طرح توجیهی گلخانه تولید نهال☀️(اخذ مجوز+وام)

طرح توجیهی گلخانه تولید نهال_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی گلخانه نهال، یکی از مهمترین پیش نیازهای هر سرمایه گذار جهت اخذ مجوز فعالیت است. در طرح توجیهی گلخانه تولید نهال، تمامی اطلاعات اقتصادی و عملیاتی پروژه به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و کارآفرین را با اهداف این کسب و کار آشنا خواهد کرد. طرح توجیهی گلخانه تولید نهال یکی از مهمترین پارامترها برای اخذ مجوز فعالیت و تسهیلات بانکی به حساب می‌آید.

تیم وبسایت تیم پرشین پلن یکی از تیم‌های معتبر در حوزه نگارش طرح توجیهی است و می‌تواند نگارش طرح توجیهی گلخانه نهال را برای شما انجام دهد. هم اکنون جهت اطلاعات بیشتر درمورد گلخانه نهال و نحوه سفارش طرح توجیهی گلخانه تولید نهال، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

پتانسیل بازار برای تولید نهال

نهال درخت یکی از مهمترین محصولات در حوزه کشاورزی به حساب می‌آید. با توجه به مصرف بالای میوه‌های مختلف در داخل کشور و همچنین با در نظر گرفتن اینکه کشور ما ایران، کشوری پهناور و چهار فصل بوده و شرایط برای کشت درختان مختلف در کشور فراهم است، می‌توان به این نتیجه رسید که گلخانه نهال قابلیت اجرایی بالایی دارد. از طرفی، طرح گلخانه تولید نهال از نظر اقتصادی نیازمند سرمایه اولیه زیادی نیست. همچنین شرایط برای احداث گلخانه تولید نهال میوه فراهم است. در نتیجه تمامی این موارد در کنار هم سبب شده تا این طرح از نظر اقتصادی پتانسیل بالایی داشته باشد.

معرفی و مزایای طرح گلخانه تولید نهال

نهال‌ها یکی از مهمترین محصولات کشاورزی هستند. نهال‌های اصلاح شده می‌توانند ظرف 3 الی 7 سال میوه بدهند و لذا در حوزه کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از جمله مهمترین مزیت‌های گلخانه تولی نهال می‌توان به موارد مزایای اشاره کرد:

 • ایجاد اشتغال برای اشخاص فعال در حوزه کشاورزی
 • تامین نیازهای داخلی به انواع مختلف نهال درخت
 • سودآوری بالای طرح تولید نهال

آشنایی با فرایند پرورش نهال درخت

روش مادر برای کشت و پرورش نهال درخت، کشت بذر در لایه‌های سطحی خاک است. بدین منظور، ابتدا گلدان و یا کیسه‌های مخصوص را تهیه نموده و آن را با ترکیبی از خاک مرغوب، کود حیوانی و کود برگ پر می‌کنند. پس از آن بذر درخت را درون گلدان قرار داده و آن را آبیاری می‌کنند. در این فرایند درجه هوای مناسب، آب و نور خورشید سه عامل مهم در رشد بذر نهال درخت به حساب می‌آیند.

دومین روش پرورش نهال درخت، استفاده از روش قلمه زنی است. در این روش، در اواخر تابستان تا اوایل پاییز، قلمه درخت را از ساقه درخت جدا می‌کنند. سپس قلمه‌ها را در گلدان‌های مخصوص که با شن و خاک برگ پر شده است، می‌کارند. در این فرایند رطوبت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و سطح خاک گلدان باید همیشه مرطوب باشد.

  طرح توجیهی گلخانه تولید نهال☀️(اخذ مجوز+وام)

برآورد هزینه‌ها طرح توجیهی گلخانه تولید نهال

نوساناتی که این روزها در بازار کشور وجود دارد، سبب شده تا محاسبه هزینه‌ی دقیق طرح گلخانه تولید نهال کار سختی باشد. با این وجود سرمایه‌ی مورد نیاز جهت راه اندازی گلخانه تولید نهال به دو بخش سرمایه ثابت طرح و سرمایه در گردش طرح تقسیم بندی می‌شود. سرمایه ثابت طرح گلخانه تولید نهال شامل هزینه‌های قبل از بهره برداری پروژه مثل هزینه خرید زمین، احداث گلخانه و … می‌باشد.

به علاوه سرمایه در گردش طرح توجیهی گلخانه تولید نهال نیز شامل پارامترهایی مانند هزینه خرید مواد اولیه مثل بذر یا قلمه درخت، هزینه خرید سم، آفت کش و کود، هزینه‌های تامین انرژی و مواردی از این دست خواهد شد. کارشناسان تیم پرشین پلن با در نظر گرفتن تمامی این پارامترها و با استفاده از تحقیقات میدانی، سرمایه‌ی مورد نیاز جهت اجرای طرح گلخانه تولید نهال را بصورت اختصاصی برای شما محاسبه خواهند کرد.

معرفی تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح گلخانه تولید نهال

تجهیزاتی که جهت اجرای طرح توجیهی گلخانه تولید نهال مورد استفاده قرار می‌گیرند، عموما به نهال‌های تولیدی وابسته است. از جمله مهمترین تجهیزاتی که جهت اجرای طرح توجیهی گلخانه نهال، برای تولید نهال مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • سمپاش موتوری فرغونی
 • موتور ژنراتور اضطراری
 • الکتروموتور کوچک
 • هواکش 1.4 متر در 1.4 متر و 80 سانتی متر در 80 سانتی متر
 • هیتر برقی
 • شعله افکن
 • منبع سوخت
 • منبع ذخیره آب
 • سمپاش پشتی دستی
 • وسایلی مانند فرغون، بیل، بیلچه و …

هدف از اجرای طرح گلخانه تولید نهال

طرح توجیهی گلخانه تولید نهال یکی از طرح‌های جذاب در حوزه کشاورزی به حساب می‌آید که می‌تواند درآمد قابل توجهی را به همراه داشته باشد. با اجرای این طرح توجیهی می‌توانید نهال‌های باکیفیتی را در اختیار باغداران قرار دهید و به افزایش بازدهی محصولات تولیدی آن‌ها کمک کنید.

همچنین با اجرای این طرح می‌توانید نیازهای بازار داخلی در زمینه نهال درخت میوه را تامین کرده و با برندهای مطرح فعال در این زمینه رقابت کنید. سودآوری قابل توجه سبب شده تا این طرح توجیهی قابلیت اجرایی شدن بالایی داشته باشد.

بازار هدف فروش نهال درخت

یکی از مهمترین پارامترها در هنگام اجرای طرحی مثل طرح تولید نهال کشاورزی، بازار هدف طرح است. هر چقدر بازار هدف نهال درخت بیشتر باشد، سودآوری طرح بیشتر خواهد بود. بازار هدف طرح تولید نهال را باغداران و کشاورزان سراسر کشور تشکیل می‌دهند.

با این وجود، شرایط آب و هوایی برای کشت نهال‌های گوناگون متفاوت است. به عنوان مثال، کشت نهال پرتقال در شمال کشور امکان پذیر می‌باشد اما این نهال برای مناطق کویری مناسب نیست. در نتیجه برای اینکه بتوانید بازار هدف گسترده‌تری داشته باشید، اولا باید منطقه فعالیت خود را بررسی کرده و مطابق با شرایط آب و هوایی آن، نهال‌های مناسب را پرورش دهید. در ثانی، در صورتی که شرایط عرضه نهال درخت به مناطق مختلف کشور را دارید، می‌توانید با پرورش نهال درختان مختلف، بازار هدف گسترده‌تری برای محصولات خود فراهم کرده و به درآمد بیشتری دست پیدا کنید.

میزان درآمد گلخانه نهال

یکی از مهمترین پارامترهای اقتصادی در هنگام اجرای یک طرح توجیهی مثل طرح گلخانه تولید نهال، میزان درآمد طرح است. چند پارامتر مهم در تعیین میزان درآمد طرح توجیهی گلخانه تولید نهال نقش دارند. اولین پارامتر مهم، ظرفیت گلخانه است. هر چقدر تعداد نهال‌های تولیدی شما بیشتر باشد، درآمد بالاتری هم کسب خواهید کرد. دومین پارامتر مهم در تعیین میزان درآمد این طرح توجیهی، نوع نهال‌های تولیدی است.

همچنین استراتژی بازاریابی برای نهال‌های تولیدی هم یکی دیگر از پارامترهای مهم در بالا رفتن میزان فروش و درآمد طرح توجیهی گلخانه نهال به حساب می‌آید. با توجه به اینکه این طرح توجیهی به نیروی انسانی زیادی نیاز ندارد و همچنین نیازمند تجهیزات خاص و تخصص زیادی نمی‌باشد، راه اندازی گلخانه تولید نهال می‌تواند درآمد خوبی را به همراه داشته باشد.

میزان درآمد طرح توجیهی گلخانه نهال_پرشین پلن

اهمیت طرح توجیهی گلخانه تولید نهال

طرح توجیهی گلخانه نهال، به جز از مزایایی که برای پیشبرد فرایند اخذ مجوز کسب و کار دارد، دارای مزایای دیگری نیز بوده و می‌تواند در طی اجرای این پروژه به شما کمک کند. قبل از هر چیزی، این طرح توجیهی می‌‌تواند اطلاعات دقیقی از اولویت‌های مهم پروژه تولید نهال در اختیار شما قرار دهد. به علاوه، در این طرح توجیهی، بازار هدف نهال مورد بررسی قرار گرفته و تصویر کاملی از بازار این طرح در اختیار شما قرار می‌دهد.

همچنین در طرح توجیهی گلخانه نهال رقبای بالقوه فعال در زمینه پرورش نهال زیر ذره بین قرار گرفته و با عملکرد آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد. در کنار تمامی این موارد، در طرح توجیهی گلخانه تولید نهال، تمامی پارامترهای اقتصادی طرح مورد بررسی قرار گرفته است که می‌تواند در طی اجرای پروژه، راهگشا باشد.

طرح توجیهی گلخانه تولید نهال برای دریافت مجوز

دریافت مجوز جهت احداث گلخانه تولید نهال یکی از اصلی‌ترین و مهمترین عوامل در هنگام شروع این پروژه به حساب می‌آید. طرح توجیهی گلخانه نهال مراحل اخذ مجوز و تسهیلات بانکی را برای شما انجام می‌دهد. در نتیجه هرچقدر طرح توجیهی گلخانه تولید نهال از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، فرایند تایید طرح توجیهی توسط ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی ساده‌تر خواهد بود.

به علاوه، در این طرح توجیهی شما با پتانسیل بازار نهال در داخل کشور بیشتر آشنا خواهید شد. به صورت کلی، طرح توجیهی باید چشم انداز دقیقی از آینده گلخانه تولید نهال ارائه کرده و اطلاعات کاملی در خصوص پیش نیازهای اجرای این طرح در اختیار کارآفرین و نهادهای دولتی قرار دهد. همچنین در طرح توجیهی گلخانه نهال بودجه مورد نیاز جهت اجرای پروژه به صورت دقیق برآورده شده و لذا این طرح توجیهی می‌تواند نتایج مالی و استراتژی‌های مناسب و کاربردی جهت به ثمر نشستن طرح گلخانه تولید نهال را در اختیار شما قرار دهد.

سفارش طرح توجیهی گلخانه تولید نهال

دریافت مجوز فعالیت از جهاد کشاورزی، جهت اجرای طرح گلخانه تولید نهال از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مهمترین پارامترها برای دریافت مجوز در این زمینه، ارائه طرح توجیهی دقیق و کارآمد می‌باشد. کارشناسان تیم وبسایت پرشین پلن، سال‌های زیادی است که در زمینه نگارش طرح توجیهی فعالیت می‌کنند و با قواعد و اصول این کار آشنا هستند. طرح توجیهی گلخانه تولید نهال یکی از خدمات این سایت است و می‌تواند ارگان‌های دولتی را قانع کند که ایده‌ی شما قابلیت اجرایی شدن را دارد. طرح توجیهی تیم پرشین پلن با استفاده از جدیدترین اصول نگارش و با وام گرفتن از تحقیقات میدانی تهیه شده است. جهت سفارش طرح توجیهی برای احداث گلخانه نهال، کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن ارتباط برقرار نمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی