طرح توجیهی گلخانه گل رز ☀️(word+pdf) سال 1403

طرح توجیهی گلخانه گل رز_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی گلخانه گل رز، یکی از سودآور‌ترین طرح‌های کشاورزی است که علاوه بر این‌که پیش‌نیازی برای اخذ مجوز از ارگان‌های دولتی مربوطه است، راهنما و برنامه خوبی هم برای افزایش سودآوری و درآمد سرمایه‌گذار است. کارشناسان ما در وبسایت پرشین پلن آماده دریافت اطلاعات شما جهت تهیه یک طرح توجیهی دقیق و کامل در این زمینه هستند. برای کسب اطلاعات جالب و بیشتر درخصوص نحوه‌ی احداث گلخانه گل رز و همچنین سفارش طرح توجیهی، دعوت می‌کنیم تا در ادامه همراه ما باشید.

معرفی و مزایای گلخانه گل رز

گل رز از خانواده گلسرخیان است. این نوع گیاهان در اکثر مناطق کره زمین پراکنده هستند. گل‌های آن به صورت آذین منفرد، خوشه گرزن و یا دیهیم باشند. بعضی از انواع وحشی گل رز دارای 5 گلبرگ و تعداد زیادی پرچم هستند. پرورش گل رز تنها برای لذت بردن و استفاده از زیبایی آن نیست، بلکه گل رز برای تهیه‌ی چای، مربا، لیکور و مواد غذایی دیگر استفاده می‌شود، همچنین در صنعت عطر‌سازی نیز کاربردی است. کشت گلخانه‌ای گل رز مزایای زیادی دارد، از جمله این مزایا به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • امکان کاشت محصولات گل رز هیدروپونیک در خاک‌های آلوده و نقاط مختلف وجود دارد
 • بالا بودن تراکم محصول در واحد سطح و در نتیجه افزایش عملکرد محصول
 • نگهداری و حفظ آب بیشتر در کشت هیدروپونیک نسبت به کشت در خاک
 • کاهش کار‌های سنگینی مانند شخم‌زدن خاک، کشت، ضد عفونی بذر‌ها و سایر فعالیت‌ها
 • کنترل شرایط محیطی مانند نور، دما، رطوبت و گاز‌های گلخانه‌ای در گلخانه آسان‌تر و سریع‌تر است

توجیه اقتصادی طرح توجیهی گلخانه گل رز

نظر به این‌که سرانه مصرف گل رز هر روز در حال بیشتر شدن است و از سویی گل رز در مراسمات مختلف مانند اعیاد، جشن‌ها، تشریفات، مراسم مذهبی و … کاربرد‌های مختلف و متنوعی دارد. از آنجا که کشت گل رز در گلخانه و به صورت هیدروپونیک باعث بالا رفتن بهره‌وری محصول، عدم رشد علف هرز، کاهش آلودگی و بیماری ناشی از خاک آلوده می‌گردد. از این رو روش کشت هیدروپونیک گل رز نسبت به روش پرورش گل رز در بستر خاک، شیوه‌ای مناسب با سودآوری تضمین شده و مطمئن‌تر خواهد بود و سرمایه‌گذار از هزینه و زمان خود حداکثر استفاده را خواهد داشت. بنابراین انتخاب روش کشت هیدروپونیک گل رز در گلخانه مطمئنا روش مناسبی برای کسب درآمد بیشتر خواهد بود. همچنین تولید و تکثیر گل رز برای سرمایه‌گذار، توجیه‌پذیری اقتصادی لازم را خواهد داشت.

  طرح توجیهی گلخانه گل و گیاهان زینتی☀️(دانلود رایگان) محدود

بررسی نحوه کشت گلخانه‌ای گل رز

در پرورش گل رز به روش گلخانه‌ای لازم است تا شرایط بستر، آبیاری، نور و دمای گلخانه کنترل شود. بستر مناسب گل‌های رز حاوی 35 درصد کوکوپیت، 65 درصد پرلیت، همراه با زهکشی مناسب است. فاصله‌ی راهرو‌ها 90 تا 100 سانتی‌متر و فاصله‌ی کشت بوته‌های گل 15 تا 20 سانتی‌متر است. خاک مناسب برای پرورش گل رز، خاک شنی رسی، لومی و یا خاک کمی رسی، حاوی ده درصد مواد آلی است.

رطوبت مناسب گل رز، در روز حدود 50 درصد و در شب 60 درصد است. در شب دمای 16 درجه سانتی‌گراد و در روز دمای 20 درجه سانتی‌گراد برای رشد این گیاه لازم است. این تفاوت دمایی بین شب و روز باعث می‌شود تا بعد از چهل روز گل‌ها آماده‌ی برداشت شوند. گل رز به نور با شدت بالا و در حدود 30 هزار لوکس است که در ایران در اکثر مناطق آفتاب نور فراوانی دارد و شرایط خوبی را برای رشد گل رز فراهم می‌آورد.

بررسی نحوه کشت گلخانه‌ای گل رز_پرشین پلن

برآورد هزینه‌ها در طرح توجیهی گلخانه گل رز

در احداث گلخانه گل رز، عمده هزینه‌ها مربوط به ساخت و نصب سازه‌های گلخانه و مواد لازم برای پوشش آن است. مهم‌ترین هزینه‌های سازه گلخانه شامل: سازه اصلی، پوشش پلی کربنات، توری ضد‌حشره، رول‌های آپ‌پدوفن تزریق هوا به داخل گلخانه و نصب آن می‌شود. هزینه‌های دیگر مربوط به خرید باکس‌های یونولیتی، کوکوپیت و پرلیت، قلمه‌های گل رز، سیستم زهکشی پساب، نصب بستر و کاشت قلمه‌ها، بتن کف گلخانه، سردخانه و بسیاری هزینه‌های دیگر است.

ماشین‌آلات و تجهیزات لازم در طرح توجیهی گلخانه گل رز

قبل از احداث گلخانه گل رز، لازم است تا در مورد تجهیزات مورد نیاز آن اطلاعات کافی داشته باشیم. در طرح توجیهی گلخانه گل رز با جزییات در مورد دستگاه‌ها و تجهیزات گلخانه شرح داده شده است. برخی از مهم‌ترین موارد آن در اینجا آورده شده است:

 • اسکلت و سازه‌های فلزی گلخانه
 • پوشش مناسب (شیشه، بی کربنات، پلاستیک) برای گلخانه
 • دستگاه تهویه مناسب
 • تجهیزات روشنایی و نورپردازی گلخانه
 • سیستم سرمایشی و گرمایشی
 • سیستم شیدینگ برای سایه‌اندازی مناسب
 • سنسورهای کنترل و تنظیم دمای گلخانه
 • باکس‌های مخصوص کشت گیاهان
 • سیستم آبیاری گلخانه

هدف از اجرای طرح گلخانه گل رز

هدف از طرح توجیهی گلخانه گل رز، احداث گلخانه و پرورش گل رز به روش هیدروپونیک جهت تولید و عرضه این گل، تسهیل دسترسی به این محصول در تمام فصول سال و افزایش میزان سودآوری طرح است. در طرح توجیهی روش‌های کشت به همراه مزایا و معایب هر کدام بررسی و با توجه به شرایط و امکانات سرمایه‌گذار بهترین گزینه برای پرورش گل رز انتخاب می‌شود. سرمایه‌گذار با داشتن اطلاعات جامع در مورد جوانب مختلف طرح سرمایه و منابع خود را به شکل بهینه تخصیص خواهد داد و هزینه‌های خود را به حداقل خواهد رساند.

بازار هدف طرح توجیهی گلخانه گل رز

در پروش گل رز، بازار هدف از اهمیت خاصی برخوردار است. بهره‌گیری از اصول و روش‌های جدید بازاریابی باعث افزایش فروش و در نتیجه درآمد خواهد شد. بخشی از بازار هدف به تامین نیاز داخلی کشور اختصاص دارد و گل رز در انواع و اندازه‌های متفاوت، با هدف عرضه در بازار‌های داخلی مانند گل‌فروشی‌ها، فروشگاه‌های آنلاین گل، صنعت دارو، عطاری‌ها و صنعت عطر‌سازی، تولید می‌شود. بخش دیگر بازار هدف را بازار صادراتی گل رز تشکیل می‌دهد، که نیاز به رعایت استاندارد‌های خاصی در تولید گل رز دارد.

  طرح توجیهی گلخانه زعفران☀️(doc+pdf) سال 1403

صادرات محصول گل رز

یکی از تجارت‌های سودآور، فروش گل‌های شاخه بریده است. گل شاخه بریده رز از پرمصرف‌ترین گل‌هاست که از بازار‌پسندی بسیار خوبی برخوردار است. گل رز به دلیل واریته‌های متنوع و زیاد و زیبایی خاصی آن‌ها، مشکلی در بحث فروش و بازاریابی ندارد. کشور‎‌های هلند، اسپانیا، ایالات متحده آمریکا، کلمبیا، انگلستان، اکوادور، کنیا، آفریقای جنوبی و هند از تولیدکنندگان عمده‌ی گل رز هستند و واردکنندگان عمده آن را کشور‌های اروپایی، آمریکا، کشور‌های آسیای میانه و ژاپن تشکیل می‌دهند. در ایران نیز استان‌های کوهستانی با داشتن اختلاف ارتفاع با سطح دریا و تفاوت دمای شب و روز، دارای مزیت نسبی در تولید گل رز شاخه بریده با‌کیفیت هستند و به کشور‌های عراق، ترکمنستان و آذربایجان صادرات داشته‌اند.

در بازار جهانی ویژگی‌هایی همچون یکسان‌بودن اندازه‌گل‌ها، داشتن شاخه‌های محکم و بلند برای نگهداشتن استوار گل، حمل‌و‌نقل مناسب تا مقصد، عاری از بیماری و سوختگی و رنگ‌پریدگی بودن گل‌ها از مهم‌ترین مشخصه‌های صادراتی گل رز هستند.

صادرات محصول گل رز_پرشین پلن

درآمد تولید گل رز

در طرح توجیهی گلخانه گل رز به میزان سود‌دهی طرح توجه شده است. درآمد طرح به عواملی مانند متراژ گلخانه شما و تعداد گل‌های پرورشی آن بستگی دارد. همچنین در صورت فراهم شدن شرایط با مدیریت صحیح و اجرای اصولی طرح توجیهی پرورش گل رز، این طرح پتانسیل تبدیل شدن به یک طرح پر‌درآمد را داراست، چرا‌که در پرورش گل رز، کیفیت گل‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و از این رو گلخانه گل رز نیاز به مراقبت و نگهداری مداوم دارد. در بین ارقام مختلف گل رز در رنگ‌ها و عطر‌های متنوع، گل رز ساقه بلند از جمله پرتقاضا‌ترین و پر‌فروش‌ترین انواع گل در بازار محسوب می‌شود. که در مناسبت‌های مختلف کاربرد دارد. با سرمایه‌گذاری در این گل زیبا و کاربردی، سود خوبی نصیب سرمایه‌گذار خواهد شد.

اخذ مجوز با طرح توجیهی گلخانه گل رز

جهت احداث گلخانه گل رز لازم است تا از طریق اداره جهاد کشاورزی اقدام به دریافت مجوز راه‌اندازی این کسب‌و‌کار کنید، که پیش‌نیاز این مجوز مدارکی مانند پلن زمین، مدارک شناسایی و سند مالکیت زمین و از همه مهم‌تر طرح توجیهی گلخانه گل رز است. کارآفرین برای اخذ مجوز و شروع این فعالیت، باید طرح توجیهی گلخانه گل رز را متناسب با اطلاعات مربوط به زمین خود، نوع سازه‌ای که برای گلخانه انتخاب می‌کند، روش پرورش، نوع آبیاری، هزینه‌های اولیه و جداول مربوط به هزینه‌های سالیانه و سرمایه‌گذاری تهیه و به همراه قرارداد‌های ساخت به کارشناس اداره جهاد کشاورزی تحویل دهد.

طرح های توجیهی مرتبط با گلخانه

سفارش طرح توجیهی گلخانه گل رز

برای شروعی مطمئن و محکم و طی گام به گام مسیر پر پیچ و خم راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار طرح توجیهی گلخانه گل رز مانند برنامه و دستورالعملی ساده و کاربردی برای کارآفرین عمل می‌کند. علاوه بر این که برای اخذ مجوز‌های لازم جهت گلخانه گل رز از آن استفاده می‌شود، بلکه تخمینی از هزینه‌ها و درآمد‌های انجام کار را قبل از انجام واقعی هزینه‌ها و صرف زمان، برای کارآفرین برآورد می‌کند و راه رسیدن به اهدافش را هموار می‌سازد. کارشناسان متخصص ما این تخمین‌ها را به طور دقیق و با ارقام به روز انجام می‌دهند، جهت سفارش طرح توجیهی خاص خود برای اخذ مجوز، هم‌اکنون می‌توانید با شماره تلفن‌های درج شده در سایت پرشین پلن با کارشناس ارشد مجموعه ما تماس بگیرید.

طرح توجیهی گلخانه گل رز بصورت فایل آماده (سال 1403)

مشخصات طرح توجیهی آماده برای گلخانه گل رز بصورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • نام طرح: طرح توجیهی گلخانه گل رز
 • بازگشت سرمایه: 1.8 سال
 • نرخ بازدهی سرمایه: 56%
 • ظرفیت سالانه: 100.000 عدد
 • نوع تسهیلات: وام 5 ساله
 • تاریخ نگارش: سال 1403
 • فرمت فایل‌ها: pdf و doc
 • قیمت طرح: 369 تومان
 • تعداد صفحات: 90 صفحه
 • نوع دسترسی: دانلود بلافاصله بعد از خرید

برای دانلود طرح توجیهی گلخانه گل رز سال 1403و برآورد هزینه‌های راه‌اندازی این کسب و کار به صورت فایل‌های آماده PDF و DOC، روی لینک زیر کلیک کنید. پس از پرداخت، لینک‌های دانلود طرح توجیهی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید:

در وبسایت “پرشین پلن” تمامی طرح‌های توجیهی آماده، دارای گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد تا مدت 6 ماه پس از استفاده می‌باشند و شما اگر محصولات ما را خریداری کرده باشید و احساس کنید که از محصول به هر دلیلی ناراضی هستید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا تمام وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده شود. همچنین  ما هیچ سوالی در این رابطه از شما نخواهیم پرسید.

برای احترام به مخاطب، مجموعه ما 3 پشتیبانی فعال را برای طرح‌های توجیهی آماده اختصاص داده است، تا قبل از خرید اگر سوالی داشته باشید، پاسخ داده شود. همچنین بعد از خرید اگر مشکلات دانلودی (به هر نحو اگر اتصال به اینترنتتان قطع شد) موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند. درصورت نیاز برای ارتباط با پشتیبان‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
+ پشتیبانی طریق واتساپ
+ پشتیبانی از طریق تلگرام
+ پشتیبانی از طریق ایمیل

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور