طرح توجیهی گلخانه گل و گیاهان زینتی☀️(دانلود رایگان) محدود

طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی_پرشین پلن

فهرست مطالب

تنظیم طرح توجیهی گلخانه گل‌ و گیاهان زینتی، برای احداث این کسب و کار الزامی است. مجوز تاسیس این گلخانه،همانند طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک صیفی جات از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود. کارشناسان این سازمان، نظر قطعی خود را پس از رویت طرح توجیهی صادر خواهند کرد. پرشین پلن به‌عنوان یک مجموعه حرفه‌ای و تخصصی در زمینه تنظیم طرح‌های توجیهی، امکان ثبت سفارش را برای کلیه کارآفرینان، از‌طریق وب‌سایت خود فراهم نموده است. مجموعه ما تاکنون برای کسب‌و‌کارهای نوپای متعددی طرح توجیهی تنظیم نموده و به آنها در اخذ مجوز تاسیس یاری رسانده است.

آنچه در طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی، گنجانده شده، اطلاعات مالی، پبش‌نیاز‌های شروع پروژه، امکانات، تجهیزات و مواد‌اولیه مورد‌نیاز و جایگاه آن کسب‌و‌کار در کشور می‌باشد. در این مقاله به بیان اطلاعات موجود در طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی پرداخته خواهد شد. پس در‌صورت تمایل با پرشین پلن تا انتهای این مطلب همراه باشید.

اهمیت و فواید وجود گل‌های زینتی و آپارتمانی در محیط

تکثیر و تولید گل‌های زینتی و آپارتمانی به‌دلیل محبوبیت این گیاهان، توسط گلخانه‌های متعددی در سراسر کشور انجام می‌گیرد. شاید برای شما جالب باشد که با اثرات بی‌نظیر این گیاهان بر محیط زندگی یا کاری خود بیشتر آشنا شوید. از‌جمله فواید گل‌های زینتی و آپارتمانی می‌توان به، افزایش میزان اکسیژن و رطوبت و کاهش دی‌اکسید‌کربن موجود در محیط، تصفیه هوا و از‌بین‌بردن ذرات آلوده، ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در هوا و جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا، افزایش حس نشاط، طراوت و شادی، افزایش سلامت روحی و روانی افراد، تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغز و اعصاب در انسان، کاهش استرس و فشار خون، القای آرامش به بدن و تجربه یک خواب خوب و آرام به‌کمک گیاهان آپارتمانی، التیام دردهای موضعی و … اشاره کرد.

چرا راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر است؟

راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی، به‌دلیل تقاضای بالای خرید این محصولات، همواره از نیازهای داخلی محسوب می‌شود. در عصر حاضر، به‌علت توسعه زندگی شهرنشینی و آپارتمانی، وجود گل‌ها و گیاهان زینتی بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است. چنانچه یک گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی، گیاهان متنوع و مرغوب تولید کند، خیلی سریع بازار گرم خود را پیدا کرده و به سوددهی خواهد رسید. پرورش و تولید گل‌های زینتی و آپارتمانی به دلیل آنکه اغلب نقاط کشور از آب‌و‌هوای خشک و نا‌مناسب برخوردارند، جز در گلخانه‌های مجهز امکان پذیر نمی‌باشد. همین امر، راه‌اندازی این گلخانه‌ها را لازم و ضروری ساخته است.

  طرح توجیهی گلخانه گل رز ☀️(word+pdf) سال 1403

لزوم تنظیم طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی

تنظیم طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی به چند دلیل بسیار حائز اهمیت بوده و جزء اقدامات اولیه برای راه‌اندازی این مکان محسوب می‌شود. دریافت مجوز، اولین پیش‌نیاز برای احداث یک گلخانه می‌باشد. دریافت چنین تاییدیه‌ای در‌صورت ارائه طرح توجیهی امکان‌پذیر خواهد بود. از طرف دیگر، چنانچه شما به‌عنوان یک ایده‌پرداز، برای اجرای هدف خود، به جذب سرمایه‌گذار نیاز داشتید، طرح توجیهی برای شما بسیار کمک‌کننده بوده و به کار شما سرعت و سهولت می‌بخشد.

اغلب پروژه‌های کارآفرینی، از سوی دولت مورد حمابت‌های مالی قرار گرفته و مشمول دریافت وام و دیگر مساعدت‌های مالی می‌شوند. وجود طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی دریافت این مبالغ را برای صاحب‌طرح با سادگی بیشتری همراه خواهد ساخت. خوب است بدانید که، این سند یک بیزینس پلن بوده و یک نقشه دقیق از مسیر تا رسیدن به هدف را در اختیار کارآفرین قرار خواهد داد.

مراحل راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی

داشتن یک گلخانه تولید گل‌های زینتی و آپارتمانی علاوه بر آنکه امکان درآمدزایی برای افراد به‌وجود می‌آورد، می‌تواند یک محیط نشاط آور و فرح بخش را ایجاد کند. اما توجه به این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است که، راه‌اندازی چنین فضایی بایستی به صورت اصولی انجام گیرد تا به سوددهی سریع رسیده و دچار آسیب و ضررهای مالی نشود. یکی از مزایای تولید گل‌های زینتی و آپارتمانی عدم وابستگی شدید آنها به نور خورشید می‌باشد. بنابراین راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی در هر فضایی امکان پذیر است. وجود امکاناتی چون، آب، برق و گاز از ملزومات اولیه محسوب می شوند.

پس از آماده‌سازی چهارچوب گلخانه با لوله‌های پروفیل یا میلگرد، روی آنها به وسیله نایلون‌های uv پوشش‌دهی می‌شود. در ادامه کار، بایستی رطوبت و دمای محیط به حد تعادل برسد تا شرایط برای رشد گیاه مساعد شود. گل‌ها در گلدان یا سکو کاشته می‌شوند. بنابراین الزامی برای حاصلخیز بودن خاک محل احداث گلخانه وجود نخواهد داشت. پس از آماده‌سازی گلخانه، به مقداری، خاک حاصلخیز نیاز دارید تا درگلدان‌ها ریخته و  بذر یا نهال گیاهان خود را در آنها بکارید.

در ادامه، تاسیسات آبیاری طراحی و پیاده سازی می شوند که اغلب به شکل قطره ای هستند. استفاده از کودهای حیوانی و شیمیایی و سایر تقویت کننده‌ها، رشد گیاه شما را سرعت بخشیده و آنها را از خطر آفات محفوظ می‌دارد.

مراحل راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی_پرشین پلن

طرح توجیهی به منظور اخذ مجوز

سازمان وزارت جهاد کشاورزی، به‌منظور صدور تاییدیه و ارائه مجوز تاسیس گلخانه، به اطلاعات موجود در طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی استناد خواهد کرد. آماده‌سازی و تدوین یک طرح توجیه‌پذیر، اهمیت زیادی داشته و بایستی به‌دست افراد باتجربه و کاربلد انجام پذیرد. بدین‌ترتیب، آینده کسب‌و‌کار شما و امکان آغاز به فعالیت آن، در گرو وجود یک طرح توجیهی کامل، استاندارد و حاوی اطلاعات دقیق و صحیح خواهد بود.

شرایط لازم پیش از اقدام به احداث گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی

پیش از اقدام به راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی، انتخاب و آماده‌سازی محیط اهمیت زیادی دارد. در‌واقع، توجه به یک سری از نکات، موفقیت‌های طولانی مدت را سبب خواهد شد. اولین نکته حائز اهمیت، مکانی است که انتخاب می‌کنید. شما برای احداث گلخانه هزینه زیادی صرف خواهید کرد. لذا اجاره کوتاه مدت مکان، چندان مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود.

رشد و سوددهی پروژه به بیش از ده سال ماندگاری در مکان اولیه نیاز دارد. تامین رطوبت، خاک مناسب و دمای ایده‌آل برای گیاهان مهم است. وجود آب، برق و گاز در محل گلخانه لازم و ضروری بوده و آنچه غیر از میزان آب اهمیت دارد، کیفیت آن است. مهمترین فاکتور تعیین کننده کیفیت آب، درجه شوری یا EC آن است که باید به‌دقت بررسی و اندازه‌گیری شود. موقعیت گلخانه نیز جزء موارد مهم بوده و بهتر است حتی المقدور نزدیک به جاده اصلی و امکانات باشد.

معرفی مواد‌اولیه و تجهیزات مورد‌نیاز برای احداث گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی

از جمله ملزومات و تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی که در طرح توجیهی تمامی هزینه‌های آنها برآورد می‌شود را، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لوله های فولادی، گالوانیزه یا میلگرد برای ساخت چهارچوب گلخانه
 • نایلون های uv یا پلی‌کربنات دو جداره برای پوشش دیواره و سقف گلخانه
 • پیچ و مهره ، نبشی و … برای اتصال تجهیزات داخلی
 • تجهیزات مورد نیاز برای تهویه، گرمایش و سرمایش محیط
 • گلدان و مقداری خاک حاصلخیز
 • تجهیزات و لوازم مرتبط با آبیاری قطره‌ای
 • دستگاه رطوبت‌ساز یا تاسیسات مه پاش برای مرطوب کردن محیط
 • دماسنج و رطوبت‌سنج
 • لامپ‌های روشنایی و رشد دهنده
 • خرید بذر یا نهال انواع گل‌های آپارتمانی و زینتی
 • انواع تقویت‌کننده‌ها و کودهای حیوانی یا شیمیایی و…

  طرح توجیهی گلخانه خیار☀️(doc+pdf) سال 1403

راه های افزایش بازدهی و تولید بیشتر گل‌های زینتی و آپارتمانی

در طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی به بررسی روش‌هایی که باعث افزایش میزان بهره‌وری و تولید محصول بیشتر می شوند، نیز پرداخته خواهد شد. یک روش، استفاده از بذر یا نهال سالم و قوی می‌باشد. استفاده از تجهیزات و کودهای مخصوص گل‌ها و گیاهان آپارتمانی نیز سبب رشد سریع آنها خواهد شد. تهیه لامپ‌های رویشی در این زمینه مناسب است. همچنین کودها و مکمل‌های موجود در بازار، کیفیت و دوام گیاهان را افزایش داده، آنها را از آفات مصون داشته و رشد سریعتر آنها را باعث می‌شوند.

در راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی، استفاده از مه‌پاش، برای آبیاری گیاهان و ایجاد رطوبت در محیط، انتخاب ایده‌آلی است چرا که بدین ترتیب گل‌ها از شادابی بیشتری برخوردار شده و رشد سریع‌تری خواهند داشت. انتخاب خاک سبک رشد و حرکت ریشه‌ها را ساده‌تر می کند. علاوه‌بر‌آن، در زمان خرید گلدان، آنهایی که آب بیشتری را در خود نگه می‌دارند، مناسب‌تر هستند.

راه های افزایش بازدهی و تولید بیشتر گل‌های زینتی و آپارتمانی_پرشین پلن

آیا می توان گل‌های زینتی و آپارتمانی را به خارج از کشور صادر کرد؟

صادرات انواع گل و گیاه جزء ارز آورترین تجارت‌ها در دنیا محسوب می‌شود. بنابراین ما نیز می‌توانیم در کنار قطب‌های اصلی و بزرگ صادرکننده گل و گیاه از‌جمله، هلند، آلمان، ایتالیا، بلژیک و اسپانیا در زمینه صادرات انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی و تزئینی حرفی برای گفتن داشته باشیم. با راه‌اندازی گلخانه‌های مکانیزه و تولید گل‌های با کیفیت و مقاوم، در کنار تامین نیاز داخلی کشور، در زمینه صادرات این محصول نیز موثرتر عمل خواهیم کرد.

تاثیر راه اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی در رونق اقتصادی کشور

کاشت گل‌های زینتی و آپارتمانی یک اقدام بسیار سودآور بوده که خیلی زود به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهد کرد. کشور ما با داشتن گلخانه های پیشرفته و مکانیزه و به‌دلیل داشتن نیروی کار جوان و کارشناسان خبره در زمینه تولید گل‌های زینتی و آپارتمانی بسیار موفق عمل کرده است. بدین ترتیب، با راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی و تولید گیاهان متنوع، با‌کیفیت، سالم و زیبا، شرایط صادرات این محصول را به دست خواهد آورد. این امر هم به ارزآوری کشور کمک خواهد کرد و هم واردات آن را کاهش خواهد داد. پس تولید گلخانه های بیشتر در زمینه رشد اقتصاد داخلی تاثیرگذار خواهد بود.

نحوه سفارش تنظیم طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی

تنظیم طرح توجیهی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی همچون گردآوری سایر طرح‌های توجیهی، یک اقدام تخصصی بوده و از عهده هر کسی ساخته نیست. اگر شما نیز به‌دنبال یک مجموعه حرفه‌ای در این زمینه می‌گردید، پیشنهاد ما به شما سایت پرشین پلن می‌باشد. کارشناسان ما به کلیه فوت و فن‌های مرتبط با قوانین سرمایه‌گذاری آشنایی داشته و بر تنظیم انواع طرح توجیهی تسلط کامل دارند. به‌همین‌دلیل اطمینان شما را در اخذ مجوز برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارتان بالا خواهند برد. بنابراین برای سفارش طرح مورد نظر خود به وب سایت ما مراجعه کرده و درخواست خود را به ثبت رسانید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی