طرح توجیهی گلخانه خیار☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی گلخانه خیار_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی خیار گلخانه ای، با برآوردهای مالی و هزینه یابی، امکانی برای تصمیم گیری بهتر را مهیا می سازد. همچنین طرح توجیهی اختصاصی گلخانه خیار از مهمترین مدارک و اسنادی است که سرمایه گذاران برای اخذ مجوز به آن نیاز خواهند داشت. وب سایت پرشین پلن از جمله مراکز معتبر تدوین و نگارش طرح های توجیهی است. کارشناسان این وب سایت، جهت آشنایی بهتر شما عزیزان با طرح توجیهی گلخانه خیار، مطالب این مقاله را نگارش کرده اند. مقاله زیر شامل اطلاعات مهمی در مورد اهمیت طرح توجیهی در دریافت مجوز و شروع این کسب و کار می باشد. دعوت میکنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چشم انداز عرضه و تقاضا برای خیار گلخانه‌ای

افزایش جمعیت، کم آبی، کاهش زمین های کشاورزی حاصلخیز و غیره عواملی هستند که رفته رفته کارایی کشاورزی سنتی را کاهش می دهند. کمبود برخی از محصولات کشاورزی در فصول سرد نیز علاوه بر مواردی که ذکر شد، موجب افزایش تقاضا برای محصولات گلخانه‌ای شده است. یکی از مهم ترین محصولات گلخانه ای، خیار گلخانه­‌ای می باشد. نظر به اینکه این میوه دارای خواص زیادی است و در تمام سال در رستوران و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ لزوم کشت آن نیز در گلخانه افزایش می یابد. کم بودن گلخانه‌هایی با کیفیت جهت تولید خیار، نیاز بازار برای محصولات با کیفیت را تامین نمی کند. استفاده از تجهیزات بروز و بهبود شیوه های تولید می‌تواند محصولات باکیفیت تری نیز به ثمر برساند.

معرفی خواص و مزایای خیار

خیار از جمله میوه‌هایی است که دارای مواد مغذی و ویتامین های مختلفی می باشد. ترکیبات خیار در پیشگیری و درمان بیماری های مختلفی اثربخش هستند. مزایای مهم این میوه شامل موارد زیر می باشد:

 • آنتی اکسیدان موجود در خیار با مسدود کردن اکسیداسیون می تواند از سرطان، بیماری های قلبی، خود ایمنی و ریوی تا حد زیادی پیشگیری کند.
 • مصرف منظم خیار می تواند درمانی برای یبوست باشد.
 • نظر به اینکه 96 درصد خیار از آب تشکیل شده است به عنوان یک ادرار آور و سم زدا نیز شناخته می شود. مصرف خیار به سالم بودن و بهبود عملکرد کلیه ها نیز کمک میکند.
 • فیبر موجود در خیار موجب بهبود هضم غذا و درمان مشکلات گوارشی نیز می شود. مصرف روزانه خیار می تواند مشکلاتی مانند سوزش معده و ورم معده را حل کند.
 • و غیره.

در طرح توجیهی چه مواردی مطرح می شوند؟

طرح توجیهی گلخانه خیار، تمامی برآورد های مالی، بررسی های بازار و مسائل مختلف این پروژه را در بر می‌گیرد. تمامی جوانب یک پروژه مانند دانش فنی، کار های عمرانی، مسائل مالی و غیره در این طرح ها مورد بررسی قرار می گیرند. می‌توان گفت بررسی مسائل مالی از مهمترین بخش های آن می باشد. محاسبه میزان سرمایه اولیه مورد نیاز، هزینه های جاری، سود و غیره در این بخش قرار می‌گیرند. اطلاع از محاسبات مالی پیش از شروع، کار سرمایه گذار را در مدیریت منابع مالی راحت تر خواهد کرد. همانطور که میدانید؛ فعالیت های تولیدی ممکن است دارای بخش های متنوعی باشند. طرح توجیهی تجهیزات و مواد اولیه هر بخش را در یک لیست کامل معرفی می‌کند.

  طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک صیفی جات☀️ (doc+pdf) سال 1403

محاسبه هزینه راه اندازی در طرح توجیهی خیار گلخانه‌ای

هزینه های پیش از بهره برداری، سرمایه ثابت و هزینه های جاری، مواردی هستند که در طرح توجیهی گلخانه خیار، مورد بررسی قرار می گیرند. هزینه های هر پروژه به دو بخش سرمایه ثابت و هزینه های جاری تقسیم می شوند. سرمایه ثابت در این طرح با توجه به نوع روش کشت خیار در گلخانه و ظرفیت طرح متغیر است. سرمایه ثابت این طرح صرف خرید زمین، خرید تجهیزات و ساخت و ساز سالن ها می شود. هزینه های جاری نیز در این طرح به بخش های مختلفی تقسیم می شود. تامین هزینه مصرف آب، سوخت و برق، حقوق پرسنل، خرید بذر، حمل و نقل و غیره از جمله هزینه های جاری در این طرح هستند.

محاسبه هزینه راه اندازی در طرح توجیهی خیار گلخانه‌ای_پرشین پلن

نحوه کشت خیار در گلخانه

طرح توجیهی گلخانه خیار؛ مطالعات فنی مورد نیاز برای این فعالیت تولیدی را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. کشت خیار در گلخانه به دو روش کشت مستقیم و کشت خزانه ای انجام میگیرد. بهترین راه برای افزایش بهره وری و صرفه جویی، کشت خزانه ای است. بذر های خیار در محیط مناسبی قرار می گیرند تا به صورت کامل سبز شوند و مراحل اولیه رشد گیاه را طی کنند. بذر ها پس از سبز شدن نیز به خاک مناسب  منتقل می شوند. دما، نور و رطوبت داخل سالن گلخانه در مدت جوانه زدن و میوه دهی با استفاده از تجهیزات مختلف کنترل می شود. زمان هرس کردن و برداشت محصول نیز با توجه به شرایط گلخانه و با نظر کارشناسان مربوطه، تعیین می شود.

معرفی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در طرح توجیهی گلخانه خیار

همانطور که پیشتر اشاره کردیم؛ طرح توجیهی گلخانه خیار، تجهیزات مورد نیاز برای هر بخش از این فعالیت را معرفی میکند. میتوان گفت مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای گلخانه خیار، اسکلت و پوشش محیط گلخانه است. جهت ساخت اسکلت یا سالن گلخانه، اغلب از فلز و یا چوب استفاده می شود. دیوار و سقف محیط گلخانه نیز با پلاستیک ضخیم پوشانده می شود. سایر تجهیزات مورد نیاز در احداث گلخانه خیار؛ شامل موارد زیر می باشند:

 • سیستم گرمایشی؛ شامل هیتر برقی، هیتر های کابینتی و بخاری
 • تجهیزات مه پاش و رطوبت ساز ها
 • لامپ فلورسنت و یا جیوه ای جهت تامین روشنایی
 • تجهیزات برق اضطراری
 • سنسور های دما و رطوبت
 • سیستم تهویه
 • سیستم آبیاری قطره ای
 • تجهیزات بسته بندی و وزن کشی
 • و غیره.

اهمیت طرح توجیهی گلخانه خیار برای شروع کسب و کار

شروع هر کسب و کاری، نیازمند یک سری پارامتر های مهم مانند انگیزه، دانش فنی کسب و کار مورد نظر و سرمایه می باشد. پارامتر مهم دیگری که برای شروع یک پروژه به آن نیاز دارید؛ طرح توجیهی مانند طرح توجیهی گلخانه خیار است. طرح توجیهی گلخانه خیار می بایست دانش فنی و تمامی هزینه‌های مورد نیاز برای شروع این پروژه را داشته باشد. استفاده از این طرح، موجب آشنایی سرمایه گذار با هزینه‌ها و درآمدهای این کسب و کار خواهد شد. طرح توجیهی خیار گلخانه‌ای در واقع صفر تا صد این پروژه را از تمامی جوانب مورد بررسی قرار می دهد.

بازار هدف برای فروش خیار گلخانه‌­ای

علاوه بر کیفیت محصول، شناسایی بازار هدف و استفاده از روش های بازاریابی نیز نقش مهمی در افزایش سودآوری فعالیت های تولیدی دارند. طرح توجیهی گلخانه خیار بازار هدف این محصول را نیز به سرمایه گذار معرفی میکند. خیار گلخانه­‌ای را میتوان به صورت مستقیم و در بازار میوه و تره بار به فروش رساند.  عاملین فروش مختلفی نیز هستند که به صورت عمده این محصول را از گلخانه ها خریداری نموده و بعد به پخش آن می پردازند. بخش دیگر خریداران عمده این محصول، کارخانجاتی هستند که ترشی و خیارشور تولید می کنند.

بازار هدف برای فروش خیار گلخانه‌­ای_پرشین پلن

چرا طرح توجیهی گلخانه خیار را به پرشین پلن بسپاریم؟

در بخش قبلی با اهمیت طرح توجیهی گلخانه خیار برای شروع کسب و کار آشنا شدید. جهت داشتن یک طرح توجیهی جامع و مناسب نیز می بایست از افراد خبره در این زمینه کمک گرفت. وب سایت پرشین پلن با در اختیار داشتن کارشناس ارشد حوزه سرمایه گذاری، بروزترین و جامع ترین طرح های توجیهی را تنظیم میکند. طرح های تنظیم شده در این وب سایت کاملا مطابق با شرایط روز و قوانین مراکز دولتی مربوطه؛ تدوین و نگارش می شوند.

طرح توجیهی گلخانه خیار برای دریافت مجوز

احداث گلخانه نیازمند دریافت مجوز از مراکزی مانند جهاد کشاورزی می باشد. ارائه طرح توجیهی گلخانه خیار نیز به همراه سایر مدارک مورد نیاز در دریافت مجوز الزامی است. مسئولان تصمیم گیری اعطای مجوز طرحی را مورد قبول میدانند که توسط افراد دارای صلاحیت و با تجربه در این زمینه تنظیم شده باشد. منطقی و جامع بودن طرح‌ها می‌تواند اعتماد و رضایت مسئولین را جلب کرده و روند دریافت مجوز را آسان تر کند. تنظیم طرح توجیهی طبق بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان های دولتی در تایید شدن آنها بسیار تاثیر گذار می باشد.

طرح های توجیهی مرتبط با گلخانه خیار

نحوه ثبت سفارش طرح توجیهی گلخانه خیار

همانطور که میدانید؛ شیوه نگارش طرح توجیهی گلخانه خیار اهمیت زیادی در روند دریافت مجوز و موفقیت کسب و کار دارد. تلاش کارشناسان وب سایت پرشین پلن نیز تنظیم معتبر ترین و جامع ترین طرح های توجیهی مانند طرح توجیهی گلخانه خیار است. میزان تورم، شرایط روز بازار، معیار های سازمان های دولتی و غیره مواردی هستند که در طرح های توجیهی این وب سایت در نظر گرفته می شوند. اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی، با کارشناس ارشد مجموعه ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

طرح توجیهی گلخانه خیار بصورت فایل pdf و doc (سال 1403)

مشخصات طرح توجیهی آماده برای گلخانه خیار بصورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • نام طرح: طرح توجیهی گلخانه خیار
 • بازگشت سرمایه: 3.5سال
 • نرخ بازدهی سرمایه: 29%
 • ظرفیت سالانه: 200 تن
 • نوع تسهیلات: وام 5 ساله
 • تاریخ نگارش: سال 1403
 • فرمت فایل‌ها: یک نسخه pdf و یک نسخه doc
 • قیمت طرح: 369 تومان
 • تعداد صفحات: 86 صفحه
 • نوع دسترسی: دانلود بلافاصله بعد از خرید

برای دانلود طرح توجیهی گلخانه خیار سال 1403و برآورد هزینه‌های راه‌اندازی این کسب و کار به صورت فایل‌های آماده PDF و DOC، روی لینک زیر کلیک کنید. پس از پرداخت، لینک‌های دانلود طرح توجیهی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید:

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور