طرح توجیهی شهربازی روباز ☀️(جهت اخذ مجوز)

طرح توجیهی شهربازی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی شهربازی روباز؛ دارای اطلاعات کاملی در مورد جوانب مختلف و اطلاعات صفر تا صد این پروژه می باشد. همانطور که می دانید؛ لازمه شروع هر کسب و کاری، دریافت مجوز است. دریافت مجوز در احداث شهربازی روباز نیز نیازمند داشتن طرح توجیهی اختصاصی برای این پروژه می باشد. اطلاعاتی مانند برآورد هزینه ها، تجهیزات مورد نیاز، هزینه های محوطه سازی و خرید زمین از مسائلی هستند که در طرح توجیهی به آنها پرداخته می شود.

لازم به ذکر است که مسائل مهم مالی مانند سرمایه ثابت و سرمایه در گردش، میزان سوددهی و درآمد نیز در این طرح ها بررسی می شوند. جالب است بدانید که نحوه تنظیم و نگارش طرح توجیهی شهربازی روباز نیز دارای اهمیت ویژه ای می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوانب مختلف این پروژه، دعوت می کنیم تا پایان مقاله با وب سایت پرشین پلن همراه باشید.

تاریخچه شهربازی در ایران و جهان

اولین شهربازی در سال ۱۸۹۳ و در شیکاگو احداث شد که دارای یک فضای سرپوشیده برای بازی و یک چرخ و فلک بود. اولین شهربازی ایرانی نیز در پارک سنگلج تهران و با نام گاردن پارتی شروع به کار کرد. امکانات این شهربازی نیز شامل لاتاری، الاکلنگ، تاب و سرسره بود. پارک سنگلج دارای یک استخر آب بزرگ نیز بود. یکی دیگر از خدمات این پارک برگزاری برنامه‌های آکروباتیک، بازی و دوچرخه سواری در اطراف استخر برای مردم بود. جالب است بدانید که گاهی گروه موسیقی ارتش نیز جهت سرگرمی مردم در این مکان برنامه اجرا می‌کرد. گذر زمان و پیشرفت‌های بشر موجب شد که شهربازی‌های دیگری نیز در شهرهای مختلف ایران و جهان احداث شوند.

نیاز مردم به شهرهای بازی و یک فرصت ویژه اقتصادی

انسان همواره در کنار تمام دغدغه‌های زندگی روزمره خود به تفریح و سرگرمی نیز نیاز داشته است. ضمن در نظر گرفتن هزینه‌های زیاد مسافرت، وجود مراکز تفریحی مانند شهربازی روباز تا حدی این نیاز مردم را با مبالغ کمتری برطرف می‌کند. علاوه بر تامین نیاز مردم بزرگسال به تفریح، شهربازی می‌تواند اوقات فراغت کودکان را نیز پر کند.

لازم به ذکر است که از نظر روانشناسی نیز کودکان به حضور در محیط‌هایی مانند شهربازی نیاز دارند. حضور کودکان در شهربازی موجب می‌شود که برخی مهارت‌های اجتماعی را در کنار دوستان هم‌سن خود یاد بگیرند. استفاده از برخی بازی‌ها در شهربازی موجب شکوفایی و تقویت مهارت‌ها و استعدادهای فردی و اجتماعی نوجوانان و جوانان نیز خواهد شد. ضمن در نظر گرفتن اهمیت احداث شهربازی روباز، شروع این پروژه یک فرصت خوب برای کسب سود می‌باشد.

روند احداث شهربازی روباز چگونه انجام می‌شود؟

اولین مرحله جهت احداث شهربازی روباز، انتخاب شهر مناسب است. لازم به ذکر است که شهرهای بزرگ برای احداث این مراکز تفریحی، مناسب‌تر هستند؛ چون جمعیت بیشتری دارند و مردم آنها نیز قدرت خرید بیشتری دارند. قدم بعدی پس از انتخاب شهر، انتخاب محل مناسب است که در بخش‌های بعدی به این موضوع اشاره خواهد شد. مرحله بعدی نیز انتخاب نوع خدمات ارائه شده و دستگاه‌های بازی می‌باشد. عواملی که باید در انتخاب دستگاه‌ها در نظر گرفته شود، شامل وضعیت آب و هوا، وزش باد، جنسیت و سن مخاطبان، فرهنگ مردم شهر و دستگاه‌ها و خدمات شهربازی‌های دیگر شهر می‌باشند. لازم به ذکر است که مهمترین نکته در انتخاب دستگاه‌ها، استاندارد و سالم بودن آنها است.

  طرح توجیهی احداث پارک آبی☀️(word+pdf) سال 1403

طرح توجیهی شهربازی روباز برای دریافت مجوز

همان‌گونه که پیشتر نیز اشاره شد، دریافت مجوز در این پروژه، مستلزم داشتن طرح توجیهی شهربازی روباز می‌باشد. ارگان‌های دولتی از سرمایه‌گذاران می‌خواهند تا مدارک مختلفی جهت دریافت مجوز ارائه دهند که طرح‌های توجیهی نیز یکی از این اسناد و مدارک مهم به شمار می‌روند. نظر به این که مسئولین مربوطه، صلاحیت مراجعین را با مطالعه و بررسی طرح‌های توجیهی ارائه شده، تعیین می‌کنند؛ نحوه این طرح‌ها دارای اهمیت زیادی هستند.

اهمیت زیادی که طرح توجیهی شهربازی روباز در روند دریافت مجوز دارد، موجب لزوم تنظیم آن بر اساس قواعد و دستورالعمل‌های سازمان‌های دولتی می‌شود. لازم به ذکر است که از نظر ارگان‌های دولتی، صرفا طرح‌هایی دارای اعتبار هستند که توسط افراد متخصص و با تجربه تنظیم شده باشند.

طرح توجیهی شهربازی روباز برای دریافت مجوز-پرشین پلن

تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز برای اجرای طرح توجیهی شهربازی روباز

اجرای طرح توجیهی شهربازی روباز، مانند هر پروژه دیگری، به تهیه تجهیزات خاصی نیاز دارد. نکته مورد توجه این است که پیش از تهیه و خرید این تجهیزات باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. علاوه بر آنچه که در بخش روند احداث شهربازی اشاره شد، عوامل مهم دیگری نیز در خرید تجهیزات شهربازی تأثیرگذار هستند. هنگام تهیه لیست تجهیزات مورد نیاز برای شهربازی روباز، باید به بودجه، فضای قابل استفاده سایت، و تعداد پرسنل مورد نیاز نیز توجه نمود. متداول‌ترین تجهیزات و دستگاه‌های مورد استفاده در شهربازی‌ها، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • چرخ و فلک
 • رنجر
 • قطار
 • صندلی پرنده
 • انواع بازی‌های ویدیویی
 • دستگاه‌های ورزشی رومیزی مانند هاکی روی میز
 • تجهیزات سینما سه بعدی
 • دستگاه‌ها و وسایل بازی کودکان مانند استخر توپ و سرسره بادی
 • سیستم‌های امنیتی
 • تجهیزات اطفاء حریق

پیش از احداث شهربازی روباز چه مراحلی بایستی طی شود؟

اولین اقدام در راستای اجرای طرح توجیهی شهربازی روباز؛ کسب اطلاعات کامل در مورد روند شروع به کار و مسیر پیشرفت پروژه می‌باشد. فعالیت رقبا، خدمات و امکانات جایگزین، قدرت خرید و فرهنگ مردم شهر از جمله اطلاعات مهم برای این کسب و کار هستند. طرح‌های توجیهی نیز می‌توانند این اطلاعات را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند. موارد مهم دیگری که باید پیش از شروع این پروژه بررسی شوند؛ برآورد هزینه‌ها، میزان سوددهی، محل تهیه تجهیزات و دستگاه‌ها و محل احداث مجموعه می‌باشند. کسب اطلاعات کافی در مورد مسائلی مانند هزینه‌ها و درآمدها؛ مدیریت منابع مالی را برای سرمایه‌گذاران راحت‌تر خواهد کرد.

  طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی بین راهی☀️ (doc+pdf) 1403

نکات مهم برای افزایش مراجعه کننده و کسب سود در شهربازی‌ها

مهمترین نکته در افزایش بازدهی و سوددهی این پروژه؛ انتخاب محل مناسب و تجهیزاتی متناسب با شهر و منطقه شهربازی می‌باشد. سرمایه‌گذاران باید به این نکته توجه کنند که تجهیزات جدید و استانداردی را برای مجموعه خود، خریداری کنند. نکته مهم دیگر؛ سرویس کاری مداوم و جلوگیری از خطرات احتمالی برای مراجعه‌کنندگان است. شهربازی‌ها باید علاوه بر یک مکان تفریحی، محیط امنی برای خانواده‌ها و کودکان آنها نیز باشند. پایین آوردن درصد خطا و حادثه‌های احتمالی در وسایل بازی، موجب افزایش مراجعه به شهربازی و در نتیجه کسب سود بیشتر خواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت وجود فضای کافی در شهربازی روباز، می‌توان با اجاره دادن بخشی از آن نیز کسب درآمد نمود.

نحوه انتخاب محل مناسب برای احداث شهربازی روباز

هنگام انتخاب محل احداث شهربازی روباز، توجه به برخی نکات کلیدی، الزامی می‌باشد. یکی از مهمترین نکات در انتخاب محل احداث شهربازی؛ توجه به قوانین شهرداری شهر مورد نظر است. دسترسی آسان به راه‌های اصلی درون شهری نیز نکته مهمی در انتخاب محل احداث شهربازی به شمار می‌رود. نکته بعدی در احداث شهربازی در منطقه و یا محله‌ای است که رقیبی برای شما در آن منطقه وجود نداشته باشد. زمین خریداری شده برای این مجموعه نیز باید به گونه‌ای باشد که در صورت نیاز، بتوان فضای بیشتری به شهربازی اضافه نمود.

نحوه انتخاب محل مناسب برای احداث شهربازی روباز-پرشین پلن

اهداف اجرای شهربازی روباز

همانطور که می‌دانید؛ اولین هدف در اجرای هر طرح توجیهی یا کسب و کاری کسب سود و درآمد می‌باشد. ضمن در نظر گرفتن این نکته، اهداف بعدی هستند که به ما کمک می‌کنند، نوع سرمایه‌گذاری و کسب و کار خود را انتخاب کنیم. احداث شهربازی روباز موجب به وجود آوردن یک محیط سالم، امن و جذاب برای پرکردن اوقات فراغت کودکان و بزرگسالان می‌شود. افزایش مراکز تفریحی سالم با تخلیه هیجانات نوجوانان و جوانان به صورت سالم، سبک زندگی ایده‌آل‌تری نیز به وجود خواهد آورد. اهداف دیگر این پروژه کمک به اقتصاد منطقه با جذب مسافر و توریست و اشتغالزایی می‌باشد.

طرح توجیهی شهربازی روباز را از کجا سفارش دهیم؟

جهت داشتن معتبرترین و کامل‌ترین طرح توجیهی شهربازی روباز؛ کافی است این طرح را از وب‌سایت پرشین پلن، سفارش دهید. کارشناسان این وب‌سایت مطابق با تغییرات جدید و روش‌های به‌روز طرح‌های مورد نیاز شما را تنظیم می‌کنند. شما نیز می‌توانید با تکیه بر تجربه و تخصص کارشناسان پرشین پلن، این طرح‌ها را با اطمینان خاطر به ارگان‌های دولتی ارائه دهید.

نکته مورد توجه در مورد طرح‌های توجیهی تنظیم شده در این وب‌سایت، این است که علاوه بر کمک به تسریع روند دریافت مجوز، مزایای دیگری نیز دارند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با دریافت طرح توجیهی از این وب‌سایت، میزان ریسک پذیری پروژه خود را کاهش داده و سود آن را افزایش دهند. شما می‌توانید هم‌اکنون با کارشناس ارشد وب‌سایت پرشین پلن تماس گرفته و سفارش طرح توجیهی مورد نظر خود را ثبت کنید.

طرح توجیهی راه‌اندازی شهربازی روباز (سال 1403)

مشخصات طرح توجیهی آماده برای راه‌اندازی شهربازی روباز بصورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • نام طرح: طرح توجیهی راه‌اندازی شهربازی روباز
 • بازگشت سرمایه: 2.1 سال
 • نرخ بازدهی سرمایه: 49%
 • ظرفیت سالانه: 46 هزار مشتری
 • نوع تسهیلات: وام 5 ساله
 • تاریخ نگارش: سال 1403
 • فرمت فایل‌ها: یک نسخه pdf و یک نسخه doc
 • قیمت طرح: 369 تومان
 • تعداد صفحات: 68 صفحه
 • نوع دسترسی: دانلود بلافاصله بعد از خرید

برای دانلود طرح توجیهی راه‌اندازی شهربازی روباز سال 1403و برآورد هزینه‌های راه‌اندازی این کسب و کار به صورت فایل‌های آماده PDF و DOC، روی لینک زیر کلیک کنید. پس از پرداخت، لینک‌های دانلود طرح توجیهی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید:

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی