طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پی☀️(CHP)

طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پیCHP (pdf+doc)_پرشین پلن

فهرست مطالب

طرح توجیهی نیروگاه CHP با نشان دادن تمامی هزینه‌های 0 تا 100 این کسب و کار، آغازگر یک سرمایه گذاری بزرگ و پرسود خواهد بود. در طرح توجیهی به طور تمام و کمال با نیروگاه سی اچ پی آشنا خواهید شد. اما در این بخش، تعریف مختصری را از این نیروگاه ارائه خواهیم داد.

نیروگاه CHP از نیروگاه‌های ترکیبی یا چند منظوره محسوب می‌شود که همزمان به تولید چند انرژی با هم می‌پردازد. معمولا در این نیروگاه، دو انرژی برق و حرارتی تولید شده و تامین می‌گردند. این نیروگاه از سوخت گاز استفاده نموده و در نهایت آن را تبدیل به انرژی برق و انرژی حرارتی (گرمایی) خواهد کرد.

البته نیروگاه CHP علاوه بر تامین انرژی برای سیستم‌های گرمایشی، اقدام به تامین انرژی برای سیستم‌های سرمایشی نیز می‌نماید. در مجموع نیروگاه سی اچ پی، مزیت های بیشتری نسبت به نیروگاه های قدیمی داشته و از ورودی و خروجی مجزا برخوردار است. مشکلات عدیده ای که در نیروگاه های قدیمی وجود داشتند، ابدا در این نیروگاه به چشم نمی‌خورند.

تامین انرژی در طیف گسترده ای از اماکن

نیروگاه CHP یکی از نیروگاه های قوی محسوب می شود که انرژی الکتریسیته را برای طیف گسترده ای از اماکن تامین می سازد. مکان هایی مثل کارگاه ها، فروشگاه ها، برج های تجاری، کارخانجات و غیره جهت تامین نیرو به این نیروگاه نیاز پیدا می کنند. چرا که مکان های فوق از وسعت زیادی برخوردار بوده و به تبع آن به انرژی بیشتری نیازمند خواهند بود. نیروگاه CHP هم با تولید حجم بالایی از انرژی، انرژی را به بهترین تامین نموده و در اختیار این اماکن قرار می دهد.

معرفی انواع نیروگاه CHP

طرح توجیهی حتی راجع به انواع نیروگاه سی اچ پی نیز صحبت کرده و توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهد. در اینجا به طور خلاصه به انواع این نیروگاه ها اشاره خواهیم کرد:

  1. نیروگاه CHP با مولد میکروتوربین‌ها
  2. نیروگاه CHP با مولد دیزل ژنراتورها
  3. نیروگاه با مولد موتورهای گازسوز

لازم است بگوییم از بین نمونه های نامبرده، نیروگاه هایی که دارای مولد موتورهای گازسوز می باشند، بازدهی بیشتری را به همراه دارند. البته بازدهی این نیروگاه ها با توجه به مقیاس آنها سنجیده می شود. برای مثال نیروگاه هایی که مقیاس کمتری دارند، بازدهی بسیار بالا تا حدود هشتاد و چهار درصد را از خود نشان می دهند. از این مقدار، چهل و دو درصد اختصاص به نیروی حرارتی داشته و چهل و دو درصد هم اختصاص به نیروی الکتریسیته خواهد داشت. در ضمن نیروگاه هایی که پیشرفته تر هستند؛ بازدهی بالای نود درصد را هم از خود نشان داده اند.

  طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1 تا 10 مگاواتی☀️سال 1403
مزیت های بارز نیروگاه CHP

طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پی به شما عزیزان کمک می کند تا مزیت های خوب این نیروگاه را بیشتر بشناسید. اما در این بخش می خواهیم تا برخی از مهمترین این مزایا را با هم بررسی نماییم:

🔶 تامین انرژی الکتریسیته و انرژی حرارتی به صورت دائمی (در صورت تغذیه مداوم این نیروگاه)
🔶 عدم نیاز به شوفاژخانه های قدیمی و آلوده کننده
🔶 تولید انرژی سالم و پاک
🔶 دوستدار محیط زیست
🔶 مدیریت هزینه های ساختمان
🔶 تامین انرژی برای مصارف شهری و صنعتی

اطلاع از هزینه راه اندازی با طرح توجیهی

این موضوعی نیست که بخواهید به سادگی متوجه شوید. چرا که نیاز به امکان سنجی های دقیق در این باره خواهد بود. درست به همین دلیل هم نیاز به طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پی دارید. چرا که این طرح، امکان سنجی های لازم درباره هزینه راه اندازی را انجام داده و سپس آن را برآورد خواهد کرد. در واقع طرح توجیهی کسب و کار به طور علمی و دقیق به این موضوع پرداخته و هزینه‌ها را بررسی می کند.

در طرح توجیهی گفته شده که هزینه برای راه اندازی نیروگاه سی اچ پی با توجه به قدرت و توان نیروگاه، قابل تعیین است. البته عوامل دیگری هم در این موضوع دخیل هستند که با مطالعه طرح به این عوامل نیز پی خواهید برد.

مدت زمان لازم جهت تاسیس نیروگاه

در طرح توجیهی نیروگاه اچ پی اس راجع به موضوعات مهم صحبت می شود تا به یک اطلاعات کلی دست یابید. این اطلاعات، یاری تان کرده تا تصمیمات بهتری اتخاذ کرده و قدم های راسخ تری بردارید. یکی از موضوعاتی که امکان سنجی های لازم در رابطه با آن انجام خواهد شد، مدت زمان لازم برای تاسیس نیروگاه است.

نحوه تامین تجهیزات نیروگاه

حتی از طریق طرح توجیهی متوجه این موضوع خواهید شد که چطور باید تجهیزات نیروگاه را تامین نمایید. در حالت کلی باید بگوییم تامین این تجهیزات از طریق نمایندگی ها امکانپذیر می باشد. در واقع این تجهیزات، اغلب وارداتی هستند که با مراجعه به نمایندگی، سریع تر به آنها دست خواهید یافت. همچنین قطعات مربوط به نیروگاه هم قابل تهیه از این طریق خواهند بود. البته راه دیگری برای تامین این قطعات وجود دارد که آن هم بازار است. یعنی اگر به بازار مراجعه نمایید، می توانید این قطعات را تهیه فرمایید.

نحوه تامین تجهیزات نیروگاه سی اچ پی_پرشین پلن

طرح توجیهی نیروگاه CHP پیش نیاز دریافت وام

با در دست داشتن طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پی می توانید با سهولت بیشتر اقدام به اخذ وام و تسهیلات از بانک نمایید. این طرح مانند یک معرفی نامه معتبر عمل کرده و احتمال قبول درخواست وام از سوی بانک را افزایش می دهد. در نتیجه سرمایه اولیه شما برای راه اندازی نیروگاه، تامین خواهد شد. اما اگر طرح توجیهی CHP را با خود به همراه نداشته باشید، نزد بانک اعتبار نیافته و سرمایه مورد نیازتان هم تامین نخواهد شد.

طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پی برای اخذ مجوز

طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پی نه تنها در هنگام دریافت وام به کمکتان می آید، بلکه برای اخذ مجوز هم به یاری شما می آید. با به همراه داشتن این طرح می توانید خیلی سریع اقدام به اخذ مجوز نموده و کار خود را راه بیندازید. اما بدون طرح، نه تنها موفق به اخذ مجوز نخواهید شد، بلکه حتی نمی توانید کار خود را شروع کنید.

سفارش طرح توجیهی نیروگاه CHP از پرشین پلن

با وبسایت پرشین پلن می توانید خیلی زود اقدام به سفارش طرح توجیهی نیروگاه سی اچ پی نمایید. ما با راه اندازی وبسایت آنلاین، محدودیت ها را برطرف کرده و شرایط سفارش و خرید را آسان نموده ایم. شما می توانید طرح هایی کاملا تخصصی را از این طریق دریافت نمایید. ضمن اینکه با این طرح، مجوز و وام مورد نیاز برای کار را به چشم بر هم زدنی تهیه خواهید کرد.

مهندس خلیلیان

شماره تماس جهت سفارش طرح توجیهی

ساعت کاری 8 تا 24:  ۰۳۶۱ ۰۰۶ ۰۹۱۲
مهندس مهدی خلیلیان؛ عضو ارشد کانون مشاوران اعتباری و بانکی ایران و یکی از حرفه‌ای‌ترین طرح نویسان کشور با ۲۵ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجربه حضور در ۳ وزارتخانه اقتصادی کشور

اشتراک‌گذاری

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی مقالات

راهنمای سفارش طرح توجیهی

دسته‌بندی طرح‌های توجیهی