طرح توجیهی باغ گل محمدی☀️(doc+pdf) سال 1403

طرح توجیهی باغ گل محمدی_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی باغ گل محمدی، یکی از بهترین طرح‌های سودآور برای سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی است. این طرح، قطعاً اتفاقات مثبتی را در کسب و کارتان پدید آورده و منجر به موفقیت شما خواهد شد. اما لازم است تا قبل از احداث باغ گل محمدی، از طرح توجیهی کمک بگیرید. کارشناسان ما در وبسایت پرشین پلن با نگارش طرح توجیهی احداث باغ گل محمدی شما را از 0 تا 100 تمامی برآوردهای مالی باغ گل محمدی آگاه کرده‌اند تا بتوانید آگاهانه این کسب و کار را شروع کنید. هم اکنون جهت اطلاعات بیشتر درمورد این کسب و کار و سفارش طرح توجیهی اختصاصی برای اخذ مجوز، با وبسایت پرشین پلن همراه باشید.

بازار گل محمدی، پررونق‌ترین بازار

طی بررسی‌های صورت گرفته و با تکیه بر مطالعات طرح توجیهی باغ گل محمدی، مشخص گردیده که بازار گل محمدی یکی از رونق یافته‌ترین بازارهاست. علت را می‌توان در مصارف گسترده این گل جستجو کرد. گل محمدی نه تنها به عنوان شاخه گل در گل فروشی‌ها به فروش رسیده و برای دیزاین‌های جذاب و گل آرایی انتخاب می‌گردد؛ بلکه فرآورده‌های مختلفی را نیز حاصل می‌سازد.

فرآورده‌های این گل عبارتند از: دمنوش غنچه گل محمدی، اسانس و عطر، گلاب، عرقیات، داروهای موضعی، مواد غذایی از قبیل مربا، شربت و غیره. آنچه که باید در ادامه بگوییم، این است که گل محمدی نه تنها بازار کشور را به تصاحب درآورده؛ بلکه بازارهای خارجی را نیز فتح کرده و به عنوان یک محصول صادراتی به کشورهای دیگر صادر می‌گردد. لذا می‌توان بازار گل محمدی را بزرگترین بازارها نیز معرفی کرد.

مزایای باغ گل محمدی:

 • امکان سرمایه گذاری با سرمایه کم
 • فروش پاجوشها از هر یک ۲۰ الی ۶۰ عدد
 • قابلیت و امکان فرآوری: گلاب، اسانس، عطر، مربا و غنچه خشک
 • قابلیت کشت دیم در شرایطی که بارندگی بالای ۲۵۰ میلیمتر باشد
 • استفاده از آبیاری قطره ای برای کم کردن هزینه‌ها و راندمان بالا
 • مقاوم در برابر سرما
 • مقاوم در برابر کم آبی
 • کاشت در زمین‌های سنگلاخی
 • سازگار با محیط خشک
 • سازگار با سرما
 • سازگار با شور بودن خاک
 • عملکرد ۵ تا ۷ تن در هکتار

  طرح توجیهی احداث باغ زیتون☀️(doc+pdf) سال 1403

اطلاعاتی درباره بازار هدف گل محمدی

یکی از کلیدی‌ترین عوامل در زمان اجرای باغ گل محمدی، مشخص کردن بازار هدف طرح می‌باشد. واضح است که هر چقدر میزان تقاضا برای یک محصول بیشتر باشد، تولید آن سود بیشتری به همراه خواهد داشت. در خصوص بازار هدف گل محمدی، لازم به ذکر است که این گل طبیعی به صورت گلاب، اسانس و گلبرگ خشک شده در بازار عرضه می‌شود و از خواص متعددی برخوردار است.

خواص غذایی و پروتئین‌ها و ویتامین‌های موجود در این گل در کنار عطر خوب آن سبب شده تا از گل محمدی در صنایع عطر سازی، فراورده‌های بهداشتی و آرایشی، صنایع دارویی و صنایع غذایی استفاده‌های فراوانی بشود. اصولا گل محمدی برای درمان دردهای قلبی، روماتیسمی و تقویت اعصاب و معده مناسب است. علاوه بر این گل محمدی در تولید شربت و شیرینی نیز به کار گرفته می‌شود. همچنین گلاب یکی از مهمترین مشتقات گل محمدی است که از بازار پررونقی برخوردار می‌باشد. در نتیجه بازار هدف این گل طبیعی بسیار گسترده است.

اطلاعاتی درباره بازار هدف گل محمدی_پرشین پلن

آشنایی با فرایند پرورش گل محمدی

در خصوص فرایند اجرای طرح باغ گل محمدی لازم به ذکر است که این پروسه یک فرایند زمان‌بر است. در اولین مرحله برای پرورش باغ گل محمدی باید گودال‌هایی با عمق و عرض نیم متر حفر کنید و درون گودال را از کود حیوانی، خاک و ساقه‌های گل محمدی پر کنید و بلافاصله آن را آبیاری نمایید. به این روش تکثیر قلمه گل محمدی، پاجوش گفته می‌شود. این مرحله باعث می‌شود که ساقه‌های گل محمدی ریشه بدوانند و برای کشت آماده شوند.

 • زمین و خاک مناسب:
  لازم به ذکر است که خاک مناسب برای پرورش گل محمدی، خاک زهکش دار با پی اچی در حدود 6.5 الی 7.5 می‌باشد. در هنگام کشت، گل محمدی را در ردیف‌های 3 متری می‌کارند. همچنین فاصله بین بوته‌ها باید حدود 2.5 متر باشد. از آنجایی که در سال اول و دوم، گل محمدی نمی‌تواند غنچه بدهد، کشت مخلوط گل محمدی و یونجه برای به دست آوردن درآمد و همچنین کاهش آفات و علف‌های هرز گل محمدی روشی قابل توجه به حساب می‌آید. علاوه بر این، می‌توان در سال اول و دوم از کشت مخلوط گل محمدی با گیاهان یکساله مثل زیره سبز، بابونه آلمانی، شنبلیله و … استفاده کرد.
 • کوددهی:
  یکی از پارامترهای مهم در اجرای طرح باغ گل محمدی کود دهی است. به صورت کلی، برای حفظ حاصلخیزی و میزان عملکرد گل محمدی، در سال اول باید به ازای هر هکتار گل محمدی از 30 تن کود دامی جهت تقویت و حاصلخیزی خاک باغ استفاده کنید. لازم به ذکر است که کود حیوانی باید قبل از کشت به خاک مزرعه اضافه شود. در سال‌های بعدی نیز جهت افزایش میزان حاصلخیری خاک از 5 تن کود دامی پوسیده برای هر هکتار باغ گل محمدی استفاده می‌شود.
 • آب رسانی:
  در خصوص آبیاری گل محمدی هم لازم به ذکر است که در اولین سال کشت گل محمدی، گیاه هر 6 روز یکبار به آب نیاز دارد. رفته رفته و با رشد گل محمدی، این زمان به هفت و هشت روز افزایش پیدا می‌کند. با این وجود، میزان آب مورد نیاز گل محمدی به محیطی که گل در آن کشت می‌شود، وابسته است.
 • بیماری و آفات:
  در کشت گل محمدی اهمیت دارد، مبارزه با بیماری‌ها و آفات گل محمدی است. به صورت کلی، سوسک سرشاخه خوار، شته و سفیدک مهمترین آفات گل محمدی هستند که برای مبارزه با آن‌ها یا باید از سموم شیمیایی استفاده کنید و یا در صورتی که مشکل حاد باشد باید شاخه‌های آلوده را قطع و در خارج از باغ گل محمدی بسوزانید. همچنین علف‌های هرز نیز یکی از مهمترین موانع برای رشد گل محمدی به شمار می‌آیند.
 • نور خورشید و دما:
  یکی دیگر از مهمترین عوامل برای رشد و نمو گل محمدی، نور خورشید و دما است. به صورت کلی، دمای مناسب برای رشد گل محمدی در طول روز 15 تا 20 درجه سانتی گراد می‌باشد. همچنین در صورتی که دمای محیط در شب به زیر 4 درجه سانتی گراد برسد، بوته گل محمدی دچار شوک شده و آسیب می‌بیند. لذا کشت گل محمدی در مناطق معتدل و گرم نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت.
 • برداشن گل محمدی:
  پس از دو سال مراقبت از گل محمدی و در اوایل فصل بهار نوبت به برداشت گل محمدی می‌رسد. به صورت کلی، زمان برداشت گل محمدی بسته به اقلیمی که گل در آن پرورش یافته از اردیبهشت ماه تا نیمه خرداد ماه خواهد بود. برداشت گل محمدی، حدود سه هفته طول می‌کشد. در این فرایند از طلوع آفتاب تا حدود ساعت 10 صبح گل محمدی را برداشت کرده و به محل فرآوری گل انتقال می‌دهند.

لازم به ذکر است که پس از هفت یا هشت سال، بوته گل محمدی، قدرت و توان اولیه خود را از دست می‌دهد. لذا برای باردهی بیشتر، باید بوته را از روی گل بریده و دو سال به آن زمان بدهید تا رشد کند و دوباره به بار بنشیند.

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز

ماشین آلات مورد نیاز جهت پرورش گل محمدی، تماماً در بازار داخلی در دسترس هستند. از جمله مهمترین تجهیزاتی که در طرح توجیهی باغ گل محمدی، برای پرورش گل محمدی مورد محاسبه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • تراکتور، شخم و دستگاه هرس
 • مخزن آب باغ گل محمدی
 • سیستم آبیاری قطره‌ای
 • مخزن نگهداری کود شیمیایی و کود حیوانی
 • سمپاش

معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای باغ گل محمدی_پرشین پلن

اهمیت طرح توجیهی باغ گل محمدی

برای پرورش گل محمدی در مقیاس بزرگ در اولین قدم، جمع آوری اطلاعات کامل و مرتبط با شرایط پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. این اطلاعات در زمان اجرای پروژه و خصوصاً در زمینه‌های اقتصادی و مالی به کار می‌آید. به علاوه در فاز عملیاتی پروژه پرورش گل محمدی نیز می‌توانید از این اطلاعات استفاده کنید.

با توجه به اینکه طرح توجیهی باغ گل محمدی تمامی هزینه‌های مورد نیاز برای پرورش گل محمدی را در خود دارد، می‌تواند در زمان اجرای پروژه پرورش گل محمدی، نقشی کلیدی را ایفا کند. اشخاص فعال در زمینه سرمایه گذاری، استفاده از اطلاعات طرح توجیهی را برای به نتیجه رسیدن این پروژه لازم می‌دانند. در پلن اقتصادی طرح باغ گل محمدی، تمامی عوامل و شرایط لازم مورد ارزیابی قرار گرفته است.

طرح توجیهی گل محمدی برای اخذ مجوز

طبعاً برای شروع هر کسب و کاری نیاز به اخذ مجوز دارید، و برای اخذ مجوز از جهاد کشاورزی از شما طرح توجیهی می‌خواهند. چراکه مقدمه هر کسب و کاری در همه‌ی جای جهان طرح توجیهی است. هر چه دقت و تخصص بیشتری در تدوین آن به کار رفته باشد، به شما اعتماد بیشتری کرده و فرایند تایید طرح توجیهی شما از سوی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی راحت‌تر پیش می‌رود.

بانک‌ها نیز قبل از هر تصمیمی به طرح توجیهی شما نگاه می‌کنند. آنها صلاحیت حرفه‌ای شما را از روی طرح توجیهی‌تان می‌سنجند. فراموش نفرمایید که مسئولان بانک در کار خود حرفه‌ای هستند و با همان نگاه اول به طرح شما، می‌فهمند که شما حرفه‌ای هستید یا خیر. به همین دلیل بهترین و حرفه‌ای‌ترین کار این است که تدوین طرح توجیهی باغ گل محمدی را به حرفه‌ای‌ها بسپارید.

طرح های توجیهی مرتبط با کشاورزی

سفارش طرح توجیهی باغ گل محمدی

پرشین پلن یکی از تیم‌های فعال در زمینه کسب و کار می‌باشد که از کارشناسان باتجربه تشکیل شده است. تیم ما با وام گرفتن از تجربیات کارشناسان حرفه‌ای و با استفاده از مطالعات انجام شده در حوزه نگارش طرح توجیهی، می‌تواند نگارش طرح توجیهی شما را انجام دهد.

طرح توجیهی باغ گل محمدی تیم پرشین پلن از نظر کانون مشاوران بانکی و اعتباری کشور مورد تایید است. در نتیجه طرح باغ گل محمدی تیم ما می‌تواند فرایند اخذ مجوز پرورش گل محمدی را برای شما ساده‌تر کند. اکنون برای سفارش طرح توجیهی پرورش گل محمدی کافی‌ست با کارشناس ارشد ما در تیم پرشین پلن تماس بگیرید.

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور