مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

طرح توجیهی گلخانه بلوبری ☀️(جهت اخذ مجوز)

طرح توجیهی گلخانه بلوبری_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی گلخانه بلوبری اولین موردی است که برای دریافت مجوز از سازمان‌های دولتی نیاز خواهید داشت. پرشین پلن کامل‌ترین طرح توجیهی را برای شما تدوین ‌می‌نماید. در این طرح چالش‌های اقتصادی پیش روی کسب و کار مانند میزان بودجه مورد نیاز، هزینه‌های ثابت و جاری، حقوق و دستمزد کارکنان، هزینه تاسیسات و… برآورد ‌می‌شوند. ‌سرمایه‌گذاران علاوه بر دریافت مجوز، ‌می‌توانند از اطلاعات مفید این طرح در تصمیم‌های استراتژیک کسب و کار استفاده کنند. برای اطلاع از نحوه احداث گلخانه بلوبری و سفارش طرح توجیهی ادامه مطلب را مطالعه کنید.

معرفی بلوبری

بلوبری میوه‌ای است که سرشار از کالری و ویتامین ‌می‌باشد. این میوه بومی آمریکای شمالی است و از زمان‌های قدیم بلوبری را برای درمان برخی بیماری‌ها به کار می‌برده‌اند. میوه بلوبری به عنوان چاشنی غذاهای مختلف و در تهیه برخی خوراکی‌ها مانند مربا مصرف ‌می‌شود. کیفیت بلوبری کشت شده در گلخانه به دلیل کنترل آب، هوا، نور و خاک بسیار بالا است. نگهداری از این گیاه در گلخانه‌ها به ویژه گلخانه هیدروپونیک موجب افزایش عملکرد و کیفیت محصولات ‌می‌گردد.

بلوبری در خاک سبک و اسیدی رشد ‌می‌کند. در این باره دسترسی به آب و حفظ رطوبت گیاه اهمیت زیادی دارد. نگهداری از درختچه‌های میوه بلوبری در گلخانه‌ها یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین روش‌های باغبانی است. به طور کلی احداث گلخانه تاثیر زیادی بر رشد گیاهان و تولید میوه بلوبری خواهد داشت.

ضرورت اجرای پروژه

یکی از روش‌های پرورش گیاه بلوبری کشت آن در گلخانه هیدروپونیک است. این روش بدون خاک انجام ‌می‌شود و گیاه از طریق سیستم تامین آب و مواد مغذی رشد ‌می‌کند. البته نگهداری از گیاه در خاک رایج‌ترین روش کشت می‌باشد و احداث گلخانه با گلدان‌های خاکی راهکاری مناسب برای تولید بلوبری است. در هر صورت با کشت گیاه بلوبری در گلخانه بازدهی سرمایه افزایش خواهد یافت. در گلخانه‌ها میزان مصرف سم کشاورزی کاهش می‌یابد و در نهایت محصولات عاری از آلودگی‌های شیمیایی به بازار عرضه خواهد شد. پیاده سازی گلخانه، تولید و صادرات بلوبری نقش مهمی در ایجاد اشتغال، ارز آوری و حتی سلامت مردم دارد. برخی مزایای راه اندازی گلخانه بلوبری عبارت است از:

 • امکان کشت هیدروپونیک بدون خاک
 • کنترل دما و رطوبت محیط
 • افزایش بهره‌وری از هر هکتار زمین
 • اشتغالزایی

  طرح توجیهی احداث گلخانه پاپایا☀️(اختصاصی مجوز+وام)

توجیه اقتصادی تولید بلوبری

در چند سال اخیر عرضه و تقاضای این محصول افزایش یافته است و بازار بلوبری در حال تحول ‌می‌باشد. آگاهی مصرف‌کنندگان از اهمیت خوردن غذاهای سالم مانند بلوبری موجب رونق بیشتر بازار شده است. عصاره بلوبری در صنایع آرایشی و بهداشتی، تهیه مواد غذایی و داروسازی کاربرد زیادی دارد. بر اساس شرایط فعلی بازار فروش این محصول در صنایع آرایشی و بهداشتی با تقاضای فزاینده‌ای مواجه خواهد بود.

به نظر می‌رسد که تولید بلوبری پرسودترین فعالیت گلخانه‌ای باشد و ‌سرمایه‌گذاران بتوانند از این طریق به درآمد مناسبی برسند. تولید نهال و تکثیر بلوبری در گلخانه موجب توسعه بخش کشاورزی خواهد شد. تولیدکنندگان ‌می‌توانند محصولات خود را در تمام فصول سال به بازارهای بین الملل عرضه کنند.

توجیه اقتصادی تولید بلوبری_پرشین پلن

هدف از نگارش طرح توجیهی گلخانه بلوبری

مهمترین هدف از نگارش طرح توجیهی گلخانه بلوبری اثبات امکان‌پذیری پیاده سازی ایده تجاری ‌سرمایه‌گذاران است. در این طرح مشخص ‌می‌شود که احداث گلخانه و تولید بلوبری سودآور خواهد بود. برنامه‌ریزی مالی و مدیریت سرمایه در هر کسب و کاری به مدیران کمک ‌می‌کند تا به اهداف خود دست یابند. مدیران کسب و کار ‌می‌توانند اطلاعات مفیدی که این طرح در اختیارشان قرار ‌می‌دهد را در برنامه ریزی‌های مالی به کار ببرند.

علاوه بر این برای اخذ مجوز از سازمان‌های دولتی ارائه طرح توجیهی الزامی است. این طرح خلاصه‌ای از پیش بینی‌های اقتصادی این کسب و کار است. ‌سرمایه‌گذار ‌می‌تواند به وسیله جزئیات این طرح نتایج مالی احداث گلخانه و کشت بلوبری را به راحتی پیش‌بینی کند. ریسک اقتصادی کسب و کار نیز با توجه به پارامترهای محاسبه شده در طرح برآورد می‌گردد.

معرفی تجهیزات و ماشین‌آلات برای احداث گلخانه

رایج‌ترین شیوه برای تکثیر بلوبری از طریق قلمه چوبی گیاه است. پرورش گیاه بلوبری با بذر آن زمانبر ‌می‌باشد و کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. کشت بلوبری در گلخانه هیدروپونیک با گلدان‌های پلاستیکی 15 تا 25 لیتری امکان‌پذیر است. نایلون‌هایی که برای سقف و دیوارهای گلخانه به کار می‌برند معمولا سه لایه هستند و حداقل 10 درصد از انرژی خورشید را جذب ‌می‌کنند. البته با به کار بردن لامپ‌های hps ‌می‌توان طیف نوری مورد نیاز گیاه را تامین کرد. همچنین CO2 گیاه با استفاده از پکیج CO2 قابل کنترل خواهد بود. به طور کلی برخی تجهیزات مورد نیاز برای احداث گلخانه بلوبری عبارتند از:

 • سیستم گرمایشی
 • پنکه صنعتی
 • اسکلت فلزی
 • پلاستیک و شیشه برای روکش گلخانه
 • سیستم نوردهی قابل کنترل
 • انواع کود
 • سم‌های کشاورزی
 • سینی‌های کشت نشاء
 • لوله‌های آبیاری قطره‌ای
 • سطل‌های پلاستیکی برای کشت هیدروپونیک
 • پکیج CO2

اهمیت صادرات بلوبری

در سال‌های اخیر معاملات بلوبری در بازارهای بین المللی به میزان زیادی افزایش یافته است. تقاضا در اروپا و چین به سرعت در حال رشد می‌باشد. کشاورزان با تولید این محصول در گلخانه‌ها ‌می‌توانند به راحتی در تمام فصول سال محصول خود را در بازارهای داخلی و بین الملل بفروشند. تولیدکنندگان با رعایت استانداردهای بازاریابی و عرضه محصولات باکیفیت مطمئنا ‌می‌توانند خریدارانی از سایر کشورها به ویژه اروپا داشته باشند.

این میوه فقط در برخی مناطق کشورهای آمریکای شمالی و آفریقا به صورت طبیعی رشد ‌می‌کند. با توجه به تقاضای بالا برای عصاره بلوبری و میوه آن صادرات این محصول ‌می‌تواند ارز آوری قابل توجهی برای کشور داشته باشد. علاوه بر این صادرات بلوبری منجمد و بلوبری خشک شده نیز سود قابل قبولی برای تولیدکنندگان خواهد داشت.

روش تولید بلوبری در گلخانه

گیاه بلوبری دارای سیستم ریشه‌ای کم عمق ‌می‌باشد. ریشه‌های این گیاه در فاصله 20 تا 30 سانتی‌متری سطح خاک قرار دارند. بنابراین آبیاری‌های متعدد و با حجم کم برای رشد گیاه بلوبری به ویژه در فصل تابستان ضروری است. استفاده از آبیاری قطره‌ای روشی مناسب برای رساندن مستقیم آب به ریشه‌های گیاه بلوبری می‌باشد.

در کشت معمولی محدوده اسیدی خاک گلخانه باید در PH 4.5 تا 4.8 باشد و رطوبت اطراف گیاه به وسیله زهکشی مناسب حفظ گردد. انواع ارقام درختچه‌های کوچک بلوبری برای تولید زمستانی در گلخانه مناسب هستند. به دلیل این که گیاه بلوبری در دماهای نسبتا سرد به رشد خود ادامه ‌می‌دهد و بازدهی تولید میوه کاهش نمی‌یابد. در نهایت تولید گلخانه‌ای بلوبری در فصل زمستان هزینه سوخت و تامین انرژی کمتری خواهد داشت.

  طرح توجیهی گلخانه آلوئه ورا ☀️(مخصوص مجوز)

نکاتی برای افزایش بازدهی و درآمد

با بکارگیری فناوری‌های جدید در تولید و عرضه محصول ‌می‌توان حاشیه سود و بازدهی گلخانه بلوبری را افزایش داد. سودآوری عرضه بلوبری تا حدودی به کیفیت آن بستگی دارد. بنابراین با رعایت تکنیک‌های مدیریت گلخانه ‌می‌توان بازدهی ‌سرمایه‌گذاری را به مقدار قابل قبولی رساند.

بسته‌بندی صحیح بلوبری نیز ارزش افزوده ایجاد ‌می‌کند و حمل و نقل محصول به مناطق مختلف امکان‌پذیر خواهد شد. بنابر آنچه گفته شد، عرضه محصولات با کیفیت و بسته‌بندی آن‌ها راهکاری مناسب برای افزایش بازدهی و درآمد این کسب و کار خواهد بود. مناطق مختلف ایران از نظر کشت بلوبری پتانسیل بالایی دارند. با این حال تولید بلوبری گلخانه‌ای هنوز رواج چندانی نیافته و موفقیت ‌سرمایه‌گذاران جدید در این حوزه تضمین شده است.

نکاتی برای افزایش بازدهی و درآمد_پرشین پلن

درآمد تولید بلوبری

در طرح توجیهی گلخانه بلوبری میزان درآمد و سودآوری این کسب و کار پیش‌بینی ‌می‌شود. پرورش میوه بلوبری در گلخانه ‌می‌تواند یک فعالیت بسیار سودآور برای تولیدکنندگان باشد. فروشندگان بلوبری با تقاضای رو به رشدی مواجه هستند و در تمام طول سال ‌می‌توانند محصولات خود را به بازار عرضه کنند. با توجه به شرایط فعلی بازار، تولید بلوبری پتانسیل سودآوری بالایی خواهد داشت.

‌سرمایه‌گذاران با راه اندازی گلخانه در کوتاه مدت به سود قابل توجهی خواهند رسید. بنابراین احداث گلخانه بلوبری یک ایده تجاری فوق العاده برای دستیابی به درآمد مناسب است. تولید بلوبری در گلخانه به ازای هر مترمربع چند برابر کشت معمولی می‌باشد. اگرچه هزینه ساخت گلخانه در سال اول بیشتر از شیوه‌های کشت معمولی است اما سوددهی آن بعد از بهره برداری تمام هزینه‌های ثابت و جاری را جبران خواهد کرد.

طرح توجیهی گلخانه بلوبری برای دریافت مجوز

برای دریافت مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت یا جهاد کشاورزی باید طرح توجیهی گلخانه بلوبری را ارائه دهید. سازمان‌های دولتی برای بررسی درخواست مجوز و اعطای پروانه تاسیس، طرح کسب و کار را ارزیابی ‌می‌کنند. این طرح نشان‌دهنده فرایندهای تجاری مد نظر ‌سرمایه‌گذاران است. به عبارت دیگر طرح توجیهی نمایی از فعالیت‌های اقتصادی ‌سرمایه‌گذاران در زمینه احداث گلخانه بلوبری است. این طرح باید اطلاعات باکیفیت و جامعی را در اختیار مسئولان جهت اعطای مجوز قرار دهد.

طرح های توجیهی مرتبط با گلخانه

سفارش طرح توجیهی گلخانه بلوبری

پرشین پلن معتبرترین طرح توجیهی گلخانه بلوبری را برای شما تهیه ‌می‌نماید. طرحی که توسط تیم تخصصی پرشین پلن ارائه ‌می‌شود مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و ‌سرمایه‌گذاری بانکی کشور است. در این طرح با توجه به آمارهای اقتصادی به روز آینده کسب و کار پیش‌بینی ‌می‌شود. به عبارت دیگر برآوردهای مالی مانند سرمایه کل مورد نیاز، هزینه‌های ثابت و جاری، درآمدهای آتی، نرخ بازگشت سرمایه و… محاسبه ‌می‌شوند.

بنابراین ‌می‌توان میزان درآمد و سودآوری کسب و کار، امکان احداث گلخانه و سایر موضوعات مشابه را بر اساس محاسبات طرح مشخص کرد. پرشین پلن تدوین انواع طرح توجیهی را در زمینه فعالیت‌های کشاورزی مانند احداث گلخانه و بسته‌بندی محصول را در کمترین زمان انجام ‌می‌دهد. هم اکنون ‌می‌توانید برای سفارش طرح توجیهی با شماره‌های وب سایت تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی