مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی☀️(اختصاصی مجوز)

طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی اولین نیاز برای اخذ مجوز و وام به منظور تاسیس کارخانه است. وزارت صنایع، معادن و تجارت مهم‌ترین بخش دولتی می‌باشد که باید برای اخذ مجوز به آن مراجعه کرد. این وزارتخانه برای بررسی درخواست، طرح توجیهی قطعات پلاستیک را ارزیابی کرده و در صورتی که مطمئن شود همه فعالیت‌ها از نظر اقتصادی شرایط لازم را دارند با اخذ مجوز موافقت می‌کند. پرشین پلن نگارش طرحی توجیهی را مطابق با دستورالعمل‌های این وزارتخانه و در کمترین زمان برای شما انجام می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت وام و مجوز این مقاله را تا انتها بخوانید.

معرفی و کاربرد تولید قطعات پلاستیکی

پلاستیک‌ها دسته‌ای از مواد هستند که خواص فیزیکی و شیمیایی خاصی دارند. این مواد از هزاران نوع پلیمر ساخته شده و نقش مهمی را در صنعت و زندگی روزمره افراد ایفا می‌کنند. از روش‌های مختلفی برای فرایندهای قالب‌گیری پلاستیک استفاده می‌شود. البته باید توجه داشت که انتخاب فرایند بر اساس طراحی، کاربرد محصول نهایی، مقرون به صرفه بودن محصولات و میزان مواد اولیه مورد نیاز انجام می‌گیرد. یکی از روش‌های تولید اجسام پلاستیکی توخالی، قالب‌گیری چرخشی است. در این فرایند یک قالب توخالی از پودر ترموپلاستیک پر شده و حول دو محور برای ایجاد اجسام توخالی بزرگ می‌چرخد. قالب‌گیری چرخشی نسبت به سایر روش‌های قالب‌گیری ارزان‌تر است و برای فرایندهای ساخت قطعات پلاستیکی با هزینه کمتر و تولید کوتاه مدت مناسب می‌باشد. به طور کلی مراحلی از قبیل تامین پودر پلاستیک، حرارت دادن، خنک سازی و برداشت قطعه پلاستیکی از درون قالب، در تمامی روش‌های قالب‌گیری و فرایندهای ساخت مشاهده می‌شود.

انواع پلاستیک‌ها به دو دسته کلی ترموپلاستیک و ترموست تقسیم می‌شوند. ترموپلاستیک‌ها عبارتند از: مواد اکریلیک، پلی کربنات(PC)، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید، پلی آمید و… . ویژگی اصلی ترموپلاستیک‌ها این است که در دمای خیلی زیاد بدون تخریب باقی می‌مانند و همچنین در دماهای خیلی پایین هم مقاومت قابل توجهی دارند. ویژگی‌های انواع ترموست، برخلاف ترموپلاستیک‌ها است. پلاستیک‌های ترموست در دمای زیاد تجزیه می‌شوند. همچنین امکان بازیافت یا برگرداندن آن‌ها به شکل مواد اولیه وجود ندارد. انواع ترموست عبارتند از: اپوکسی، پلی استر، سیلیکون، لاستیک ولکانیزه و… . برخی کاربردهای تولید قطعات پلاستیکی عبارتند از:

 • مخازن تو خالی
 • خودرو، بدنه قایق و سایر وسایل نقلیه
 • لوازم خانگی
 • عایق‌های کم مصرف در سقف، کف و دیوارهای خانه
 • ماشین‌های صنعتی
 • اسباب بازی‌ها، کلاه ایمنی، دستکش + 100 مورد بیشتر

  طرح توجیهی تولید پد عرقگیر کفش☀️(برای دریافت مجوز)

توجیه اقتصادی تولید قطعات پلاستیکی

در طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی شاخص‌هایی مانند نرخ بازگشت سرمایه،  هزینه‌ها و سایر نسبت‌های اقتصادی محاسبه و پیش‌بینی می‌شوند. با توجه به نیاز بازار و حمایت‌های دولت از تولیدات داخلی احداث کارخانه قطعات پلاستیک بسیار سودآور خواهد بود. با روش‌های فعلی که برای بازیافت و تجدیدپذیری قطعات پلاستیکی به کار می‌روند، مواد اولیه برای فرایندهای بازیافت با قیمت بسیار کم در بازار به فروش می‌رسند. به طور واضح مشخص است که تولید پلاستیک بازیافتی هزینه بسیار کم و درآمد فوق العاده‌ای خواهد داشت. یکی دیگر از مزایای تولیدات پلاستیکی این است که بر خلاف محصولات غذایی، برای نگهداری و حمل و نقل آن‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. بدین ترتیب می‌توان گفت که تولید پلاستیک و بازیافت آن، از نظر اقتصادی به صرفه خواهد بود.

سود و درآمد طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی

سود و درآمد طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی موضوعی است که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. بر اساس مسیری که برای یک کارخانه تولیدی در نظر می‌گیرند، نسبت‌های سودآوری در طرح توجیهی پیش‌بینی می‌شود. صنعت پلاستیک یکی از صنایع مهم هر کشوری می‌باشد و در ایران همچنان به رشد خود ادامه داده است. همه افراد در طول فعالیت‌های روزمره با قطعات پلاستیکی سر و کار دارند که نشان‌دهنده میزان نیاز جامعه به این محصولات است. با توجه به تقاضای شدید برای پلاستیک‌های مورد استفاده در کالاهای مصرفی، بدون شک تاسیس کارخانه تولید پلاستیک یک تجارت بسیار پر سود خواهد بود و می‌تواند برای تعداد زیادی از افراد شغل ایجاد کند.

تجهیزات مورد نیاز طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی

پلاستیک‌ها از مواد خام نفتی، زغال سنگ و گاز طبیعی ساخته می‌شوند. البته ماده شیمیایی اصلی برخی انواع پلاستیک‌ها از گیاهان استخراج می‌شود و اغلب افراد آن‌ها را به نام پلاستیک‌های گیاهی می‌شناسند. اتان و پروپان استخراج شده از مواد خام طی فرایندهای شیمیایی به اتیلن و پروپیلن تبدیل می‌شوند و این دو ماده در بیشتر فرایندهای تولید پلاستیک به کار می‌روند. کارخانه‌های تولید پلاستیک از ترکیب این مواد، پلیمرهای صنعتی می‌سازند. تجهیزات مورد استفاده در این نوع کارخانه‌ها عبارتند از:

 • دستگاه قالب‌گیری فشاری
 • دستگاه قالب‌گیری اکستروژن
 • دستگاه‌های قالب‌گیری تزریقی و ریخته‌گری
 • دستگاه‌های کار با رزین
 • قیف‌های صنعتی
 • دستگاه‌های پرس

  طرح توجیهی تولید چسب دو طرفه☀️(مخصوص مجوز فعالیت)

تجهیزات مورد نیاز تولید قطعات پلاستیکی_پرشین پلن

طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی جهت اخذ مجوز

برای دریافت مجوز جهت تاسیس کارخانه تولید قطعات پلاستیکی باید به وزارت صنایع، معادن و تجارت(صمت) مراجعه کنید. این وزارتخانه طرح توجیهی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که شرایط لازم برای اجرای طرح وجود داشته باشد با درخواست مجوز موافقت می‌کند. مطمئنا با ارائه طرح توجیهی معتبر و کامل فرایند اخذ مجوز سریع‌تر و به راحتی طی خواهد شد.

طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی جهت اخذ وام

اگر تصمیم به دریافت تسهیلات به منظور احداث یا توسعه کارخانه تولید قطعات پلاستیکی گرفته‌اید، ابتدا باید با ارائه طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی برای اخذ مجوز از وزارت صمت اقدام کنید. بعد از آن متقاضیان باید طرح توجیهی و تصویر مجوز را به بانک ارائه دهند. برای اطمینان از بازدهی طرح و صلاحیت افراد برای اخذ وام، طرح توجیهی توسط بانک ارزیابی می‌شود. بنابراین با اثبات سودآوری تاسیس یا توسعه کارخانه تولید قطعات پلاستیک می‌توانید مبلغ وام مد نظر خود را دریافت کنید.

طرح های توجیهی مرتبط با صنایع پلاستیکی

سفارش طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی

برای بررسی موفقیت کارخانه و امکان‌سنجی فرایندهای آن از لحاظ اقتصادی، نگارش طرح توجیهی قطعات پلاستیکی الزامی است. بیشتر سازمان‌های دولتی و خصوصی، بانک‌ها و موسسات مالی، وزارت صمت و حتی سرمایه‌گذاران بر اساس تحلیل‌های مالی ارائه شده در طرح توجیهی تصمیم‌گیری می‌کنند. برای دریافت مجوز، وام و حتی جذب سرمایه‌گذار باید طرح توجیهی توسط مهندسان با تجربه نوشته شود. اساتید مجرب پرشین پلن طرح توجیهی معتبر و دقیقی برای شما نگارش خواهند کرد که مورد قبول همه سازمان‌های دولتی و خصوصی است. برای سفارش طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی با کارشناسان پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی