طرح توجیهی رستوران سیار☀️(مجوز+وام)

طرح توجیهی رستوران سیار_پرشین پلن

فهرست مطالب

برای راه اندازی یک رستوران سیار، نخستین گام دریافت مجوز به وسیله طرح توجیهی رستوران سیار است. در حقیقت شما با دریافت یک طرح توجیهی مرتبط با ایده کسب و کار خود، می توانید اقدامات مهم دولتی نظیر دریافت مجوز را انجام دهید. در این راستا لازم است که بتوانید به وسیله طرح توجیهی خود، ارگان های دولتی را در جهت دریافت تایید صلاحیت برای شروع فعالیت، قانع سازید.

این امر مستلزم آن است که طرح توجیهی شما جامعیت خوبی بر ایده داشته و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بنابراین کمک گرفتن از یک تیم متخصص برای انجام این کار، امری حیاتی است. وب سایت پرشین پلن به عنوان یک فعال رسمی در زمینه‌ی تدوین و طراحی طرح های توجیهی می تواند شما را در تهیه طرح توجیهی احداث رستوران سیار، و همچنین دیگر ایده های کسب و کاری، یاری نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 معرفی و مزایای رستوران سیار

در طرح توجیهی رستوران سیار، تلاش می شود تا معرفی کاملی از طرح اولیه ارائه گردد. بنابراین، می توان ارگان های دولتی را با ابعاد مختلفی از ایده آشنا نمود. رستوران های سیار، نوعی از رستوران‌ها هستند که به وسیله یک سیستم نقلیه نظیر خودرو، گاری، چرخ دستی، مینی بوس و… قادر به حرکت می باشند. در حقیقت به کمک این رستوران های سیار، می توان خدمات را به مناطق مختلفی انتقال داد. این نوع کسب و کار، امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. زیرا علاوه بر سهولت دسترسی به آن‌ها، مکان‌هایی صمیمی و به دور از تشریفات هستند. بنابراین در میان اقشار جوان، محبوب‌تر اند. از انواع این رستوران‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کامیون های غذای سیار
 • ماشین های بستنی فروشی
 • رستوران های سیار بین راهی
 • کافه های سیار طبیعت گرد
 • ماشین غذا های خیابانی
 • رستوران های سیار ایستگاهی

چشم انداز عرضه و تقاضا برای احداث رستوران سیار

در بخشی از طرح توجیهی رستوران سیار، چشم انداز و پتانسیل بازار برای راه اندازی این ایده بررسی می شود. در حقیقت آینده مالی و معنوی این کسب و کار پیش بینی شده و استقبال مردم از این ایده مورد بررسی قرار می گیرد. این نوع رستوران‌ها به جهت مزیت سیار بودن، محدود به مکانی خاص نخواهند بود. بنابراین این کسب و کار می تواند به عنوان کسب و کاری کوچک شروع به فعالیت کند. همچنین با توجه به میزان مشغله افراد عصر فعلی، موقعیت رفتن به رستوران های تشریفاتی و ساکن، به راحتی میسر نمی شود. بنابراین وجود یک رستوران سیار با کیفیت، می تواند با استقبال چشمگیری مواجه شود.

  طرح توجیهی کافه رستوران☀️(doc+pdf) سال 1403

نکات مهم در رابطه با راه اندازی رستوران سیار

برای راه اندازی یک رستوران سیار، باید توجه داشته باشید که علیرغم اینکه می توانید خدمات بسیار زیادی ارائه دهید، اما بهتر است در ابتدای راه با خدمات کم حجم شروع کنید. چرا که کسب و کار شما از دسته کسب و کار های کوچک بوده و می بایست در ابتدای راه، بتواند برندینگ خوبی ایجاد نماید. بنابراین پس از رشد کسب و کار، شما می توانید رفته رفته تعداد و حجم خدمات خود را افزایش دهید.

نکات مهم در رابطه با راه اندازی رستوران سیار_پرشین پلن

هزینه راه اندازی رستوران سیار

در طرح توجیهی رستوران سیار، میزان هزینه‌ها و نرخ بازگشت سرمایه نیز توسط کارشناسان پرشین پلن، پیش بینی می شود. این امر موجب می گردد تا شما پیش از شروع این حرفه، برنامه ریزی مالی خود را با آینده‌ی ایده مقایسه نمایید. برای راه اندازی این ایده، با توجه به نوع خدمات و امکاناتی که قصد ارائه آن‌ها را به مشتریان دارید، هزینه‌ها نیز متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی، رستوران های سیار می توانند از جمله کسب و کارهایی باشند که با سرمایه‌ی اولیه‌ی اندک، قابلیت رشد زیادی داشته و به سرعت پیشرفت می کنند.

معرفی تجهیزات و ماشین آلات اولیه مورد نیاز برای رستوران سیار

همان طور که گفته شد، بر اساس نوع امکانات و خدماتی که قصد ارائه آن‌ها را به مشتریان دارید، هزینه‌ها و در نتیجه تجهیزات اولیه ای که در طرح توجیهی ارائه می شود نیز متفاوت خواهد بود. برخی از عمومی‌ترین موارد به شرح زیر هستند.

 • سیستم نقلیه‌ی راه اندازی رستوران (خودرو، کامیون، مینی بوس، ون، آفرود و…)
 • لوازم آشپزی و دستگاه های مرتبط با خدمات قابل ارائه
 • ظروف و لوازم سرویس دهی
 • صندلی و پیشخوان
 • مواد غذایی اولیه
 • لباس و تجهیزات کار
 • طراحی و فضاسازی رستوران سیار

طرح توجیهی رستوران سیار برای دریافت مجوز

از مهم‌ترین کاربرد های طرح توجیهی رستوران سیار، دریافت مجوز است. کسب مجوز به این معناست که ایده‌ی شما قابلیت و صلاحیت این را دارد تا به عنوان یک کسب و کار رسمی فعالیت خود را آغاز نماید. همچنین پیرو این تایید صلاحیت، شما به عنوان یک کارآفرین می توانید از تمامی امکانات، تسهیلات و خدمات دولتی مرتبط با کسب و کار خود، بهره ببرید.

سفارش طرح توجیهی رستوران سیار

کیفیت طرح توجیهی رستوران سیار، نقش مهمی در تسهیل پروسه‌ی دریافت مجوز شما دارد. بنابراین لازم است از متخصصانی که مسلط به این امور هستند، کمک بگیرید. کارشناسان پرشین پلن، با تخصص و تسلط خود بر امور بانکی و اداری، می توانند شما را در این مسیر یاری نمایند. لازم به ذکر است که تمامی طرح های توجیهی تدوین شده توسط کارشناسان پرشین پلن، مورد تایید کانون مشاوران اعتباری و بانکی کشور می باشد. هم اکنون درصورت تمایل برای سفارش طرح توجیهی می توانید از طریق سایت، با کارشناس ارشد مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی