طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی☀️(برای اخذ مجوز)

طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی اولین نیاز برای اخذ وام و مجوز می‌باشد. وب سایت پرشن پلن مفتخر است که با ارائه طرح‌های توجیهی معتبر، اخذ مجوز و وام را برای راه اندازی کارخانه‌های تولیدی امکان‌پذیر نماید. طرح توجیهی نگارش شده توسط مهندسین با تجربه پرشن پلن مورد تایید تمام وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی، خصوصی و بانک‌ها می‌باشد و به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان موفق به دریافت مجوز و وام بانکی شوید. برای اطلاعات بیشتری درباره احداث کارخانه تولید قطعات الکترونیکی و اخذ مجوز و وام ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

معرفی و کاربرد تولید قطعات الکترونیکی

تامین قطعات الکترونیکی برای رشد بلندمدت و پایداری تولید هر کشور حیاتی است. صنعت الکترونیک شامل طیف وسیعی از محصولات مختلف می‌باشد و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هر روز از وسایل الکترونیکی استفاده می‌کنند. قطعات الکترونیکی شامل انواع مختلف خازن، باتری، ترانزیستور، مقاومت، مدارهای الکتریکی، سیم، انواع دیود و برخی ابزارهای خاص می‌باشد.

قطعات الکترونیک نام برده شده به دو دسته اکتیو(Active) و پسیو(Passive) تقسیم‌بندی می‌شوند. قطعات اکتیو که برای کارکرد خود به منبع خارجی نیاز دارند شامل ترانزیستورها و آی سی‌ها(IC)  هستند. قطعات الکترونیک پسیو مانند خازن، مقاومت و دیود نیازی به منبع خارجی ندارند. به دلیل اینکه برای ساخت لوازم الکترونیکی همه انواع قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولا سازندگان هر دو دسته اکتیو و پسیو را عرضه می‌کنند.

نیاز مصرف‌کنندگان موجب شده است تا تولید محصولات مشابه در این صنعت افزایش یابد. با این حال در بازار پر رقابت فعلی، روز به روز فناوری‌ها و محصولات جدیدی به بازار معرفی می‌شوند و در آینده هم این روند همچنان ادامه خواهد داشت. فرایند ساخت تولید قطعات الکترونیکی در کارخانه شامل تامین مواد اولیه و انبار آن، پیش پردازش، فعالیت‌های اصلی ساخت قطعات، ارزیابی محصول و حمل و نقل است. مرحله پیش پردازش مربوط به ارزیابی و افزایش درجه خلوص مواد اولیه است. روش‌های به کار رفته این مرحله به خصوص در صنعت تولید چیپ اهمیت زیادی دارد. برخی کاربردهای قطعات الکترونیکی عبارتند از:

 • سیستم‌های صوتی و تصویری، کنسول بازی‌های ویدیویی
 • کامپیوتر، لپ تاپ، دوربین و گوشی‌های هوشمند
 • تلویزیون، رادیو و سایر دستگاه‌های ارتباطی
 • لوازم خانگی
 • خودرو
 • سوئیچ‌ها و بردهای صنعتی
 • سیستم‌های کنترلی و اتوماسیون‌های صنعتی

  طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی☀️(اختصاصی مجوز)

بررسی نیاز بازار برای تولید قطعات الکترونیکی

در اغلب اوقات چشم انداز عرضه و تقاضا تولید قطعات الکترونیک به این گونه تعیین می‌شود که محصولات علاوه بر رفع نیازهای داخل کشور از نظر کیفیت هم بتوانند در سطح جهانی رقابت کنند. یکی از عوامل مهم در رشد بی‌سابقه تقاضا برای قطعات الکترونیکی، نیاز مصرف‌کنندگان به لوازم خانگی، خودرو و کالاهای صنعتی است.

در چند سال اخیر تقاضای مصرف‌کنندگان به خودرو و لوازم خانگی فشار زیادی به بازار قطعات الکترونیکی آورده است به طوری که توزیع‌کنندگان و سازندگان این قطعات به دنبال اولویت‌بندی برای عرضه کالا شده‌اند. بنابراین انتظار می‌رود که در آینده هم رشد بازار ادامه داشته باشد. همچنین اگرچه در حال حاضر تولیدکننده قطعات الکترونیک در کشور وجود دارد اما با توجه به تقاضای بازار و پیشرفت تکنولوژی سرمایه‌گذاری در این صنعت موفقیت آمیز خواهد بود.

سود و درآمد تولید قطعات الکترونیکی

سود و درآمد طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی بر مبنای شرایط بازار و گزارش‌های مالی سایر تولیدکنندگان سنجیده می‌شود. در حال حاضر با توجه به افزایش استفاده از وسایل الکترونیکی، تقاضای جهانی برای خرید این قطعات غیر قابل انکار است. در چند سال اخیر شاهد رشد تصاعدی تقاضا بوده‌ایم و تولیدکنندگان داخلی تاثیر عمده‌ای بر تامین قطعات الکترونیکی مورد نیاز دارند. پویایی این صنعت در کشور ما موجب شده است که این بازار از نظر اقتصادی با ثبات‌تر باشد. با توجه به شرایط عرضه و تقاضا در بازار مشخص می‌شود که سرمایه‌گذاری به منظور احداث کارخانه تولید قطعات الکترونیکی بسیار سودآور خواهد بود.

مواد اولیه مورد نیاز طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی

یکی از موضوعات مهمی که در طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد، مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز کارخانه است. انواع مواد اولیه در فرایند تولید قطعات به کار می‌روند و دسترسی به فلزات کمیاب برای ساخت بسیاری از این لوازم ضروری می‌باشد. یکی از این مواد سیلیکون است که از شن استخراج می‌گردد. سیلیکون ماده سازنده شیشه می‌باشد و عنصر اصلی برای ساخت مدارهای الکترونیکی است. برخی دیگر از مواد اولیه مورد نیاز تولید قطعات الکترونیکی عبارتند از:

 • فلزات مانند مس، سرب، نیکل، آلومینیوم، نقره، کروم و قلع.
 • پلاستیک، پلی اتیلن، پلی وینیل کلرات و سایر مشتقات نفتی.
 • مواد معدنی نیمه فلز مانند منیزیم، تالک، کبالت، آنتیموان و بیسموت.
 • شیشه، کربن، خاک رس و کلسیم.

تولید قطعات الکترونیکی_پرشین پلن

طرح توجیهی قطعات الکترونیکی برای دریافت مجوز

افرادی که بخواهند اقدام به راه‌اندازی کارخانه تولید قطعات الکترونیکی کنند، نیاز به دریافت مجوز تاسیس از وزارت صنایع، معادن و تجارت(صمت) دارند. علاوه بر این اخذ پروانه احداث و بهره‌برداری نیز الزامی می‌باشد. وزارت صمت و سازمان‌های دولتی دیگر برای اعطای مجوز، طرح توجیهی کسب و کار را مورد بررسی قرار می‌دهند

بنابراین برای درخواست مجوز و تشکیل پرونده در این وزارتخانه و سایر سازمان‌های دولتی می‌بایست یک طرح توجیهی معتبر و دقیق ارائه شود. مدت زمان دقیق فرایند اخذ وام و مجوز مشخص نیست و معمولا بین یک روز تا 30 روز متغیر می‌باشد. نحوه نگارش اصولی طرح بسیار مهم است و معمولا فرایند اخذ مجوز برای طرح‌های توجیهی که مطابق مقررات سازمان‌های دولتی نوشته شده باشند سریع‌تر انجام می‌گیرد.

  طرح توجیهی تولید انواع قطعات سیلیکونی☀️(مخصوص مجوز فعالیت)

طرح توجیهی قطعات الکترونیکی جهت دریافت وام بانکی

با تهیه طرح توجیهی قطعات الکترونیکی علاوه بر اخذ مجوز، می‌توان از بانک‌ها و موسسات مالی وام دریافت کرد. به عبارتی اگر به دنبال دریافت تسهیلات و وام برای شروع فعالیت یا توسعه کارخانه تولید قطعات الکترونیکی هستید ابتدا باید مجوزهای آن را از وزارت صمت دریافت نمایید و بعد برای گرفتن وام اقدام کنید.

طرح های توجیهی مرتبط با صنایع برق و الکتریکی

سفارش طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی

اگر تصمیم به احداث کارخانه گرفته‌اید، تیم تخصصی پرشن پلن می‌تواند طرح توجیهی تولید قطعات الکترونیکی برای دریافت مجوز از وزارت صمت تدوین نماید. با ارائه طرح توجیهی مناسب، دریافت مجوز تاسیس کارخانه و وام در کمترین زمان صورت خواهد گرفت. انواع طرح‌های توجیهی نگارش شده توسط اساتید مورد تایید بانک‌های مختلف می‌باشند. بنابراین برای اطمینان از پذیرش طرح توسط بانک‌ها و سایر موسسات مالی این کار را به پرشن پلن بسپارید. به منظور سفارش طرح توجیهی و کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مجوز و وام احداث کارخانه با شماره‌های وب سایت پرشن پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی