طرح توجیهی گردشگری کشاورزی☀️(برای دریافت مجوز)

طرح توجیهی گردشگری کشاورزی_پرشین پلن

فهرست مطالب

تهیه‌ی طرح توجیهی گردشگری کشاورزی نقطه‌ی شروع دریافت مجوز و آغاز فعالیت کسب و کار است. در ایران و سایر کشورها، زمانی که یک کارآفرین برای دریافت مجوز و رسمی نمودن کسب و کار خود اقدام می کند، باید ارگان های دولتی را از ماهیت طرح خود آگاه نماید. در واقع این امر به این دلیل است که شما باید ایده خود را به وسیله‌ی یک طرح ارگان های دولتی معرفی کنید. همچنین آن‌ها را قانع سازید که ایده شما، توجیه مادی و معنوی دارد. پس از آن، متخصصین ارگان مربوطه، بر اساس توضیحات طرح، ایده‌ی شما را تایید یا رد می کنند. حرفه ای بودن و نگارش صحیح طرح توجیهی، تخصصی است که در وب سایت پرشین پلن به آن پرداخته می شود. در ادامه به معرفی بیشتر طرح توجیهی احداث گردشگری کشاورزی خواهیم پرداخت.

معرفی و مزایای گردشگری کشاورزی

در یکی از بخش های طرح توجیهی گردشگری کشاورزی، به ارائه‌ی اهداف و ماهیت این کسب و کار و مزایای آن پرداخته می شود. در واقع گردشگری کشاورزی گونه ای از انواع گردشگری است که به واسطه‌ی تلفیق دو صنعت گردشگری و کشاورزی، علاقمندان یکی از این دو حیطه و یا هر دو را به هدف تفریح و سرگرمی گرد هم می آورد. در گردشگری کشاورزی، افراد می توانند در مزارع یا زمین های کشاورزی منطقه ای که به آن سفر می کنند، سکونت کنند، تفریح کنند و به تجربه‌ی حرفه‌ی کشاورزی بپردازند.

بررسی پتانسیل بازار برای گردشگری کشاورزی

از دیگر مواردی که در طرح توجیهی گردشگری کشاورزی به آن پرداخته می شود، بررسی نیاز و استقبال مخاطبان هدف به این حیطه است. گردشگری به خودی خود یکی از پر درآمدترین صنعت های جهان است. ایران نیز به دلیل داشتن مناطق مختلف با آب و هوای متفاوت، پتانسیل بسیار بالایی در رشد و رونق صنعت توریسم دارد. به علاوه، در نقاط مختلف ایران، صنعت کشاورزی نیز با تنوع بالایی برقرار است. این بدان معناست، که می توان تقریبا در تمامی نقاط ایران، این نوع گردشگری را دایر کرد.

هزینه راه اندازی گردشگری کشاورزی

بررسی هزینه و درآمد نیز، یکی دیگر از مواردی است که در طرح توجیهی گردشگری کشاورزی به آن پرداخته می شود. طبیعتا برای شروع هر کسب و کاری، سرمایه ای اولیه، هر چند کم، نیاز است. گردشگری نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما یکی از مزایای این حیطه، آن است که می توان از دارایی های غیر فعال خود نیز (مانند محل زندگی، باغ شخصی، مزارع کاری و…) برای آن استفاده نمود. در این حالت می توان فهمید که هزینه‌ی راه اندازی گردشگری کشاورزی، می تواند بسیار مناسب بوده و با درآمد حاصل از آن، متناسب باشد.

  طرح توجیهی باغ گردشگری☀️(برای دریافت مجوز)

معرفی امکانات، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز

برای راه اندازی گردشگری کشاورزی، تنوع بسیاری در ارائه‌ی خدمات و امکانات وجود دارد. مواردی که در زیر آورده شده‌اند، از موارد عمومی و کلی این حوزه محسوب می شوند. اما هزینه‌ها و تجهیزات هر ایده و طرحی، در حین تدوین طرح توجیهی مرتبط با آن، به صورت اختصاصی ذکر خواهد شد.

  • هتل یا اقامتگاه
  • باغ و اراضی کشاورزی
  • مصالح کشاورزی
  • ابزار های کشاورزی
  • حمل و نقل
  • تمهیدات رفاهی مسافرین
  • تمهیدات امنیتی

تجهیزات موردنیاز برای گردشگری کشاورزی_پرشین پلن

طرح توجیهی گردشگری کشاورزی برای دریافت مجوز

اصلی‌ترین کاربرد طرح توجیهی گردشگری کشاورزی، دریافت مجوز از ارگان های دولتی است. با دریافت مجوز برای مجتمع گردشگری کشاورزی خود، می توانید به کسب و کار خود رسمیت ببخشید. به این ترتیب شما پس از آن خواهید توانست از تمامی امکانات دولتی مرتبط با ایده‌ی خود استفاده کنید. همچنین با داشتن مجوز شما می توانید حامیان مالی و سرمایه گذاران دولتی و خصوصی برای مجموعه خود پیدا کنید. این امر می تواند به رشد مجموعه‌ی شما و سود دهی بهتر کسب و کار شما کمک کند.

نکات مهم در رابطه با گردشگری کشاورزی

اراضی زراعی مورد استفاده در این نوع گردشگری، مهمترین رکن آن هستند. در واقع اینکه گردشگری کشاورزی شما، مرتبط با چه حیطه ای از کشاورزی است، بستگی به ایده و سرمایه های مالی و غیر مالی شما دارد. برای مثال می توانید یک شالیزار را برای انجام این کار انتخاب کنید. همچنین می توانید از یک باغ میوه‌ی شخصی، برای این کار بهره ببرید. نکته‌ی مهم، فراهم نمودن تمامی موارد الزامی در مورد تجربه‌ی این کار است. چرا که باید در نظر داشته باشید، مسافر و مهمان شما، به احتمال قوی، برای اولین بار در این محیط قرار می گیرد و قصد تجربه‌ی این کار را دارد. بنابراین می بایست، تا حد امکان، بهترین شرایط و امکانات را برای او تهیه کرد.

سفارش طرح توجیهی گردشگری کشاورزی

طرح توجیهی گردشگری کشاورزی، می بایست با دقت و تخصص کاملی طراحی و تدوین شود. چرا که این حوزه، یکی از حوزه های نوین گردشگری است. بنابراین ارائه‌ی درست آن به ارگان های دولتی، مهم و حیاتی است. طرح های توجیهی نوشته شده توسط متخصصان پرشین پلن، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. از این رو می توان کیفیت و کارایی طرح های ارائه شده توسط این مجموعه را، به ضمانت تخصص و تبحر نویسندگان، تایید نمود. بنابراین در صورت تمایل به سفارش طرح توجیهی کافیست از طریق سایت پرشین پلن، با مشاور ارشد تماس حاصل فرمایید. پس از مشاوره، خواهید توانست طرح توجیهی مرتبط با ایده خود را دریافت نمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی