طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا با برآوردهای مالی و هزینه‌یابی، شما را از هزینه‌های مراحل آغازین تا پایانی کار مطلع خواهد. در رابطه با پرورش جلبک باید بگوییم این جلبک سبز رنگ در صنایع متعدد از جمله صنعت پزشکی، صنعت دارویی، صنعت غذایی، محیط زیست کاربرد یافته و از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. لذا با این حجم از کاربرد اسپیرولینا، قطعا تولید آن سودآور خواهد بود. حال در وبسایت ما پرشین پلن به آگاهی بیشتری از این کسب و کار خواهید رسید.

آیا جلبک اسیپیرولینا توجیه اقتصادی دارد؟

طرح تولید جلبک اسپیرولینا را می‌توان یک طرح با توجیه اقتصادی بالا خطاب کرد. دلیل این موضوع را در ادامه خواهیم گفت. جلبک اسپیرولینا از سری جلبک‌های بسیار مهمی است که امروزه در بخش‌های مختلف رواج یافته است. حوزه پزشکی یکی از بخش‌های اساسی است که به کاربرد این محصول پرداخته و از طریق آن به مداوای خیلی از مشکلات و امراض از جمله مشکلات پوستی پرداخته است.

حوزه مربوط به محیط زیست نیز توجه ویژه‌ای به جلبک اسپیرولینا داشته و از آن برای مهار آلودگی هوا بهره برده است. صنعت غذایی از دیگر بخش‌هایی است که از این محصول جهت مصارف خوراکی استفاده نموده است. همچنین در حوزه صادرات نیز شاهد حضور پررنگ جلبک اسپیرولینا و کسب درآمدهای ارزی کلان از طریق فروش آن هستیم. با همه این اوصاف می‌توان پرورش جلبک اسپیرولینا را از توجیه اقتصادی کافی برخوردار دانست.

  طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی☀️(doc+pdf) سال 1403

مزایای طرح پرورش جلبک اسپیرولینا

جلبک اسپیرولینا دسته‌ای جلبک سبز آبی است که عمدتاً به عنوان مکمل غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه جلبک اسپیرولینا از بازار فروش پررونقی برخوردار است. از جمله‌ی مهمترین مزیت‌های طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان پرورش در محیط بدون خاک
 • عدم نیاز به آب شیرین
 • پرورش جلبک تحت هر شرایط آب و هوایی
 • سازگاری بالا
 • رشد سریع جلبک
 • وجود تقاضای جهانی گسترده
 • امکان راه اندازی کسب و کار حتی با سرمایه کم

آشنایی با مراحل پرورش جلبک اسپیرولینا

درباره فرایند پرورش جلبک اسپیرولینا لازم به ذکر است که ابتدا باید جلبک را تهیه کنید. گونه جلبک و کیفیت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از آن مخزن مورد نظر برای پرورش جلبک را در یک مکان گرم و پر از نور قرار می‌دهند. سپس مخزن را با استفاده از آب تصفیه شده پر کرده و مخلوط مواد غذایی مورد نیاز برای جلبک را در داخل آن جای می‌دهند. لازم به ذکر است که آب استفاده شده در پرورش جلبک باید فاقد کلر باشد.

در مرحله بعدی، دمای محیط باید مورد بررسی قرار گیرد. دمای مطلوب برای پرورش جلبک اسپیرولینا حدود 35 درجه سانتی گراد است. لازم به ذکر است که جلبک اسپیرولینا در محیط‌های گرم عملکرد بهتری دارد. با این وجود، دماهای پایین موجب مرگ جلبک نخواهد شد. لذا برای گرم کردن استخر از یک بخاری مخصوص استفاده می‌شود.

پس از آماده سازی محیط، نوبت به اضافه کردن استارتر جلبک به مخزن و یا استخر می‌رسد. همچنین برای تامین اکسیژن مورد نیاز در آب از پمپ آکواریوم استفاده می‌کنند. ذکر این نکته لازم است که برای مخزن‌های کوچک می‌توانید با چند بار هم زدن اکسیژن محیط را تامین کرده و از پمپ استفاده نکنید. بعد از این مرحله باید حدود 3 تا 6 هفته به جلبک‌ها زمان بدهید تا رشد کرده و آماده‌ی برداشت شوند. در این مرحله جلبک‌ها را با استفاده از تجهیزات جمع آوری جلبک از مخزن/استخر خارج کنید و آن را بر روی پارچه‌ای تمیز قرار دهید و با کمی فشار، آب اضافی آن را جدا کنید. سپس، جلبک اسپیرولینا آماده است و می‌توانید آن را به صورت فرآوری شده و یا خام به بازار عرضه نمایید.

آشنایی با مراحل پرورش جلبک اسپیرولینا_پرشین پلن

مهمترین پارامترها در پرورش جلبک اسپیرولینا

در هنگام پرورش جلبک اسپیرولینا، نور، آب، دی اکسید کربن و مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در خصوص اهمیت نور در رشد جلبک اسپیرولینا، لازم به ذکر است جلبک‌ها هم مانند گیاهان برای رشد به نور نیازمند هستند. البته نور مورد نیاز برای رشد جلبک تقریبا ده درصد نوری است که گیاهان نیاز دارند. با این وجود، نور موجب گرم‌تر شدن هوای آب می‌شود.

به علاوه، دما یکی دیگر از پارامترهای مهم در پرورش جلبک اسپیرولینا می‌باشد. به صورت کلی، محدوده دمایی 35 تا 40 درجه محدوده‌ای مناسب برای رشد و پرورش جلبک اسپیرولینا است. از طرفی اکسیژن و دی اکسید کربن هم دو عامل مهم در رشد جلبک اسپیرولینا می‌باشد. برای تامین اکسیژن و دی اکسید کربن، باید از پمپ هوای کوچک استفاده کنید. مواد غذایی هم یکی دیگر از مهمترین پارامترها در پرورش جلبک اسپیرولینا هستند. از جمله اصلی‌ترین مواد غذایی برای رشد جلبک اسپیرولینا می‌توان به بی کربنات سدیم، سولفات منیزیم، اسید سیتریک، نمک، کلرید کلسیم، سولفات آهن، سولفات آمونیوم، نیترات پتاسیم و … اشاره کرد.

معرفی مواد اولیه و تجهیزات برای پرورش جلبک

مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای پرورش جلبک، در بازار داخلی در دسترس هستند. از جمله اصلی‌ترین و مهمترین تجهیزاتی که در طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا، برای پرورش جلبک اسپیرولینا مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • کود
 • استوک
 • پمپ و سیستم لوله کشی
 • سیستم کامل توربین، موتور و متعلقات
 • تابلو و کابل برق
 • سیستم روشنایی
 • وسایل گرمایشی
 • تجهیزات آزمایشگاهی
 • نورسنج دیجیتال
 • پی اچ متر دیجیتال
 • میکروسکوپ
 • تایمر برای اتوماتیک کردن برخی از کارها

اطلاعاتی درباره بازار هدف جلبک اسپیرولینا

درباره بازار هدف طرح پرورش جلبک اسپیرولینا لازم به ذکر است که جلبک اسپیرولینا یکی از محصولاتی است که به صورت پودر و کپسول خوراکی عرضه شده و خواص دارویی فراوانی دارد. جلبک اسپیرولینا برای تنظیم وزن و تناسب اندام، بهبود عملکرد روده، کاهش کلسترول و فشار خون، کنترل دیابت و تقویت متابولیسم بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمده‌ی بازار هدف جلبک اسپیرولینا، در حوزه پزشکی و درمانی و برای مواردی که ابتدای مقاله ذکر شد، می‌باشد.

علاوه بر این، جلبک اسپیرولینا به عنوان کود طبیعی و برای رشد بهتر گیاهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. جلبک اسپیرولینا برای بهبود عملکرد خاک، تهویه بهتر خاک، افزایش جذب مواد مغذی خاک و … در حوزه کشاورزی به کار گرفته می‌شوند. لذا اشخاص فعال در حوزه کشاورزی هم یکی دیگر از مهمترین بازارهای هدف جلبک اسپیرولینا را تشکیل می‌دهند. همچنین این ماده برای تهیه انواع مختلف محصولات آرایشی و بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علاوه، این ماده در تصفیه فاضلاب‌های خانگی و صنعتی نیز به کار گرفته می‌شود. در نتیجه بازار هدف جلبک اسپیرولینا بازاری بسیار گسترده است.

معرفی مواد اولیه و تجهیزات برای پرورش جلبک اسپیرولینا_پرشین پلن

سرمایه مورد نیاز برای پرورش جلبک اسپیرولینا

به صورت کلی، سرمایه‌ی مورد نیاز برای اجرای طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا شامل سرمایه ثابت و سرمایه در گردش طرح می‌باشد. سرمایه ثابت طرح توجیهی شامل مواردی مانند خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز، ساخت کارگاه پرورش جلبک، ساخت استخر و مخزن پرورش جلبک و … می‌باشد.

از طرفی سرمایه در گردش برای طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا شامل خرید ماده اولیه یعنی جلبک، استارتر و همچنین هزینه‌ی تعمیرات، مصارف انرژی و … می‌شود. در نتیجه تمامی این موارد در کنار هم در تعیین سرمایه مورد نیاز برای اجرای این طرح نقش دارند.

طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا برای اخذ مجوز

بدون شک شروع هر پروژه‌ صنعتی، در اولین قدم به مجوز نیاز دارد. در خصوص طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا هم در اولین قدم باید برای دریافت مجوز فعالیت به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنید و برای پرورش جلبک اسپیرولینا درخواست مجوز بدهید. پس از تایید درخواست، لازم است یک طرح توجیهی اختصاصی و دقیق ارائه کنید.

طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا ارائه شده توسط شما باید کاملا اختصاصی و دقیق باشد و تمام عوامل و پارامترهای کلیدی در آن مورد بررسی قرار گیرد. لذا نگارش طرح توجیهی برای پرورش جلبک اسپیرولینا به اطلاعاتی کامل و دقیق در زمینه پرورش این جلبک‌ها نیاز دارید.

اهمیت طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا

برای پرورش جلبک اسپیرولینا در مقیاس متوسط و بزرگ، در اولین مرحله، جمع آوری اطلاعاتی دقیق و کامل و مرتبط با شرایط پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. این اطلاعات در زمان اجرای پروژه و علی الخصوص در زمینه‌های اقتصادی و مالی به کار خواهد آمد. همچنین در فاز عملیاتی پروژه پرورش جلبک اسپیرولینا نیز می‌توانید از این اطلاعات استفاده نمایید.

با توجه به اینکه طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای پرورش جلبک را در خود دارد و می‌تواند در زمان اجرای پروژه، نقشی کلیدی را انجام دهد. اشخاص فعال در زمینه سرمایه گذاری، استفاده از اطلاعات طرح توجیهی را یک لازمه برای به نتیجه رسیدن این پروژه می‌دانند. در پلن اقتصادی طرح پرورش جلبک اسپیرولینا، تمامی عوامل و شرایط لازم مورد ارزیابی قرار گرفته است.

طرح های توجیهی مرتبط با پرورش جلبک

سفارش طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا

پرشین پلن یکی از تیم‌ها معتبر و فعال در حوزه کسب و کار است که از کارشناسان باتجربه و کاربلد تشکیل شده است. تیم ما با استفاده از تجربیات کارشناسان و با کمک گرفتن از مطالعات انجام شده در زمینه طرح توجیهی، می‌تواند نگارش طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا را برای شما انجام دهد.

طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا تیم پرشین پلن توسط کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور مورد تایید است. این طرح می‌تواند فرایند اخذ مجوز پرورش جلبک اسپیرولینا را برای شما ساده‌تر کرده و شما را در طی این فرایند همراهی کند. اکنون برای سفارش طرح توجیهی پرورش جلبک‌های اسپیرولینا کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن ارتباط برقرار نمایید.

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا☀️(doc+pdf) سال 1403»

 1. سلام، حق الزحمه نگارش طرح بستگی به پارامترهای مختلفی داره، با کارشناس ارشد وبسایت تماس بگیرید هزینه رو بهتون اعلام می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی