طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی (جهت اخذ مجوز)

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی طرحی است که تجزیه، بررسی و تحلیل پتانسیل یک پروژه را در بر دارد. این طرح طبق مطالعات و تحقیقات به روند تصمیمات کمک می‎کند و عملی بودن طرح را مورد بررسی قرار می‏دهد. از اهداف مهم و اصلی طرح توجیهی دریافت مجوز می‏‌باشد. اکنون از شما دعوت می‏کنیم تا در ادامه به منظور کسب اطلاعاتی بیشتر در رابطه با ظروف یکبار مصرف آلومینیومی همراه وب سایت پرشین پلن باشید.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی از پرمصرف‌ترین انواع ظروف یکبار مصرف

قطعا تاکنون در مراسمات مذهبی، خانوادگی، رستوران‌ها، سمینارها و … با ظروف یکبار مصرف آلومینیومی روبرو شده‌اید. جنس این ظروف از فلز آلومینیوم است که از مواد غذایی نگهداری می‌کند. از آنجایی که آلومینیوم در برابر گرما و مواد غذایی هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و از فاسد شدن مواد خوراکی جلوگیری می‌کند، برای نگهداری غذا بسیار مناسب است. از این رو از پرمصرف‌ترین ظروف یکبار مصرف در دنیا شناخته شده است و تقاضا کننده زیادی در بازار دارد.

مصرف بالای ظروف آلومینیومی در ایران فرصت اقتصادی عالی به همراه دارد.

مطابق با برآوردهای انجام شده در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی راه اندازی این کسب و کار از نظر اقتصادی با توجیه پذیری خوبی روبرو است. چرا که ایران در جهان از بزرگترین مصرف کننده‎های ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به حساب می‎آید. علاوه بر پرمصرف بودن این کالا برای تولید آن مواد اولیه مورد نیاز به آسانی یافت می‎شوند. همچنین برای صادرات این ظروف ممنوعیتی وجود ندارد. سرمایه‌گذاران می‌توانند با صادرات این کالا به درآمد بسیار خوبی برسند .به همین دلیل می‏توان گفت که این طرح از نظر اقتصادی توجیه پذیر می‏باشد.

سود و درآمد کارخانه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در طرح توجیهی

ایران در جهان از بزرگترین مصرف کننده های ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به حساب می آید. چرا که مردم تمایل زیادی به استفاده از غذا های آماده و نیمه آماده دارند. تولید این ظروف از کسب و کار های پر بازده حساب می شود. کارشناسان در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی نرخ بازدهی داخلی آن را حدود ۳۹ درصد تخمین زده‌اند؛ که این نشان دهنده سودآوری این طرح می باشد. محاسبه دقیق میزان سود این طرح به مولفه های زیادی بستگی دارد. تعداد و نوع تجهیزات، میزان ظرفیت سالیانه و … برخی از این مولفه‌ها هستند. کارشناسان وب سایت پرشین پلن با در نظر گرفتن تمام موارد میزان سود ناخالص و خالص را به صورت کاملا تخصصی و دقیق برآورد می زنند.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به چه صورت ساخته می‌شوند؟

در طرح توجیهی مربوطه فرایند تولید به طور کامل شرح داده می‌شود که در ادامه به اختصار چگونگی ساخت این ظروف را شرح می‌دهیم. در ابتدای خط تولید رول‌های آلومینیوم قرار دارند که به سمت قالب از طریق غلطک فویل آلومینیوم فرستاده می‌شوند. این قالب‌ها امکان تغییر برای ساخت ظروف با اشکالی مختلف را دارند. غلطک‌ها توسط یک اسلاید کرنکر فید فویل تنظیم می‌نماید. غلطک‌ها دارای دو قسمت فیدر جانبی و فیدر اصلی می‌باشند که یک بخش روانکاری بر روی فیدر اصلی وجود دارد تا حرکت فویل بر روی صفحه قالب را راحت‌تر نماید.

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از مسمومیت در روانکاری از روغن خوراکی استفاده می‌کنند. بعد از اینکه فویل‌ها توسط فیدر در زیر قالب‌ها قرار گرفتند از طریق دستگاه پرس شکل می‌گیرند. در مرحله آخر ظروف آلومینیومی مکیده می‌شوند و از قالب بیرون می‌آیند. سپس به سمت استکر فرستاده می‌شوند.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به چه صورت ساخته می‌شوند؟_پرشین پلن

دلیل نیاز سازمان‏های دولتی به طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

از ابتدایی و مهمترین اقدامات برای گسترش و یا راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی دریافت مجوز از وزارت معادن تجارت و صنایع و ارائه طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی می‎باشد. توزیع مجوز از طریق این وزارتخانه پس از رسیدگی طرح توجیهی درخواست کنندگان انجام می‏گردد. ارائه طرح توجیهی برای کارخانه‏های صنعتی بزرگ الزامی است. از این رو این طرح باید طبق قوانین وزارت صمت و توسط مهندسان و مشاوران مالی و اعتباری تالیف گردد. در این صورت داده های موجود در طرح توجیهی بدون افراط و مناسب با وضعیت اقتصادی فعلی خواهد بود.

چه تجهیزات و ماشین آلاتی جهت تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی مورد استفاده قرار می‎گیرد؟

در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی اطلاعات فنی و ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرد. تمام این تجهیزات و اطلاعات در طرح توجیهی به صورت کاملا دقیق و با جزئیات بیان می شود. موارد زیر تنها نام برخی از این ماشین آلات می‌باشند.

  • دستگاه تولید یا پرس مچاله کن
  • دستگاه جمع کن اتوماتیک
  • دستگاه نورد آلومینیوم
  • قالب دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی
  • فر مخصوص یا گرمکن و…

قبل از راه اندازی کارخانه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی چه مراحلی باید در نظر گرفته شود؟

از عناوین مهم در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف اقدامات لازم قبل از راه اندازی کسب و کار می‌باشد. ابتدایی و مهمترین مرحله دریافت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری از اداره معادن و صنایع است. سپس باید زمینی مناسب برای ساخت سالن جهت راه اندازی خط تولید و ساخت زیر سازهای لازم تهیه کند. طبق بررسی‌ها سالن مورد نیاز با توجه به ابعاد دستگاه‌ها، باید حداقل 7 متر عرض داشته باشد. علاوه بر این نمای سالن باید حداقل دارای کف بتنی تمیز، دیوار آجر نما و یا دیوار سیمان سفید باشد. سرمایه گذار باید قبل از راه اندازی میزان سرمایه و هزینه را تخمین زند تا نسبت به همان میزان تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که این کسب و کار به منظور فروش محصولات به واحدهای صنایع غذایی، حتما نیاز به دریافت پروانه ساخت بهداشتی دارد. همچنین داشتن این مجوز در رابطه با صادرات ظروف الزامی است.

با رعایت چه نکاتی در بازاریابی و فروش محصول می‌توان نتیجه گرفت؟

طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیوم به طور کامل تمام راه‌های موفقیت در کسب و کار را در اختیار سرمایه گذار قرار می‌دهد. در ابتدای کار سرمایه گذار باید به طور دقیق هدف خود را تعیین و بر روی آن تمرکز کند. آن‌ها باید اطلاعات لازم را در این کسب و کار از منابع مختلف به دست آورند و با افراد با تجربه و مشاوران مشورت کنند. سرمایه گذار برای اینکه بتواند بازار کارش را رونق دهد باید محصولاتی با کیفیت تولید نمایند. برای این کار نیاز به مواد اولیه درجه یک و ماشین آلاتی مناسب دارد. بهتر است با توجه به بودجه‌ای که دارد بهترین تجهیزات را تهیه کند. همچنین خلاقیت در طرح و ابعاد ظروف سبب جذب مشتری می‌شود.

با رعایت چه نکاتی در بازاریابی و فروش محصول می‌توان نتیجه گرفت؟_پرشین پلن

اهمیت صادرات ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به سایر کشورها

بررسی اهمیت صادرات محصول از مهمترین عناوین در طرح توجیهی می‌باشد. تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در ایران به طور کامل صورت می‌گیرد. از این رو علاوه بر اینکه نیازی به واردات نداریم به انجام صادرات نیز می‌پردازیم. کشورهای زیادی هستند که در خواست این ظروف را از ایران دارند. چرا که اکثر این ظروف در کشورمان با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شود. سرمایه گذاران با تولید محصولاتی با کیفیت می‌تواند به راحتی از طریق صادرات سبب ارز آوری و سود آوری شوند. روسیه، قطر، عراق، عمان، ترکیه، ازبکستان، افغانستان و گرجستان از کشورهایی هستند که ظروف آلومینیومی برای آن‌ها صادر می‌شود.

مزایای استفاده از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی از پرطرفدار و پرمصرف‌ترین ظروف می‌باشند. چرا که ویژگی‌های متمایز آن‌ها سبب استفاده زیاد برای توزیع غذا شده است. این ظروف بسیار سالم می‌باشد. زیرا در ساختار آن‌ها از مواد مضر شیمیایی استفاده نمی‌شود. از این رو در برابر حرارت مقاوم و سالم می‌مانند. علاوه بر این به مواد غذایی بو، مزه و طعمی نمی‌دهد و کاملا خنثی است. نکته بسیار مهم ماندگاری مواد غذایی می‌باشد. این ظروف مواد غذایی را با همان کیفیت اولیه در مدت زمان طولانی و تمام شرایط آب و هوایی نگهداری می‌کند. به طوری که غذا در محیط‌های آلوده فاسد نشود. ظروف یکبار مصرف آلومینیومی سبک، کم حجم و زیبا می‌باشند و شرایط قرار گرفتن در مایکروویوها و فرهای معمولی را دارند. ساختار آن‌ها به گونه‌ای است که دارای استحکام بالا و انعطاف بالا می باشند به طوری که شکننده نیستند و حتی ترک نمی‌خورند.

طرح های توجیهی مرتبط با ظروف یکبار مصرف

سفارش طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف

بررسی شناسه‌های تخمین زده شده در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی از بهترین روش‌ها جهت امکان سنجی فعالیت‌های عملیاتی می‌باشد. وب سایت پرشین پلن توسط کارشناسان و اساتید باتجربه مطابق با آخرین متدهای روز، معتبرترین طرح توجیهی مربوطه را برای متقاضیان نگارش می‌نماید. سرمایه گذاران قادرند این طرح را با اطمینان خاطر به ارگان‌های دولتی ذیربط ارائه دهند. اکنون در صورتی‌که تمایل به سفارش طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی را دارید، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

بهترین ایده های سرمایه گذاری سال 1401-1402

بهترین ایده‌های سرمایه گذاری سال 1401-1402

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی