد را بدون واسطه خریداری کنید تا هزینه کمتری در پی داشته باشند.

اهمیت طرح توجیهی برای شروع کسب و کار

برای شروع هر کسب و کاری، داشتن مجوز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در خصوص طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار هم اگر بخواهید بصورت صنعتی این کسب و کار را شروع کنید در قدم اول، باید برای دریافت مجوز به وزارت صنعت، معدن، تجارت مراجعه کرده و جهت احداث خط تولید نایلون دسته دار، درخواست مجوز بدهید. در صورتی که درخواست شما کامل باشد، تایید شده و پس از آن برای ادامه فرایند دریافت مجوز کسب و کار، باید یک طرح توجیهی دقیق و کارآمد ارائه کنید.

طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار ارائه شده به وسیله شما باید اختصاصی باشد. در این طرح باید تمامی عوامل و پارامترها از جمله پارامترهای اقتصادی را به صورت دقیق محاسبه کنید تا بتوانید فرایند شروع کسب و کار را به درستی پیش بینی کند. لذا نگارش طرح توجیهی دقیق جهت تولید نایلون دسته دار نیازمند اطلاعات کافی در حوزه تولید محصولات پلاستیکی است.

طرح های توجیهی مرتبط با نایلون

سفارش طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار

پرشین پلن یکی از تیم‌های فعال در حوزه کسب و کار است که از کارشناسان خبره و باتجربه تشکیل شده است. کارشناسان ما با کمک گرفتن از تجربیات خود و با استفاده از مطالعات انجام شده در حوزه نگارش طرح توجیهی، می‌توانند به شما در نگارش طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار کمک کنند.

طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار تیم پرشین پلن یکی از طرح‌های کامل ارائه شده در این زمینه است. که برای فرایند اخذ مجوز تولید نایلون بایستی سفارش داده شده تا برایتان نگارش شود. هم اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن ارتباط برقرار کنید.

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور