طرح توجیهی احداث پارک آبی☀️(word+pdf) سال 1403

طرح توجیهی احداث پارک آبی_پرشین پلن

فهرست مطالب

در این مقاله قرار است درباره طرح توجیهی احداث پارک آبی صحبت کنیم. یکی از مهمترین مواردی که برای دریافت مجوز کسب و کار نیاز دارید، داشتن طرح توجیهی اختصاصی است. در نتیجه تیم پرشین پلن با در نظر گرفتن پارامترهای مهم برای نگارش طرح توجیهی و با استفاده از تجربیات مهندسین خبره و کاربلد تلاش کرده تا با بررسی جوانب مختلف طرح توجیهی احداث پارک آبی، گزارشی دقیق و کاربردی در این زمینه ارائه کند تا جهت اخذ مجوز احداث پارک آبی اقدام کنید. در ادامه اطلاعات کامل‌تری درباره طرح توجیهی احداث پارک آبی و مزایای این طرح ارائه خواهیم کرد.

معرفی و مزایای احداث پارک آبی

با توجه به نبود پارک آبی در اکثر شهرهای کشور، احداث پارک آبی می‌تواند پروژه‌ای سودآور باشد. عموماً دغدغه‌های شهری باعث شده تا اشخاص به دنبال محیطی باشند که بتوانند در آن چند ساعتی را فارغ از هر مشغله‌ای راحت و بدون دردسر تفریح کنند. پارک‌های آبی با توجه به امکانات فراوانی که دارند، می‌توانند بهترین گزینه برای انجام تفریح و سرگرمی باشند. از جمله‌ی مهمترین مزایای احداث پارک آبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد محیطی شاد و جذاب برای افراد
 • فراهم کردن امکانات تفریحی برای همه‌ی اشخاص با سنین مختلف
 • افزودن جاذبه‌های گردشگری به شهر
 • ایجاد اشتغال برای اشخاص مختلف

توجیه پذیری اقتصادی احداث پارک آبی

همانطور که گفته شد، با توجه به نبود پارک آبی در شهرهای مختلف کشور، احداث پارک آبی می‌تواند اشخاص زیادی را وسوسه کند تا برای یک بار هم که شده از آن استفاده کنند. پس از آن نیز مزایا و خاطرات دلنشین پارک آبی سبب می‌شود تا افراد به دنبال تکرار لذت حضور در پارک آبی باشند. در نتیجه همین موضوع یکی از مهمترین دلایل برای توجیه پذیری اقتصادی طرح احداث پارک آبی است. علاوه بر این، رنج سنی اشخاصی که می‌توانند از پارک آبی استفاده کنند، نیز بسیار گسترده است و لذا این موضوع  نیز یکی دیگر از دلایلی است که سبب می‌شود این طرح از توجیه پذیری اقتصادی بالایی برخوردار باشد.

  طرح توجیهی راه اندازی شهربازی ☀️(سرپوشیده+روباز) فایلpdf

آشنایی با مراحل احداث پارک آبی

به صورت کلی، احداث پارک آبی شامل 8 فاز است. در فاز اول باید طرح اولیه را تهیه کنید. پس از آن نوبت به مطالعات اولیه توسط شرکت مجری می‌رسد. در این مرحله طراحان به بررسی طرح اولیه پرداخته و نقشه‌ها و ریزساختار پروژه را به صورت کامل طراحی می‌کنند. پس از آن نوبت به طراحی نقشه دو بعدی و سه بعدی می‌رسد. در این مرحله تمام جزئیات طرح شامل استخر، سرسره‌های آبی و سایر تجهیزات مورد بررسی قرار می‌گیرد تا تصمیم گیری نهایی طرح انجام شود. بعد از آن، نوبت به طراحی سه بعدی سرسره‌های آبی و سازه‌های فلزی پارک آبی می‌رسد.

در فاز پنجم احداث پارک آبی باید نقشه طراحی شده را با اصول مهندسی و محاسبات فنی مطابقت داده و در صورت تایید مهندسان و کارشناسان، طرح وارد مرحله ششم می‌شود. در ششمین فاز طرح، نوبت به انجام عملیات اجرایی مثل زیرسازی، کارهای عمرانی، نصب تاسیسات و سازه‌های فلزی می‌رسد. سپس سرسره آبی و سایر تجهیزات پارک آبی نصب شده و آماده‌ی ورود به فاز هفتم می‌شوند. در فاز هفتم نوبت به انجام تست‌های مربوط به پارک آبی از لحاظ امنیت و کیفیت می‌رسد. پس از تایید تست‌ها از پروژه به صورت رسمی بهره برداری می‌شود.

آشنایی با مراحل احداث پارک آبی_پرشین پلن

سود و درآمد پارک آبی

به صورت کلی، درآمد و سودآوری پارک آبی به پارامترهای مختلف وابسته است که مهمترین آن‌ها مکان احداث پارک آبی، جمعیت شهری که پارک در آن احداث می‌شود، امکانات پارک آبی و پارامترهایی از این دست می‌باشد.

با این وجود، با بررسی پارک‌های آبی موجود در کشور و با در نظر گرفتن امکانات موجود در پارک آبی و پارامترهایی از این دست می‌توان ادعا کرد که میزان سود پارک آبی چیزی بین 25 تا 30 است. البته بسته به میزان گردشگر و همچنین جمعیت شهر شما این عدد می‌تواند کم یا زیاد باشد. با این وجود 25 درصد سود میزان قابل توجهی به حساب می‌آید و نشان از سودآوری قابل قبول این طرح توجیهی دارد.

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای احداث پارک آبی

احداث پارک آبی به یکسری تجهیزات و دستگاه‌های خاص نیاز دارد که عمده‌ی آن‌ها دستگاه‌های بازی هستند. از جمله مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای احداث پارک آبی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جامپینگ بادی-آبی
 • استخر بادی
 • سرسره‌های آبشاری، مارپیچی و ترکیبی ساخته شده از مواد پلی اتیلنی
 • قایق بادی
 • صخره نوردی بادی
 • جک اسکی بادی
 • مجموعه وسایل تفریحی و ورزشی
 • انواع وسایل پلی اتیلنی مخصوص پارک‌ها
 • انواع وسایل و تجهیزات بادی مورد نیاز برای پارک‌ها

طرح توجیهی احداث پارک آبی برای دریافت مجوز

همانطور که میدانید اغلب کسب و کارها ازجمله احداث پارک آبی، برای شروع فعالیت خود باید از سازمان و مسئولین مربوطه مجوز فعالیت دریافت کنند. سازمان‌ها و ارگان های مربوطه نیز طرح توجیهی احداث پارک آبی را معیار مهمی برای صدور مجوز در نظر می گیرند. طراحی و نگارش این طرح اگر توسط افراد حرفه ای انجام گیرد بدون شک بهتر می‌تواند اعتماد مسئولین را جلب کند و شانس بیشتری برای دریافت مجوز دارد.

سفارش طرح توجیهی احداث پارک آبی

وب سایت پرشین پلن با بهره گیری از کارشناس ارشد حوزه سرمایه گذاری و سال‌ها تجربه در حوزه نگارش طرح توجیهی، بهترین و معتبرترین طرح را برای شما انجام خواهد داد. همچنین طرح مذکور مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می‌باشد و سازمان‌های دولتی را قانع خواهد کرد که ایده تجاری شما برای راه اندازی کسب و کار توجیه‌پذیری منطقی دارد. هم اکنون در صورت نیاز به سفارش طرح توجیهی احداث پارک آبی با کارشناس ارشد وبسایت پرشین پلن تماس بگیرید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی