طرح توجیهی گلخانه زعفران☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی گلخانه زعفران_پرشین پلن

فهرست مطالب

همانطور که میدانید؛ جهت شروع هر کسب و کاری باید از سازمان‌ها و مراکز مربوطه مجوز فعالیت دریافت نمود. ارائه طرح توجیهی پروژه به همراه باقی اسناد و مدارک لازم جهت اخذ مجوز از این مراکز ضروری است. وب سایت پرشین پلن با در نظر گرفتن اهمیت طرح توجیهی گلخانه زعفران در دریافت مجوز، نگارش طرح توجیهی سرمایه گذاران را انجام می‌دهد. اکنون دعوت میکنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح توجیهی گلخانه زعفران تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی نیاز بازار برای احداث گلخانه زعفران

کشور ایران یکی از مهمترین تامین کننده های زعفران در دنیا می باشد. حدود 90 درصد زعفران در دنیا در ایران تولید می شود. احداث گلخانه زعفران کمک می‌کند تا در مقیاس کوچکتری از زمین، بتوان محصولات بیشتری تولید کرد. اغلب خریداران داخلی و خارجی، انواع مختلف زعفران های ایرانی را به نمونه های خارجی ترجیح می دهند. محبوبیت قابل توجه این محصول، موجب رونق فروش آن می شود. احداث گلخانه زعفران می تواند نیاز بازار برای زعفران را به صورت قابل توجهی تامین کند. کشت زعفران در گلخانه کم ریسک تر بوده و کسب و کار مطمئن تری نیز می باشد. کمبود تعداد کارگاه های بسته بندی زعفران و عدم استفاده از شیوه های درست تجارت جهانی زمینه مناسبی برای سرمایه گذاران جدید فراهم میکند.

معرفی زعفران و مزایای استفاده از آن

زعفران گیاهی است که به خاطر خواص بی نظیر و عطر  و رنگی که دارد اغلب به عنوان ادویه آشپزی استفاده می شود. زعفران علاوه بر این که یک ادویه خوش رنگ است، خواص دارویی بسیاری نیز دارد. گران قیمت بودن این ادویه به آن لقب طلای سرخ را داده است. گلخانه زعفران که از روش‌های جدید همچون روش هیدروپونیک بهره جسته، دارای مزیت های برجسته ای است. در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت:

 • گلخانه زعفران در مقایسه با زمین های کشاورزی، شرایط بهتری را جهت کنترل عوامل مختلف به وجود می آورد.
 • دما، رطوبت و سایر عوامل محیطی در فضای گلخانه، تحت کنترل می باشند.
 • این محیط، احتمال بروز بیماریها و آفات در زعفران را کاهش می دهد.
 • نیاز به نیروهای انسانی را نیز به حداقل می رساند.
 • امکان کشت زعفران حتی در فضای کم را نیز میسر می سازد.
 • همچنین منجر به افزایش کیفیت و بازدهی محصولات خواهد شد.

در طرح توجیهی گلخانه زعفران چه مواردی مطرح می شود؟

طرح توجیهی گلخانه زعفران که توسط متخصصین خبره نوشته خواهد شد؛ تمامی جوانب این پروژه را بررسی می کند. استفاده از طرح توجیهی علاوه بر کمک به تسریع روند دریافت مجوز برای شروع کسب و کارهای جدید نیز ضروری است. ضرورت داشتن طرح توجیهی برای شروع کسب و کارها را در بخش‌ های بعدی بررسی خواهیم کرد. محاسبات و هزینه های هر پروژه در طرح توجیهی اختصاصی آن فعالیت به صورت کامل بررسی می شود. مواردی که طرح توجیهی آنها را بررسی می کند؛ متراژ زمین مورد نیاز، نحوه محوطه سازی، تجهیزات لازم و غیره می باشند. طرح های توجیهی؛ هزینه تعمیرات و نگهداری، استهلاک، هزینه تامین سوخت و انرژی مورد نیاز را نیز بررسی می‌ کنند.

  طرح توجیهی گلخانه گل رز ☀️(word+pdf) سال 1403

محاسبه درآمد تولید زعفران در گلخانه

محاسبه درآمد هر پروژه یکی از بخش های مهم در شروع هر کسب و کاری می باشد. طرح توجیهی گلخانه زعفران؛ درآمد و سود کشت زعفران در گلخانه را با در نظر گرفتن متغیر های مختلفی بررسی میکند. عواملی که درآمد تولید زعفران در گلخانه را تغییر می دهند؛ متراژ گلخانه، کیفیت محصولات تولید شده، استفاده از تجهیزات بروز و غیره هستند. میزان برداشت زعفران از سال دوم کشت به بعد، رفته رفته بیشتر شده و افزایش سود قابل توجهی نیز خواهد داشت. استفاده کمتر از نیروهای انسانی در کشت زعفران گلخانه ای نسبت به کشت زعفران در مزارع، هزینه های این پروژه را کاهش داده و سود دهی آن را افزایش می دهد. برگشت سرمایه در این پروژه حدود نیز دو سال می باشد.

محاسبه درآمد تولید زعفران در گلخانه_پرشین پلن

نحوه احداث گلخانه زعفران و تولید این محصول در گلخانه

جهت احداث گلخانه زعفران ابتدا باید سالن های سرپوشیده، انبار، بخش مدیریت و نگهبانی گلخانه ساخته شوند. قدم بعدی قفسه بندی سالن ها و نصب تجهیزات مورد نیاز در سالن ها می باشد. پیاز زعفران در خرداد ماه از خاک جدا شده و در شرایط تحت کنترل، انبار می شود. پیاز ها در اوایل شهریور نیز به محیط گلخانه منتقل می شوند. نور، دما و رطوبت سالن ها در بازه های زمانی مختلف نیز  تغییر میکند. جوانه زدن پیاز ها در مهرماه شروع شده و به جز دو یا سه جوانه بقیه جوانه های پیاز حذف می شود. لازم به ذکر است که رطوبت محیط، آب مورد نیاز جهت رشد زعفران را تامین میکند.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در طرح توجیهی گلخانه زعفران

طرح توجیهی گلخانه زعفران دارای لیست کاملی از تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای این پروژه را ارائه می دهد. تجهیزات احداث گلخانه های مختلف ممکن است شبیه به هم دیگر باشند اما دارای تفاوت های مختلفی هستند. هر محصولی جهت کشت در گلخانه به تجهیزات و وسایل خاصی جهت کنترل شرایط گلخانه نیاز دارد. تجهیزات لازم برای احداث گلخانه زعفران نیز شامل موارد زیر می باشد:

 • سالن سرپوشیده جهت شروع کشت.
 • مخزن نگهداری آب.
 • قالب های نگهدارنده برای پیاز های زعفران.
 • تجهیزات قفسه بندی داخل سالن.
 • رطوبت ساز.
 • فوگر یا مه پاش جهت پخش مواد مغذی در سراسر گلخانه.
 • تایمر برای مدیریت بهتر شرایط داخل گلخانه.
 • رطوبت سنج جهت مدیریت رطوبت مورد نیاز برای پرورش زعفران.
 • و غیره.

بازار هدف برای فروش زعفران 

طرح توجیهی گلخانه زعفران بازار هدف فروش این محصول را نیز بررسی کرده و داده های مورد نیاز را در اختیار سرمایه گذار قرار میدهد. شناسایی بازار های هدف، موجب مدیریت بهتر فروش و کسب سود بیشتر می شود. همانطور که اشاره کردیم؛ زعفران دارای خواص درمانی بسیاری نیز می باشد و شرکت های داروسازی نیز جزو  بازار هدف و خریداران این محصول هستند. خریداران عمده زعفران در وهله بعدی صاحبین مشاغل در حوزه صنایع غذایی هستند. رستوران‌ ها و باقی مردم نیز از جمله خریداران زعفران هستند که سالانه مبلغ زیادی جهت خرید زعفران پرداخت میکنند. کشور هایی که به صورت عمده خواهان خرید زعفران ایرانی هستند نیز شامل آمریکا، فرانسه، ژاپن و عربستان سعودی می باشد.

  طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک صیفی جات☀️ (doc+pdf) سال 1403

اهمیت طرح توجیهی گلخانه زعفران برای شروع کسب و کار

طرح توجیهی گلخانه زعفران، شامل اطلاعات تمامی برآورد های مالی و محاسبات مورد نیاز برای شروع این پروژه می باشد. طرح توجیهی، روند دریافت مجوز را آسان تر کرده و در صورتی که طبق اصول خاصی تنظیم شود؛ شانس بیشتری برای دریافت مجوز خواهد داشت. سرمایه‌ گذارانی که کشت زعفران در گلخانه را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند با استفاده از اطلاعات طرح توجیهی، می توانند فعالیت خود را شروع کنند. کشاورزانی که به صورت سنتی به کشت زعفران می پرداختند ضمن آشنایی با مزایای کشت گلخانه‌ ای با استفاده از این طرح، کسب و کار پرسود تری خواهند داشت.

اهمیت طرح توجیهی گلخانه زعفران برای شروع کسب و کار_پرشین پلن

چرا طرح توجیهی گلخانه زعفران را به پرشین پلن بسپاریم؟

به جرات می توان گفت، پرشین پلن تخصصی‌ترین وب سایت طرح توجیهی در ایران می باشد. تمامی سفارشات طرح توجیهی در این وب سایت توسط کارشناس ارشد حوزه سرمایه گذاری نگارش و تدوین می شود. ارائه خدمات برتر در این وب سایت یکی از مزایای آن نسبت به سایر وب سایت های طرح توجیهی می باشد. قوانین ارگان‌ها و سازمان های مختلف جهت اعطای مجوز فعالیت ممکن است گاهی تغییر کنند. طرح های توجیهی نگارش شده در این وب سایت، مطابق با تغییرات دستورالعمل‌ها و بخش نامه های ارگان های ذیربط ویرایش و اصلاح می شود.

طرح توجیهی گلخانه زعفران برای دریافت مجوز

جهت احداث گلخانه برای کشت زعفران باید با ارائه مدارک و اسناد مختلف از سازمان های مربوطه مجوز فعالیت دریافت کنید. طرح توجیهی گلخانه زعفران یکی از اسناد مهم، جهت دریافت مجوز می باشد. جالب است بدانید که مسئولین مربوطه نوع نگارش و تدوین طرح های توجیهی را معیاری مهم برای تصمیم گیری خود در نظر می گیرند. نگارش طرح توجیهی توسط افراد با تجربه در این زمینه، درصد موفقیت سرمایه‌ گذاران را در دریافت مجوز افزایش می‌دهد.

طرح های توجیهی مرتبط با گلخانه زعفران

سفارش طرح توجیهی گلخانه زعفران

وب سایت پرشین پلن با در اختیار داشتن برترین کارشناسان سرمایه گذاری سال‌ها است که در زمینه نگارش طرح های توجیهی فعالیت می کند. یکی از از انواع طرح های ارائه شده در این وب سایت، طرح توجیهی گلخانه زعفران می باشد. طرح های توجیهی نگارش شده توسط کارشناسان این مجموعه کاملا مطابق با معیار و دستورالعمل های سازمان های دولتی و شرایط روز تنظیم می شوند. ثبت سفارش در این مجموعه با تکیه بر تجربه و دانش بروز کارکنان این وب سایت، پروژه موفق و سودآوری برای شما رقم خواهد زد. هم اکنون درصورت تمایل جهت سفارش طرح توجیهی می‌توانید با کارشناس ارشد مجموعه ما تماس گرفته و طرح توجیهی مورد نظر خود را سفارش دهید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «طرح توجیهی گلخانه زعفران☀️(doc+pdf) سال 1403»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی