طرح توجیهی تولید ضد یخ خودرو⚜️(pdf+doc) سال 1401

طرح توجیهی ضد یخ خودرو_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی ضد یخ خودرو یکی از بهترین و توصیه شده ترین طرح های کارآفرینی در این چند سال است. سودآوری این طرح، کارآفرینان موفق را واداشته است که در میان طرح های سودآور، به این طرح درآمد زا رتبه بالایی بدهند. در گذشته ها و پیش از اختراع این ماده راهگشا، سیالی که در نظام خنک کننده خودروها گرمای موتور را می خواباند، آب بود. اما آب معایبی داشت که آن را برای موتورها ناکارآمد می کرد. از جمله زنگ زدگی قطعات و فاصله محدودی که میان نقطه انجماد آن تا نقطه جوشش وجود داشت. ضد یخ خودرو همه این مشکلات را رفع کرد. با این افزودنی سیال، قطعات موتور دیگر خوردگی نمی یابند.

آزمایش های صورت گرفته نشان می دهند که عمر مفید قطعات خودروها با ضد یخ خودرو چند برابر می شود. همین نتایج دقیق آزمایشگاهی که تجربه رانندگان نیز آن را تایید می کند، همه را به سفارش طرح توجیهی ضد یخ خودرو تشویق کرده است. برای اینکه شما کارآفرینان عزیز نیز از این طرح اشتغال زایی سودآور باخبر شوید، ما را در این مقاله همراهی فرمایید.

آیا تولید ضد یخ خودرو درآمد زاست؟

این اولین سوالی است که ذهن هر کارآفرین دوراندیش و باتجربه را مشغول می کند. آیا درآمد زایی این شغل که در طرح توجیهی ضد یخ خودرو عنوان شده، تضمین شده است؟ آیا با توجه به نرخ تورم و تحولات دلار راه اندازی یک واحد صنعتی تولید ضد یخ خودرو منطقی است؟

تیم تحقیقاتی پرشین پلن با مطالعه و امکان سنجی بازار کشور خوشبختانه به این پرسش پاسخ مثبت داده است. در واقع این مطالعه با بررسی تناسب سود و هزینه صورت گرفته است. در طرح توجیهی خط تولید ضد یخ به این هزینه ها با روشی کارشناسانه پرداخته می شود. برای اینکه هزینه های ضروری طرح احداث یک واحد تولیدی ضد یخ خودرو را محاسبه کنیم باید در چند زمینه به برآوردی واقع بینانه برسیم.

[irp posts=”8314″ ]

طرح توجیهی تولید ضد یخ خودرو و ماشین آلات

در واقع تجهیزات اصلی ترین بخش از اسکلت بندی یک طرح توجیهی ضد یخ خودرو را تشکیل می دهند. برای رسیدن به برآورد واقع بینانه ای از هزینه ها باید با این تجهیزات آشنا شویم. این دستگاه ها عبارتند از :

1-دستگاه منبع ذخیره مونو اتیلن گلیکول. برای اینکه روند تولید هیچگاه تعطیل نشود به مخزنی برای انبار سازی مواد اولیه اصلی نیاز دارید.

2- لوله رابط مخزن ذخیره و مخزن اختلاط. بدنه این لوله رابط نیز باید از جنس پلی اتیلن یا فولاد باشد.

3- پمپ سانتریفوژ. این پمپ باید با شافت فولادی و پره باشد.

4- مخزن اختلاط و در هم آمیزی.  این مخزن برای هم زنی و در هم آمیختن مواد اولیه و تولید به کار می رود.

5-دستگاه پرکن. این دستگاه محلول را از مخزن ذخیره با نیروی مکش می گیرد و به درون گالن های 4 لیتری خالی می کند.

5-دستگاه دربندی : با این دستگاه قوطی های پر شده درگذاری می شوند.

6-منبع ذخیره آب سخت گیری شده : این مخزن هر بار 2 متر مکعب اب سخت گیری شده را به درون مخزن اختلاط پمپاژ می کند.

زمینه های دیگری که به هزینه های اصلی شما ملحق می شوند، به هزینه نیروی انسانی، زمین، مواد اولیه و انرژی مربوط می شوند. همه این زمینه های هزینه بر در طرح توجیهی ضد یخ شرکت پرشین پلن با دقتی تفصیلی خواهند آمد.

آیا بازار به ضد یخ نیاز دارد؟

طبعا تا زمانی که ماشین وجود دارد، نیاز به این کالای ضروری هم وجود دارد. به همین دلیل تقاضای بازار از میزان کالای تولیدی شرکت ها و واحدهای تولیدی همیشه بیش تر است. همین امر باعث شده است که کارآفرینان عاقبت نگر به این طرح اشتغال زا علاقمند شوند. این کار شغلی برای همه فصول است. چون شما به عنوان کارآفرین می توانید به تولید پکیج هایی بپردازید که هر سه کار ضد یخ – ضد جوش – ضد زنگ را همزمان انجام می دهند. این کار نیاز بازار را به صورتی همه جانبه تامین می کند.

ضد یخ خودرو_پرشین پلن

محاسبه سود در طرح تولید ضد یخ خودرو

سودهای که در طرح توجیهی ضد یخ خودرو پیش بینی می شود تابع هزینه ای است که شما برای این کار کنار گذاشته اید. اگر شما به طور مثال سرمایه ای برابر با 18 میلیارد ریال برای این کار در نظر گرفته باشد نرخ بازده طرح 32 درصد خواهد بود. البته این یک پیش بینی تقریبی و اولیه است. در طرح توجیهی ضد یخ پرشین پلن، همه ارقام با دقتی میکروسکوپی و با کمک به روزترین نرم افزارهای محاسباتی، محاسبه خواهند شد.

خلاصه گزارش طرح توجیهی ضد یخ خودرو

  • عنوان فعالیت تولیدی : ضد یخ خودرو
  • مساحت زمین مورد نیاز : 2000 متر مربع
  • ریز بنا : 800 متر مربع
  • سرمایه ثابت طرح :  بین یک تا دو میلیارد
  • سرمایه گذاری طرح : 2 میلیارد
  • تولید در نقطه سر به سر : 51.33
  • نرخ بازده : 33،22
  • نوع تسهیلات درخواستی : وام
  • شاغلین طرح : 14 نفر

تولید ضد یخ خودرو نیاز به مجوز دارد؟

بله دارد. نخستین مرحله در هر کار صنعتی و تولیدی، گرفتن مجوزهای آن است. اما پیش از آن به طرح توجیهی ضد یخ خودرو نیاز دارید. تا پیش از طرح توجیهی هیچ نوع مجوزی صادر نمی شود. طرح توجیهی پیش نیاز یا به تعبیری سنگ بنای هر کار تولیدی است. برای همین نباید خدای ناکرده با کاری نسنجیده زیر پای طرح تولیدی تان را خالی کنید. هر کاری که بدون تخصص انجام شود، متاسفانه به پایانی تلخ منتهی می شود.

بهترین راه برای پرهیز از هر پیشامد نسنجیده ای، مراجعه به وبسایت های تخصصی و معتبر است. چون وبسایت هایی که متاسفانه با فروش طرح های آماده به کلاهبرداری می پردازند نیز زیاد است. شرکت پرشین پلن با سالها تجربه حرفه ای در زمینه طرح نویسی و مشاوره تخصصی آماده کمک به شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز است. ما به شما کمک می کنیم که طرح های خود را از مرحله ایده های خام اولیه به طرحی تخصصی و وزین تبدیل نمایید.

سفارش طرح توجیهی ضد یخ خودرو

اگر مایل به سفارش طرح توجیهی ضد یخ خودرو هستید بر روی باکس واتساپ در سمت چپ صفحه کلیک فرمایید. پس از آن مشخصات خود و شماره تلفن تان را وارد نمایید. مهندسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و به شما در زمینه طرح توجیهی ضد یخ، شرایط و هزینه های آن مشاوره رایگان خواهند داد.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24: 09120060361

عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری مقاله

فیسبوک
تویتر
واتساپ
تلگرام
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

محبوب‌ترین ایده‌های سرمایه گذاری در سال 1401

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی